Ru┼ża pre nevestu 2 ÔľĚ Sledujte bez rekl├ím!

Alzabox ÔÇô ako funguje, platba kartou i v hotovosti, odoslanie bal├şka, v├Żber

Aktualizovan├ę:

Autor: Lenka

Alzabox

Alzabox je nov├Żm, r├Żchlym a pohodln├Żm sp├┤sobom pre doru─Źenie tovaru z e-shopu Alza. Zistite, ako funguje, ako za tovar zaplat├şte a ─Źi sa t├║to mo┼żnos┼ą oplat├ş vyu┼żi┼ą.

Alzabox

Alza sa rad├ş medzi najv├Ą─Ź┼íie a najpopul├írnej┼íie online obchody na Slovensku. Slu┼żba Alzabox predstavuje nov├Ż sp├┤sob, ako sa z├íkazn├şci m├┤┼żu dosta┼ą k svojim objedn├ívkam, napr├şklad po─Źas Black Friday alebo cez Dni Marianne.

Ide o nov├Ż a modern├Ż samoobslu┼żn├Ż sp├┤sob vyzdvihnutia objedn├ívky, ktor├Ż v s├║─Źasnosti vyu┼ż├şva mno┼żstvo e-shopov. Princ├şp je tak├Ż, ┼że Alza odo┼íle v├í┼í bal├ş─Źek do Alza boxu, kde si ho jednoducho vyzdvihnete.

Alza box poskytuje mno┼żstvo v├Żhod, najm├Ą vtedy, ke─Ć ─żu─Ćom nevyhovuje ─Źakanie kuri├ęra alebo osobn├í n├ív┼íteva niektorej z pobo─Źiek. Navy┼íe doru─Źenie do Alzaboxu je ove─ża r├Żchlej┼íie a lacnej┼íie.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Alza box ako funguje

Na ot├ízku Alzabox ako funguje je jednoduch├í odpove─Ć. Na ofici├ílnej str├ínke Alzy si zak├║pite svoj tovar ├║plne klasicky. Jedin├Ż rozdiel je v kroku „Doprava a platba“, kde namiesto doru─Źenia na adresu alebo osobn├ęho odberu zvol├şte mo┼żnos┼ą „Alzabox – nonstop osobn├ę vyzdvihnutie“.

N├ísledne sa v├ím zobraz├ş mapa va┼íej lokality s preh─żadom dostupn├Żch Alza boxov. Kliknete na t├║, ktor├║ m├íte najbli┼ż┼íie alebo ktor├í v├ím vyhovuje.

Ke─Ć m├íte zvolen├Ż Alza box aj platobn├║ met├│du, u┼ż si iba klasicky dokon─Ź├şte objedn├ívku a n├ísledne ─Źak├íte na SMS spr├ívu a e-mail. Tu v├ím pr├şdu inform├ície o tom, kedy bude v├í┼í tovar pripraven├Ż na vyzdvihnutie.

Alzabox vyzdvihnutie tovaru

V spr├íve alebo e-maili n├íjdete autoriza─Źn├Ż k├│d a presn├ę inform├ície o tom, kedy budete ma┼ą bal├şk k dispoz├şcii. Ten je potrebn├Ż na┼ąuka┼ą na dotykov├║ obrazovku pr├şslu┼ín├ęho Alza boxu.

Ak ste objedn├ívku nezaplatili vopred, obrazovka v├ís vyzve, aby ste zaplatili tovar. Postup k zaplateniu n├íjdete ni┼ż┼íie.

N├ísledne sa v├ím otvor├ş schr├ínka, kde m├íte ulo┼żen├Ż v├í┼í bal├ş─Źek. V pr├şpade, ┼że bolo potrebn├ę rozdeli┼ą objedn├ívku na viac ─Źast├ş, otvor├ş sa viac schr├ínok a na obrazovke n├íjdete inform├íciu o tom, z ko─żk├Żch schr├ínok si m├íte vybra┼ą svoj tovar.

Bal├ş─Źek vyberiete, zavriete schr├ínku a m├íte hotovo.

Alzabox rozmery

Maxim├ílny rozmer z├ísielky je 69x58x45 cm a maxim├ílna povolen├í hmotnos┼ą je 10 kg.

Ale nebojte sa, maxim├ílnu ve─żkos┼ą sa dozviete priamo po─Źas n├íkupu. Ak bude tovar objemnej┼í├ş, syst├ęm v├ím nedovol├ş zvoli┼ą mo┼żnos┼ą vyzdvihnutia v Alza boxe.

Alzabox teplota

V Alza boxoch sa meria teplota, v zime sa v nich v pr├şpade potreby vykuruje a v lete vetr├í, aby boli podmienky vhodn├ę pre doru─Źenie ak├ęhoko─żvek bal├ş─Źka.

Alzabox doba ulo┼żenia

Doba ulo┼żenia v Alza boxe je len 48 hod├şn. Tie plyn├║ od momentu, kedy je bal├ş─Źek vlo┼żen├Ż do boxu a nie od ─Źasu, kedy potvrd├şte objedn├ívku.

