Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Ako funguje alkohol kalkulačka – čo je to, ako ju použiť, online výpočet a aplikácia

Aktualizované:

Autor: Denisa

alkohol kalkulačka

Zaujíma vás, aký obsah alkoholu môžete mať v krvi po zobudení sa po noci strávenej s alkoholom? Vypočítajte si online zostatkový alkohol v krvi pomocou alkohol kalkulačky. Zistite, ako funguje alkohol kalkulačka a na akých weboch je dostupná online.

Ako funguje alkohol kalkulačka

Šoférovať pod vplyvom alkoholu je prísne zakázané, ako však postupovať v prípade, ak si nie ste istí, či vám v krvi zostal zostatkový alkohol po prehýrenej noci? Vypočítajte si objem alkoholu v krvi pomocou promile kalkulačky, ktorý je odhadovaným množstvom zostatkového alkoholu.

V prípade jazdy pod vplyvom alkoholu vám hrozí nielen odobratie vodičského preukazu, ale aj vysoká pokuta, podobne ako v prípade jazdy na diaľnici bez platnej diaľničnej známky.

V článku nájdete

Čo je to alkohol kalkulačka

Alkohol kalkulačku môžete použiť v prípade, ak si nie ste istí, či vám po noci strávenej s alkoholom nezostalo v krvi víno alebo rum a vy sa tak môžete bezpečne vydať na cesty.

Zostatkový alkohol kalkulačka je interaktívna aplikácia, ktorá vám umožní zistiť orientačné množstvo zvyškového alkoholu v krvi a určiť tak čas, kedy budete mať nula promile a budete môcť znova šoférovať.

Promile kalkulačka vypočíta množstvo alkoholu v krvi podľa zadaných údajov, ktorými sú pohlavie (muž/žena), výška, hmotnosť, čas konzumácie a množstvo a druh skonzumovaného alkoholu.

Tento test určuje iba približné množstvo alkoholu v krvi, nejde o 100 % výsledok.

Rýchlosť odbúravania alkoholu je individuálna a závisí okrem iného od fyzickej a psychickej kondície, zdravotného stavu, liekov, prostredia a ďalších faktorov.

Ako použiť alkohol kalkulačku

Kalkulačka alkoholu funguje na princípe zadania stanovených parametrov do online kalkulátora, podobne ako online výpočet termínu pôrodu v tehotenskej kalkulačke.

Bezpečné cesty alkohol kalkulačka funguje tak, že v prvom kroku si vyberiete možnosť, či ste muž alebo žena a zadáte svoju hmotnosť a čas začiatku pitia do kalkulačky. Následne kliknite na tlačidlo „pokračovať“.

Ako funguje alkohol kalkulačka
Zdroj: co-to-je.sk

V druhom kroku si zadáte do promile kalkulačky alkoholický nápoj, ktorý ste minulú noc konzumovali.

Ako zadať alkoholický nápoj do alkohol kalkulačky Bezpecnecesty.cz:

  1. Do lístka zadajte všetky nápoje, ktoré ste vypili počas daných hodín. Tieto nápoje pretiahnete do lístka myškou alebo ich pridáte cez ikonu „+“.
  2. Nápoje môžete vyberať z jednotlivých kariet (pivá, vína, destiláty alebo nádoby) alebo priamo z obľúbených nápojov. Nápoje z iných kariet pridáte do priečinka kliknutím na hviezdičku.
  3. Nápoj odstránite z obľúbených položiek tak, že kliknete na rozsvietenú hviezdičku vedľa nápoja a tým ho vypnete. Celý lístok odstránite pomocou ikony „Odstrániť“.
  4. Ak chcete pridať ďalšiu hodinu pitia, použite ikonu „+“ na konci lístka.
  5. V poslednom kroku pre zobrazenie výpočtu a grafu kliknite na tlačidlo „Vypočítať“.

Čo sa týka interpretácie výsledkov online alkohol kalkulačky, výsledný graf zobrazuje približné množstvo promile. Reaguje na zadané nápoje aj na zmeny pohlavia, hmotnosti a času štartu.

Zároveň zobrazuje maximálne dosiahnuté množstvo promile a čas, kedy budete približne na nule.

Alkohol kalkulačka online

Zistite, aké množstvo alkoholu v krvi vám zostalo po požití nápojov ako pivo alebo víno vďaka online alkohol kalkulačke. Dajte si však pozor na to, že hodnoty sú iba približné, skutočný zostatkový alkohol v dychu a krvi nie je možné touto metódou určiť.

