Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Dobrý festival 2024 – dátum, program, line up, lístky, doprava a ubytovanie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Dobrý festival

Užite si atmosféru hudobného festivalu v najväčšom meste Prešovského kraja – Dobrý festival 2024. Zistite, kde sa bude tento rok festival konať, ako sa sem dostanete a koľko stoja lístky. Tešiť sa môžete aj na nadupaný line up a bohatý sprievodný program!

Dobrý festival

V mesiaci jún sa môžete tešiť na najväčšiu farebnú hudobnú udalosť Prešovského kraja, ktorou je podujatie Dobrý festival 2024. Organizátori si aj tento krát pre vás prichystali množstvo dobrej muziky, umenia, zábavy, dobrého jedla a pitia.

Dobrý festival spoločne s ďalšími letnými festivalmi a podujatiami nájdete v kalendári festivalov.

V článku nájdete

Prešovský Dobrý festival

Dobrý festival je najväčší hudobno-umelecký festival na východe Slovenska, ktorý sa bude v roku 2024 konať už po 14. krát. V Prešove sa bude tento rok konať aj ďalšia výnimočná hudobno-tanečná udalosť, ktorou je Lets Dance Tour 2024.

Filozofiou Dobrého festivalu je vytvárať hudobne farebný festival, podporovať a predstavovať miestne kapely a interpretov a presvedčiť významných umelcov zo zahraničia, aby prišli do regiónu Prešov a priniesli mu nádej, radosť a nezabudnuteľný zážitok pre našich návštevníkov. 

Rovnako je filozofiou festivalu spojiť ľudí a učiť ich vzájomnej tolerantnosti a rešpektu cez rôzne hudobné žánre a umenie, organizovanie diskusií a zapájanie mentálne a telesne postihnutých detí a dospelých do bežného života. 

Prešovský Dobrý festival nadviazal na niekoľkoročnú tradíciu folkového Festivalu dobrej hudby, ktorý na začiatku 90-tych rokov založili hudobníci zo skupín Mloci a Žobráci. Festival neskôr rozšíril svoju folkovú žánrovú ponuku o ďalších hudobných interpretov.

Dobrý festival program
Zdroj: unsplash.com

Dobrý festival 2024

Dobrého festivalu sa každoročne zúčastňujú tisícky návštevníkov na začiatku letnej sezóny. Tento rok sa Dobrý festival 2024 Prešov koná v dátume 14. až 16. júna.

Dobrý festival sa v priebehu pár rokov stal jedným z najväčších multižánrových festivalov na Slovensku. Ďalším multižánrovým festivalom, ktorý môžete tento rok navštíviť, je festival Lovestream, ktorý sa koná na opačnej strane Slovenska, a to na bratislavskom letisku Vajnory.

Kde sa koná Dobrý festival

Hudobný Dobrý festival sa každý rok koná na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove.

Delňa Dobrý festival je najväčší multižánrový festival východného Slovenska, ktorý podporuje aj zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú vstup do areálu festivalu zdarma.

Dobrý festival 2024 program

Program Dobrý festival 2024 sa koná v dátume 14. – 16.6. 2024.

Je rozdelený do troch dní, a to na piatok, sobotu a nedeľu, kde sa na rôznych pódiách predstavia domáci aj zahraniční hudobný interpreti.

Program Dobrý festival

Kompletný Dobrý festival program rozdelený do jednotlivých stageov a dní nájdete na stránke Dobryfestival.sk.

Dobrý festival program piatok

Piatkový program Dobrého festivalu štartuje na pódiách ako Dobrá hudba, IQ stage, JOJKO aréna, Šariš aréna alebo Višňový klub.

Tešiť sa môžete na pesničky obľúbených kapiel ako sú Kollárovci alebo Para.

Dobrý festival line up piatok: Kali a Peter Pann, Gleb, Para, Barcelona Gipsy balKan Orchestra, Kollárovci, Kandráčovci, Tomáš Kočko & Orchestra, Šarišan, Rock na Dzedzine, Taomi, Duo Farsa, Veronika Rabada, Roots Tradition, Zlý Funk, MC Baptiste, Radikal Guru, Bukkha, Eniesa, Arythmia, Christina Mantis, Edo Klena & Klenoty

Dobrý festival program sobota

Aj sobotný program Dobrého festivalu bude plný zvučných mien akými sú napríklad skupina IMT Smile, DJ Roger Sanchez či speváčka Lina Mayer.

Okrem bohatého hudobného programu sa môžu návštevníci farebného festivalu tešiť aj na zaujímavý sprievodný program.

