EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Útulok Tuláčik – psy, mačky, adopčný poplatok a podmienky adopcie

Aktualizované:

Autor: Marcela

útulok Tuláčik je záchrana pre psíkov

Útulok Tuláčik je jedna z možností ako sa dostať k domácemu zvieratku. Pomôžte opusteným zvieratám a pozrite si ich ponuku psíkov a mačiek na adopciu. Predstavíme vám, ako to u nich funguje, aké sú adopčné poplatky a kontakt na zariadenie.

Útulok Tuláčik

Útulok Tuláčik je jeden z prvých útulkov, ktoré na Slovensku vznikli. A ich hlavným poslaní je pomáhať zvieratám, ktoré ostali v núdzi a bez domova. Podobnú myšlienku má aj projekt, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, ktorý podporuje seniorov v domove dôchodcov.

Tento útulok datuje svoju históriu od roku 2009 a spoločne so zamestnancami a dobrovoľníkmi sa snažia zachrániť veľké množstvo psíkov a mačiek z ulice či z rómskych osád.

V článku nájdete

OZ Tuláčik

OZ Tuláčik je obchodný a oficiálny názov pre útulok Tuláčik. V prípade, že si chcete dohľadať akékoľvek informácie o tejto inštitúcii, práve podľa ich obchodného názvu ich nájdete najviac a najľahšie.

Tuláčik Brezno patrí medzi organizácie, podobne ako Úsmev ako dar, ktoré sa v prvom rade snažia myslieť na blahobyt tých, ktorí si nevedia pomôcť sami. V prípade Tuláčika sú to opustené zvieratá, najmä psy a mačky.

Zakladatelia Tuláčika sa rozhodli zasvätiť svoj život túlavým psíkom a neskôr aj mačkám. Spoločne sa im podarilo od svojho vzniku zachrániť už viac ako 8000 psíkov.

Útulok Tuláčik Brezno

Útulok Tuláčik sa nachádza v Brezne a od svojho založenia sa niekoľkokrát sťahoval do väčších priestorov. Tuláčik Brezno sa aktuálne nachádza na ulici Staničnej.

V prípade, že sa sme vyberiete zo vzdialenejších miest, nezabudnite na diaľničnú známku, aby ste sa vyhli pokute.

Útulok Tuláčik otváracie hodiny

Ak sa chystáte tento útulok navštíviť, ich otváracie hodiny sú pravidelné a otvorené majú od siedmej hodiny ráno do tretej hodiny poobede od pondelka do piatku.

Rovnako majú otvorené aj počas soboty, avšak tento čas je určený na verejné venčenie psíkov. Počas nedele prebiehajú konkrétne adopcie a to od jedenástej do pätnástej.

Útulok Tuláčik psíky na adopciu

Útulok Tuláčik adopcia ponúka psíky pravidelne na svojej internetovej stránke, ale aj na svojich sociálnych sieťach. Útulok patrí medzi veľmi najúspešnejšie útulky Slovensku, čo sa adopcie týka.

Všetky vaše možnosti na adopciu nájdete na ich stránke v sekcii psíky na adopciu.

Psíky na adopciu sú prezentované tým najlepším spôsobom. Jednotlivé psíky sú krásne nafotené a nájdete k nim aj krátky popis. Vďaka popisu tak zistíte, čo vás pri danom psovi doma čaká.

útulok Tuláčik psíky na adopciu
Zdroj: co-to-je.sk

Útulok Tuláčik šteniatka

Útulok Tuláčik šteniatka sú najčastejšie adoptovanými psíkmi v útulku. Útulok veľmi často zverejňuje aj malé šteniatka, ktoré sú vhodné na adopciu.

Ide o hravé šteniatka, ktoré sú častokrát zachránené z osady alebo nájdené na ulici. Fotky jednotlivých šteniatok nájdete na ich oficiálnej stránke alebo na ich sociálnych sieťach.

Šteniatka sú zachránené z nevhodných podmienok, je dôležité, aby ste počítali s tým, že niektoré budú zo začiatku vyžadovať špeciálnu starostlivosť a aj vyšetrenia zverolekárov.

Útulok Tuláčik mačky na adopciu

Rovnako ako psíky, má útulok Tuláčik v ponuke aj mačky na adopciu. Mačky na adopciu nájdete rovnako ako psíkov na oficiálnom webe útulku.

Upozorňujeme vás, že ponuka mačiek, je o dosť menšia ako ponuka psíkov. V prípade, že máte záujem o adoptovanie mačičky, stačí, ak si na ich oficiálnej stránke zvolíte sekciu mačky na adopciu a tam nájdete všetky dostupné zvieratká.

útulok Tuláčik mačky na adopciu
Zdroj: co-to-je.sk

Útulok Tuláčik adopčný poplatok

Útulok Tuláčik adopčný poplatok je stanovený na sumu 130 eur. Táto suma zahŕňa náklady na veterinárne ošetrenie psíka.

Váš nový domáci maznáčik prichádza do vášho domova až po všetkých potrebných ošetreniach u veterinára.

A teda psi z útulku Tuláčik sú vždy očkované, odblšené, odčervené, čipované a kastrované. Práve táto starostlivosť je zahrnutá v adopčnom poplatku.

