Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

AC DC Bratislava 2024 – lístky, program, kapacita, doprava, organizátor

Aktualizované:

Autor: Denisa

AC DC Slovensko

Australská hardrocková kapela AC/DC ohlásila veľký návrat a v rámci európskeho turné Power Up 2024 vystúpia aj na Slovensku. Pozrite sa, kedy bude koncert AC DC Bratislava a koľko stoja lístky.

AC DC Bratislava

Už toto leto sa môžu slovenskí fanúšikovia skupiny AC/DC tešiť na to, že si hity ako Highway to Hell“ a Shook Me All Night Long“ zaspievajú naživo na bratislavskom koncerte, ktorý sa koná 21. júla 2024.

Okrem koncertu AC/DC Bratislava si tento rok môžete užiť rockovú hudbu aj na ďalších festivaloch, ktorých zoznam nájdete v kalendári festivalov.

V článku nájdete

AC/DC koncerty 2024

Skupina AC/DC sa po dlhšej pauze a vydaní 17. albumu Power Up“ vracia na hudobné pódia. Pre svojich fanúšikov si prichystala nadupané turné PWR UP TOUR 2024 s 25 koncertami v 17 európskych mestách v 11 krajinách a nechýba medzi nimi ani Bratislava!

Okrem koncertov austrálskej skupiny AC/DC môžete tento rok na Slovensku navštíviť aj ďalšie festivaly a podujatia, ako napríklad festival Pohoda či Grape fest.

AC DC Power Up Tour

Európske turné AC/DC Power Up Tour 2024 odštartuje 17. mája v nemeckom Gelsenkirchene. Bude prvým turné skupiny v Európe po ôsmich rokoch a uvidíte ich vystupovať na niektorých z najväčších štadiónov na celom kontinente.

AC/DC vystúpia v zostave:

  • Brian Johnson (spev)
  • Angus Young (sólová gitara)
  • Stevie Young (rytmická gitara)
  • Matt Laug (bicie)
  • Chris Chaney (basgitara)  

Na AC/DC koncerty sa môžu fanúšikovia tešiť aj v susednom Rakúsku, Česku či v Nemecku.

To znamená, že ak nestihnete koncert v Bratislave, stále máte šancu pozrieť si AC DC naživo. Stačí mať kúpený lístok na viedenský koncert a platnú rakúsku diaľničnú známku.

AC DC Slovensko

Hardrocková kapela AC/DC štartuje svoje európske turné v máji 2024 a okrem Prahy a Viedne vystúpia aj v hlavnom meste Slovenska. Koncert na Slovensku na uskutoční na Starom letisku v bratislavských Vajnoroch.

AC DC Bratislava koncert nie je jediný, ktorý sa kedy na Slovensku konal. V roku 2017 v Žiline vystúpil ako sólový umelec dlhoročný (a dnes už bývalý) člen kapely AC/DC Phil Rudd.

AC DC Bratislava 2024

21. júla 2024 sa môžete tešiť na koncert AC DC na Slovensku, ktorý na uskutoční Starom letisku v bratislavských Vajnoroch.

Vstupenky na bratislavský koncert sú už v predaji a cena za lístok na státie sa pohybuje od 134 €.

AC DC Slovakia koncert

Kedy21. júla 2024
KdeOld airport Vajnory (Bratislava)
Lístkyticketportal.sk, eventim.sk, oeticket.com
Cenaod 134 €

Program koncertu ACDC live

AC DC Bratislava program koncertu začína 21. júla o 17:00h a brány starého letiska vo Vajnoroch sa otvárajú už o 14:00h.

Okrem hlavného programu, ktorým je koncert AC DC Slovakia fanúšikov zaujíma aj to, kto bude predskokanom a predkapelou jednej z najväčších legiend hard rocku.

Jednou z teórií na fanúšikovských fórach o tom, kto bude AC/DC predskokan koncertu v Bratislave je, že austrálski rockeri tentoraz svetlá reflektorov neprepožičajú nikomu a celé turné si ošéfujú sami.

AC DC Slovensko vstupenky

Predpredaj vstupeniek na koncert AC DC Bratislava bol spustený 16. februára cez tri oficiálne distribučné portály, a to Ticketportal, Eventim a Oeticket.

Najmä Ticketportal zažil obrovský nátlak kupujúcich, kedy vo virtuálnej rade na lístky čakalo neuveriteľných 20 000 ľudí!

AC DC Bratislava kategórie lístkov

  • Golden Circle (pod pódiom)
  • Standing (státie)
  • Tribúny (A, B, C, D, E, F, G, H)

Čo sa týka lístkov Golden Circle a tribúny, tie sú už vypredané a aktuálne., pričom ceny sa v jednotlivých predajných miestach líšia.

