Najpopul├írnej┼íie Lego stavebnice – Technics, Duplo, Friends, Harry Potter a Star Wars

Aktualizovan├ę:

Autor: Marcela

Najpopulárnejšie lego stavebnice

Medzi najpopul├írnej┼íie hra─Źky pre deti rozhodne patria lego stavebnice. Porad├şme v├ím, kde tieto stavebnice k├║pi┼ą za v├Żhodn├ę ceny a aj to, ktor├ę druhy patria medzi najob─ż├║benej┼íie. Skvel├ę tipy na lego pre chlapcov a diev─Źat├í vo v┼íetk├Żch vekov├Żch kateg├│ri├ích.

Lego stavebnice

Lego stavebnice vznikli u┼ż v roku 1932 a od vtedy sa kontinu├ílne te┼íia ve─żkej ob─żube, patria medzi ve─żmi popul├írne tipy na viano─Źn├ę dar─Źeky a s├║ vhodn├ę pre chlapcov, diev─Źat├í a dokonca aj pre dospel├Żch.

N├ízov t├Żchto stavebn├şc poch├ídza z d├ínskeho leg godt, ─Źo v preklade znamen├í hraj sa dobre.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Lego pre chlapcov

Lego stavebnice pre chlapcov s├║ ide├ílnym dar─Źekom na Vianoce. Existuje ve─żk├ę mno┼żstvo stavebn├şc, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę pre chlapcov v r├┤znych vekov├Żch kateg├│ri├ích.

Na v├Żber m├íte zo stavebn├şc, z ktor├Żch m├┤┼żete postavi┼ą napr├şklad:

 • Aut├í
 • Po─żnohospod├írske stroje
 • Lode
 • Robotov
 • Filmov├ę postavi─Źky
 • Lietadl├í

Okrem vy┼í┼íie uvedne├Żch pr├şkladov v┼íak existuje stovky ─Ćal┼í├şch modelov, ktor├ę m├┤┼żete pre chlapcov zak├║pi┼ą, napr├şklad aj na Heureka.sk.

Najob─ż├║benej┼íie stavebnice pre chlapcov pod─ża veku

VekStavebnica LegoCena v ÔéČ
Od 1,5 rokuTraktor so zeleninou a ovoc├şmOd 14
Od 4 rokovHasi─Źsk├í stanica a auto hasi─ŹovOd 25
Od 6 rokovOsobn├ę lietadloOd 80
Od 9 rokovChevrolet Camaro ZL1Od 35

Lego pre diev─Źat├í

Lego stavebnice pre diev─Źat├í s├║ rovnako popul├írne ako tie chlap─Źensk├ę. Zna─Źka Lego toti┼żto vyr├íba mno┼żstvo stavebn├şc, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę ┼ípeci├ílne pre diev─Źat├í.

Diev─Źensk├ę stavebnice lego nie s├║ prisp├┤soben├ę len mot├şvmi skalda─Źiek, ale ─Źasto s├║ orientovan├ę aj do ru┼żovej farby a podobne. Ob─ż├║ben├ę stavebnice lego pre diev─Źat├í s├║ napr├şklad:

 • Disney Princes postavi─Źky
 • Zvierat├í
 • Dom─Źeky na hranie
 • Animovan├ę postavi─Źky
 • Z├ímky a hrady
 • Kvety

Samozrejme okrem vy┼í┼íie spomenut├Żch mot├şvov existuje mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch, ktor├ę s├║ rozdelen├ę do jednotliv├Żch kateg├│ri├ş, napr├şklad aj pod─ża veku alebo z├í─żub. Medzi z├í─żubami n├íjdete ─Źisto podkateg├│riu princezn├ę, kde ur─Źite n├íjdete vhodn├Ż dar─Źek pre ka┼żd├ę diev─Źa.

