Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Čutkovská dolina – Obrovo pre deti, turistika, vodopád, ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Čutkovská dolina Ružomberok

Pokiaľ neviete kam zobrať deti na výlet, tak Čutkovská dolina je jasná voľba, pričom ide o vyhľadávané turistické miesto v náručí Národného parku Veľká Fatra. Krásna turistika, burácajúci vodopád a útulné ubytovanie je to, čo musíte vidieť!

Čutkovská dolina

Čutkovská dolina sa nachádza v blízkosti Ružomberka, pričom ňou preteká potok Čutkovo. Veľkým lákadlom doliny je náučný chodník s názvom ZNÁMA-NEZNÁMA, tiesňava Čutkovský kaňon či Jelení vodopád.

Takisto ak neviete kam s deťmi na Deň detí, prekvapte ich výletom do detského zábavného parku Obrovo. V ňom sa vyšantia na trampolíne alebo preliezačkách, či vyskúšajú svoju mušku v lukostreľbe alebo iných atrakciách, ktorých je tu dostatok.

V článku nájdete

Čutkovská dolina Ružomberok

Čutkovská dolina Ružomberok ponúka svojim návštevníkom turistiku v podobe krásnych hustých lesov, Čutkovských vodopádov, bohatej fauny, náučných chodníkov a atrakcií, v ktorých si prídu na svoje ako deti, tak aj dospelí.

Počas letných dní je jedným z týchto lákadiel aj záprah koní, s ktorým si môžete vychutnať výhľad na okolitú prírodu. Oddýchnuť si môžete počas turistiky na lavičkách, napríklad aj pri Čutkovskej priehrade, kde sa nadýchate čerstvého horského vzduchu.

Len 45 minút od Ružomberka môžete takisto navštíviť čarovnú dedinku Habakuky, ktorá je zážitkovým miestom pre rodiny s deťmi.

Ako sa dostať do Čutkovskej doliny

Prístup do Čutkovskej doliny je možný ako autobusom, tak aj pohodlne autom. Čo sa týka MHD, tak najbližšia zastávka je umiestnená len 5 minút od začiatku Čutkovskej doliny (pri hlavnej ceste). Dostupnosť spojov MHD do Ružomberka je v tomto prípade dostatočná.

Ak sa sem chystáte na aute, s parkovaním nebudete mať problém, pretože možnosti parkovania sú takisto veľmi dobré. Zaparkovať môžete bezplatne na parkovisku pri kolibe U dobrého pastiera.

Skvelou alternatívou, kam zobrať rodinu cez leto je aj Valčianska dolina, kde nájdete ako zaujímavé turistické trasy, tak aj cyklotrasy.

Čutkovská dolina Obrovo

Čutkovská dolina pre deti v sebe skrýva aj klenot v podobe zábavného areálu Obrovo, ktorý je pomenovaný po obrovi s menom Čutko. Ide o posledného žijúceho obra karpatského typu, ktorý má pre deti prichystané trampolíny, lanové prekážky, hry a veľa ďalšieho.

Urobte si voľno ešte o jeden deň naviac a cestou z Čutkovskej doliny sa môžete zastaviť aj Bachledovej doline, kde na vás čaká Chodník korunami stromov.

Čutkovská dolina Obrovo atrakcie

Detský zábavný v Čutkovskej doline ponúka aj niekoľko zaujímavých atrakcií a hier, v ktorých si prídu na svoje deti všetkých vekových kategórií.

Obrovo Čutkovská dolina atrakcie

 • Čutková posteľ
 • Čutkové pastelky
 • Čutkova kolíska
 • Obrova žinka (šnúra na prádlo)
 • Čutkove zuby
 • Čutkova dáma
 • Čutkove hlavolamy
 • Čutkov prak
 • Obor, nehnevaj sa!

Čutkovská dolina Obrovo otváracie hodiny a cenník

Zaujímavou atrakciou Čutkovskej doliny pre deti je Obrovo, ktoré je síce otvorené celeloročne, no otváracie hodiny sa líšia podľa toho, aký je práve mesiac.

Čutkovská dolina Obrovo otváracie hodiny

MesiacDeňČas
1. 5. – 30. 6. 2023Sobota – Nedeľa10:30 – 18:00 hod
1. 7. – 31. 8. 2023Denne10:30 – 18:00 hod
1. 9. – 30. 9. 2023Sobota – Nedeľa10:30 – 18:00 hod

Čo sa týka ceny vstupného do Obrova, tak suma sa delí podľa toho, v akom veku je vaše dieťa, pričom dospelí majú vstup zdarma.

Čutkovská dolina Obrovo cenník

KategóriaCenník
Celodenný vstup8 €

Vstup je na celý deň, pričom môžete areál opustiť a vrátiť sa. S každým platiacim dieťaťom 2 dospelé osoby ZADARMO!

Čutkovská dolina turistika

Slovenská príroda je nezabudnuteľná. Čutkovská dolina turistika je vyhľadávaným miestom Národného parku Veľká Fatra, v ktorom nájdete ako letné atrakcie, tak aj zimnú zábavu.

Táto dolina je vyše 7 km dlhá, pričom na svojej trase ponúka napríklad Červenú skalu, inak známu aj ako Čutkovský travertín (skalnatý útvar v strede doliny). Medzi jej ďalšie poklady patrí Tiesňava za dierou, Jelení vodopád a náučný chodník ZNÁMA-NEZNÁMA.

