EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa – najkrajšie priania, kresťanské, vtipné, SMS a pohľadnice

Aktualizované:

Autor: Lenka

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa predstavuje krásny a originálny spôsob, ako potešiť čerstvých rodičov, ktorí sa tešia z ich vytúženého bábätka. Čítajte ďalej a objavte tie najkrajšie priania k narodeniu bábätka – či už chlapčeka, dievčatka alebo dvojčiat.

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa je súčasťou krásnej oslavy príchodu malého človiečika na svet. Podobne ako blahoželania k narodeninám, tak i toto špeciálne prianie poteší čerstvú mamičku a hrdého otecka.

Pre uvítanie najmladšieho člena rodiny sme si pre vás pripravili niekoľko originálnych a nádherných blahoželaní a prianí, ktoré zahrajú pri srdci a potešia.

V článku nájdete

Prianie k narodeniu dieťaťa

Narodenie dieťatka je jedna z najradostnejších udalostí v živote každého rodiča. Pri tejto šťastnej príležitosti je vhodné popriať veľa šťastia a zdravia malému dieťaťu, či už sa jedná o dievčatko, chlapčeka alebo dvojčatá.

V minulosti sa blahoželalo telegramom alebo pohľadnicou, dnes sa tieto milé potešenia presunuli do virtuálneho sveta. Nájsť tie správne slová v takejto jedinečnej chvíli môže byť náročné. Preto sa inšpirujte blahoželaniami, ktoré zahrejú pri srdci každú maminku a ocka.

Podobne ako pri iných výnimočných dňoch, ako je napríklad Deň matiek, nastáva otázka, ako zablahoželať a ako napísať to najkrajšie prianie k narodeniu dieťaťa.

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa je súčasťou krásnej oslavy príchodu malého človiečika na svet.
Zdroj: unsplash.com

Najkrajšie blahoželania k narodeniu dieťaťa

Skvelým spôsobom, ako rodičom vyjadriť svoju podporu, lásku a radosť z nového prírastku, je dojemné blahoželanie k narodeniu dieťatka. Najkrajšími blahoželaniami k narodeniu dieťaťa im môžete ukázať, že na nich myslíte a tešíte sa spolu s nimi.

A ak by sa dieťatko narodilo na konci decembra alebo začiatkom januára, tak k blahoželaniu k narodeniu dieťaťa môžete pridať aj novoročné prianie, ktoré obdarovaných poteší dvojnásobne.

„Nesmelým bozkom začína rozprávka, končí sa úsmevom malého dieťatka. To nie je rozprávka, to je už život sám, nech veľa šťastia prinesie i Vám.“

„Do botníka pribudnú teraz navyše topánočky, na stôl jedna lyžica, do izby postieľka a do všetkých sŕdc veľa radosti.“

„Nech Vám v zdraví, láske rastie, nech Vám dáva iba šťastie. Vo dne, v noci, skrátka stále, nech Vás teší bábo malé.“

„Vítame Ťa na svete drobček malý, sudičky Ti veľa zdravia a šťastia nachystali. Do vienka dali múdrosť, krásu i lásky dosť, aby si rástol rodičom pre radosť.“

„Všetci sme palce silno držali, konečne ste sa dočkali, venujeme Vám šťastné slová, nech Vás navždy teší radosť nová.“

Blahoželanie k narodeniu chlapčeka

Ak sa vašej rodina rozrástla o chlapčeka alebo sa vašej kamarátke, kamarátovi narodil synček. V tom prípade je načase zvoliť krásne blahoželanie k narodeniu chlapčeka.

„Chlapček zlatý, maličký, naťahuje ručičky. A očkami skúma svet, krajšieho dieťatka na svete niet.“

„Nech vám v zdraví, láske rastie, nech vám dáva iba šťastie. Vo dne, v noci, skrátka stále, nech Vás teší chlapča malé.“

„Ako vám na svadbe priali, už je tu váš synček malý.“

Nový život začína, je tu malý chlapec. Prajeme Ti, maličký, život ako z pesničky o najšťastnejšom dieťati, nech šťastie k Tebe priletí a zdravie sa Ťa drží ako kliešť, čo nesplní sa Ti dnes, nech sa splní nabudúce.

„Aby mal vždy šťastný krok, venujme mu prípitok.“

„Narodil sa chlapček, je to malý drobček. Nech sa smeje na ten svet, veď je krásny ako kvet. Blahoželáme k narodeniu vášho synčeka!“

Prianie k narodeniu dievčatka

Ak vás potešila správa, že sa niekomu z vašich blízkych narodila dcérka, potom je najvyšší čas vybrať dojemné prianie k narodeniu dievčatka. Prekvapiť mamičku môžete aj kyticou kvetov.

„Krásnu zdravú dcérku máte, zvesť radostná prišla k nám. Nech z nej len radosť máte, vinšujeme vám.“

„Na svet prišla trochu hlasná – z vašej lásky vzácny kvet. Nech je zdravá, šťastná, krásna, to vám želá celý svet.“

„Je to dobrá novinka, že sa Vám narodila dievčinka. Nech Vám rastie v šťastí, v zdraví, nech ju život len baví.“

Pár okamihov si na svete a už ťa všetci milujeme! Prajeme Ti, maličká, nech je život krásna pesnička, ktorú si rada zaspievaš.