Alzabox odoslanie bal├şka prebehne vtedy, ak si zo schr├ínky nevytiahnete v├í┼í bal├ş─Źek do 48 hod├şn, vtedy bude odoslan├Ż nasp├Ą┼ą do centr├íly a vy budete musie┼ą objedn├ívku vytvori┼ą znova. Ak ste platili online, peniaze v├ím vr├ítia na ├║─Źet.

Posledn├ę varovanie (SMS spr├ívou a emailom) o vyzdvihnut├ş v├ím pr├şde 24 hod├şn pred vr├íten├şm tovaru. Navy┼íe v e-maili m├íte aj mo┼żnos┼ą „Pred─║┼żi┼ą rezerv├íciu“.

Alzabox je nov├Ż a modern├Ż samoobslu┼żn├Ż sp├┤sob vyzdvihnutia objedn├ívky, ktor├Ż v s├║─Źasnosti vyu┼ż├şva mno┼żstvo e-shopov.
Zdroj: Wikimedia

Alzabox platba

Platba v Alzaboxe m├┤┼że by┼ą realizovan├í dvomi sp├┤sobmi, a to bu─Ć vopred pri vytv├íran├ş objedn├ívky alebo a┼ż pri samotnom vyzdvihnut├ş platobnou kartou.

Alzabox platba kartou

Ak ste za svoju z├ísielku platili dopredu, m├íte o staros┼ą menej a schr├ínka sa v├ím po na┼ąukan├ş k├│du automaticky otvor├ş.

Ak ste dopredu neplatili, po zadan├ş k├│du budete vyzvan├ş, aby ste zaplatili z├ísielku. Na obrazovke sa v├ím zobrazia in┼ítrukcie.

Pod obrazovkou vlo┼ż├şte kartu alebo zaplat├şte bezkontaktne. Zad├íte svoj PIN a ak platba ├║spe┼íne prebehne, otvor├ş sa schr├ínka s va┼í├şm bal├ş─Źkom.

Alzabox platba v hotovosti

Platba v hotovosti nie je dostupn├í. Je potrebn├ę za bal├şk zaplati┼ą pri n├íkupe alebo kartou priamo v Alza boxe. V hotovosti m├┤┼żete plati┼ą len na pobo─Źk├ích Alzy, kde to platobn├ę automaty umo┼ż┼łuj├║.

Odpor├║─Źa sa zvoli┼ą Alza box platba kartou, preto┼że doru─Źenie je ve─żmi r├Żchle a e┼íte aj lacnej┼íie.

Mapa alzaboxov

Na Slovensku sa nach├ídza viac ako 550 Alza boxov. Konkr├ętna mapa ich ulo┼żenia a zoznam alzaboxov v├ím nabehne po tom, ako pri mo┼żnosti dopravy zvol├şte „Alzabox“.

N├ísledne si vyberiete z ponuky na mape alebo nap├ş┼íete mesto, v ktorom chcete bal├ş─Źek vyzdvihn├║┼ą, kde n├íjdete ponuku dostupn├Żch Alza boxov.

Alzabox v├Żhody

Mo┼żnos┼ą Alza boxov sa oplat├ş najviac vtedy, ke─Ć platbu uhrad├şte online. Oproti doru─Źeniu na adresu je to o polovicu lacnej┼íie 1,8 ÔéČ vs 3,49 ÔéČ. Ak chcete u┼íetri┼ą e┼íte viac – nav┼ít├şvte z─żavov├Ż port├íl Tipli SK.

Medzi najv├Ą─Ź┼í├ş bonus Alza boxov je r├Żchlos┼ą doru─Źenia a fakt, ┼że si svoj bal├ş─Źek m├┤┼żete vytiahnu┼ą kedyko─żvek po─Źas 48 hod├şn. K─żudne aj v noci!

Nemus├şte na ni─Ź ─Źaka┼ą, u┼ż v├┤bec nie v dlh├Żch radoch a Alzabox vyzdvihnutie trv├í len chv├ş─żku. Pripravi┼ą si mus├şte len k├│d pre vyzdvihnutie. Podobn├ę v├Żhody pon├║ka aj Tesco n├íkup domov.

Alzabox nefunguje

V pr├şpade, ┼że Alza box nefunguje, je potrebn├ę vyu┼żi┼ą kontakt, ktor├Ż by mal by┼ą uveden├Ż na Alza boxe. Pr├şpadne ho n├íjdete aj na internete.

  • telef├│nne ─Ź├şslo: ┬á+421 257 101 800.

Alzabox aplikácia

Aplik├íciu Alzy si m├┤┼żete ve─żmi jednoducho stiahnu┼ą bu─Ć na „Google Play“ alebo v „App Store“. Aj pomocou nej dok├í┼żete otvori┼ą Alzabox.

Okrem in├ęho m├┤┼żete v aplik├íci├ş pohodlne nakupova┼ą bez toho, aby ste otv├írali internetov├Ż prehliada─Ź.

Zdroj: WIkimedia, alza.sk, youtube.com

T├ęmata:
Obchody
Voyo.sk program na dnes

Najnov┼íie ─Źl├ínky