Pornstar Martini – p├┤vod, recept, poh├ír a kal├│rie

Aktualizovan├ę:

Autor: Marcela

Pornstar martini p├┤vod

U┼íetrite peniaze a pripravte si prvotriedne cocktajly v pohodl├ş domova. Medzi popul├írne a osvie┼żuj├║ce drinky patr├ş Pornstar Martini. Pr├şprava tohto drinku nie je n├íro─Źn├í, prin├í┼íame v├ím recept aj presn├Ż n├ívod na pr├şpravu.

Pornstar Martini

Pornstar Martini je popul├írny cocktail, ktor├Ż sa sklad├í z naozaj osvie┼żujcich surov├şn. Je to ide├ílny drink, pokia─ż sa chcete osvie┼żi┼ą po─Źas hor├║cich letn├Żch dn├ş cez letn├ę pr├ízdniny.

Tento cocktail je ob─ż├║ben├Ż pre svoju sladk├║ a exotick├║ chu┼ą podobne ako Moscow Mule alebo Mojito drink. Jeho n├ízov bol zvolen├Ż kv├┤li svojej kontroverznosti a n├ípadnosti, ktor├ę pravdepodobne mali za ├║─Źel pril├íka┼ą pozornos┼ą.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Pornstar Martini p├┤vod

Pornstar Martini drink bol vymyslen├Ż v roku 2002 britsk├Żm mixol├│gom Douglasom Ankrahom v jeho bare s n├ízvom The Townhouse v Lond├Żne. Ankrah bol zn├ímy svojou kreativitou v tvorbe nov├Żch a origin├ílnych cocktailov a chcel vytvori┼ą n├ípadn├Ż drink, ktor├Ż by pril├íkal pozornos┼ą host├ş.

P├┤vodne sa mal cocktail vola┼ą Maverick Martini, ale nesk├┤r bol premenuvan├Ż na Porn Star Martini. N├ízov bol zvolen├Ż kv├┤li svojej provokat├şvnej povahe a snahe pril├íka┼ą pozornos┼ą. Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że n├ízov neodr├í┼ża obsah n├ípoja, ale bol sk├┤r zvolen├Ż pre marketingov├ę ├║─Źely.

Cocktail sa r├Żchlo stal popul├írnym v bare The Townhouse a potom aj inde vo Ve─żkej Brit├ínii. Jeho exotick├í chu┼ą a atrakt├şvny vzh─żad, spolu s charakteristick├Żm sp├┤sobom pod├ívania s poh├írom ┼íampansk├ęho, pril├íkali mnoho host├ş.

Od tej doby sa Pornstar Martini stal medzin├írodne rozpoznate─żn├Żm drinkom a je pon├║kan├Ż v mnoh├Żch re┼ítaur├íci├ích a baroch po celom svete.

Pornstar martini p├┤vod
Zdroj: unsplash.com

V─Ćaka popularite, ktor├║ cocktail z├şskal je viac ako pravdepodobn├ę, ┼że na┼ł naraz├şte aj v dovolenkov├Żch rezerotoch pokia─ż sa vyberiete na last minute dovolenku napr├şklad s cestovnou kancel├íriou Satur.

Pornstar Martini recept

Pornstar Martini drink je ob─ż├║ben├Ż pre svoju sladk├║ a exotick├║ chu┼ą a recept na jeho pr├şpravu je o nie─Źo zlo┼żitej┼í├ş ako pri pr├şprave Aperol Spritzu, ale ur─Źite ho hravo zvl├ídnete.

Hlavn├ę ingrediencie Pornstar Martini m├┤┼żu zah┼Ľ┼łaj├║:

 • 45 ml vanilkovej vodky
 • 15 ml marakuja lik├ęru
 • 15 ml marakuja ┼í┼ąavy
 • 15 ml simple sirupu
 • 15 ml ─Źerstvej limetkovej ┼í┼ąavy
 • ─Żad
 • Pl├ítok marakuje alebo in├í ovocn├í ozdoba na dekor├íciu
 • 15ml prosecca

Pornstar Martini pr├şprava

Samotn├í pr├şprava vy┼żaduje aj ur─Źit├ę ┼ípecifick├ę pom├┤cky. K pr├şprave budete potrebova┼ą shaker, kde drink vymie┼íate a z├írove┼ł by sa mal drink pod├íva┼ą v ┼ípeci├ílnom poh├íri na stopke.

Pokia─ż disponujete v┼íetk├Żmi surovinami a pom├┤ckami, samotn├í pr├şprava je jednoduch├í. Dodr┼żujte nasleduj├║ci n├ívod na pr├şpravu a ur─Źite to hravo zvl├ídnete.

 1. Pripravte si shaker a napl┼łte ho ─żadom aspo┼ł do polovice
 2. Do pripraven├ęho shakera pridajte vodku, lik├ęr, sirup, marakujov├║ a limetkov├║ ┼í┼ąavu
 3. V┼íetky pr├şsady poriadne pretrepte, aby sa ingrediencie zmie┼íali a cocktail sa ochladil
 4. Pomerne jemne prece─Ćte cez sitko obsah shakeru do poh├íra
 5. Ako dekor├íciu pridajte polovicu marakuje alebo pl├ítok in├ęho ovocia
 6. Ved─ża do poh├íra nachystajte pan├ík prosecca alebo ┼íampansk├ęho
 7. Cocktail serv├şrujte spolu s pan├íkom ┼íampansk├ęho

Pornstar Martini prosecco

Pornstar Martini prosecco alebo champagne sa serv├şruje ved─ża drinku z ur─Źit├ęho d├┤vodu.

