MS v hokeji semifinále Stavte si na víťaza!

Ako funguje Vinted – predaj, nákup, poštovné, Modrý koník a recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Ako funguje Vinted predaj

Zaujíma vás ako funguje Vinted? Pokiaľ chcete nakupovať alebo predávať na tomto bázári oblečenia, mali by ste poznať základné pravidlá a kroky. Pozrite sa s nami na to ako funguje poštovné a peňaženka Vinted.

Ako funguje Vinted

Bazár oblečenie Vinted je prehľadný internetový obchod, ktorý funguje podobne ako bazár Modrá strecha.

Zaregistrovaní používatela na Vinted na svojich profiloch zadarmo uverejňujú inzeráty predmetov. Predávaný predmet si sami vyfotia, popíšu a stanovia jeho cenu. Všetko prebieha online a zdarma.

V článku nájdete

Čo je Vinted SK

Vinted SK je internetový bazár oblečenia. Na Vinted nájdete a môžete predávať oblečenie, obuv, doplnky a prípadne aj kozmetiku.

Vinted SK funguje ako webová stránka alebo aplikácia. Výhodou tohto projektu je, že celý proces predaja je chránený treťou stranou a nehrozí vám, že vám kupujúci za vašu objednávku nezaplatí alebo, že vám predávajúci pošle nekvalitný predmet.

Pokiaľ hľadáte nové oblečenie, môžete využiť outlet Zalando Lounge. Alebo ak máte zálusk na konkrétny kus oblečenia, pozrite si porovnanie cien u rôznych predajcov na Heureka.sk.

Ako funguje Vinted predaj

Vinted predaj je zložený z viacerých krokov, ktoré musíte absolvovať a splniť, pretože bez nich by sa vám na tomto bazári nepodarilo nič predať.

V prvom rade musíte oblečenie a doplnky nafotiť a následne je dôležité oblečenie zverejniť na bazár, čakať na odozvu a potom dohodnúť predaj.

Pokiaľ neviete ako predávať na Vinted, dodržujte tento postup a celý proces bude pre vás naozaj jednoduchý:

  1. Otvorte si aplikáciu a kliknite na malé plusko s textom Predať
  2. Nahrajte fotografie, vypíšete názov, popis zaraďte ho do kategórií
  3. Následne nastavte cenu a kliknite na Nahrať
ako funguje vinted predaj
Zdroj: co-to-je.sk

V prípade, že má o váš tovar niekto záujem, najčastejšie vám napíše správu a informuje sa o detailoch. No sú aj také prípady, kedy si tovar automaticky zakúpi a vám príde upozornenie o úspešnom predaji.

Aplikácia vám potom vygeneruje kód na odoslanie cez Packeta Sk, alebo štítok na odoslanie cez Slovak Parcel Services. Za odoslanie nič neplatíte.

Vinted ako funguje rezervácia

Rezervácia slúži pre tých, ktorí majú o predávaný kúsok vážny záujem, no ešte sa nevedia rozhodnúť alebo nemajú dostatok prostriedkov na uhradenie platby. Po komunikácii môžete tovar rezervovať pre konkrétnu osobu.

To znamená, že všetci ostatní vidia tovar ako rezervovaný a daná osoba má pre ňu tovar na 5 dní odložený. Rezerváciu môžete kedykoľvek zrušiť a tovar sa znova zobrazí ako dostupný.

Ako funguje Vinted nákup

Nákup na Vinted funguje presne tak ako ste zvyknutí pri iných internetových obchodoch s módou. Jediný rozdiel je v tom, že oblečenie je z druhej ruky a teda poväčšine už nosené.

Aby ste si boli stopercentne istý ako na Vinted nakupovať, prinášame vám krátky návod ako na to:

  1. Otvorte stránku alebo aplikáciu a nájdite tovar, ktorý sa vám páči
  2. Ak si chcete tovar priamo zakúpiť, kliknite na Kúpiť
  3. Vyberte si spôsob doručenia a zaplaťte objednávku
ako funguje vinted nákup
Zdroj: co-to-je.sk

V prípade, že máte o tovar záujem, no cena sa vám zdá privysoká, môžete využiť tlačidlo ponúknuť cenu.

A predávajúcemu navrhnete cenu, za ktorú by ste si položku kúpili a je možné, že sa dohodnete. Prípadne môžete sledovať, či nenájdete zľavový kupón na Tipli SK.

Ako funguje poštovné na Vinted

Poštovné na Vinted je vyriešené jasne a priamo. Poštovné totižto záleží od veľkosti zásielky a vzdialenosti medzi kupujúcim a predávajúcim.

Vy ako predávajúci nemáte s nastavením poštovného žiadnu starosť. Vinted automaticky načíta poštovné k vami zadanej sume za ponúkaný tovar.

