Ru┼ża pre nevestu 2 ÔľĚ Sledujte bez rekl├ím!

Vedma seri├íl – dej, herci, kto je kto, online, arch├şv, Voyo a recenzie

Aktualizovan├ę:

Autor: Marcela

Vedma seriál Voyo

Vedma seri├íl je nov├Ż ─Źeskoslovensk├Ż koncept, ktor├Ż prin├í┼ía na obrazovky ├║plne nov├Ż druh seri├ílu, na ak├Ż ste mohli by┼ą doteraz zvyknut├ş. V minis├ęrii Vedma m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą zauj├şmav├ę hereck├ę obsadenie a v┼íetky ─Źasti si m├┤┼żete pozrie┼ą online alebo z arch├şvu na Voyo.

Vedma seriál

Vedma seri├íl je minis├ęria piatich ─Źast├ş, ktor├║ nato─Źili spolo─Źne telev├şzia Nova a telev├şzia Mark├şza.

Vedma sa rad├ş medzi prvotiny ─Źeskoslovensk├ęho fantasy a tento seri├íl bude exkluz├şvne dostupn├Ż pre svojich div├íkov na streamovacej platforme Voyo od 16. j├║na 2023.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Vedma seriál dej

Dej seri├ílu Vedma sa odohr├íva v s├║─Źasnosti, no jeho dejov├ę l├şnie zasahuj├║ a┼ż do ─Ćalek├ęho ┼íestn├ísteho storo─Źia. Jedna z hlavn├Żch post├ív experimentovala s elix├şrom ┼żivota a podarilo sa jej sta┼ą nesmrte─żnou.

Nesmrte─żn├Ż Filip so svojimi potomkami ─Źerp├í silu z ─żudsk├ęho ne┼í┼ąastia a zlosti a k ich ve─Źn├ęmu ┼í┼ąastiu im ch├Żba len prechod do in├Żch dimenzi├ş. Tam potrebuje n├íjs┼ą port├íl, ktor├Ż im zaru─Ź├ş ve─Źn├ę ┼í┼ąastie. Tento port├íl je v┼íak str├í┼żen├Ż Vedmou.

Na rozdiel od romantick├ęho seri├ílu Mama na pren├íjom je tento seri├íl pln├Ż fantasy prvkov, nap├Ątia a dramatickosti.

Vedma seriál trailer

Vedma seri├íl trailer odha─żuje z├íkladn├║ dejov├║ l├şniu, ktor├║ m├┤┼żete v minis├ęrii o─Źak├íva┼ą. Z├írove┼ł trailer ukazuje jednotliv├ę momenty ako v seri├íli spojili fantasy prvky so s├║─Źasnou modernou dobou.

Vedma seriál herci

Herci v minis├ęrii Vedma s├║ prvotriedni predstavitelia ─Źeskej a slovenskej sc├ęny. Okrem st├ílic v hereckom obsaden├ş v┼íak n├íjdete aj ├║pln├Żch hereck├Żch nov├í─Źikov ako je napr├şklad mlad├í ─Źesk├í spev├í─Źka, ktor├í je zn├íma pod pseudonymom Annet X.

Slovenskou predstavite─żkou je here─Źka Gabriela Marcinkov├í, ktor├í v tane─Źnej s├║┼ąa┼żi Lets dance v roku 2023 skon─Źila na druhom mieste.

Minis├ęria Vedma kto je kto

Moment├ílne e┼íte nie s├║ zn├íme v┼íetky postavy seri├ílu. Av┼íak v├Ą─Ź┼íinu hereck├Żch post├ív u┼ż vieme priradi┼ą k hercovi alebo here─Źke, ktor├ş t├║to postavu stv├írnia.

Pozrite sa na to, kto je kto v minis├ęrii Vedma.

Vedma seri├íl hereck├ę obsadenie

Herec / Here─ŹkaPostava v seri├íli
Antónia LiškováVedma
Gabriela Marcinkov├íLucia – dc├ęra Filipa
Annet CharitonovaKlára
Josef TrojanTom – syn Filipa
Dagmar Havlovábylinkárka Bára
Jaroslav Du┼íekOndrej – dedko Vedmy
Ivan Fran─ŤkFilip
Ervin Nagyprofesor Lukáš
Denis ┼áafa┼Ö├şkAdam

Zahrani─Źn├Żch hercov zase m├┤┼żete vidie┼ą v seri├íloch ako Kraj┼íia ako ty alebo Sp├║tan├Ż mot├Ż─ż

Seriál Vedma online

Seri├íl Vedma bude dostupn├Ż jedine online. To znamen├í, ┼że ho nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą na telev├şznych obrazovk├ích v be┼żnom programe.

