Huba Kombucha účinky – nápoj, recept, skúsenosti, predaj, negatívne účinky

Autor: Marcela

Toto sú huba Kombucha účinky

Huba Kombucha účinky majú pozitívny vplyv na váš organizmus. Toto je skvelý recept, podľa ktorého si môžete pripraviť Kombucha nápoj. Poznáme skúsenosti iných ale aj miesta, kde je realizovaný predaj tejto liečivej čajovej huby.

Huba Kombucha účinky

Huba Kombucha účinky sú čoraz viac a viac ospevované a získajú si obľubu u množstva užívateľov. Tibetská huba Kombucha je plná antioxidantov, probiotík, vitamínov a množstvo ďalších pre telo prospešných látok.

Vďaka tomu, že telo prijíma množstvo živín a vitamínov pre organizmus to má všeobecne veľmi pozitívne účinky. Kombucha účinky vplývajú takmer na celé telo, od nervového systému až po ten imunitný.

V článku nájdete

Kombucha nápoj

Kombucha nápoj je najčastejšia forma ako môžete prijať množstvo pozitívnych látok, ktoré táto huba obsahuje. Popularitu si získala u množstva výrobcov a tak na výber máte hneď niekoľko možností.

Kombucha nápoj sa vyrába rôzne dochutený. Napríklad ho nájdete v kombinácii so zázvorom či lesným ovocím.

Vždy to záleží od výrobcu. A preto, ak chcete začať piť tento nápoj, najlepšie bude vyskúšať viaceré značky a nájsť si tú, ktorá vám chutí najviac. Viete, ako správne vybrať kliešťa?

Huba Kombucha nápoj účinky

Huba Kombucha nápoj účinky odzrkadľuje pozitívne vlastnosti samotnej čajovej huby.

Vďaka množstvu prospešných prírodných látok sú Kombucha účinky, podobne ako cibuľový čaj,veľmi pozitívne pre váš organizmus.

Konkrétnymi pozitívnymi účinkami sú:

 • Antioxidanty, ktoré táto čajová huba obsahuje znižujú toxicitu pečene.
 • Kvasinky, z ktorých je zložená ničia škodlivé mikroorganizmy.
 • Pozitívne vplýva na diabetes 2. typu.
 • Prevencia proti rakovine.
 • Posilňuje imunitný systém.
 • Regeneruje nervový systém a pomáha pri znížení stresu.
 • Reguluje krvý tlak.
 • Upravuje menštruačný cyklus
Huba Kombucha účinky nápoj
Zdroj: unsplash.com

Vzhľadom na to, že huba má protizápalové účinky, môže byť vhodná aj ako prevencia pri karpálnom tuneli.

Huba Kombucha negatívne účinky

Táto čajová huba Kombucha má aj negatívne účinky. Napriek veľkému množstvu pozitívnych vlastností medzi tie negatívne patrí napríklad nadúvanie.

Medzi nepriaznivé účinky sa radia najmä tieto.

 • Vysoké množstvo kalórií
 • Vyššie množstvo cukru
 • Taktiež Kombucha obsahuje aj vyššie množstvo kofeínu, čo môže spôsobiť nespavosť.

Pokiaľ hľadáte spôsob ako znížiť hodnotu cukru v krvi, v tomto prípade sa Kambucha nehodí, pretože by cukor naopak mohla zvýšiť.

Kombucha predaj

Kombucha na predaj je dostupná vo viacerých formách. Najčastejšie ju nájdete ako nápoj, ale dá sa kúpiť aj samotná bio kultúra tejto čajovej huby.

V prípade, že sa pýtate kde Kombuchu kúpiť a chcete originál vypestovanú hubu, môžete sa obrátiť na stránku bazos.sk, kde ju predávajú tí, ktorým sa podarila vypestovať.

Ak sa vám pošťastí, možno narazíte na človeka, ktorý ju chce len darovať a vy tak ušetríte za jej nákup.

Kombucha lekáreň

Kombucha v lekárni je jedna z možností, kde túto hubu môžete kúpiť. Vo väčšine prípadov nájdete v lekárni práve nápoj.

V lekárni nájdete aj fermentovanú formu Kombucha nápoja. To znamená, že si zakúpite malé vrecká so zmesou, ktoré si kedykoľvek rozriedite vo vode.

Napriek tomu, že liečivá huba Kombucha je zdraviu prospešná, nemali by ste to s jej pitím preháňať. A v prípade, že si zvolíte fermentovaný nápoj, odporúča sa piť maximálne jeden denne.