Nakupujúci zákazník automaticky vidí zadanú cenu tovaru plus extra pripočítaný poplatok za poštovné.

Častokrát býva poštovné na odberné miesto bez poplatku. Rovnako aj predávajúci nemá s poštovným žiadne starosti a neplatí pri odosielaní žiadne poplatky.

Ako funguje Vinted peňaženka

Vinted peňaženka je pomyselný Vinted bankový účet, na ktorý sa vám ukladajú peniaze za predané kúsky. Táto bezpečná peňaženka má tieto dôležité funkcie:

  • Prijíma všetky peniaze z predaného kúsku
  • Môžete pomocou nej platiť pri nakupovaní na Vinted
  • Môžete pomoocu nej previesť svoje peniaze na svoj bankový účet

V praxi to znamená, že ak kupujúci zaplatí za predávaný kúsok, platba sa zobrazí vo vašej peňaženke ako očakávaná platba.

Potom ako kupujúci preberie zásielku a potvrdí, že je všetko v poriadku, peniaze sa vám oficiálne pripíšu do vašej peňaženky.

Peniaze z peňaženky si môžete veľmi jednoducho previesť na váš osobný bankový účet. Za prevod peňazí na osobný účet neplatíte žiadne poplatky.

ako funguje Vinted peňaženka
Zdroj: unsplash.com

Ako funguje Vinted aplikácia

Aplikácia Vinted funguje rovnako ako ich oficiálna webová stránka a ponúka všetky funkcie.

Aplikáciu si do vášho smart zariadenia stiahnete z Google play alebo z App store. Záleží na tom, ktorý operačný systém používate.

To znamená, že ak vlastníte android zariadenie, Vinted alikáciu si stihanete z Google play, pokiaľ používate iOS zariadenie, použijete zase App store.

Ako funguje Vinted bezpečie

Vinted sa snaží zabezpečiť bezpečie zo všetkých možných stránok. Tak ako sú zabezpečené osobné údaje a ochrana spotrebiteľa, zabezpečuje aj platby pomocou bankovej platformy Adyen.

Vinted podvodníci

Podvodníci na Vinted sa snažili využiť príležitosť podobne ako na známom portáli bazos.sk. Najčastejšie využívajú známu taktiku, ktorá sa všeobecne označuje pojmom phishing.

Pamätajte, že na Vinted pri platbách prostredníctvom tlačidla Kúpiť prebieha celý proces na platforme Vinted a nikdy ho nemusíte dokončiť, potvrdiť ani overiť kliknutím na odkaz v e-maile alebo správe.

Pokiaľ sa niečo takéto objaví, je viac ako jasné, že sa jedná o phising a údaje, by ste nemali potvrdzovať.

Ako funguje Vinted Modrý koník

Modrý koník je diskusná platforma, kde môžete disktuovať s inými používateľmi o čomkoľvek. V prípade, že vás zaujíma ako funguje Vinted a načo si dávať pozor. Môžete sa inšpirovať aj na Modrom koníku.

V diskusii si používatelia vymieňajú rady a tipy ako pracovať s Vinted. Zároveň tam môžete získať kontakty na dobrých a spolahlivých predajcov alebo práve naopak informácie o tých, ktorým sa radšej vyhnúť.

Vinted recenzie

Vinted recenzie hovoria o veľmi podarenom projekte a službe. Používatelia si pochvaľujú jednoduchý systém a prehľadnú aplikáciu. Nad všetkým máte prehľad a kontrolu. Predávanie použitých vecí a doplnkov nebolo nikdy jednoduchšie.

Negatívne Vinted skúsenosti boli prevažne len s podvodníkmi. Na druhú stranu platforma neustále zlepšuje proces bezpečnosti.

FAQ: Najčastejšie odpovede o tom ako funguje Vinted

Pozrite si najčastejšie otázky a odpovede o tom ako funguje Vinted.

Ako funguje Vinted predaj?

V prvom rade musíte oblečenie a doplnky nafotiť a následne je dôležité oblečenie zverejniť na bazár, čakať na odozvu a potom dohodnúť predaj.

Ako funguje Vinted nákup?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Vinted funguje presne tak ako ste zvyknutí pri iných internetových obchodoch s módou. Vyberiete si tovar, zaplatíte zaň a následne vám bude doručený.

Ako je to Vinted s poštovným?

Poštovné na Vinted je vyriešené jasne a priamo. Poštovné totižto záleží od veľkosti zásielky a vzdialenosti medzi kupujúcim a predávajúcim.

Je nakupovanie na Vinted bezpečné?

Nakupovanie na Vinted je bezpečné a populárne. Avšak je dôležité si dať pozor na podvodníkov, ktorí sa radi na bazároch vyskytujú a snažia sa z ľudí vyľákať prístupy. Vinted od vás nikdy nežiada osobné údaje pri platbe.

Zdroj: vinted.sk, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články