Útulok Tuláčik podmienky adopcie

Tuláčik Brezno a jeho zakľadatelia si nastavili podmienky adopcie, ktoré musíte splniť, ak si chcete z útúlku zobrať psa či mačku. Je to z toho dôvodu, aby predišli situáciám, že pes zostane po niekoľkých mesiacoch znova na ulici.

Toto sú podmienky adopcie, ktoré má útulok Brezno nastavené:

  • Prevzatie psíkov a mačiek až po kompletnom veterinárnom ošetrení
  • U šteniatok je podmienka kastrácie v dospelosti.
  • Pre psíka je potrebné prísť autom, nie verejným dopravným prostriedkom, s obojkom/postrojom a vodítkom.
  • Po adopcii psíka je potrebné ostať s útulkom v kontakte.

Tuláčik dokonca prepláca časť poplatku na kastráciu, potom, ako zašlete doklad o kastrácii útulok rodine preplatí 50 € z nákladov.

Útulok Tuláčik shop

Útulok Tuláčik shop je benefičný obchodík, kde môžete podporiť chod útulku. Na ich eshope si môžete zakúpiť rôzne predmety ako kalendáre, diáre, zošity, pelechy pre psov či plátenné tašky alebo hrnčeky.

Predmetov v ponuke majú naozaj veľa. Čokoľvek si zakúpite, celý výťažok ide na psíkov v núdzi. Vďaka tomu, že vy si urobíte radosť malým darčekom, pomôžete zamestnancom útulku pomáhať psíkom na ulici.

Útulok Tuláčik shop pomozutulku.sk

Okrem ich benefičného obchodíku majú zriadený eshop pomozutulku.sk.

V prípade, že nemáte možnosť si adoptovať psíka, môžete pomôcť granulami, konzervami, či inými maškrtami, ktoré zakúpite na spomínanom eshope.

Na výber máte z viacerých konkrétnych útulkov, pre ktoré môžete potravu zakúpiť. Stránka je tak šikovne vymyslená, že vidíte aktuálny stav, koľko kusov daného produktu útulok ešte potrebuje.

útulok Tuláčik shop
Zdroj: co-to-je.sk

Útulok Tuláčik 2 % dane

Darujte útulku Tuláčik 2 % dane a pomôžte mu tak pri starostlivosti o opustené zvieratá. Každoročne môžete darovať 2 % z vašich daní na rôzne organizácie, ktoré si to podľa vás zaslúžia. Nestojí vás to nič len trochu snahy.

Na oficiálnej stránke útulku nájdete tlačivo, ktoré je potrebné vyplniť do 15.2.

Po vyplnení a zaplatení daní je potrebné potvrdenie o zaplatení dane a vyhlásenie na daňový úrad prislúchajúci vášmu trvalému bydlisku najneskôr do 30.04.

V prípade, že si neviete rady s darovaním dane, váš zamestnávateľ vám s tým určite pomôže, stačí sa obrátiť na personálne oddelenie.

Útulok Tuláčik Instagram

Instagram útulku Tuláčik si našiel množstvo fanúšikov po celom Slovensku. Občianske združenie Tuláčik tu každodenne pridáva fotky nielen psíkov a mačičiek na adopciu, ale aj bežné situácie z útulku.

Vďaka ich aktivite môžete sledovať ako sa psíky v útulku majú a čo všetko by potrebovali. Aj vďaka úspešným sociálnym sieťam je útulok tak úspešný. Dnes majú na Instagrame viac ako 64 000 tisíc sledovateľov.

Útulok Tuláčik recenzie

Útulok Tuláčik recenzie odzrkadľujú skutočnú snahu majiteľov a zamestnancov o záchranu nechcených a opustených psíkov.

Na tento útulok môžete počuť len pozitívne ohlasy, ktoré hovoria o skvelom zaobchádzaní so psíkmi.

O kvalite útulku hovoria aj samotné čísla, za 13 rokov svojej existencie pomohli viac ako 8000 psíkom. Iné útulky s podobne dlhou históriou pomohli približne len jednej štvrtine.

Útulok Tuláčik kontakt

V prípade, že máte akékoľvek otázky, na oficiálnej stránke nájdete na útulok Tuláčik kontakt. Aby ste však nestrácali čas, zrekapitulovali sme pre vás dôležité kontakty.

Kontakty útulok Tuláčik

SlužbaKontakt
všeobecný kontakt0918 888 411
urgentný kontakt odchyt psov0944 272 551
adopcieadopcie@utuloktulacik.sk
infoinfo@utuloktulacik.sk
benefičný obchodbeneficnyobchod@utuloktulacik.sk
odchytyodchyt@utuloktulacik.sk

Útulok Tuláčik Žilina

Útulok Tuláčik v Žiline nenájdete, tak ako sme už spomínali, tento útulok sídli v meste Brezno a to konkrétne na Staničnej ulici.

V meste Žilina nájdete Žilinský útulok. Konkrétne sa nachádza v Mojšovej Lúčke. Obrázky miesta útulok Tuláčik si môžete pozrieť na facebookovej stránke.

Zdroje: utuloktulacik.sk, pomozutulku.sk, youtube.com, utulok-zilina.sk

Témata:
Ostatné

Najnovšie články