Kombucha DM

Taktiež nájdete Kombucha aj v DM drogérii. DM drogéria je známa svojimi zdravými potravinami, medzi jej sortimentom nájdete Kombucha nápoj. Najčastejšie ho nájdete v chladničkách s inými nápojmi, ktoré ponúkajú.

Okrem nápojov v DM drogérii nájdete aj Kombucha pleťové masky a rôzne iné kozmetické výrobky, ktoré obsahujú túto tibetskú čajovú hubu. Taktiež môžete skúsiť aj iné drogéria ako napríklad Teta drogerie.

Kombucha recept

Kombucha recept nie je vôbec náročný. S domácou prípravou viete ušetriť nemalú čiastku peňazí. Aby ste vedeli ako postupovať, prinášame vám stručný a jasný návod. Vďaka nemu si môžete pripraviť domácu Kombuchu.

Dôležité je, aby ste mali zakúpenú kombuchovú kultúru. V prípade, že nemáte kombuchovú kultúru, dá sa vyrobiť pomocou chleba, avšak tento proces je zdĺhavejší a náročnejší.

 1. Uvaríte si 2 litre vody a vyluhujete v nej čierny alebo zelený čaj
 2. Po vylúhovaní nápoj nechajte vychladnúť
 3. Prelejte ho do sklenej nádoby, kde budete hubu pestovať
 4. Do sklenenej nádoby pridajte kombuchovú kultúru svetlou stranou nahor
 5. Uložíte na tmavé miesto po dobu minimálne 5 dní
 6. Hotovo nápoj môžete konzumovať

Kombucha skúsenosti

Kombucha skúsenosti hovoria o veľmi pozitívnych zážitkoch. Ľudia si pochvaľujú najmä celkovú detoxikáciu a prečistenie organizmu.

Taktiež sú dobré ohlasy, čo sa týka uvoľnenia napätia a stresu z človeka, pri pravidelnom užívaní ľudia pociťovali väčšiu odolnosť voči stresu a oveľa menej vecí a situácii im prinášali napätie a ľahšie si udržali dobrú náladu.

Bohužiaľ sa objavili aj negatívne skúsenosti ľudí, ktorí to s dávkovaním prehnali. Táto skupina pociťovala nadmierne nafukovanie a ťažký pocit na žalúdku.

Dokonca Kombucha má skvelé účinky aj pri imunitnom systéme. Okrem toho, že imunitný systém je potrebný podporovať najmä v chladných mesiacoch, v tých letných vás môže ochrániť pred alergiou na slnko.

Mliečna Kombucha

Mliečna Kombucha je iný variant tohto nápoja. Miesto čajového základu použijete mlieko a kefírovú tibetskú hubu.

Môžete použiť akékoľvek mlieko – kravské, kozie či ovčie. Aké vám je po chuti. Najlepšie je však čerstvé a čo najkvalitnejšie.

Výsledný nápoj je obohatený ešte o prospešné účinky, ktoré sa nachádzajú v mliečnych výrobkoch. Chuť mliečnej Kombuchi pripomína kefír.

Kombucha alkohol

Kombucha obsahuje alkohol. Mnohí vodiči, tehotné ženy sa obávajú či môžu piť Kombucha nápoj, z dôvodu, že obsahuje alkohol. Áno, je pravda, že Kombucha nápoje môžu obsahovať alkohol.

Je to z dôvodu toho, že kvasinky, z ktorých je Kombucha zložená, absorbujú cukor a tak vzniká v nápoji alkohol. Avšak vo výsledku je percento alkoholu, ktoré tento nápoj obsahuje, naozaj zanedbateľné.

Množstvo alkoholu v Kombucha nápoji je porovnateľné s nealkoholickým pivom.

Kombucha násada

Kombucha násada slúži na výrobu tohto kvaseného a zdraviu prospešného nápoja.

Násada obsahuje veľké množstvo kvalitných látok, ktoré napomáhajú k rozmnožovaniu jednotlivých kvasiniek, na ktorých je celý nápoj založený.

Kombucha násadu môžete použiť miesto hubovej kultúry. Jednoducho do uvareného čaju vylejete celý obsah násady. Násada sa v čaji usadí a spúšťa proces kvasenia.

Zdroj: wikipedia.sk, pilulka.sk, mojadm.sk, youtube.com, mojezdravie.sk

Témata:
ZdravieRecepty

Najnovšie články