EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Ako funguje Canva – program, app, cena, prezentácia, CV a logo

Aktualizované:

Autor: Lenka

Ako funguje Canva

Canva je online nástrojom na tvorbu grafiky, ktorý je medzi používateľmi veľmi obľúbený. Zistite, ako Canva app funguje, koľko stojí a ako v Canve vytvoriť dizajn. Inšpirujte sa výrobou prezentácií, životopisu a loga.

Canva program

Canva je platforma, ktorá umožňuje ľuďom vytvárať grafický obsah, ako sú vizuálne návrhy, obrázky, prezentácie, plagáty, pútavé životopisy, logá a ďalšie kreatívne projekty. Pri tvorbe osahu sa vám môžu hodiť aj klávesové skratky, ktoré zefektívnia vašu prácu.

Canva program je veľmi populárny medzi dizajnérmi, marketérmi, podnikateľmi a ďalšími ľuďmi, ktorí potrebujú vytvoriť atraktívny vizuálny obsah pre svoje projekty, akými sú napríklad aj blahoželania k svadbe.

V článku nájdete

Canva online

Canva je platforma pre grafických dizajnérov a amatérov, vďaka ktorrej môžete bezplatne tvoriť a upravovať dizajny s využitím predpripravených šablón, obrázkov a fotiek.

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu používaniu je Canva u širokého publika veľmi obľúbená.

Využite tejto platformy je priam nekonečné – od tvorby firemných log, bannerov, úpravy obrázkov a videí na sociálne siete až po tvorbu jedálneho lístka, pozvánok, ďalších tlačovín a motta k 50 narodeninám.

Canva program
Zdroj: unsplash.com

Canva free

Canva je grafický nástroj na vytváranie jednoduchej grafiky dostupný vo verzií zadarmo i platenej Pro verzii rovnako ako JOJ Play.

Canva com free alebo bezplatná verzia tohto programu vám umožní pracovať s úpravami fotografii, obrázkov, vizitike pozvánok, letákov a rozložením ich dizajnu.

Canva pro

Skúšobná verzi Pro je na 30 dní zadarmo, 3 dni pred vypršaním trial verzie dostanete upozornenie.

Canva pro cena ročného predplatného je 109,99 Eur pre 5 členný tím. Mesačné predplatné Pro verzie je 11,99 Eur pre 5 členný tím.

Každý ďalší člen tímu stojí 5 Eur ročne pri ročnom predplatnom 7 Eur mesačne pri mesačnom predplatnom.

Canva download

Platformu môžete používať buď v prehliadači online alebo si môžete stiahnuť Canva app na „Google Play“ alebo „App Store“.

Stiahnutú aplikáciu môžete používať v kancelárií, doma alebo na cestách priamo vo vašom zariadení.

Canva login

Canva prihlásenie je veľmi jednoduché rovnako ako Gmail prihlásenie. Grafika v Canve sa dá vytvárať aj bez registrácie, ale súbor nie je bez registrácie možné stiahnuť do počítača ani uložiť v Canve.

Otvorte si aplikáciu alebo prehlidač a najskôr sa zaregistrujte. Registrácia je zdarma. Môžete využiť registráciu cez facebookový účet, Google účet alebo sa môžete registrovať pomocou e-mailovej adresy.

Registrácia si vyžaduje aj informácie o tom, ako budete Canvu používať. Za chvíľu vám príde potvrdzovací e-mail, kde kliknete na odkaz.

A už ste zaregistrovaní. Následne sa prihlásite pomocou vami zvoleného spôsobu.

Canva presentation

Canva presentation alebo Canva prezentácia je na prípravu veľmi jednoduchá. Canva vám umožní vytvárať prezentácie vo veľmi krátkom čase a jednochým spôsobom prostredníctvom šablón.

Môžete si vybrať z rôznych možností: Prezentácia s hovoreným komentárom, Prezentácia hlavne pre mobilné zariadenia, Prezentácia 4:3, Prezentácia brainstormingu

Ako vytvoriť Canva presentation

 1. Vyberte si vhodnú šablónu pre svoju prácu – Canva ponúka množstvo šablón s perfektným orzložením a dobre zladenými farbami.
 2. Vyberte z rôznych rozložení snímok pri šablóne.
 3. Vložte svoj text a môžete pridávať aj objekty do snímok.

Canva CV

Aj v Canve môžete vytvoriť pôsobivý životopis, ktorý zaujme na prvý pohľad. Vďaka predpripraveným šablónam vám to zaberie chvíľku.

Canva životopis postup

 1. Na domovskej obrazovke vyhľadajte šablóny, tým že napíšete „životopis“.
 2. Následne si vyberte zo šablón podľa toho, ktorá sa vám páči a ktorá ke vhodná pre vašu pracovmú pozíciu.
 3. Keď si vyberiete šablónu, vložte do nej všetky potrebné informácie o vás a o vašich pracových skúsenostiach.

Vytvoriť v Canve logo je taktiež veľmi rýchle a jednoduché.

 1. V menu vyberte voľbu „Podniky/Logá“.
 2. Zobrazí sa vám zoznam so šablónami pre logá.
 3. Vyberte si niektorú, ktorá vyhovuje vašim predstavám a kliknite na tlačidlo „Prispôsobiť túto šablónu“.
 4. V režime na editáciu môžete upravovať každý prvok šablóny. Môžete zmeniť romer, farbi, font alebo presúvať prvok na iné miesto na strane.
 5. Na záver si dizajn uložte do uložiska v Canve a stiahnite do počítača.

Business model Canva

Business model Canvas je koncept, ktorý vám pomôže utriediť si myšlienky a nápady do prehľadných slotov. Biznis model predstavuje základný princíp, ako firma vytvára, predává a získava hodnotu. Fotky a grafiku z Canvy viete využiť aj pri tvorbe článkov na WordPresse.

Zdroje: canva.com, wikipedia.com

Témata:
Internet

Najnovšie články