Najob─ż├║benej┼íie stavebnice pre chlapcov pod─ża veku

VekStavebnica LegoCena v ÔéČ
Od 1,5 rokuMoje prv├ę ┼íteniatko a ma─Źiatko so zvukomOd 26
Od 4 rokovGabinin k├║zeln├Ż dom─ŹekOd 66
Od 6 rokovExotick├Ż ru┼żov├Ż papag├íjOd 23
Od 9 rokovSantove saneOd 48

Ceny jednotliv├Żch stavebn├şc sa pohybuj├║ r├┤zne v z├ívislosti od internetov├ęho obchodu, aby ste nak├║pili v├Żhodne, odpor├║─Źame vyu┼ż├şva┼ą porovn├íva─Ź cien Heureka.

Lego pre dospel├Żch

Lego stavebnice pre dospel├Żch s├║ ─Źoraz dostupnej┼íie a popul├írnej┼íie, preto┼że Lego u┼ż d├ívno nie je hra─Źka len pre deti.

Zna─Źka Lego disponuje kateg├│riou, ktor├í je ozna─Źen├í ako 18+, v─Ćaka ─Źomu viete, ┼że pr├íve tieto stavebnice s├║ ur─Źen├ę pre dospel├Żch.

Lego stavebnice pre dospel├Żch s├║ n├íro─Źnej┼íie na stavbu a ich dizajn je tak prepracovan├Ż, ┼że tieto stavby n├ísledne m├┤┼żu sl├║┼żi┼ą ako bytov├ę doplnky. Medzi najob─ż├║benej┼íie stavebnice pre dospel├Żch patria:

 • Miniat├║rne rastliny
 • Modely ├íut
 • Zn├íme stavby
 • Ma─żby
 • Superhrdinovia
 • Mest├í

Najob─ż├║benej┼íie stavebnice pre dospel├Żch

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Ford MustangOd 125
OrchideaOd 27
Vincent van Gogh ÔÇô Hviezdna nocOd 140
┼átadi├│n klubu Real Madrid ÔÇô Santiago Bernab├ęuOd 407

Najob─ż├║benej┼íie lego stavebnice

Najob─ż├║benej┼íie lego stavebnice s├║ pre ka┼żd├ęho r├┤zne, av┼íak jednotliv├ę stavebnice s├║ rozdelen├ę do r├┤znych kateg├│ri├ş pod─ża t├ęmy, na ─Źo s├║ sklada─Źky zameran├ę.

Medzi t├ęmami n├íjdete stavebnice in┼ípirovan├ę r├┤znymi filmami, hrami, mestami, umen├şm ─Źi filmov├Żmi spolo─Źnos┼ąami, ako s├║ Marvel ─Źi DC.

Tieto t├ęmy n├íjdete na ofici├ílnej str├ínke Lego a k dispoz├şcii m├íte na v├Żber z viac ako 30 r├┤znych kateg├│ri├ş.

Najob─ż├║benej┼íie t├ęmy stavebn├şc lego

Dokonca zna─Źka Lego m├í pripraven├ę ┼ípeci├ílne stavebnice aj pre fan├║┼íikov P├ína prste┼łov ─Źi Jursk├ęho parku, tieto filmy patria medzi najlep┼íie filmy, ktor├ę si m├┤┼żete bezplatne pozrie┼ą na Kukaj to.

Lego Technic

Lego Technic funguje od roku 1977 a tieto stavebnice sa od klasick├Żch odli┼íuj├║ najm├Ą v tom, ┼że s├║ navrhnut├ę tak, aby vytv├írali zlo┼żitej┼íie a funk─Źnej┼íie modely, ktor├ę ─Źasto obsahuj├║ realistick├ę mechanizmy, ako s├║ ozuben├ę koles├í, n├ípravy, pohon a podobn├ę funkcie.

Lego stavebnice Technic s├║ vyr├íban├ę s funkciami nap├íjania, ako s├║ motory, svetl├í a dia─żkov├ę ovl├ída─Źe, ktor├ę dod├ívaj├║ modelom ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł interaktivity.

Vzh─żadom na prepracovanos┼ą modelov mus├şte po─Ź├şta┼ą aj s vy┼í┼íou cenou. Niektor├ę modely s dia─żkov├Żm ovl├ídan├şm Lego Technic sa cenovo pohybuj├║ okolo 400 eur. Av┼íak stavebnice z tejto ed├şcie bez ovl├ídania dok├í┼żete zak├║pi┼ą aj v cene pribli┼żne 50 euro.

