Cibuľový čaj je prírodný liek proti kašľu. Liečivé účinky cibule sa využívajú už od pradávna. Prezradíme vám skvelý recept na cibuľový čaj, ktorý vám pomôže pri boji s respiračnými ochoreniami. Toto sú jeho účinky a skúsenosti ľudí, nechajte sa inšpirovať.
Cibuľový čaj
Cibuľový čaj má protizápalové, antibakteriálne účinky a pomáha podporovať imunitný systém. Navyše je aj úžasným pomocníkom, ako znížiť teplotu.
Cibuľový čaj je tak skvelým domácim a prírodným receptom, ako bojovať s ochoreniami a podporiť váš imunitný systém pred zimou. Naviac jeho príprava je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.
V článku nájdete
Cibuľový čaj proti kašľu
Cibuľový čaj proti kašľu je liek, ktorý takmer nič nestojí. Nepotrebujete naň e-recept od lekára, cibuľový čaj na hlieny si dokážete pripraviť sami doma.
Všeobecne cibuľový čaj je považovaný najmä ako liek proti kašľu, avšak okrem kašľu pomáha aj pri inýchnapríklad respiračných ochoreniach.
Pomôže vám uvoľniť od prechladnutia, bolesti hrdla a je veľmi účinný aj pri zápale priedušiek či chrípke. Okrem toho všetkého, pitie cibuľového čaju zmierňuje aj opuch nosnej sliznice pri nádche.
Alternatívou pre cibuľový čaj je cibuľový sirup, ktorý má podobné účinky ako čaj a taktiež si ho dokážete pripraviť v pohodlí domov a bez návštevy lekára.
Cibuľový čaj recept
Cibuľový čaj recept nie je vôbec zložitý na prípravu. Existuje niekoľko variantov, ako na prípravu cibuľového čaju.
Cibuľový čaj príprava vám nezaberie viac ako polhodinku. Budete potrebovať cibuľu, vodu a med.
- Očistite cibuľu a nakrájajte na väčšie kocky
- Nechajte zovrieť vodu a následne do nej vložte nakrájanú cibuľu
- Cibuľu lúhujte vo vriacej dobe 10-15 minút
- Čaj precedíte do hrnčeka či džbána a dochutíte medom
- Hotovo, konzumujte kým je ešte teplý
Cibuľový čaj s majoránkou
Cibuľový čaj si môžete dochutiť a vylepšiť. Cibuľový čaj s majoránkou je ideálny v prípade zápalu priedušiek.
Príprava cibuľového čaju s majoránkou nie je o nič náročnejšia ako príprava obyčajného čaju. Potom ako do vriacej vody pridáte cibuľu pridajte aj sušenú majoránku a nechajte spolu lúhovať.
Po vylúhovaní čaj preceďte dochuťte medom a konzumujte ešte teplý.
Cibuľový čaj s karamelom
Nebudeme vám klamať, nie každému cibuľový čaj aj chutí. A preto je tu recept cibuľový čaj s karamelom. Karamel totiž dokonale prekryje chuť cibule.
Cibuľový čaj s karamelom je sladší a lepší na chuť. Sladká a výrazná karamelová chuť prebije chuť cibule.
Na panvičke pripravíte z cukru karamel. Karamel zalejete vodou a na panvičku pridajte cibuľu a necháte ho pod pokrievkou vyluhovať.
Ako často sa môže piť cibuľový čaj
Môžete ho piť toľko, koľko vám chutí. Ideálne je, aby ste si teplý čaj z cibule pripravili aspoň dvakrát do dňa. Ideálne je, ak čaj budete piť 3-4krát počas dňa.

Cibuľový čaj pre deti
Cibuľový čaj pre deti nie je úplne lákavý, môže za to jeho chuť. Napriek tomu, že deti tento nápoj odmietajú, je pre aj pre ich telo veľmi prospešný a rovnako ako u dospelých výborne bojuje s respiračnými ochoreniami.
Aby sa pre deti stal čaj prijateľnejším, pridajte medzi cibuľu aj jablká. Tie pustia sladkú chuť a mierne prebijú chuť cibule.
V prípade, že pripravujete čaj pre deti, vyskúšajte recept s karamelom, je sladší a lepšie chutí.
Cibuľový čaj v tehotenstve
Nemusíte sa báť, že cibuľový čaj v tehotenstve by vám mohol nejako ublížiť. Práve naopak. V tomto období sú mnohé lieky zakázané.
Ide o to, že ich chemické zloženie nemusí byť prospešné pre nenarodené dieťa.
Cibuľový čaj účinky
Cibuľa vo všeobecnosti má veľký potenciál pri boji proti vírusom a baktériám, vďaka čomu aj účinky cibuľového čajú sú naozaj silné a rýchle.
- Zmierňuje prechladnutie
- Pomáha pri odpuchnutí sliznice
- Zmierňuje suchý kašeľ

Cibuľový čaj skúsenosti
Cibuľový čaj skúsenosti hovoria o dlhoročnom tradičnom recepte, ktorý naozaj funguje.
Pozitívne ohlasy ľudí sú najmä na rýchlu úľavu od kašľu a prechladnutia. Taktiež si mnoho z vás pochvaľovalo uvoľnenie nosnej sliznice a celkovo rýchlejšie ustúpenie chrípky.
Negatívne ohlasy sú najmä na chuť čaju. Avšak chuť môžete vždy vylepšiť pridaním karamelu, jabĺk, medu či zázvoru.
Zdroj: youtube.com, wikipedia.sk