EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Úsmev ako dar organizácia – adopcia, dobrovoľníctvo, práca či kontakty

Aktualizované:

Autor: Marcela

nadácia úsmev ako dar

Úsmev ako dar je mimovládna organizácia, ktorá pôsobí v oblasti náhradnej starostlivosti, poskytuje pomoc ohrozeným rodinám a obetiam trestných činov. Jedným z pomocníkov sa môžete stať aj vy, poskytuje to ich dobrovoľnícky program.

Úsmev ako dar

Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou na Slovenku, ktorá sa stará o to, aby ich rodiny mohli zostať pohromade. Ich heslom je, že deti v núdzi musia byť vidieť, aby sa im dalo pomôcť.

Táto spoločnosť priateľov detí z detských domovov a rodín, ktoré trpia chudobou, sa stará o blahobyt tých, čo toho majú najmenej.

Ich prioritou je zmierňovať chudobu, hlad a chlad rodín, zabraňovať strate domova a rozpadu rodín a poskytujú všeobecnú podporu deťom a rodinám, ktoré to potrebujú. Podobným projektom je aj Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

V článku nájdete

Úsmev ako dar pobočky

Úsmev ako dar pobočky sú rozmiestnené vo viacerých mestách po Slovensku. Ich dôležitou úlohou je, aby boli blízko k vám ľuďom. Či už z dôvodu, že potrebujete pomôcť a podporu, alebo z dôvodu, že sa chcete zapojiť medzi dobrovoľníkov.

Jednotlivé pobočky sú rozmiestnené takmer vo všetkých väčších mestách Slovenska.

Pobočky Úsmev ako dar

MestoAdresa
BratislavaŠevčenkova 21, 851 01, Bratislava – Petržalka
TrnavaNámestie Jozefa Herdu č. 1, 917 01, Trnava
NitraDvorčanská 63, 949 05 Nitra
PrievidzaĽuda Ondrejova 28, 971 51 Prievidza
Banská BystricaSeverná 4, 974 01 Banská Bystrica
Košice Kováčska 17, 040 01 Košice
RužomberokMadačova 3, 034 01 Ružomberok
PrešovCentrum Dorka, Lomnická 30, 080 05 Prešov
Spišská Nová VesZimná 61, 052 01 Spišská Nová Ves
Rimavská SobotaP. Dobšinského 1744, 979 01 Rimavská Sobota

Jozef Mikloško Úsmev ako dar

Jozef Mikloško je dôležitou súčasťou organizácie Úsmev ako dar. Je totižto je zakladateľom.

Jeho osobnosť a láska k deťom ho celý život viedla k tomu, že chce pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

Jozef Mikloško z Úsmev ako dar si uvedomuje, čo znamená prežiť spokojné detstvo a ako moc to ovplyvňuje vývoj človeka.

A preto sa rozhodol celý svoj život zasvätiť pomoci ohrozeným rodinám a podpore detí, ktoré nemohli vyrastať spoločne so svojimi rodičmi.

Medzi známe neziskové organizácie patrí aj Dobrý anjel alebo nový projekt Andreja Kisku ROMADE.

Úsmev ako dar dobrovoľníctvo

Úsmev ako dar dobrovoľníctvo hrá v celej organizácii veľmi dôležitú rolu. Práve dobrovoľníci pomohli zo začiatku dostať tento projekt na takú vysokú a vplyvnú úroveň ako je dnes. Dobrovoľníctvo Úsmev ako dar funguje od začiatku až do dnes.

Dobrovoľníkom sa môžete stať aj vy, dokonca máte na výber viacero druhov dobrovoľníctva a je len na vás, aký si zvolíte.

Deťom, ktoré nevedia osláviť Deň matiek alebo Deň otcov, je potrebné vytvárať vlastné dôvody na oslavu, zážitky a pekné spomienky. Vďaka vám ako dobrovoľníkovi ich zažijú.

