Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Kalorické tabuľky – chudnutie, jedálniček, aplikácia, online, potraviny a to zadarmo

Aktualizované:

Autor: Marcela

kalorické tabuľky chudnutie

Kalorické tabuľky je jeden spôsob ako si nastaviť efektívne chudnutie. Zaujíma vás ako funguje aplikácia a ako vyzerá jedálniček podľa kalorických tabuliek? Toto všetko je potrebné vedieť o tabuľkách a veľkou výhodou je, že sú zadarmo.

Kalorické tabuľky

Kalorické tabuľky sú skvelou pomôckou na to, aby ste si dokázali spočítať váš energetický príjem. Laicky povedané, vďaka tabuľkám si môžete spočítať počet kalórií, ktoré ste z potravín prijali.

Všeobecne KCAL tabuľky je možné chápať ako praktickú pomôcku pri chudnutí, budovaní svalovej hmoty alebo len pri monitorizácii kalorického príjmu.

Pokiaľ váš BMI index ukazuje zlé hodnoty, kalorické tabuľky vám ho pomôžu dostať do normálu.

V článku nájdete

Kalorické tabuľky SK

Kalorické tabuľky SK je slovenská verzia aplikácie. Jej výhodou je, že celé nastavenie, zapisovanie a menu nájdete v slovenskom jazyku.

Taktiež kalorické tabuľky potravín v SK verzii majú výhodu, že zobrazujú a majú uložené potraviny, ktoré nájdete v dostupných slovenských supermarketoch.

Ako fungujú kalorické tabuľky

Kalorické tabuľky fungujú na princípe zapisovania jednotlivých prijatých potravín nápojov podľa časového horizontu.

Čo v praxi znamená, že vaše stravovacie návyky si podrobne zaznamenávate do konkrétnych časových úsekov.

Teda, ak ste raňajkovali dva rožky a dve párky, do sekcie raňajky si pridáte dva rožky a dve párky. Ideálne je, ak viete presný typ pečiva a výrobcu párkov.

kalorické tabuľky ako fungujú
Zdroj: co-to-je.sk

Takto postupujete so všetkým jedlom a nápojmi, ktoré ste počas dňa prijali. Aby ste vedeli, či je váš kalorický príjem vyšší ako by mal, nastavte si tabuľky podľa toho čo chcete dosiahnuť.

Ak chcete schudnúť alebo udržiavať zdravý životný štýl, kalorické tabuľky sú v tomto prípade skvelá voľba. Strata hmotnosti záleží od prijatých kalórií a ich výdaju, pričom chudnutie je aj vedľajší efekt detoxikácie organizmu.

Kalorické tabuľky vám vedia pomôcť aj pri zdravotných ťažkostiach, napríklad keď vás trápi žlčník, kedy bolesť môžete zmierniť žlčníkovou diétou.

Kalorické tabuľky registrácia

Kalorické tabuľky registrácia je potrebná na to, aby ste mohli tabuľky plnohodnotne využívať. Nie je to nič zložité, postupujte podľa nasledovného postupu a hravo to zvládnete.

  1. Stiahnete si aplikáciu alebo otvoríte online verziu
  2. Kliknete na kolonku zaregistrovať sa
  3. Vyplníte potrebné údaje a nastavíte si heslo
  4. Hotovo
kalorické tabuľky registrácia
Zdroj: co-to-je.sk

Ako nastaviť kalorické tabuľky

Kalorické tabuľky nastavíte jednoducho. Predtým ako sa pustíte do zapisovania, otvorte si váš profil. Záleží od typu aplikácie, vo väčšine z nich postupujete nasledovne:

  1. Zapíšete si údaje o výške, váhe a doplňujúce údaje
  2. Nastavíte si ciele, ktoré chcete dosiahnuť
  3. Aplikácia vám prehodnotí váš ideálny kalorický príjem
  4. Nezabudnite na aktuálne a pravidelné zapisovanie všetkých potravín a nápojov
kalorické tabuľky ako nastaviť
Zdroj: co-to-je.sk

Kalorické tabuľky chudnutie

Kalorické tabuľky a chudnutie s nimi je v podstate jednoduchá činnosť. Stačí, ak budete zapisovať do vašich tabuliek všetky potraviny a nápoje a udržíte sa v kalorickom príjme, ktorý máte nastavený. Navyše pri chudnutí vám pomôže aj to, ako založiť kvások.

Všeobecne platí, že keď je väčší výdaj a menší príjem, telo začína chudnúť. Ideálne je, aby ste si do tabuliek nezapisovali potraviny od oka ale jedlo si skutočne vážili, vtedy dosiahnete najefektívnejší výsledok.

Rovnako podporte svoje zdravie pohybom a chudnutie vám pôjde oveľa rýchlejšie. Do kalorických tabuliek si zapíšete aj fyzické aktivity.

Spálené kalórie sa vám tak odčítajú z denného príjmu a uvidíte tak reálnu hodnotu, ktorú ešte môžete daný deň prijať.

