Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Cibuľový čaj – liek proti kašľu, recepty na prípravu a jeho účinky

Aktualizované:

Autor: Marcela

Cibuľový čaj ako liek

Cibuľový čaj je prírodný liek proti kašľu. Liečivé účinky cibule sa využívajú už od pradávna. Prezradíme vám skvelý recept na cibuľový čaj, ktorý vám pomôže pri boji s respiračnými ochoreniami. Toto sú jeho účinky a skúsenosti ľudí, nechajte sa inšpirovať!

Cibuľový čaj

Cibuľový čaj má protizápalové, antibakteriálne účinky a pomáha podporovať imunitný systém. Navyše je aj úžasným pomocníkom, ako znížiť teplotu.

Cibuľový čaj je tak skvelým domácim a prírodným receptom, ako bojovať s ochoreniami a podporiť váš imunitný systém pred zimou. Naviac jeho príprava je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

V článku nájdete

Cibuľový čaj na kašeľ

Cibuľový čaj proti kašľu je liek, ktorý takmer nič nestojí. Nepotrebujete naň e-recept od lekára, cibuľový čaj na hlieny si dokážete pripraviť sami doma.

Všeobecne cibuľový čaj je považovaný najmä ako liek proti kašľu, avšak okrem kašľu pomáha aj pri iných napríklad respiračných ochoreniach. Tento čaj je skvelý aj pri zdravom životnom štýle, kedy pôsobí blahodarne na telo.

Pomôže vám uvoľniť od prechladnutia, bolesti hrdla a chrípky. Cibuľový čaj na priedušky je tiež veľmi účinný. Okrem toho všetkého, pitie cibuľového čaju zmierňuje aj opuch nosnej sliznice pri nádche.

Alternatívou pre cibuľový čaj je cibuľový sirup, ktorý má podobné účinky ako čaj a taktiež si ho dokážete pripraviť v pohodlí domov a bez návštevy lekára. Prípadne si môžete pripraviť Ginger shot, ktorý tiež účinne bojuje proti kašľu.

Cibuľový čaj recept

Cibuľový čaj recept nie je vôbec zložitý na prípravu. Existuje niekoľko variantov, ako na prípravu cibuľového čaju. Na liečenie je najlepšia domáca cibuľa, zistite, ako a kedy sadiť cibuľu.

Cibuľový čaj príprava vám nezaberie viac ako polhodinku. Budete potrebovať cibuľu, vodu a med.

Cibuľový čaj príprava

  1. Očistite cibuľu a nakrájajte na väčšie kocky.
  2. Nechajte zovrieť vodu a následne do nej vložte nakrájanú cibuľu.
  3. Cibuľu lúhujte vo vriacej dobe 10-15 minút.
  4. Čaj precedíte do hrnčeka či džbána a dochutíte medom.
  5. Hotovo. Čaj konzumujte, kým je ešte teplý.

Cibuľový čaj s majoránkou

Cibuľový čaj si môžete dochutiť a vylepšiť. Cibuľový čaj s majoránkou je ideálny v prípade zápalu priedušiek.

Príprava cibuľového čaju s majoránkou nie je o nič náročnejšia ako príprava obyčajného čaju. Rozdiel je len v tom, že keď do vriacej vody pridáte cibuľu, tak pridáte aj sušenú majoránku a necháte spolu lúhovať. Po vylúhovaní čaj preceďte dochuťte medom a konzumujte ešte teplý.

Cibuľový čaj s karamelom

Nebudeme vám klamať, nie každému cibuľový čaj aj chutí. A preto je tu recept cibuľový čaj s karamelom. Karamel totiž dokonale prekryje chuť cibule.

Cibuľový čaj s karamelom je sladší a lepší na chuť. Sladká a výrazná karamelová chuť prebije chuť cibule.

Ako na to? Na panvičke si pripravíte z cukru karamel. Karamel zalejete vodou a na panvičku pridáte cibuľu a necháte ho pod pokrievkou vylúhovať.

Ako často sa môže piť cibuľový čaj

Môžete ho piť toľko, koľko vám chutí. Ideálne je, aby ste si teplý čaj z cibule pripravili aspoň dvakrát do dňa. Ideálne je, ak čaj budete piť 3-4krát počas dňa.

Prípadne môžete cibuľový čaj zameniť za zázvorový. Účinky zázvoru sú blahodárne k telu a majú protizápalový charakter.

Cibuľový čaj proti kašľu
Zdroj: pixabay.com

Cibuľový čaj pre deti

Cibuľový čaj proti kašľu pre deti nie je úplne lákavý, môže za to jeho jedinečná a výrazná chuť. Napriek tomu, že deti tento nápoj odmietajú, je pre ich telo veľmi prospešný a rovnako ako u dospelých výborne bojuje s respiračnými ochoreniami.

Aby sa pre deti stal čaj prijateľnejším, pridajte medzi cibuľu aj jablká. Tie pustia sladkú chuť a mierne prebijú chuť cibule.

V prípade, že pripravujete čaj pre deti, vyskúšajte recept s karamelom, je sladší a lepšie chutí.

Cibuľový čaj v tehotenstve

Nemusíte sa báť, že cibuľový čaj v tehotenstve by vám mohol nejako ublížiť. Práve naopak. V tomto období sú mnohé lieky zakázané. Z toho dôvodu, že chemické zloženie liekov nemusí byť pre nenarodené dieťa prospešné.

Cibuľový čaj účinky

Cibuľa vo všeobecnosti má veľký potenciál pri boji proti vírusom a baktériám, vďaka čomu aj účinky cibuľového čaju sú naozaj silné a rýchle.

  • Zmierňuje prechladnutie
  • Pomáha pri odpuchnutí sliznice
  • Cibuľový čaj na suchý kašeľ je skvelým pomocníkom
cibuľový čaj a jeho účinky
Zdroj: unsplash.com

Cibuľový čaj skúsenosti

Cibuľový čaj skúsenosti hovoria o dlhoročnom tradičnom recepte, ktorý naozaj funguje.

Pozitívne ohlasy ľudí sú najmä na rýchlu úľavu od kašľu a prechladnutia. Taktiež si mnohí pochvaľovali uvoľnenie nosnej sliznice a celkovo rýchlejšie ustúpenie chrípky.

Negatívne ohlasy sú najmä na chuť čaju. Avšak chuť môžete vždy vylepšiť pridaním karamelu, jabĺk, medu či zázvoru.

Video ako si urobiť liečivý zázrak cibuľový čaj

Inšpirujte sa video receptom na liečivý zázrak cibuľový čaj, aby ste si ho vedeli bez problémov pripraviť aj vy! Ak tento nápoj chcete ozvláštniť a nabiť liečivými účinkami, použite na prípravu aj liečivé rastliny na Slovensku.

Zdroje: youtube.com, wikipedia.sk

Témata:
Zdravie

Najnovšie články