Ak chcete mať istotu, aký máte zostatkový alkohol v krvi a dychu, na presné meranie použite elektronický alkohol tester, ktorý kúpite online na Heureka.sk.

Promile kalkulačka online

  • Alcoholkiller.com
  • Testeralkoholu.sk
  • Bezpecnecesty.cz
  • Alkoholmetr.cz

Alkohol kalkulačka sme

Pečeň odbúrava až okolo 90 % skonzumovaného alkoholu. To, ako rýchlo sa alkohol začne vstrebávať ovplyvňujú mnohé faktory, ako napríklad teplota nápoja, koncentrácia cukrov a oxidu uhličitého.

Výpočet objemu alkoholu v krvi zistíte aj vďaka online alkohol kalkulačke sme, ktorú nájdete na stránke Primar.sme.sk.

Táto promile kalkulačka je určená predovšetkým šoférom, ale takisto jazdenie na bicykli pod vplyvom alkoholu je na Slovensku zakázané.

Alkohol kalkulačka idnes

Online kalkulačka alkoholu Idnes.cz funguje rovnako ako zostatkový alkohol kalkulačka sme.

Na základne stanovených parametrov ako pohlavie, hmotnosť, vek, hodina pitia a druh alkoholu môžete zistiť váš orientačný zostatkový alkohol v krvi a dychu.

Alkohol kalkulačka idnes nájdete na webovej stránke Idnes.cz.

Alkohol kalkulačka aplikácia

Alkohol kalkulačka promile je dostupná aj ako aplikácia do vášho mobilu, vďaka čomu ju môžete mať vždy po ruke. Existujú rôzne aplikácie na alkohol kalkulačky, ktoré sú dostupné na stiahnutie zdarma ako pre Android, tak aj operačný systém iOS.

Používatelia smartfónov so systémom Android môžu vyskúšať prepracovanú aplikáciu Alcodroid Alcohol Tracker. Do aplikácie si môžete zapísať všetky skonzumované nápoje a aplikácia vám na základe toho zobrazí aktuálnu odhadovanú hladinu alkoholu a približný čas, kedy vytriezviete.

Alternatívou pre používateľov zariadení so systémom iOS je tu aplikácia Green Light, ktorá disponuje jednoduchším a krajším používateľským prostredím.

Okrem výpočtu zostatkového alkoholu v krvi vám appka Green Light dokáže vypočítať, koľko môžete vypiť alkoholu, aby ste v stanovenom čase vytriezveli.

Limity promile alkoholu u nás a v EÚ

Na Slovensku sa uplatňuje nulová toleranciu alkoholu za volantom. To znamená, že ak nafúkate viac ako jedno promile, dopúšťate sa trestného činu, pri ktorom vám okrem pokuty a odobratia vodičského preukazu hrozí aj odňatie slobody na niekoľko rokov.

Ako cyklista môžete požiť alkoholický nápoj v prípade, ak ste v obci alebo na cyklistickej cestičke a hladina alkoholu v krvi neprekročí 0,5 promile. Ak však nafúkate mimo týchto zón, pokuta vás neminie.

Existujú však aj krajiny, v ktorých sa toleruje určitá hodnota alkoholu v krvi počas šoférovania.

Nižšie v tabuľke nájdete zoznam miest spolu s výškou promile, ktoré vám môže kalkulačka alkohol v krvi namerať počas jazdy autom, motocyklom alebo iným dopravným prostriedkom.

Limity promile alkoholu v krajinách EÚ

KrajinaBežní vodičiVodiči z povolaniaZačínajúci vodiči
Belgicko0,50,20,5
Bulharsko0,50,50,5
Cyprus0,50,20,2
Česká republika0,00,00,0
Dánsko0,50,50,5
Estónsko0,20,20,2
Fínsko0,50,50,5
Francúzsko0,50,5 (0,2 vodiči autobusov)0,2
Grécko0,50,20,2
Holandsko0,50,50,2
Chorvátsko0,50,00,0
Írsko0,50,20,2
Litva0,40,00,0
Lotyšsko0,50,50,2
Luxembursko0,50,20,2
Maďarsko0,00,00,0
Malta0,50,20,2
Nemecko0,50,00,0
Poľsko0,20,20,2
Portugalsko0,50,20,2
Rakúsko0,50,10,1
Rumunsko0,00,00,0
Slovensko0,00,00,0
Slovinsko0,50,00,0
Španielsko0,50,30,3 (0,0 do 18 rokov)
Švédsko0,20,20,2
Taliansko0,50,00,0

Zdroje: superpoistenie.sk, bezpecnecesty.cz, idnes.cz, primar.sme.sk, youtube.com, pixabay.com

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články