úsmev ako dar dobrovoľníctvo
Zdroj: co-to-je.sk

Úsmev ako dar Anjel

Úsmev ako dar Anjel je dobrovoľník, ktorý ma pravidelne na starosti stretávanie sa a venovanie sa skupinke detí z Centra pre deti a rodiny, náhradných či pestúnskych rodín, ale aj z ohrozených rodín.

Úsmev ako dar Anjelom sa stanete po dlhodobom budovaní vzťahu s dieťaťom cez kamarátske puto. Budujete si vzťah založený na spoločnom trávení času, rozhovoroch, športových aktivitách či na výletoch.

Vďaka vybudovanému vzťahu a dôvere sa stávate strážnym anjelom daného človeka.

Úsmev ako dar Sprievodca

Úsmev ako dar Sprievodca je ďalší typ dobrovoľníctva. Sprievodca je človek, ktorý pomáha človeku sa zorientovať vo svete a povinnostiach, potom ako opustí detský domov.

Sprievodca predáva mladému človeku skúsenosti, je jeho bútľavou vŕbou ale aj motivátorom a priateľom, ktorý sa snaží pochopiť, čím si mladý človek prechádza. Pomáha mu zo získaním zamestnania alebo asistuje, ak si daný človek chce vybaviť výpis zo živnostenského registra.

Spoločne sa snažia nájsť ideálne riešenie na spokojný život a zamedziť strach a neistotu z neznáma.

úsmev ako dar šťastné dieťa vďaka vám

Úsmev ako dar Zážitkár

Zážitkár je tretím spôsobom ako sa stať dobrovoľníkom pre organizáciu Úsmev ako dar. Tento sprievodca je taktiež nenahraditeľný, avšak pôsobí skôr príležitostne.

Zážitkár sa zúčastňuje na príprave zbierok, kultúrnych podujatí a spoločenských udalostí. Jeho energia a sila spočíva v tom, že ju prenáša na ľudí, ktorí ju najviac potrebujú vo forme zážitku.

Úsmev ako dar benefičný ples

Úsmev ako dar benefičný ples nebýva organizovaný. Avšak forma benefičnej akcie, ktorú Úsmev ako dar organizuje, je Vianočný benefičný koncert.

Úsmev ako dar benefičný vianočný koncert má dlhodobú tradíciu a ako samotný názov predpovedá, koná sa počas vianočných sviatkov. Okrem známych umelcov sú do koncertu zapojené aj deti z detských domov.

Benefičné koncerty Úsmev ako dar majú už viac ako tridsať ročnú históriu a vystúpilo na nich viac ako 25 tisíc detí a mládeže z detských domov.

Úsmev ako dar adopcia

Úsmev ako dar adopcia, lepšie povedané osvojenie, je trvalým riešením pre dieťa, ktoré nemohlo vyrastať so svojimi biologickými rodičmi, aby si našlo druhý domov.

Úsmev ako dar vám vie s osvojením pomôcť, avšak osvojenie alebo teda známejšie používanú adopciu musí schváliť súd.

Pred jeho rozhodnutím musí uplynúť doba 9 mesiacov pred osvojiteľskej starostlivosti, počas ktorých sa záujemcovia starajú o dieťa na vlastné náklady.

Adopcia je riadená prísnymi pravidlami a zákonmi. Všetky zákony Slovenskej republiky nájdete online na Slovlex.

Úsmev ako dar práca

Práca v úsmev ako dar je samozrejme platená pracovná príležitosť. Pracovné pozície, ktoré potrebujú vyplniť vždy uverejňujú na ich oficiálnych stránkach alebo na pracovnom portáli Profesia.

Úsmev ako dar kontakt

Úsmev ako dar kontakty nájdete taktiež zverejnené na oficiálnych stránkach usmev.sk. v sekcii kontakty.

Úsmev ako dar zverejňuje kontakty na všetky pobočky, na jednotlivých manažérov, koordinátorov a aj na kontaktné centrá.

Zdroj: usmev.sk, youtube.com

Témata:
Ostatné

Najnovšie články