LOH 2024 Všetky info tu!

Huba Kombucha účinky – nápoj, recept, skúsenosti, predaj, negatívne účinky

Aktualizované:

Autor: Marcela

Toto sú huba Kombucha účinky

Huba Kombucha účinky majú pozitívny vplyv na váš organizmus. Inšpirujte sa skvelým receptom, podľa ktorého si môžete aj vy pripraviť Kombucha nápoj. Poznáme skúsenosti iných, ale aj miesta, kde je realizovaný predaj tejto liečivej čajovej huby.

Huba Kombucha účinky

Huba Kombucha účinky sú čoraz viac a viac ospevované a získali si obľubu u množstva užívateľov. Tibetská huba Kombucha je plná antioxidantov, probiotík, vitamínov a množstva ďalších pre telo prospešných látok. Svojimi účinkami dokáže prispieť aj k tomu, ako znížiť teplotu.

Huba Kombucha pôsobí na telo veľmi pozitívne práve vďaka vysokému obsahu živín a vitamínov. Kombucha účinky vplývajú takmer na celé telo, od nervového systému až po ten imunitný.

V článku nájdete

Kombucha nápoj

Kombucha nápoj je najčastejšia forma, ako môžete prijať množstvo pozitívnych látok, ktoré táto huba obsahuje. Kombucha huba je pre svoje účinky skvelá pri zdravom životnom štýle.

Popularitu si získala u množstva výrobcov, a tak na výber máte hneď niekoľko možností. Kombucha nápoj sa vyrába rôzne dochutený. Napríklad ho nájdete v kombinácii so zázvorom či lesným ovocím.

Vždy to záleží od výrobcu. A preto, ak chcete začať piť tento nápoj, najlepšie bude vyskúšať viaceré značky a nájsť si tú, ktorá vám chutí najviac.

Huba Kombucha nápoj účinky

Huba Kombucha nápoj účinky odzrkadľuje pozitívne vlastnosti samotnej čajovej huby.

Vďaka množstvu prospešných prírodných látok sú Kombucha účinky, podobne ako cibuľový čaj, veľmi pozitívne pre váš organizmus.

Konkrétnymi pozitívnymi účinkami sú:

 • Antioxidanty, ktoré táto čajová huba obsahuje znižujú toxicitu pečene.
 • Kvasinky, z ktorých je zložená ničia škodlivé mikroorganizmy.
 • Pozitívne vplýva na diabetes 2. typu.
 • Pôsobí ako prevencia proti rakovine.
 • Posilňuje imunitný systém.
 • Regeneruje nervový systém a pomáha pri znížení stresu.
 • Reguluje krvý tlak.
 • Upravuje menštruačný cyklus.

Podobné účinky má aj zázvor, dokonca účinky zázvoru vám vedia pomôcť aj pri chorobách srdca.

Huba Kombucha účinky nápoj
Zdroj: unsplash.com

Vzhľadom na to, že Kombucha huba má protizápalové účinky, môže byť vhodná aj ako prevencia pri karpálnom tuneli.

Huba Kombucha negatívne účinky

Táto čajová huba Kombucha má aj negatívne účinky. Napriek veľkému množstvu pozitívnych vlastností medzi tie negatívne patrí napríklad nadúvanie.

Kombucha Huba nepriaznivé účinky

 • Vysoké množstvo kalórií.
 • Vyššie množstvo cukru.
 • Obsahuje aj vyššie množstvo kofeínu, čo môže spôsobiť nespavosť.

Pokiaľ hľadáte spôsob, ako znížiť hodnotu cukru v krvi, v tomto prípade sa Kambucha nehodí, pretože by cukor naopak mohla zvýšiť.

Huba kombucha predaj

Kombucha na predaj je dostupná vo viacerých formách. Najčastejšie ju nájdete ako nápoj, ale dá sa kúpiť aj samotná bio kultúra tejto čajovej huby.

V prípade, že máte zájem o kombucha huba predaj a hľadáte originál vypestovanú hubu, môžete sa obrátiť na stránku bazos.sk, kde ju predávajú tí, ktorým sa podarila vypestovať. Prípadne napíšte do googlu „Kombucha huba eshop“, kde nájdete obchody, ktoré túto hubu predávajú.

Ak sa vám pošťastí, možno narazíte na človeka, ktorý ju chce len darovať a vy tak ušetríte za jej nákup.

Kombucha lekáreň

Kombucha v lekárni je jedna z možností, kde túto hubu môžete kúpiť. Vo väčšine prípadov nájdete v lekárni práve nápoj.

V lekárni nájdete aj fermentovanú formu Kombucha nápoja. To znamená, že si zakúpite malé vrecká so zmesou, ktoré si kedykoľvek rozriedite vo vode.

