EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Chodník korunami stromov – Bachledova dolina, cena, lístky, ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Lenka

chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci lesov Bachledovej doliny. Zaujíma vás, čo je na tomto mieste špeciálne a aké je vstupné? Toto všetko vám prezradíme a okrem toto sa dozviete aj ďalšie zaujímavosti.

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov ponúka svojim návštevníkom dychberúci výhľad. Z výšky korún stromov spoznáte tunajšie lesy a stanete sa súčasťou lesného života. Navyše uvidíte množstvo živočíchov a rastlín, ktoré nájdete málokde.

Chodník v korunách stromov je skvelou atrakciou v Bachledovej doline a je absolútnym hitom letnej turistiky v Tatrách. Na skok od Bachledovej doliny je aj Lomnický štít. Viete, ako kúpiť lístok na lanovku na Lomnický štít?

Samotná prechádzka je veľmi hravá, zážitková, ale aj náučná, keďže cestu obohacujú náučné zastávky a zábavné hry pre deti. Len neďaleko sa nachádza Strachankovo family park, ktorý je dokonalým miestom pre rodiny s deťmi. Na skok nájdete aj lyžiarske stredisko Ski Bachledová.

V článku nájdete

Chodník v korunách stromov

Chodník v korunách stromov predstavuje nenáročnú prechádzku na čerstvom vzduchu aj pre rodiny s deťmi. Taktiež vo Vysokých Tatrách sa môžete previezť aj lanovkou na Hrebienok.

Táto atrakcia sa nachádza v oblasti Spišskej Magury a je obklopený očarujúcou prírodou. Rovnako ako aj Vodopád Skok a Zbojnícka chata.

K chodníku vás pohodlne vyvezie kabínová lanovka Bachledka, čím sa zároveň stáva bezbariérovou atrakciou. Chodník je otvorený počas celého roka. Obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi je aj Family park Rakúsko.

Chodník korunami stromov pešo

Prechádza v korunách stromov má dĺžku viac ako 600 metrov a prevedie vás nádherným druhovo pestrým lesom, kde vás čaká mnoho prekvapení. Navyše táto cesta pešo je aj veľmi poučná.

Nepochybne si vás získa aj výhľad z 32 metrov vysokej veže, ktorý vám vyrazí dych. Môžete obdivovať štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin a Zamagurie. Na cestu nadol môžete použiť aj 67 metrov dlhý suchý tobogán.

Navyše ak by bola pre vás cesta korunami stromov zo zdravotných dôvodov predsa len náročná, môžete si pri vstupe na Chodník zdarma zapožičať invalidný vozík a korunami stromov sa previesť. Rovnako sú k dispozícií aj detské kočiare zadarmo.

Chodník korunami stromov cena

Cena za chodník korunami stromov je určená podľa toho aký typ vstupenky si vyberiete.

Môžete si vybrať z nasledovných druhov vstupeniek:

  • Kombinovaná – vstup aj na Chodník korunami stromov a kráľovstvo lesa a aj obojsmerný vstup na lanovku
  • Klasická – vstup na Chodník korunami stromov a aj obojsmerná jazda lanovkou
  • Len lanovka – obojsmerný vstup len na lanovku Bachledku

Chodník korunami stromov cenník

KategóriaKombinovaná vstupenkaKlasická vstupenkaChodník korunami stromov
Dospelý
15-65 rokov
31,00 €28,00 €14,00 €
Dieťa, Seniori a ZŤP-S30,00 €22,00 € 11,00 €
Rodinná vstupenka
(2 x dospelý + 1 x dieťa)
77,00 € 
66,00 €
34,00 €
Rodinná vstupenka
(2 x dospelý + 2 x dieťa)
89,00 €75,00 €39,00 €
+ dieťa k rodine do 14 r.            18,00 €18,00 €8,00 €

Zľacnená vstupenka je určená pre deti od 3 do 14 rokov, seniorov nad 65 rokov a ZŤP návštevníkov. Dokonca ZŤP návštevníci majú v cene vstupenky aj jednu sprevádzajúcu osobu.

Rovnako môžete získať zľavu aj ako väčšia skupina návštevníkov. Stačí, ak vás bude 15 osôb a zľava je vaša.

Chodník korunami stromov otváracie hodiny

Otváracie hodiny chodníku korunami stromov závisia od mesiaca, počas ktorého sa hrad chystáte navštíviť. Jednotlivé mesiace sa rozlišujú v dĺžke otváracích hodín.

ObdobieOtváracie hodiny
máj – jún9:00 – 17:00 h
júl – august9:00 – 18:00 h
september 9:00 – 17:00 h
október – apríl9:00 – 16:00 h

Posledný vstup je stále hodinu pred koncom otváracej doby!

Cesta korunami stromov program

Chodník v korunách stromov ponúka rozmanitý program a možnosti. Veď pozrite sa sami:

Kráľovstvo lesa Bachledka

  • Kráľovstvo lesa Bachledka predstavuje dobrodružné detské ihrisko pre celú rodinu, ktoré sa nachádza vedľa atrakcie Chodník korunami stromov. Toto ihrisko sa považuje za jedno z najväčších a má rozlohu až 4950 m² a obsahuje 24 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií, a taktiež aj edukačné interaktívne prvky pre veľkých aj malých. (počas zimy je zavreté)
  • Tobogán je 67 metrov dlhý a vďaka nemu môžete zažiť dobrodružnú jazdu. Suchý tobogán je za priaznivých poveternostných podmienok otvorený celoročne, ale je dostupný pre dospelých i deti len od výšky 120 cm.
  • Adrenalínové zákutia sú miestom, kde sa môžete počas cesty po chodníku zastaviť.
  • Edukačné zastávky vás oboznámia s miestnou faunou a flórou.
  • Pochôdzková sieť sa nachádza v strede paronamatickej terasy. Avšak pohľad nadol z 32 metrovej výšky je naozaj len pre tých odváždejších.
  • Ďalekohľad na vrchu vyhliadkovej veže ponúka skvelý zážitok z okolitého prostredia.
  • Detské ihrisko pred vstupom do areálu nepochybne zaujme tých najmenších a vyčarí im úsmev na tvári.

Korunami stromov mapa

Najpohotovejšie sa na toto miesto dostanete autom, ktoré si môžete jednoducho zaparkovať na parkovisku pod lanovkou. Na toto miesto sa dostane bez problémov z ktoréhokoľvek kúska sveta. Pre predstavu sa pozrite na mapku nižšie.

Najpohotovejšie sa na toto miesto dostanete autom, ktoré si môžete jednoducho zaparkovať na parkovisku pod lanovkou.
Zdroj: mapy.sk

Skvelou alternatívou, kam zobrať rodinu cez leto je aj Valčianska dolina, kde nájdete ako zaujímavé turistické trasy, tak aj cyklotrasy.

Bachledova dolina chodník korunami stromov kontakt

Bachledova dolina chodník korunami stromov kontakt môžete využiť na rezerváciu sprievodcu v prípade, že sa sem chystáte ako väčšia skupina. Rovnako kontakt môžete využiť v prípade akýchkoľvek otázok.

Na kontaktovanie môžete využiť:

Zdroje: chodnikkorunamistromov.sk, youtube.com, mapy.sk, pixabay.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články