Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Glamping Slovensko – čo je to, výber najkrajších rezortov, cena, zahraničie

Autor: Denisa

Glamping Slovensko

Nie ste fanúšikom klasického kempovania v malých stanoch, no aj napriek tomu by ste si chceli užiť pobyt v prírode? Využite služby luxusného kempovania Glamping Slovensko a cíťte sa ako v raji. Pozrite si prehľad najkrajších rezortov a ich cenu.

Glamping Slovensko

Vychutnajte si luxusné kempovanie priamo v srdci prírody. Tento trend sa začal v exotických krajinách, no čoraz viac sa presadzuje aj v ďalších destináciách ako je dovolenkové Chorvátsko, kam sa dostanete vlakom, či dokonca Poľsko alebo Slovensko.

Pozrite sa, kde nájdete najlepšie Glamping Slovensko rezorty a koľko vás bude takáto dovolenka stáť.

V článku nájdete

Čo je to glamping

Slovo glamping by sa dalo preložiť ako luxusné kempovanie, ktoré teraz môžete zažiť aj v národných parkoch Slovenska.

Ide o spojenie slova glamorous (luxusný) a camping (kempovanie), pričom tento termín oficiálne objavil v slovníku Merriam-Webster až v roku 2018.

Hlavnou prednosťou glampingu je absolútny komfort pre ubytovaných na miestach nedotknutej prírody. Je vhodný pre zamilované páry, partie kamarátov či rodiny s malými deťmi.

V Glamping Slovensko resorte je takýchto luxusných stanov hneď niekoľko, pričom sú šetrné k prírode, rovnako ako fungovania celého rezortu.

Mnohé glampingové areály využívajú alternatívne zdroje energie a vyhrievania, niektoré sú dokonca úplne sebestačné a žiadne káble a potrubia k nim nevedú.

Glamping stany

Glamping stan je plne zamknuteľný, funkčný a na rovnakej úrovni ako klasická hotelová izba, avšak steny sú z trvácneho stanového materiálu. Preto sú glamping resorty najviac rozšírené najmä v dovolenkových destináciách, ktoré má v ponuke aj CK Satur.

Stan glamping vybavenie

 • Klimatizácia
 • Trezor
 • Skriňa
 • Stolíky
 • Nočné lampy
 • Posteľ
 • Kúpeľňa
 • Toaleta
 • Sprcha

Glamping na Slovensku ponúka takisto možnosť užiť si romantiku vo dvojici vďaka súkromnej vírivke, kadi či saunovému domčeku, ktorý sa nachádza na terase ubytovania.

Glamping Slovensko 2024

Glamping na Slovensku sa stáva čoraz viac obľúbeným, preto tu nájdete rôzne glamping rezorty, ktoré sú spojením prírody a luxusného kempovania.

To znamená, že si budete vychutnávať východ slnka nad vrcholkami slovenských hôr z pohodlnej postele či horúcej kadi.

Glamping Slovensko je miesto, kde na vás čakajú malé samostatné domčeky, ktoré sú vybavené elektrinou, splachovacou toaletou, sprchou, pohodlnou posteľou, veľmi štýlovými doplnkami a v niektorých prípadoch dokonca aj vírivkou na terase.

Najkrajšie glamping Slovensko rezorty

 • ForRest Glamping Banská Štiavnica
 • Pine Point Trenčianske Teplice
 • Yatu Ecological Glamping Drábsko
 • Glamping Štôla
 • Glamping Resort Dolný Kamenec
 • Glamping Point Byšta
 • Glamping Slovensko Konská

Luxusné ubytovanie glamping je ideálne aj ako rodinná dovolenka počas letných prázdnin.

ForRest glamping Banská Štiavnica

Jedným z najznámejších Glamping Slovensko resort je ForRest Glamping v srdci Štiavnických vrchov.

Ubytovanie ForRest Banská Štiavnica ponúka luxusné stanové chatky, súkromné vírivky, hojdacie siete, saunu či večerné opekanie pri ohni. Kapacita týchto glamping stanov je 2 až 6 osôb.

Glamping počúvadlo ForRest nájdete len 8 kilometrov od rozprávkovej Banskej Štiavnice a historickej kalvárie.

Glamping Liptov Slovensko

Liptov Glamping Slovensko je jedinečné, štýlové a zážitkové ubytovanie v Liptovskom Ondreji na Liptove.

Glamping na Liptove je spojenie luxusného kempovania a absolútneho ticha v divokej prírode. Okrem krásneho ubytovania sa môžete tešiť aj na raňajky v prútenom košíku, kde nájdete drevorubačský chlieb, slaninku, klobásky či syry priamo z Liptova.

