EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Aquapark Oravice – meander park, cenník, otváracie hodiny, zľavomat

Aktualizované:

Autor: Lenka

aquapark Oravice 2023

Aquapark Oravice je jediným kúpaliskom na Orave s prírodnou geotermálnou vodou, ktorá ma blahodarné a liečivé účinky. Zistite, aký je cenník vstupeniek, kedy má aquapark otváracie hodiny a aké máte možnosti ubytovania.

Aquapark Oravice

Aquapark Oravice sa nachádza v okrese Tvrdošín neďaleko slovensko-poľských hraníc. Na skok odtiaľto máte aj aquapark Chocholowskie Termy alebo Energylandiu, ktoré nájdete v Poľsku.

Aqua park Oravice ponúka návštevníkom bazény s prírodnom termálnou vodou, ktoré môžete navštíviť počas celého roku. Počas zimy si môžete užiť kombináciu kúpania v geotermálnej vode a lyžovania na zjazdovkách.

V článku nájdete

Oravice Aquapark

Oravice Aquapark sa rozprestiera v panenskej prírode a je skvelým miestom, ktoré môžete počas letných prázdnin spolu s deťmi navštíviť. Rozhodne si tu príde na svoje každý, kto túži po zábave, adrenalíne, ale aj po oddychu.

Oravice Aquapark má niekoľko celoročne otvorených bazénov, blahodarnú termálnu vodu, tobogan s dĺžkou 100 metrov a stimulátor morských vĺn. Na Slovensku môžete navštíviť podobný aquapark, ktorého názov je aquapark Lipany.

Aquapark Oravice liečivá voda

Minerálna voda v Oraviciach patrí medzi liečivé minerálne vody. Je vysoko mineralizovaná sodno-vápenato-horečnato-síričitá s vysokým obsahom železa. 

Aquapark Oravice liečivá voda sa využíva najmä pri balneoterapií, ale je vhodná aj na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, obličiek a močových ciest. Taktiež priaznivo pôsobí aj na psychiku a pri stresových situáciách.

K dispozícií je aj fínska sauna, masážny kút a Morský aerosolový kúpeľ,  ktorý blahodarne pôsobí na imunitný systém, dýchacie cesty, pomáha pri astme, rôznych alergiách a iných ochoreniach.

Liečivú vodu nájdete napríklad aj v aquaparkoch v Maďarsku.

Oravice Aquapark bazény a vodné atrakcie

Oravice meander park aquapark ponúka návštevníkom veľké množstvo bazénov a vodných atrakcií. Všetkých 9 bazénov obsahuje špeciálnu termálnu vodu. Vďaka teplote 38 °C je kúpanie možné celoročne a v každom počasí.

V aquaparku nájdete aj športovo-relaxačný bazén s dĺžkou 25 metrov a teplotou vody 32-34 °C. Ďalej relaxačný bazén pre deti aj dospelých s rovnakou teplotou, ochladzovací bazén, dva perličkové bazény a masážnu miestnosť.

Aquapark Oravice ponúka návštevníkom veľké množstvo bazénov a vodných atrakcií.
Zdroj: unsplash.com

Plavecká časť bazénu je dlhá 25 metrov. Pre malých návštevníkov tu nájdete detský bazén s vodným hríbikom a dvoma detskými šmykľavkami.

Mnohých potešia aj vodné atrakcie, ako sú umelé vlny, tobogan, perličkové lavice a masážne trysky. Podobné vyžitie nájdete aj v aquaparku Dolný Kubín, ktorý sa nachádza neďaleko Oravíc.

Aquapark Oravice cenník

Aquapark Oravice cenník je určený podľa kategórie, ktorú si zvolíte. V ponuke máte niekoľko možností vstupného. Cenník nájdete uvedený aj na oficiálnej stránke aquaparku.

Aquapark Oravice vstupné:

KategóriaDieťa do 10 rokovDieťa, študent, senior 65 +DospelýRodina 2+1 (dieťa do 16 rokov)Rodina 2+2 (deti do 16 rokov)
3,5-hodinový úvodu do 10:00Zadarmo13 €17 €39 €49 €
3-hodinový vstupZadarmo16 €19 €44 €52 €
Celodenný vstupZadarmo19 €20 €49 €59 €
Vstup po 17:00Zadarmo13 €15 €37 €44 €
Doplatok za každú začatú 1/2 hodinuZadarmo2 €3 €6 €8 €

V cene vstupného máte zahrnuté aj parkovanie, použitie skrinky a šatne, vstup do všetkých prevádzkovaných bazénov a detského kútika.

Ak aquapark chcete navštíviť ako skupina, môžete využiť nasledovné zľavy:

Skupinové zľavy:

KategóriaZľava
Skupina nad 20 osôb -10 %
Skupina nad 35 osôb -15 %
Skupina nad 50 osôb -20 %

Zľavomat aquapark Oravice

Zľavomat aquapark Oravice ponúka aj množstvo vstupov za výhodné ceny. To isté aj iné stránky ako napríklad Zlavadna. Netreba však dlho čakať, pretože tieto vstupy sa naozaj rýchlo vypredávajú. A navyše tieto ponuky platia len obmedzený čas a často sa menia.

Na podobných zľavových portáloch nájdete aj zvýhodnené vstupy napríklad do Aquaparku Senec, ktorý ponúka široký výber vodných atrakcií a saunového sveta.

Aquapark Oravice otváracie hodiny

Aquapark Oravice otváracie hodiny nájdete taktiež na oficiálnej stránke. Celoročne majú otvorený aquapark vždy v rovnakom čase.

Aquapark Oravice otváracie hodiny:

DeňČas
Nedeľa – Štvrtok9:30 – 20:00
Piatok – Sobota9:30 – 21:00

Aquapark Oravice ubytovanie

Rezervovať ubytovanie si môžete aj priamo na stránkach meanderoravice.sk. Tu si môžete priamo kúpiť lístky aj do aquaparku. Stačí, keď si zvolíte dátum a počet dospelých a detí a vyhľadá vám možnosti ubytovania v centre Meander – od aquaparku vás budete deliť len pár krokov.

Ďalšou možnosťou, ako si nájsť ubytovanie je popozerať stránky, ako je Booking a podobne. Určite nájdete veľa alternatív.

Aquapark Oravice ponúka návštevníkom veľké množstvo bazénov a vodných atrakcií. Všetkých 9 bazénov obsahuje špeciálnu termálnu vodu.
Zdroj: unsplash.com

Aquapark Meander Oravice kontakt

Aquapark Meander Oravice kontakt môžete využiť v prípade rezervácie. Rovnako kontakt môžete využiť v prípade akýchkoľvek otázok.

Na kontaktovanie môžete využiť:

  • telefón: +421/43/550 46 01
  • mail: recepcia@meanderoravice.sk

Zdroj: unsplash.com, youtube.com, meanderoravice.sk

Najnovšie články