EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Otvorené obchody 1.1.2024 – aktuálne otváracie hodiny. Viete, kde nakúpite a kde nie?

Aktualizované:

Autor: Marcela

otvorené obchody 1.1.

Pýtate sa, čo je otvorené 1. januára ? Otvorené obchody 1.1.2024 nemusia byť všetky. V tento deň sa okrem Nového roku na Slovensku oslavuje aj vznik Slovenskej republiky a je uznávaný ako štátny sviatok. Z tohto dôvodu je možné, že budú 1.1. obchody zatvorené.

Otvorené obchody 1.1.2024

Otvorené obchody 1.1.2024 takmer vôbec nenájdete. Napriek tomu, že takmer všetci máme spojený tento deň s oslavou Nového roka, v tento deň oslavujeme ešte jednu dôležitú udalosť. Tou je štátny sviatok Vznik Slovenskej republiky.

Deň, kedy vznikla Slovenská republika je najdôležitejším dňom slovenskej histórie ako samostatného štátu. Tento deň treba oslavovať, a preto je zákonom uznaný ako štátny sviatok.

Tak ako nenájdete napríklad otvorené obchody 17.11., aj prvý deň v roku budú zatvorené. Pozrite sa, ktoré obchody zavreli svoje prevádzky.

V článku nájdete

Deň vzniku Slovenenskej republiky

Deň vzniku Slovenskej republiky sa oslavuje 1.1. Je to deň, kedy bola Slovenská republika uznaná ako samostatný štát a to konkrétne 1.1.1993.

Tento deň je výnimočný aj pre našich severozápadných susedov. Okrem vzniku Slovenskej republiky, vznikla aj samostatná Česká republika a nastal zánik Československa.

Otvorené obchody 1.1. vznik Slovenskej republiky
Zdroj: pixabay.com

1.1 Lidl otváracie hodiny

1.1. Lidl otvarácie hodiny sú zmenené. Aktuálne otvarácie hodiny nájdete na oficiálnej stránke supermarketu alebo v ich Lidl plus aplikácii.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1. Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Tesco otváracie hodiny

Tesco je jeden z najrozšírenejších supermarketov na Slovensku. Aj tento obchodný reťazec rešpektuje nariadenie vlády a svojim zamestnancom dopraje odpočinkový deň. 1.1.

Tesco otváracie hodiny nečakajte, otvorené predajne nájdete len ťažko. Aktuálne otváracie hodiny vždy nájdete na ich oficiálnej stránke tesco.sk ako aj informácie ohľadom ich Tesco club card.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1. Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Kaufland otváracie hodiny

Ani 1.1. Kaufland otváracie hodiny nebudú výnimka. Aby ste sa do obchodu neprehnali, skontrolujte si aktuálne Nový rok otváracie hodiny.

Nájdete ich na oficiálnej stránke alebo v Kaufland card.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1.Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Billa otváracie hodiny

1.1. Billa otváracie hodiny nebudú iné ako u iných predajcov. Overiť si to môžete na oficiálnych stránkach Billy alebo v ich mobilnej aplikácii Billa karta.

Avšak nemali by ste počítať s tým, že si počas tohto dňa spravíte novoročné zásoby.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1.Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Terno otváracie hodiny

Terno je sieť menších obchodov s potravinami. Napriek tomu 1.1. Terno otváracie hodiny sú zmenené ako u všetkých väčších predajcov.

Ani v tejto obchodnej sieti si počas štátneho sviatku Deň vzniku Slovenskej republiky nenakúpite.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1.Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Pošta otváracie hodiny

V prípade, že by ste chceli poslať novoročný pozdrav tradičnou cestou pomocou Pošty, urobte to predčasne. 1.1. Pošta otváracie hodiny sú zmenené.

V tento deň Poštu nenájdete otvorenú.

DátumSviatokOtváracie hodiny
1.1. Deň vzniku Slovenskej republikyZatvorené

1.1. Otvorené obchody

Síce 1.1. otvorené obchody z pravidla nie sú. V prípade núdze bývajú otvorené čerpacie stanice, lekárne či letiskové obchody.

Taktiež si môžete nakúpiť u súkromníka, ktorý sa rozhodne, že v tento deň svoju prevádzku otvorí.

Zdroje: tesco.sk, posta.sk, billa.sk, kaufland.sk, terno.sk, lidl.sk

Najnovšie články