Kalorické tabuľky jedálniček

Kalorické tabuľky jedálniček si vytvárate vy sami postupným zapisovaním každý deň. Vzhľadom k tomu, že deň v tabuľkách máte rozdelený na jednotlivé časti, dokážete si vyskladať kompletný jedálniček od raňajok až po večeru.

Okrem vlastného jedálničku sa môžete inšpirovať jedálničkami iných používateľov, ktorí majú podobné ciele ako vy a už sa im ich podarilo dosiahnuť.

Kalorické tabuľky jedálniček iných osôb nájdete v sekcii jedálničky a na každý mesiac sa vám zobrazí päť inšpiratívnych jedálničkov, v prípade, že využívate aplikáciu kalorické tabuľky.

kalorické tabuľky jedálniček
Zdroj: co-to-je.sk

Kalorické tabuľky online

Kalorické tabuľky online môžete používať veľmi jednoducho. Otvoríte si na vašom zariadení stránku kaloricketabulky.sk a prihlásite sa. Samozrejme, že existuje viacero možností zapisovania kalorických tabuliek.

Ak vám vyhovuje iná aplikácia alebo webová platforma pokojne používajte tú, vo väčšine všetky fungujú podobným spôsobom.

Pokiaľ nemáte registráciu, vytvorte si ju, následne si môžete zapisovať jednotlivé prijaté potraviny a nápoje. Rovnako si môžete v sekcii štatistiky nastaviť svoju váhu a ciele.

Kalorické tabuľky aplikácia

Kalorické tabuľky aplikácia je ideálna možnosť ako mať kalorické tabuľky nonstop po ruke a zapísať si údaje kedykoľvek potrebujete.

Ďalšiu výhodu aplikácie je, že si môžete jednoducho naskenovať čiarový kód potraviny pomocou fotoaparátu.

Rovnako môžete aplikácii aj jednotlivé jedlá nadiktovať. Táto výhoda vám uľahčí zapisovanie konkrétnych produktov do jedálnička.

kaloricke tabulky aplikacia
Zdroj: co-to-je.sk

Aplikáciu si môžete stiahnuť na Google Play alebo na App store podľa vášho operačného systému.

Kalorické tabuľky hotových jedál

Kalorické tabuľky hotových jedál uľahčujú zapisovanie jednotlivých potravín do jedálnička. Miesto toho, aby ste zapisovali jednotlivé položky vášho obeda môžete tak zapísať celé hotové jedlo.

Najlepšie to pochopíte na jednoduchom príklade. V prípade, že ste mali na obed Penne Bolognese, nemusíte zapisovať penne, mleté mäso, paradajkovú omáčku zvlášť.

Do vyhľadávača potravín zadáte Penne Bolognesse a vyberiete túto možnosť. Najlepšie je, aby ste vedeli presný počet gramov jedla, aby bol zápis čo najpresnejší.

McDonald kalorické tabuľky

McDonald kalorické tabuľky sú zverejnené aj na oficiálnej stránke tohto fastfoodového reťazca.

V prípade, že vás zaujímajú konkrétne kalorické hodnoty pokrmov a nápojov z McDonaldu a nechcete si zapisovať hodnoty do tabuliek, postačia vám aj tieto tabuľky.

Nutričná kalkulačka McDonald vám spočíta celý kalorický príjem vašej objednávky. Stačí, ak si vyberiete a zadáte do kalkulačky konkrétne produkty.

Následne sa vám zobrazí celkový počet kcal a z toho množstvo prijatých tukov, sacharidov a bielkovín.

Kalorické tabuľky potravín

Kalorické tabuľky potravín ukazujú jednotlivé kalorické hodnoty daných potravín. V prípade, že vás zaujíma konkrétna hodnota potravín, kalorická kalkulačka vám ukáže presné hodnoty kcal, sacharidov, tukov a bielkovín.

Pozrite sa na jednotlivé hodnoty základných potravín a nápojov.

Kalorické tabuľky potravín

PotravinyKalorické hodnoty
Banán cca 94 kcal na jeden banán
Zemiaky surovécca 180 kcal na 200g
Slepačie vajcecca 151 kcal
Pitná voda0
Espressocca 7 kcal
Alkoholzáleží od druhu alkoholu

Hoci sa to nezdá, ale alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií, čo môže viesť k priberaniu. Preto si vyskúšajte mesiac bez alkoholu a zapojte sa do výzvy Suchý február.

Kalorické tabuľky recenzie

Kalorické tabuľky recenzie hovoria o výbornom spôsobe ako monitorovať príjem kalórií a udržať si telesnú hmotnosť v ideálnom stave.

Taktiež si ľudia pochvaľujú, že ich stanovené ciele sa im lepšie podarilo dosiahnuť a aj chudnutie s kalorickými tabuľkami bolo oveľa jednoduchšie aj napriek malému množstvu pohybu.

Existuje skupina ľudí, ktorí mali problém so zapisovaním potravín a vážením stravy. Pre túto skupinu kalorické tabuľky neboli vyhovujúce.

Zdroje: kaloricketabulky.sk, wikipedia.sk, youtube.com

Témata:
Zdravie

Najnovšie články