Lego Technic stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Ford GTOd 89
Yamaha MT-10 SPOd 166
Multivozidlo na dia─żkov├ę ovl├ídanieOd 113
Lamborghini Sián FKP 37Od 326

Lego Friends

Lego Friends je s├ęria stavebn├şc od spolo─Źnosti LEGO, ktor├í bola zaveden├í v roku 2012. Ide o kolekciu stavebn├şc ur─Źen├Żch pre diev─Źat├í. T├íto ed├şcia sa od tradi─Źn├Żch stavebn├şc LEGO l├ş┼íi svoj├şm farebn├Żm dizajnom a tematikou.

Stavebnice Lego Friends sa zameriavaj├║ na r├┤zne pr├şbehy a scen├íre, ktor├ę sa t├Żkaj├║ priate─żstva, dobrodru┼żstva a ┼żivota v meste.

Hlavn├Żmi postavami v Lego Friends je p├Ą┼ą diev─Źat: Olivia, Mia, Andrea, Emma a Stephanie. Ka┼żd├í z nich m├í vlastn├ę z├í─żuby a z├íujmy a tie sa odzrkad─żuj├║ v tematike stavebn├şc.

Lego Friends pon├║ka r├┤zne stavebnice od domov a obchodov po vozidl├í, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ de┼ąom vytv├íra┼ą a hra┼ą sa s r├┤znymi situ├íciami.

Lego Friends stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Botanická záhradaOd 68
Ly┼żiarsky rezort s kaviar┼łouOd 68
V├Żcvik kon├şOd 21
Kadern├şctvoOd 29

Lego Duplo

Lego Duplo je ┼ípeci├ílna s├ęria stavebn├şc, ktor├í je navrhnut├í pre mal├ę deti vo veku od 1,5 do 5 rokov. N├ízov Duplo je odvoden├Ż od dvojn├ísobnej ve─żkosti klasick├Żch LEGO kociek.

Hlavn├Żm cie─żom tejto s├ęrie je poskytn├║┼ą mlad┼í├şm de┼ąom bezpe─Źn├Ż a vhodn├Ż sp├┤sob, ako rozv├şja┼ą svoje motorick├ę schopnosti, kreativitu a stavebn├ę zru─Źnosti.

Lego stavebnice Duplo zah┼Ľ┼łaj├║ farebn├ę kocky r├┤znych tvarov a ve─żkost├ş ako aj ┼ípeci├ílne diely s postavi─Źkami. V┼íetky stavebnice s├║ navrhnut├ę tak, aby boli bezpe─Źn├ę pre mal├ę deti, ktor├ę by mohli ma┼ą sklony vklada┼ą stavebnicu do ├║st.

S├ęria Lego Duplo vyobrazuje r├┤zne t├ęmy, ako s├║ zvierat├í, dopravn├ę prostriedky, domy a in├ę.

Lego Duplo stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Narodeninov├Ż vl├í─Źik Mickeyho a MinnieOd 24
Policajn├í stanica a v┼Ľtu─żn├şkOd 41
Divok├ę zvierat├í ├üzieOd 70
N├íkladn├Ż vlakOd 103

Lego Harry Potter

Lego stavebnice Harry Potter s├║ s├ęriou stavebn├şc, ktor├ę sa in┼ípirovali popul├írnym pr├şbehom o Harry Potterovi. Tieto stavebnice kombinuj├║ svet k├║ziel a dobrodru┼żstiev z kn├şh a filmov.

V r├ímci tejto s├ęrie m├┤┼żete n├íjs┼ą r├┤zne stavebnice zalo┼żen├ę na konkr├ętnych sc├ęnach, miestach a postav├ích z kn├şh a filmov.

Lego Harry Potter stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Domov├Ż ┼íkriatok DobbyOd 23
HedvigaOd 41
Hogwarts expressOd 96
Zámok RokfortOd 333

Lego Star Wars

Lego stavebnice Star Wars funguj├║ na trhu od roku 1999 a v─Ćaka nim si m├┤┼żete nakombinova┼ą a postavi┼ą popul├írny vesm├şr Star Wars pod─ża seba.