Z pôrodnice prišla správa, že na svet prišlo dievča zrána, tak vám prajem, rodinko, krásne, zdravé bábätko!

To je skvelá správička, že na svet prišlo dievčatko! Malé očká, jemné vlásky, je dôkazom vašej lásky. Milý tatko, mamička, máte krásne bábätko. Nech má život šťastný, dlhý, nech splní si všetky túžby. Gratulujeme!

Prianie k narodeniu dvojičiek

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa môžete napísať aj v prípade, ak na svet prídu dvojičky. Prečítajte si, aké najčastejšie mená na Slovensku dávajú rodičia svojim deťom.

„Tak už máte šťastie svoje, priviedli ste dietok dvoje na svet krásny, často tvrdý, buďte na ne vždy len hrdí.“

„Ako jeden viac sú dvaja, to vie dobre každá mať. Nech prekročia brány raja, nech sa môžu vždy len smiať.“

Rozrástla sa rodinka o dve malé bábätká. Nech sa na nich svet len smeje, zdravie, šťastie, lásku praje…

Dvojité šťastie vám Boh dal, nech štedrý je k vám rovnako aj ďalej. Nech vaše ratolesti rastú ako z vody a sú to deti do nepohody.

Je to veľká rozprávka, narodili sa dvojčatá. Každý sa chce pozrieť, aj my sa čoskoro ponáhľame, veľmi radi vás, milé deti, máme, zatiaľ aspoň chcem vám priať. Nech ste stále zdravé a čokoľvek sa stane, len vás posilní. Nech život máte ľahký a nádherne krehký ako krídla motýlie.

Narodenie dieťatka je nekonečnou radosťou v celej rodine a v kruhu blízkych.
Zdroj: unsplash.com

SMS k narodeniu dieťaťa

Gratulácia k narodeniu bábätka poteší každého rodiča a dáte ňou najavo, že ste na neho mysleli a že túto radosť zdieľate s ním.

V dnešnej dobe sú veľmi populárne SMS gratulácie k narodeniu bábätka. Mamička si ich môže prečítať v pôrodnici, čo jej urobí veľkú radosť a zároveň jej to dodá silu do prvých náročných chvíľ s bábätkom. Ale zaiste aj otecka SMS gratulácia poteší.

Nech Vám Vaše dievčatko/chlapček prinesie veľa radosti a šťastných chvíľ, nech je zdravá a rastie ako z vody. Blahoželáme k narodenia dieťatka.

„Milí rodičia, už ste traja, ďalšie srdce viac vás spája. A starostí vyše hlavy, niet na svete lepšej správy.“

Blahoželáme Vám k narodeniu Vášho potomka. Nech Vám Váš potomok prinesie veľa radosti a šťastných chvíľ, nech je zdravý a rastie ako z vody!

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa kresťanské

Aj v Biblii nájdete niekoľko krásnych citátov o narodení dieťaťa, ktoré môžete napísať na pohľadnicu, alebo poslať ako SMS čerstvým rodičom novorodenca.

Ak máš synov, vzdelávaj ich a ohýbaj ich od ich mladosti! Ak máš dcéry, ochraňuj ich telo a neukazuj im veselú tvár! Vydaj svoju dcéru a vykonáš veľké dielo, ak ju dáš rozumnému mužovi. Blahoželáme k narodeniu dieťatka!

Korunou starcov sú ich synovia a vnukovia a ozdobou synov  ich otcovia. Blahoželáme k narodeniu synčeka!

Vtipné blahoželanie k narodeniu dieťaťa

Ďalšou alternatívou, ako popriať vašim kamarátom k narodeniu dieťaťa, je poslať im vtipné prianie.

Naše tipy na vtipné blahoželanie k narodeniu dieťaťa novopečených rodičov zaručene rozosmejú!

„Akoby do mňa udrel hrom, keď zistila som, že si „v tom“, zvýšil sa mi tep, začala som omdlievať, samozrejme šťastím, a teraz je načase sa radovať! Gratulujeme k prírastku do rodiny!“

„Už je to vonku… Gratulujeme, mamička a otecko!“

„Vychovávať deti je čiastočne radosť a čiastočne vojna, a preto prajeme pevné nervy. Gratulujeme k narodeniu bábätka!“

Pohľadnica k narodeniu dieťaťa

Ak nemáte možnosť darovať novopečeným rodičom prianie k narodeniu dieťaťa osobne a chcete ich potešiť „starším spôsobom“, môžete im poslať pohľadnicu. Môžete sa inšpirovať aj rôznymi nádhernými citátmi o láske, ktoré pohľadnicu emotívne doplnia.

Klasická metóda posielania pohľadnice poštou je pre mnohých stále srdcovkou a má niečo do seba. Pohľadnice s rôznymi motívmi a nádhernými textami môžete kúpiť aj v obchodoch.

V dnešnom virtuálnom svete máte možnosť dokonca poslať virtuálnu pohľadnicu. Môžete ju vytvoriť v grafických programoch (canva) alebo môžete nájsť svojho favorita na weboch, ako je pohladnice.sk – tie ponúkajú pestrý výber pohľadníc.

Zdroj: youtube.com, unsplash.com, pohladnice.sk

Najnovšie články