V prípade, že nemáte chuť na turistiku, môžete navštíviť Zookontakt a dopriať si zážitok so zvieratami.

Čutkovská dolina náučný chodník

Čutkovská dolina túra ponúka jeden zo svojich najznámejších náučných chodníkov, a to turistickú trasu s názvom ZNÁMA-NEZNÁMA.

Táto trasa začína pri kolibe U dobrého pastiera a následne pokračuje smer Červená skala, rázcestie k Jeleniemu vodopádu, Jelení vodopád, rázcestie k Jamišnému vodopádu, Jamišné vodopády a Tiesňava za dierou, ktorá je najvyšším bodom chodníka.

Kompletný chodník aj s odbočeniami je dlhý 6,6 kilometra, pričom tu nájdete 10 tabúľ s popisom miestnej fauny a flóry, 6 mostíkov a 3 lavičky na sedenie. Najväčšími lákadlami sú až 24 metrov vysoký vodopád a 64 metrov dlhá tiesňava.

Čutkovská dolina Obrovo
Zdroj: commons.wikimedia.org

Na prechádzku do Čutkovskej doliny môžete zobrať aj vašeho psíka, ktorému môžete vybrať originálne meno v kalendári psích mien.

Čutkovská dolina na bicykli

Chcete si užiť krásnu slovenskú prírodu z inej perspektívy? V tom prípade oprášte horské bicykle a vyberte sa zažiť Čutkovskú dolinu na bicykli!

Najznámejšou cyklotrasou je Hrabovo-Čutkovská dolina, ktorá je dlhá 17, 7 km, čo vám zaberie približne 1 hodinu. Ide o príjemnú, ľahkú a nenáročnú trasu, pričom povrch je z časti asfaltový, z časti štrkový a zvážnica. 

Ak dostanete počas leta chuť na ďalšie dobrodružstvo, určite navštívte aj najkrajšie ferraty na Slovensku, ktoré sú tou pravou dávkou adrenalínu.

Čutkovská dolina vodopád

Čutkovská dolina v sebe skrýva aj poklady divokej prírody, pričom v tomto prípade ide o Čutkovské vodopády. Konkrétne sú to Jamišné vodopády a Jelení vodopád, ktorý je pre verejnosť známejší.

Jelení vodopád je vysoký až 24 m a nachádza sa na Jeleňom potoku. Ide o deštrukčný vodopád, ktorého výška i sklon sa v priebehu času pôsobením vody zmenšuje. Najkrajšou časťou je jeho horná časť, pričom najťažším úsekom je 84 schodov.

Ďalším krásnym vodopádom, ktorý môžete v rámci Slovenska navštíviť, je jeden z najkrajších tatranských vodopádov, a to vodopád Skok. Je vysoký 30 m a nachádza sa v Mlynickej doline na rieke Mlynica. 

Čutkovská dolina v zime

Čutkovská dolina v zime je lákadlom pre všetkých tých, ktorí milujú zimnú turistiku. Vidieť túto dolinu v zime je nezabudnuteľný pohľad, pričom sa môžete pokochať ako zasneženou prírodou, taj zamrznutými vodopádmi.

A ak by ste mali chuť na poriadne zimné korčuľovanie, navštívte kolibu U dobrého pastiera, ktorá v zime svojim návštevníkom ponúka ľadové klzisko priamo pri vstupe do Čutkovskej doliny.

V prípade, že máte radi dobrodružstvo môžete navštíviť kempy na Slovensku, ktoré sú otvorené aj počas zimy a návštevu Čutkovej doliny spojiť so zimným kenpovaním.

Čutkovská dolina Koliba

Koliba U dobrého pastiera je povinná zastávka pre všetkých návštevníkov Čutkovskej doliny, ktorí si chcú pochutnať na tradičnej slovenskej kuchyni. Deti sa tu zabavia aj vďaka domácim zvieratkám, ako sú diviaky a ovečky, alebo v neďalekom detskom areáli Obrovo.

Koliba ponúka svojim návštevníkom aj ubytovanie, pričom každá izba je zariadená tematicky a individuálne. Pre dospelých sa tu nachádza aj wellness v kolibe Richtárka, ktoré dopĺňa atmosféru areálu U dobrého pastiera.

Ak keď si nájdete o trochu viac času, určite toto leto nevynechajte aj návštevu Zbojníckej chaty, ktorú nájdete vo Vysokých Tatrách.

Čutkovská dolina ubytovanie

Čo sa týka ubytovania v Čutkovskej doline, tak jednou z možností je práve koliba U dobrého pastiera, ktorá ponúka návštevníkom izby s individuálnym prístupom. Každá izba má aj svoj vlastný názov, a to nasledovne:

 • Poetické rozjímanie
 • Zrkadielko, povedz že mi
 • Nežná romantika
 • Čierna elegancia
 • U starej mamy
 • Návšteva na vidieku
 • Moderná svetlica
 • Nenápadná krása
 • Rodinná izba

Všetky možnosti ubytovania nájdete na ubytovacích portáloch, ako napríklad Booking.com alebo Hauzi.sk.

Zdroje: youtube.com, commons.wikimedia.org

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články