Ide o to, ┼że si prosecco alebo ┼íampansk├ę m├┤┼żete prid├íva┼ą do drinku postupne pod─ża va┼íej chuti. Cocktail si tak m├┤┼żete upravi┼ą pod─ża svojej chuti a preferenci├ş.

Ako pi┼ą Pornstar Martini

Shot prosecca si m├┤┼żete prida┼ą do n├ípoja cel├Ż alebo si ho tam nemus├şte da┼ą v├┤bec. Pomer medzi z├íkladn├Żm cocktailom a ┼íumiv├Żm n├ípojom m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą pod─ża svojich chu┼ąov├Żch preferenci├ş.

Miesto prosecca sa ─Źastokr├ít pou┼ż├şva aj ┼íampansk├ę alebo podobn├Ż ┼íumiv├Ż n├ípoj v├şnneho charakteru.

Pornstar Martini pohár

Pornstar Martini sa zvy─Źajne pod├íva v poh├íri na Martini. Tento poh├ír m├í charakteristick├Ż tvar s mierne ohnut├Żmi stenami a v├Ą─Ź┼íou dierou na vrchu, ─Źo mu dod├íva elegantn├Ż a sofistikovan├Ż vzh─żad.

Poh├ír na Martini m├í typick├Ż tvar s ku┼że─żovit├Żm dnom, mierne ohnut├Żmi stenami a je na stopke. Poh├ír je zvy─Źajne men┼í├ş a m├í objem medzi 150 ml a┼ż 200 ml, aby sa zachovala intenzita chuti cocktailu.

Ak nem├íte presne tak├Żto poh├ír na Martini, m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj in├Ż podobn├Ż poh├ír, ktor├Ż bude ma┼ą pribli┼żne rovnak├Ż tvar a objem.

pornstar martini pohár
Zdroj: unsplash.com

Kde k├║pi┼ą Pornastar Martini

Pornstar Martini si m├┤┼żete zak├║pi┼ą v r├┤znych cocktejlov├Żch baroch, kde v├ím ich namie┼ía profesion├ílny barman. V─Ćaka tomu viete, ┼że tento drink je ─Źerstv├Ż a pripraven├Ż priamo pre v├ís.

Okrem toho sa d├í tento drink zak├║pi┼ą aj ako hotov├Ż n├ípoj v plechovk├ích ─Źi v sklenenej f─ża┼íi. N├íjdete ho napr├şklad v potravinovom re┼ąazci YEME alebo si ho m├┤┼żete zak├║pi┼ą v online obchode drinkshop.sk.

Pornstar Martini cena

Cena cocktailu Pornstar Martini sa pohybuje v r├┤znych rozmedziach. Mus├şte ur─Źite po─Ź├şta┼ą s t├Żm, ┼że v bare a priamo v podnikoch si za drink priplat├şte. Tu sa jeden poh├ír tohto n├ípoja pohybuje v rozp├Ąt├ş od 7 do 10 eur.

V potravinovom re┼ąazci YEME n├íjdete tento drink v pollitrovej f─ża┼íi, ─Źo znamen├í, ┼że si ho viete rozdeli┼ą na dve a┼ż tri porcie a cena je stanoven├í na 12,99 ÔéČ. Na eshope drinkshop.sk n├íjdete rovnak├ęho v├Żrobcu a cena je tu o nie─Źo ni┼ż┼íia ako v potravinovom re┼ąazci.

Najlacnej┼í├ş variant je v┼íak ten, ke─Ć si drink priprav├şte sami doma. Nezab├║dajte v┼íak zv├í┼żi┼ą ─Źi v├ím n├ípoj chut├ş tak ve─żmi, aby ste si zaobstarali v┼íetky suroviny a f─ża┼íe alkoholu domov.

Pornstar Martini kal├│rie

Kal├│rie drinku Pornstar Martini si m├┤┼żete overi┼ą v kalorick├Żch tabu─żk├ích. Sta─Ź├ş, ak zad├íte do vyh─żad├íva─Źa drink a mno┼żstvo, ktor├ę ste vypili, tabu─żky v├ím automaticky vypo─Ź├ştaj├║ obsah kal├│rii.

Pornstar Martini kcal sa pohybuj├║ v rozp├Ąt├ş od 220 – 250 kcal, pri─Źom po─Źet sacharidov je odhadovan├Ż na 25 – 30 g.

Nezab├║dajte na to, ┼że kalorick├Ż obsah koktailu Pornstar Martini m├┤┼że by┼ą pomerne vysok├Ż, preto┼że obsahuje viacero pr├şsad s cukrom a alkoholom. Presn├Ż po─Źet kal├│ri├ş sa v┼íak m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od presnej zna─Źky a mno┼żstva jednotliv├Żch ingredienci├ş pou┼żit├Żch pri pr├şprave.

Pripom├şname, ┼że v s├║lade s platn├Żmi z├íkonmi je konzum├ícia alkoholick├Żch n├ípojov osob├ím mlad┼í├şm ako 18 rokov pr├şsne zak├ízan├í.

Zdroj: liquor.com, makemeacoctail.com, kaloricketabulky.sk, youtube.com

Voyo.sk program na dnes

Najnov┼íie ─Źl├ínky