AC DC Bratislava 2024 cena vstupenky

Cena vstupenky na AC DC Bratislava sa líšila v závislosti od toho, či ste si kúpili lístok na státie, sedenie alebo špeciálnu vstupenku Golden Circle.

AC/DC Golden Circle je najlukratívnejší lístok pod pódiom, kedy si majitelia týchto lístkov budú môcť užiť energickú show AC/DC z bezprostrednej blízkosti a mať Briana Johnsona, Angusa Younga a spol. takmer na dosah ruky.

Aktuálne sú k dispozícii už len lístky na státie, pričom ceny sa pohybujú od 134 €.

AC/DC Bratislava cena

KategóriaPredajcaCena
Standing (státie)Ticketportal.sk134,65 €
Standing (státie)Eventim.sk137,15 €
Standing (státie)Oeticket.com137,15 €

AC DC Bratislava kapacita

Čo sa týka kapacity miesta AC DC Bratislava, letisko Vajnory by malo pojať až 100 000 divákov. To znamená, že celkový počet lístkov v predaji by mal odrážať kapacitu letiska, kde sa bude koncert konať.

Návšteva pripravovaného koncertu austrálskych rockerov by tak mohla prekonať aj minuloročný koncert americkej alt-rockovej formácie Imagine Dragons, ktorá na Vajnoroch prilákala vyše 60 000 fanúšikov.

AC DC Bratislava
Zdroj: unsplash.com

AC DC Slovensko koncert – organizátor

Hudobnú udalosť roka na Slovensku organizačne zastrešuje pezinská eventová agentúra Silvi-Production, ktorá je známa najmä vďaka organizácii multižánrového festivalu Lovestream.

Táto eventová agentúra na Slovensko dotiahla už hviezdy ako Dua Lipa, Red Hot Chili Peppers alebo spomínaných Imagine Dragons.

Okrem toho usporiadala aj niekoľko megakoncertov československých legiend.

Doprava AC DC Bratislava

Na koncert AC DC, ktorý sa koná 21. júla na Old airport Vajnory v Bratislave, sa dostanete vlakom, autobusom alebo vlastným autom.

Čo sa týka vzdialenosti vlakovej a autobusovej stanice od letiska Vajnory, je to cca 13 km. Na presun po meste môžete použiť MHD Bratislava a vystúpiť na zastávke Staré letisko, ktorá sa nachádza pri mieste, kde sa bude koncert konať.

Ak sa rozhodnete ísť na hudobnú udalosť roka autom, AC DC Bratislava parkovanie by malo byť pre pohodlie návštevníkov umiestnené priamo v areáli letiska, kde sa koncert koná.

Kto je ACDC

Kapela AC/DC vznikla v roku 1973 z iniciatívy bratov Youngovcov Malcolma a Angusa, ktorí odmalička vyrastali v austrálskom Sydney. Svoj prvý album High Voltage“ nahrali ešte s pôvodným spevákom Bonom Scottom.

Skutočný prelom nastal až vďaka albumu Highway to Hell“ v roku 1979, avšak sedem mesiacov po jeho vydaní Scott tragicky zahynul a nahradil ho anglický spevák Brian Johnson. Skupina následne vydala ďalší album Back in Black“, ktorý sa nezmazateľne zapísal do histórie svetovej hudby.

Dnes je kapela AC/DC známa po celom svete, čoho dôkazom je 130 miliónov predaných nosičov. Od roku 2003 majú svoje miesto aj v Rokenrolovej sieni slávy.

AC DC logo

Kapela sa do povedomia ľudí zapísala aj ich nezameniteľným logom, ktorým je symbol elektrického úderu. Význam tohto loga spočíva v tom, že AC je skratkou striedavého prúdu a DC skratkou jednosmerného prúdu.

Ak sa chystáte na bratislavský koncert kapely, určite si nezabudnite kúpiť AC DC tričko alebo mikinu s legendárnym logo blesku, vďaka čomu vyjadriť svoju podporu tejto hardrockovej kapele.

Songs ACDC

AC/DC majú na svojom konte viacero nesmrteľných hitov a medzi najznámejšie piesne patrí trojica ako Highway to Hell“, Shook Me All Night Long“ či Thunderstruck“.

Napríklad skladbu Highway to Hell“ z rovnomenného albumu naspieval ešte pôvodný spevák Scott, ktorý je aj jej spoluautorom. Text tejto skladby reflektuje vyčerpávajúcu povahu života hudobníkov, ktorí sú večne na cestách medzi dejiskami koncertov.

Všetky hity a videoklipy k týmto populárnym skladbám od skupiny AC/DC nájdete na YouTube.com.

Zdroje: acdc.com, wikipedia.org, ticketportal.sk, youtube.com, goodfon.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články