Lego Star Wars obsahuje r├┤zne stavebnice, ktor├ę zobrazuj├║ sc├ęny, postavy a stroje z cel├ęho Star Wars univerza – od p├┤vodnej tril├│gie a┼ż po najnov┼íie filmy a animovan├ę s├ęrie. Patr├ş sem ikonick├ę postavy ako Luke Skywalker, Darth Vader, Princess Leia, Han Solo, Chewbacca, R2-D2, C-3PO a mnoh├ę ─Ćal┼íie.

Vzh─żadom na trvanie a popularitu Star Wars s├ęrie je t├íto kolekcia stavebn├şc neust├íle aktualizovan├í nov├Żmi produktmi, ktor├ę zachyt├ívaj├║ najnov┼íie udalosti a charaktery zo Star Wars vesm├şru.

Lego Star Wars stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Robotick├Ż oblek stormtrooperaOd 11
Helma Dartha VaderaOd 58
Baby YodaOd 93
Millennium FalconOd 125

Lego Minecraft

Lego stavebnice Minecraft je ed├şcia, ktor├í bola in┼ípirovan├í popul├írnou po─Ź├şta─Źovou hrou Minecraft. T├íto s├ęria umo┼ż┼łuje fan├║┼íikom Minecraftu vytv├íra┼ą svoje vlastn├ę fyzick├ę modely a scen├íre pomocou kociek z lega.

V r├ímci tejto s├ęrie m├┤┼żete n├íjs┼ą stavebnice, ktor├ę zobrazuj├║ r├┤zne prvky z hry Minecraft, ako s├║ biome-y, postavy, n├ístroje, budovy a mon┼ítr├í. Kocky v t├Żchto sad├ích maj├║ ┼ípeci├ílny dizajn, ktor├Ż sa sna┼ż├ş zachyti┼ą jedine─Źn├Ż vizu├ílny ┼ít├Żl a estetiku hry Minecraft.

Lego Harry Potter stavebnice

Lego stavebnice Creator s├║ zameran├ę na tvorbu r├┤znych modelov s vysokou variabilitou a kreat├şvnymi mo┼żnos┼ąami. Stavebnice Lego Creator s├║ navrhnut├ę tak, aby poskytovali stavite─żom viacero mo┼żnost├ş, ako vytv├íra┼ą a prer├íba┼ą modely.

S├ęria Lego Creator je vhodn├í pre r├┤zne vekov├ę skupiny a pon├║ka pr├şle┼żitos┼ą pre rozvoj kreativity a stavebn├Żch zru─Źnost├ş.

Typick├ę vlastnosti stavebn├şc v s├ęrii Lego Creator zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Variabilitu: S├ęria Creator umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą nieko─żko r├┤znych modelov z jednej sady.
 • 3 v 1 koncept: Niekedy sady v s├ęrii Lego Creator obsahuj├║ n├ívody na postavenie troch r├┤znych modelov z jednej sady.
 • R├┤zne t├ęmy: Lego Creator obsahuje sady so ┼íirokou ┼ík├ílou t├ęm, ako s├║ dopravn├ę prostriedky, budovy, zvierat├í, vesm├şrne lode a mnoh├ę ─Ćal┼íie.

Lego Creator stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Hlbokomorsk├ę stvoreniaOd 8
Surfersk├Ż pl├í┼żov├Ż dom─ŹekOd 35
Rodinná dovolenka v caravneOd 83
FIat 500Od 100

Lego Marvel

Lego stavebnice Marvel boli inp┼íirovan├ę komiksov├Żm svetom Marvel. T├íto s├ęria umo┼ż┼łuje fan├║┼íikom Marvel komiksov a filmov vytv├íra┼ą fyzick├ę modely post├ív, vozidiel a scen├írov z jednotliv├Żch filmov.

Stavebnice LEGO Marvel zvy─Źajne zah┼Ľ┼łaj├║ postavy ako Spider-Man, Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow a mnoh├ę ─Ćal┼íie. Dokonca neust├íle prib├║daj├║ nov├ę k├║sky pod─ża aktu├ílnej produkcie tejto filmovej spolo─Źnosti.