Napriek tomu, že liečivá huba Kombucha je zdraviu prospešná, nemali by ste to s jej pitím preháňať. A v prípade, že si zvolíte fermentovaný nápoj, odporúča sa piť maximálne jeden denne.

Kombucha DM

Taktiež nájdete Kombucha aj v DM drogérii. DM drogéria je známa svojimi zdravými potravinami, medzi jej sortimentom nájdete Kombucha nápoj. Najčastejšie ho objavíte v chladničkách s inými nápojmi, ktoré tu ponúkajú.

Okrem nápojov v DM drogérii nájdete aj Kombucha pleťové masky, kombucha čaj dm a rôzne iné kozmetické výrobky, ktoré obsahujú túto tibetskú čajovú hubu. Taktiež môžete skúsiť aj iné drogérie, ako napríklad Teta drogerie.

Huba Kombucha recept

Kombucha recept nie je vôbec náročný. S domácou prípravou viete ušetriť nemalú čiastku peňazí. Aby ste vedeli, ako postupovať, prinášame vám stručný a jasný návod. Vďaka nemu si môžete pripraviť domácu Kombuchu.

Dôležité je, aby ste mali zakúpenú kombuchovú kultúru. V prípade, že nemáte kombuchovú kultúru, dá sa vyrobiť pomocou chleba, avšak tento proces je zdĺhavejší a náročnejší.

Recept Huba Kombucha

 1. Uvarte 2 litre vody a vylúhujte v nej čierny alebo zelený čaj.
 2. Po vylúhovaní nápoj nechajte vychladnúť.
 3. Prelejte ho do sklenej nádoby, kde budete hubu pestovať.
 4. Do sklenenej nádoby pridajte kombuchovú kultúru svetlou stranou nahor.
 5. Uložte na tmavé miesto po dobu minimálne 5 dní.
 6. Hotovo, nápoj môžete konzumovať.

Kombucha skúsenosti

Kombucha skúsenosti hovoria o veľmi pozitívnych zážitkoch. Ľudia si pochvaľujú najmä celkovú detoxikáciu organizmu a prečistenie organizmu.

Dokonca Kombucha má skvelé účinky aj pri imunitnom systéme. Okrem toho, že imunitný systém je potrebný podporovať najmä v chladných mesiacoch, v tých letných vás môže ochrániť pred alergiou na slnko.

Taktiež sú dobré ohlasy, čo sa týka uvoľnenia napätia a stresu z človeka – pri pravidelnom užívaní ľudia pociťovali väčšiu odolnosť voči stresu a oveľa menej vecí a situácii im prinášali napätie a ľahšie si udržali dobrú náladu.

Bohužiaľ sa objavili aj negatívne tibetská huba skúsenosti ľudí, ktorí to s dávkovaním prehnali. Táto skupina pociťovala nadmerné nafukovanie a ťažký pocit na žalúdku.

Mliečna Kombucha

Mliečna huba Kombucha je iný variant tohto nápoja. Miesto čajového základu použijete mlieko a kefírovú tibetskú hubu.

Môžete použiť akékoľvek mlieko – kravské, kozie či ovčie. Aké vám je po chuti. Najlepšie je však čerstvé a čo najkvalitnejšie.

Výsledný nápoj je obohatený ešte o prospešné účinky, ktoré sa nachádzajú v mliečnych výrobkoch. Chuť mliečnej Kombuchi pripomína kefír.

Kombucha alkohol

Kombucha obsahuje alkohol. Mnohí vodiči, tehotné ženy sa obávajú či môžu piť Kombucha nápoj z dôvodu, že obsahuje alkohol.

Je to z dôvodu toho, že kvasinky, z ktorých je Kombucha zložená, absorbujú cukor a tak vzniká v nápoji alkohol. Avšak vo výsledku je percento alkoholu, ktoré tento nápoj obsahuje, naozaj zanedbateľné.

Množstvo alkoholu v Kombucha nápoji je porovnateľné s nealkoholickým pivom.

Kombucha násada

Kombucha násada slúži na výrobu tohto kvaseného a zdraviu prospešného nápoja.

Násada obsahuje veľké množstvo kvalitných látok, ktoré napomáhajú k rozmnožovaniu jednotlivých kvasiniek, na ktorých je celý nápoj založený.

Kombucha násadu môžete použiť miesto hubovej kultúry. Jednoducho do uvareného čaju vylejete celý obsah násady. Násada sa v čaji usadí a spúšťa proces kvasenia.

Zdroje: wikipedia.sk, pilulka.sk, mojadm.sk, youtube.com, mojezdravie.sk

Témata:
Zdravie Recepty

Najnovšie články