EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Význam tetovania – fénix, ruža, holubica, vážka, hodiny, krídla, vlk a ďalšie

Aktualizované:

Autor: Lenka

význam tetovania

Tetovanie má v obľube čoraz viac ľudí, nielen z estetického hľadiska, ale dôležitý je pre nich aj význam tetovania. Pozrite sa na to, aký je význam najznámejších tetovaní, ako je napríklad fénix, pierko, hodiny, ruža, čiara okolo ruky a mnohé iné.

Význam tetovania

Potetované telo je ako maliarske plátno, ktoré v sebe nesie určité posolstvo a odhaľuje skryté pravdy o vašej osobnosti. A práve význam tetovania o vás môže veľa prezradiť.

Význam tetovania sa odlišuje podľa toho, čo obrázok na vašom tele znázorňuje, rovnako ako význam smajlíkov.

V článku nájdete

Tetovanie význam

Tetovanie môže mať pre ľudí rôzne významy a dôvody. Ešte pred tým, ako si určité symboly vytetujete na kožu, je dobré vziať do úvahy aj ich význam. Najmä preto, aby ste zistili, či je pre vás určité tetovanie naozaj to správne.

Napríklad význam tetovania, ktorým je čiara okolo ruky alebo čierne pruhy s názvom „Stripes“ znamená uzavretý kolobeh života. Dve paralelné línie sa považujú za talizman alebo znak sily. 

Rovnako vertikálne rovnobežné čiary symbolizujú aktivitu, pohyb vpred, duchovný rast.

Tetovanie pierko význam

Tetovanie pierko môže mať niekoľko významov, ale bezpochyby prvý zo všetkých bude vždy spojený so slobodou. Perie patrí vtákom, ktoré sú vnímané ako slobodné zvieratá, keďže majú schopnosť lietať.

Pierko môže značiť aj vieru v nový začiatok ako určitá forma nádeje. Pierko môže mať tiež zvláštny význam, ktorý súvisí so vzostupom alebo duchovným vývojom na vyššej úrovni. Symbolizuje znovuzrodenie a pohľad na svet, ktorý sa opiera o dušu človeka.

Tetovanie hodiny význam

Hodiny nenávratne symbolizujú plynutie času – ako čas uniká a plynie, už nikdy sa k nám nevráti a daný moment sa nezopakuje.

Tetovanie hodiny má niekoľko významov. Môže predstavovať minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Taktiež môže symbolizovať dôležitú udalosť, ktorá sa stala vo vašom živote, napríklad smrť alebo narodenie.

Tetovanie hodiny tiež znamená, že čas plynie a vy si musíte užívať život plnými dúškami. Tešiť sa z toho, čo je teraz, pretože každý okamih je jedinečný.

Tetovanie ruža význam

Tetovanie ruža je veľmi obľúbeným vyobrazením, s ktorým sa stretávame častejšie a častejšie. Tetovanie ruže pre mnohých znamená symbol lásky, vášne a čistoty.

Väčšinou sa hodí ako tetovanie na ruku pre ženy, ktoré má hlboký význam.

Tetovanie ruža význam závisí od farieb ruže:

 • žlté ruže: radosť a šťastie
 • biele ruže: platonická láska
 • modré ruže: tajomná, nedosiahnuteľná láska
 • bledoružové ruže: obdiv
 • červené ruže: láska, romantika, vášeň a city
 • čierne ruže: smrť, tragická láská, oddanosť a sila
Tetovanie môže mať pre ľudí rôzne významy a dôvody.
Zdroj: unsplash.com

Fénix tetovanie význam

Tetovanie fénix je jedným z najkrajších tetovacích vzorov – predstavuje znovuzrodenie, nesmrteľnosť, milosť a cnosť. Aj keď sa variácie fénixa líšia, predpokladá sa, že fénix je vták, ktorý vzplanie keď nadíde jeho čas. V popole sa následne objaví vajíčko, z ktorého sa narodí nový fénix.

Význam tetovania fénix je spojený so vzkriesením a obnovou. Taktiež aj so zmenou, v ktorej niečo končí, ale začína sa niečo ešte lepšie.

Fénix symbolizuje, že človek si prešiel ťažkými obdobiami, ale vzkriesil sa a prežil. To znamená, že sa vynoril z plameňov ako víťaz, porazil ťažké časy a všetky životné výzvy.