V┼íetk├Żch p├Ą┼ą ─Źast├ş seri├ílu bude dostupn├Żch na platenej platforme Voyo. Na Voyo si m├┤┼żete pozrie┼ą aj Farmu 15, ktor├í sa vracia na obrazovky za─Źiatkom septembra.

V pr├şpade, ┼że nem├íte vytvoren├Ż ├║─Źet na tejto platforme, ktor├í funguje podobne ako Disney plus, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą benefit a prv├Żch 7 dn├ş pozera┼ą zadarmo.

Na Voyo m├┤┼żete sledova┼ą aj nov├║ reality show ┼áaty snov.

Vedma seri├íl arch├şv

Arch├şv jednotliv├Żch epiz├│d seri├ílu Vedma n├íjdete na vy┼í┼íie spomenutej streamovacej platforme Voyo.

Rovnako si m├┤┼żete pozrie┼ą cel├ę odvysielan├ę epiz├│dy aj na ofici├ílnej webovej str├ínke telev├şzie Mark├şza.

Vedma Voyo online
Zdroj: co-to-je.sk

Okrem seri├ílu Vedma si na Voyo viete pozrie┼ą arch├şvne ─Źasti seri├ílu Dunaj alebo reality show Ru┼ża pre nevestu.

Vedma seriál ČSFD

Na ─îSFD sa seri├íl Vedma pohybuje pribli┼żne pri 40 %. ─îo znamen├í, ┼że tento seri├íl m├┤┼żete pova┼żova┼ą za priemern├Ż.

Av┼íak hodnotenie jednotliv├Żch epiz├│d sa stup┼łuje a z├şskava st├íle lep┼íie hodnotenie. To m├┤┼że znamena┼ą, ┼że dej sa neust├íle vyv├şja dobr├Żm smerom a m├┤┼żete sa te┼íi┼ą na lep┼í├ş filmov├Ż z├í┼żitok pri ka┼żdej jednej ─Źasti.

Vedma seri├íl re┼żis├ęr

Re┼żis├ęrom seri├ílu Vedma je Jakub Kroner. Jakub vytvoril seri├íl na z├íklade scen├íru, ktor├Ż pripravila jeho mama Adriana Kronerov├í.

Jakub v minulosti re┼ż├şroval popul├írne filmy ako napr├şklad Bratislavafilm, Love ─Źi ┼á┼ąastn├Ż Nov├Ż rok.

Vedma lokality

Lokality, kde bola Vedma nat├í─Źan├í s├║ ─Ćal┼í├şm pr├şnosom tohto seri├ílu. Netradi─Źn├ę a historick├ę miesta pridali celej minis├ęrii dychber├║ci z├í┼żitok.

Na nat├í─Źanie seri├ílu Vedma vyu┼żili lokality ako napr├şklad:

  • Vy┼íehradsk├Ż cintor├şn v Prahe
  • Klementinum v Prahe
  • Chr├ím Panny M├írie v Panensk├ęm T├Żnci

Vedma seriál recenzie

Vedma seri├íl recenzie s├║ rozdelen├ę na dva t├íbory. Jednej skupine ─żud├ş sa tento nov├Ż a nev├şdan├Ż koncept ve─żmi p├í─Źi. Druh├í skupina pova┼żuje seri├íl za nudn├Ż a nevedia ho ├║plne pochopi┼ą.

O─Źak├ívania jednotliv├Żch epiz├│d s├║ v┼íak nastaven├ę ve─żmi vysoko a minis├ęria Vedma je vo v┼íeobecnosti zauj├şmav├Żm konceptom s netradi─Źn├Żmi prvkami a efektami.

Zdroj: markiza.sk, nova.cz, voyo.sk

Voyo.sk program na dnes

Najnov┼íie ─Źl├ínky