Lego Marvel stavebnice

Stavebnica LegoCena v ÔéČ
Iron ManOd 32
Kapit├ínka Carterov├í a bojovn├şk HydryOd 54
Avengers: Endgame posledn├Ż s├║bojOd 83
Thorovo kladivoOd 130

Kde k├║pi┼ą Lego stavebnice

Lego stavebnice m├┤┼żete k├║pi┼ą na r├┤znych internetov├Żch str├ínkach, vzh─żadom na popularitu t├Żchto hra─Źiek ich n├íjdete naozaj kdeko─żvek.

Samotn├í zna─Źka Lego m├í svoj vlastn├Ż obchod lego.com/sk, ktor├Ż je ur─Źen├Ż pre Slovensko a bez probl├ęmov tu nak├║pite v┼íetky Lego stavebnice. Eshop je pekne rozdelen├Ż na r├┤zne kateg├│rie pod─ża t├ęmy, veku ─Źi pod─ża ceny.

Dokonca ich pon├║kaj├║ aj klasick├ę re┼ąazce, ako napr├şklad Tesco, kde ich s Tesco Club card viete zak├║pi┼ą aj za zv├Żhodnen├ę ceny.

Dr├í─Źik Lego

Ob─ż├║ben├Ż obchod s hra─Źkami Dr├í─Źik m├í v ponuke ┼íirok├ę mno┼żstvo stavebn├şc Lego.

V ich sortimente n├íjdete produkty pre v┼íetky vekov├ę kateg├│rie a m├┤┼żete si ich zak├║pi┼ą priamo na predajni Dr├í─Źik.

Heureka Lego

Internetov├Ż porovn├íva─Ź obchodov Heureka v├ím pon├║ka ┼íirok├║ ponuku stavebn├şc Lego. N├íjdete tu v┼íetky vy┼í┼íie spom├şnan├ę ob─ż├║ben├ę kateg├│rie.

V├Żhodou Heureky je, ┼że v├ím ukazuje preh─żad cien, to znamen├í, ┼że viete, kde konkr├ętnu stavebnicu k├║pite za najmenej pe┼łaz├ş. Dokonca tu n├íjdete aj recenzie od in├Żch nakupuj├║cich, a tak ve─żmi ─żahko viete, ─Źi sa jedn├í o spo─żahliv├Ż eshop.

Alza Lego

Rovnako aj internetov├Ż obchod Alza m├í v ponuke Lego stavebnice. Sta─Ź├ş, ak do vyh─żad├íva─Źa zad├íte Lego a automaticky sa v├ím zobrazia stavebnice, ktor├ę si m├┤┼żete vyfiltrova┼ą pod─ża veku ─Źi t├ęmy stavebn├şc.

V├Żhodou je, ┼że si objedn├ívku m├┤┼żete necha┼ą doru─Źi┼ą do Alzaboxu, t├íto cena prepravn├ęho je ni┼ż┼íia, ako keby ste si ju nechali doru─Źi┼ą klasick├Żm kuri├ęrom a┼ż domov a z├írove┼ł si ju m├┤┼żete vyzdvihn├║┼ą, kedy v├ím to vyhovuje.

Najlacnejšie Lego

Najlacnej┼íie lego stavebnice s├║ najm├Ą tie, ktor├ę s├║ men┼íieho charakteru a jedn├í sa o oby─Źajnej┼íie sklada─Źky.

Mus├şte po─Ź├şta┼ą s t├Żm, ┼że pokia─ż chcete najnov┼íiu stavebnicu s r├┤znymi technick├Żmi vymo┼żenos┼ąami za tento produkt si priplat├şte. Ak v├ím sta─Ź├ş jednoduch├í mal├í stavebnica, v tomto pr├şpade dok├í┼żete n├íjs┼ą Lego u┼ż od 10 euro.

Pri n├íkupe pou┼żite porovn├íva─Ź cien Heureka, v─Ćaka nemu z├şskate naozaj najlacnej┼íie Lego stavebnice.

Zdroje: lego.com, heureka.sk, youtube.com

T├ęmata:
Rady a tipy
Voyo.sk program na dnes

Najnov┼íie ─Źl├ínky