Tetovanie vlk význam

Po tisíce rokov je vlk jedným z najuznávanejších divých zvierat a stredobodom mnohých príbehov, kníh a rozprávok. Jeho symbolika sa však v jednotlivých kultúrach líši. Vlk je často zobrazený v spojení s mesiacom. Dobré je tak poznať váš mesačný horoskop.

Napríklad v Severnej Amerike je vlk považovaný za jedno z najinteligentnejších zvierat a symbolizuje ducha, božstvo, život, smrť a znovuzrodenie. Ale napríklad v Európe nie sú vlci vnímaní ako priateľskí a božskí. Sú všeobecne považované za nebezpečné a často symbolizujú skazu a smrť.

Význam tetovania vlk spočíva v bratstve, vernosti rodine, spravodlivosti, múdrosti a sile. Tetovanie osamelého vlka môže tiež znamenať slobodu, ochranu, lojalitu, priateľskosť a divočinu.

Tetovanie anjel význam

Tetovanie anjel môže znamenať vieru, ale aj náklonnosť k duchovnu a spiritualite. Symbolizujú dobro a ochranu. Anjel môže byť aj spomienkou na osobu, na ktorú nechcete zabudnúť.

Tetovanie padlého anjela môže symbolizovať aj ľútosť za spáchané činy a hriechy, ktorých sa človek dopustil.

Anjeli a démoni sú častým vyobrazením počas Halloweenu.

Lotosový kvet tetovanie význam

Lotosový kvet tetovanie má jedinečný význam – symbolizuje znovuzrodenie, krásu, život, šťastie, čistotu duchovnosti a harmóniu.

Lotosový kvet takisto znázorňuje boj, ktorým ste si v živote prešli a podarilo sa vám v ňom zvíťaziť.

Tetovanie holubica význam

Tetovanie holubice je naozaj krásne, ale ešte krajší je jeho hlboký význam. Holuby predstavujú pokoj, lásku a mier. V Biblii je holubica symbolom nového začiatku, takže si ju dávajú vytetovať ľudia, ktorí chcú začať žiť „s čistým štítom“.

V kresťanstve holubice symbolizujú vieru a v mnohých prípadoch sa spája aj s nádejou.

Tetovanie má v obľube čoraz viac ľudí, nielen z estetického hľadiska, ale dôležitý je pre nich aj význam tetovania.
Zdroj: pixabay.com

Tetovanie vážka význam

Tetovanie vážka má iné významy vzhľadom od oblasti a konkrétnej kultúry. Vážky sú najviac tetovaným hmyzom, a to hlavne kvôli ich významu a symbolike.

Tetovanie vážky vo všeobecnosti predstavuje znovuzrodenie, zmenu a prosperitu. Je známe, že vážka si, podobne ako motýľ, prejde počas svojho života viacerými líniami. A stáva sa neustále väčšou a silnejšou.

Tetovanie krídla význam

Tetovanie Anjelské krídla úzko súvisia s čistotou, silou a dokonalosťou. Predstavujú aj ochranu strážneho anjela.

Rovnako sú symbolom viery a majú človeku pripomenúť jeho schopnosť prekonávať všetky prekážky, strach alebo akékoľvek ťažkosti, ktoré sa v živote vyskytnú.

Malé tetovania význam

Dať si urobiť malé tetovanie je skvelou alternatívou v prípade, ak si nie ste istí, či mať potetovanú ruku alebo nohu je pre vás ideálnym riešením.

A hoci sa menšie tetovania ľahšie skryjú, to nemení nič na tom, že aj oni majú svoj význam.

Malé tetovania a ich význam

 • Srdce bije: láska k životu a jeho krehkosť.
 • Kotva: zvláštne spojenie s morom, charakter a sila.
 • Šíp: ochrana.
 • Kardinálne body: šťastie a ochrana.
 • Kružnice: mystickosť aj nekonečnosť.
 • Lotosový kvet: duchovná sila a láska.
 • Infinito: symbol nekonečna.
 • Om: kombinácia duchovného s fyzickým, ochrana a dokonalosť.
 • Hudobné noty: láska k hudbe.
 • Motýľ: symbol krásy.
 • Strom života: naše korene, náš život a zrelosť.

Zdroj: tatuantes.com, unsplash.com, pixabay.com, savedtattoo.com

Témata:
Ostatné

Najnovšie články