Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Nórska lesná mačka – predaj, cena, chovateľská stanica, veľkosť a povaha

Aktualizované:

Autor: Marcela

Norská lesná mačka informácie

Nórska lesná mačka je plemeno, ktoré je veľmi typické svojimi črtami. Takáto je jej povaha a veľkosť. Poradíme vám kde ju nájdete na predaj a aj to aká je jej cena. Spoznajte bližšie toto plemeno a skúsenosti s ním.

Nórska lesná mačka

Nórska lesná mačka je jedno z mačacích plemien, pre ktoré je typické mohutne stavané telo. Jedna z najtypickejších čŕt, ktoré ju charakterizujú je veľmi huňatý chvost, ktorý pyšne nosí za sebou.

Táto mačka bola vyšľachtená z voľne žijúcej mačky a z tohto dôvodu sa radí medzi prírodne plemená. Keby máme túto mačku porovnať s iným zvieraťom, tak by vám mohla pripomínať malého rysa.

S Nórskom nie je spojená len Nórska lesná mačka, ale napr. aj polárna žiara, ktorá je nebeským svetelným divadlom, ktoré musíte aspoň raz za život vidieť!

V článku nájdete

Nórska lesná mačka povaha

Povaha Nórskej lesnej mačky je mierumilovná a jemná. Je to ideálne stvorenie do rodinného prostredia, pretože aj k malým deťom je veľmi pozorná a prívetivá.

Ďalej tento druh mačky je kamarátsky aj s inými mačkami či domácimi miláčikmi. Jednoducho veľmi ľahko zapadne do svorky štvornohých miláčikov.

V prípade, že vám nezáleží na povahe mačky, môžete skúsiť Útulok Tuláčik, ktorý ponúka mačky na adopciu.

Dokonca jej povaha je tak prispôsobivá, že toto plemeno je vhodné aj na prechádzky s vodítkom. Nórska lesná mačka je vo všeobecnosti poslušná a samostatná.

Nórska lesná mačka veľkosť

Veľkosť nórskej lesnej mačky nie je vôbec zanedbateľná. Nie je to jednoducho žiaden drobček. V prípade, že sa jedná o kocúra toto plemeno môže vážiť až 9 kilogramov.

Mohutné telo zvýrazňuje aj huňatá srsť, ktorou je mačka pokrytá. Jej telo a srsť je prispôsobené teplotám až do mínus tridsať stupňov Celzia.

A nájdete ju vo všetkých možných farebných prevedeniach.

Nórska lesná mačka predaj

Nórska lesná mačka predaj je zabezpečný viacerými predajcami. Na výber máte súkromných predajcov alebo chovateľské stanice.

Nórská lesná mačka chovateľská stanica

Nórska lesná mačka chovateľská stanica je jedna z možností, kde si môžete zakúpiť tento druh mačky.

Označenie chovateľská stanica je menovité označenie, ktoré je oficiálne priznávané chovateľovom určitého plemena psov či mačiek. Tento chovateľ sa tým zaručuje za chov zvierat s platnými chovateľskými predpismi.

Na Slovensku, alebo prípadne v susednej Českej republike, nájdete hneď niekoľko chovateľských staníc, ktoré sa zamieravajú na chov Nórskych lesných mačiek.

  • Meadow Star
  • Von Lacman
  • Strážca lesa
  • Nordic Shadow
  • Thor Diamond

Samozrejme, že ich môže na Slovensku a v okolitých krajinách existovať viacero. V prípade, že máte záujem o kúpu tejto mačky, je dobré si spraviť prieskum a pozreť na recenzie jednotlivých staníc.

Nórská lesná mačka Bazoš

Portál Bazoš je ďalšou možnosťou ako si zakúpiť nórsku lesnú mačku.

Na Bazoši nájdete súkromných predajcov, ktorý tieto mačky ponúkajú v rôznych cenových reláciách.

Výhodou Bazošu je, že si viete filtrovať ponuky podľa PSČ a tak viete, že nemusíte pre mačku cestovať ďaleko.

Nórská lesná mačka Bazoš
Zdroj: co-to-je.sk

Na Bazoši môžete kúpiť aj iné domáce zvieratká, ako napríklad psov či zajacov. Preto ak si kúpite šteniatko z Bazoša a neviete, aké meno mu dať, inšpirujte sa kalendárom psích mien. Tu nájdete originálne mená pre každé plemeno.

Nórska lesná mačka cena

Nórska lesná mačka cena sa pohybuje v rôznych kategóriách. Od súkromných predajcov ju dokážete kúpiť od 100 € až po 500 €.

Oficiálne udávaná cená, ktorú si môžete overiť najmä v chovateľských staniciach sa pohybuje okolo 600 €.

Darujem Nórska lesná mačka

Darovanie Nórskej lesnej mačky je tiež varianta ako získať toto plemeno mačky do vašej domácnosti.

Mačky na darovanie môžete nájsť aj na Bazoši alebo v rôznych skupinách na sociálnych sieťach.

V prípade, že máte skutočný záujem o toto plemeno mačky je dobré ponuku sledovať dlhodobejšie. Vyhnete sa tak podvodníkom a zlej kúpe.

Nórska lesná mačka skúsenosti

Nóska lesná mačka skúsenosti hovoria o veľmi výnimočnom plemene mačiek. Tieto mačky si našli svoje zázemie v rodinách, kde sa nachádza aj väčší počet členov domácnosti.

Taktiež si pochvaľujú jej spolunažívanie s inými domácimi zvieratami. Spolužitie so psami im väčšinou nerobí problém.

Veľkou výhodou je, že toto huňaté stvorenie je skvelé na túlenie a veľmi rado vám vašu lásku opätuje späť.

V prípade, že chcete čistokrvnú Nórsku lesnú mačku ľudia sa sťažovali na jej vyššiu cenu a nízku dostupnosť na slovenskom trhu.

Zdroje: wikipedia.sk, zoznam.sk, youtube.com

Témata:
Zaujímavosti

Najnovšie články