Čo ponúka Glamping Liptov Slovensko:

 • raňajky z lokálnych surovín,
 • suchá toaleta, 
 • plynový varič,
 • voda na základnú hygienu,
 • kuchynské vybavenie,
 • možné dobitie telefónov,
 • solárne svetlo.

Glamping Kamenec pod Vtáčnikom

Ďalším miestom, kde môžete zažiť ubytovanie Glamping Slovensko na vlastnej koži, je luxusný kemp v Kamenci pod Vtáčnikom.

Glamping resort Kamenec pod Vtáčnikom sa nachádza nedaľeko Bojníckeho zámku. a ponúka pobyt v prírode v klimatizovanom a zároveň vykurovanom glampingovom stane s dychberúcim panoramatickým oknom a vysokým stropom.

Vybavenie glamping stanu pozostáva z klimatizácie, chladničky, rýchlovarnej kanvici, terasy, kúpeľne, WiFi, grilu a vírivky, ktorá je za príplatok. Areál je oplotený, súkromie v rámci kupoly je zabezpečené drevenými zástenami a závesmi v interiéri.

Glamping Slovensko cena
Zdroj: unsplash.com

Adventure glamping Štôla

Luxusný kemp Adventure Glamping Štôla ponúka jedinečný pobyt v tatranskej prírode, kde na vás okrem ubytovania čaká aj pešia turistika, cyklovýlety, rýchlokurz prežitia či nočné pozorovanie divých zvierat.

Glamping stan je vybavený masívnou posteľnou, možnosťou prístelku, drevenými kreslami, truhlicou a vešiakom. Súčasťou je aj terasa s dvoma ležadlami a lavicami, outdoorová sprcha a suché vonkajšie WC.

V tesnej blízkosti stanu sa nachádza mini kuchynka s plynovým varičom, chladničkou a potrebným vybavením na gril. Rovnako je k dispozícii aj trampolína či detský domček v areáli. 

Glamping Slovensko cena

Cena v ubytovaní Glamping Slovensko sa líši v závislosti od výberu konkrétneho resortu, ubytovacej sezóny, počtu osôb, vybavenia stanu a doplnkových služieb.

Jedna noc v takomto stane počas letnej sezóny sa pohybuje približne od 200 € vyššie.

Glamping zahraničie

Aj v zahraničí môžete vyskúšať zážitkové ubytovanie v luxusných stanoch glamping, ktoré pôvodne vzniklo v dovolenkových destináciách, akými sú aj grécke ostrovy.

Poľsko glamping

Neďaleko poľsko-slovenských hraníc a mestečka Zakopané si môžete užiť krásne ubytovanie v srdci prírody, ktoré je hodné najmenej 5 hviezdičiek. Peak Glamp v meste Poronin ponúka štýlové ubytovanie v kupole s klimatizáciou a moderným vybavením. 

Celý pobyt sa bude niesť v znamení elegancie a oddychu aj vďaka vonkajšej vírivke, kde si môžete užiť večernú romantiku priamo pod hviezdami.

Glamping Česko

Aj Česká republika ponúka ubytovanie v prírode s poriadnou dávkou luxusu. Stačí si rezervovať jeden z najkrajších glamping resortov, ktoré musíte pri návšteve Čiech určite vyskúšať.

TOP glamping Česko

 • Glamping Brdy u Rožmitálu pod Třemšínem 
 • Malešov Camp Kutná hora
 • Glamping v zoo Dvůr Králové
 • Trapani house & camp Růžová 
 • Kupola na Císařské louce Praha

Celú ponuku glamping Česko nájdete na webovej stránke booking.com.

Glamping história

Hoci glamping sa stal oficiálnym termínom až v roku 2018, luxusné stanovanie si užívali už panovníci v stredoveku. Tí obchádzali svoje panstvá a vždy nemali čas sa vrátiť naspäť do zámku.

V tomto období sa stavali luxusné stany, ktoré boli plnohodnotne zariadené, podobne ako ich komnaty.

Jedným z najpozoruhodnejších príkladov stredovekého glampingu bol diplomatický summit Field of the Cloth of Gold v roku 1520, ktoré zahŕňalo 2 800 pôsobivých stanov naložených luxusnými predmetmi.

Glamping Slovensko, ako ho poznáme dnes, zažil veľký rozmach v roku 2017.

Zdroje: booking.com, forrestglamp.sk, glampingresort.sk, youtube.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články