Dobrý festival line up sobota: IMT Smile, Kali, Laci Strike a Street Dance Academy, Roger Sanchez, Trio Mandili, Hex, King Shaolin, Camo and Krooked, DJ Vadim/UK& MC Lasai, Chiki Liki Tu-A, Lina Mayer, No Control, IM Cyber, Eufory, Imo Band, Anika Iris, Duall, Mi:Chal, Chris Ellys, ÔK, Vojdi, Dušan Vlak a Temný Rudo, Miško s líškou, Spievankovo

Dobrý festival program nedeľa

V posledný deň festivalu sa môžu fanúšikovia slovenskej skupiny Iné Kafe tešiť na známe pesničky ako Záverečná, Ružová záhrada alebo Ráno.

Okrem toho si prídu na svoje aj milovníci rockovej hudby a to vďaka AC/DC Revival, ktorí zahrajú známe hity ako Highway to Hell či Hells Bells.

Ak si chcete vypočuť originál hardrockovú kapelu AC/DC naživo, tento rok sa vám to môže podariť vďaka európskemu POWER UP TOUR, kedy je jednou zo zastávok turné práve naša Bratislava.

Dobrý festival line up nedeľa: Chop Suey, Tribute to System Of a Down, Iné Kafe, Alkehol, Peter Bič Project, Sara Lugo, Sena Dagadub, Patriarcha, Catastrofy, Juju Planet Dub, Dreadsqua, AC/DC Revival, Extip, APG!, DJ Yanko Král, I am Pita, Darkness Positive, IONS, Etterna, Sníček Hugo, Paci Pac, Hanička a Murko

Dobrý festival lístky 2024

Vstupenky na Dobrý festival 2024 kúpite na oficiálnej stránke festivalu. Vstupenky bude možné zakúpiť za zvýšenú cenu aj na vstupe (platba bude možná len v hotovosti).

Ich cena sa pohybuje od 40 € za obyčajnú 3-dňovú pernamentku až po VIP vstupenku v hodnote 90 €.

Takisto si môžete kúpiť lístok na Dobrý festival aj ako partia desiatich ľudí či rodina (5 osôb). Podmienkou uplatnenia takejto vstupenky je vstup do areálu spoločne.

Dobrý festival lístky

KategóriaCena
Pernamentka40 €
Partia (3-dňová pernamentka pre 10 osôb)300 €
Rodina (3-dňová pernamentka pre 5 osôb)170 €
VIP pernamentka90 €
1- dňová vstupenka piatok22 €
1- dňová vstupenka sobota28 €
1- dňová vstupenka nedeľa28 €

Dobrý festival doprava

Ak sa chystáte na Dobrý festival autom, musíme vás upozorniť, že obe prístupové ulice k areálu festivalu Jesenná a Jelšová budú pre motorové vozidlá uzavreté.

Organizátori návštevníkom festivalu odporúčajú využiť na parkovanie bezplatné verejné parkoviská v okolí. Oficiálne záchytné a taktiež bezplatné parkovisko festivalu sa nachádza pri OC Eperia, na ktoré vás budú usmerňovať navigačné tabule na stĺpoch verejného osvetlenia.

V prípade, že sa rozhodnete ísť na festival vlakom alebo autobusom, z vlakovej alebo autobusovej stanice sa na Dobrý festival dostanete vďaka MHD Prešov.

Novinkou bude tento rok bezplatná kyvadlová linka „X“, ktorá bude premávať v intervale 15 – 20 minút na trase Železničná stanica – Kuzmányho – Rusínska – Arm. Gen. Svobodu – Šváby – Delňa – Žel. stanica. 

Dobrý festival ubytovanie

Čo sa týka ubytovania na Dobrom festivale 2024, tak stanovanie (bez auta) je možné vo vyhradenom priestore stanoveného mestečka úplne zdarma.

Vstup do areálu s obytným karavanom, dodávkou, či akýmkoľvek vozidlom nie je možný.

Ak sa rozhodnete hľadať si ubytovanie počas festivalu v hoteloch, penziónoch alebo ďalších ubytovacích zariadeniach, nezabudnite si ho rezervovať v dostatočnom predstihu.

Ubytovanie za výhodné ceny nájdete napríklad na stránke Trivago.sk.

Dobrý festival 2023

Dobrý festival 2023 sa konal v dátume 9. – 10.6. 2023 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. V roku 2023 sa konal 13. ročník tohto multižánrového hudobného podujatia.

Na pódiu vystúpili domáci aj zahraniční hudobníci ako DJ Fresh, Dub Fx, IMT Smile, Therion či Čad.

Pozrite si Dobrý festival aftermovie z roku 2019 a nalaďte sa už teraz na pravú letnú festivalovú vlnu!

V minulosti Dobrý festival organizoval aj svoju mini verziu s názvom Mini Dobrý festival.

Viac o tomto podujatí, ako aj info o Dobrom festivale 2024 nájdete na stránke Dobryfestival.sk.

Zdroje: dobryfestival.sk, youtube.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články