EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Kandidáti do Europarlamentu 2024 – informácie, zoznam a kurzy

Aktualizované:

Autor: Lenka

Kandidáti do Europarlamentu

Voľby do Europarlamentu sa konali v júni. O priazeň voličov zabojovali stovky kandidátov a 24 politických strán. Pozrite si podrobný prehľad kandidujúcich strán, kandidátov a ich funkcií.

Fortuna70€ bez rizikaZískať
Tipsport30€ zadarmoZískať
Doxxbet35€ bez rizikaZískať
Synottip40€ bez rizika Získať

Kandidáti do Europarlamentu 2024

Už 8. júna sa na Slovensku konali voľby do Europarlamentu 2024. Každá strana, ktorá chcela niekoho do eurovolieb nominovať, tak mohla urobiť do polnoci 10. marca 2024.

Nakoniec kandidátnu listinu podalo dokopy 24 strán a 1 koalícia, takže spolu sa o hlasy voličov uchádzalo 324 kandidátov. Z nich si občania SR zvolili 15 europoslancov, ktorí budú na ďalších 5 rokov zastupovať našu krajinu v Európskom parlamente.

V článku nájdete

Voľby do Europarlamentu 2024

Voľby do Europarlamentu 2024 sa uskutočnili vo všetkých 28 členských štátoch od 6. do 9. júna. Na Slovensku sa konali 8. júna.

V prípade, že neviete, ako voliť v Eurovoľbách, pozrite si prehľadný volebný manuál.

Kandidáti do Europarlamentu
Zdroj: unsplash.com

Kandidáti do Europarlamentu 2024

Pozrite si kompletný zoznam strán a poslancov kandidujúcich do Európskeho parlamentu 2024. Volieb sa zúčastnilo 24 strán v nižšie uvedenom poradí:

Kandidáti do Europarlamentu Slovensko zoznam:

  1. Slovenský PATRIOT
  2. My Slovensko
  3. Demokrati
  4. Magyar Szövetség – Maďarská aliancia
  5. SKDÚ-DS
  6. SOSK
  7. Pirátska strana – Slovensko
  8. SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
  9. Socialisti.sk
  10. SNS
  11. Republika
  12. Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
  13. SRDCE vlastenci dôchodcovia
  14. Kotlebovci – ĽSNS
  15. ZDRAVÝ ROZUM
  16. Komunistická strana Slovenska
  17. Kresťanská únia
  18. Smer-SD
  19. KDH
  20. SaS
  21. Progresívne Slovensko
  22. SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ
  23. Hlas-SD
  24. Volt Slovensko

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Slovenský PATRIOT

  1. Miroslav Radačovský – europoslanec
  2. Michal Radačovský – manažér
  3. Miloš Stronček – učiteľ
  4. Zdenek Holešovský – lekár
  5. Silvia Bombarová Zoričáková – riaditeľka základnej umeleckej školy
  6. Štefan Lovas – manažér v elektroenergetike
  7. Marián Stráňavský – manažér
  8. Helena Mezenská – mediátorka
  9. Lucia Varšová – učiteľka
  10. Martina Edery Lysina – právnička
  11. Miroslav Mikuda – veterinárny lekár
  12. Miroslav Jäger – manažér
  13. Ivan Slaný – riaditeľ spoločnosti
  14. Ondrej Vanečko – šéfkuchár
  15. Gabriela Michaláková – pedagogička

Kandidáti do Europarlamentu 2024 My Slovensko

  1. Štefan Panenka – ekonóm, predseda strany
  2. Zuzana Palovičová – sociologička, spisovateľka
  3. Simona Vrabcová – lektorka v kultúrnej politike a diplomacii
  4. Monika Magátová – projektová manažérka
  5. Dana Kavorová – ekonómka, daňová poradkyňa
  6. Miroslava Navrátilová Jurkovičová – finančná sprostredkovateľka
  7. Filip Hakl – podnikateľ v oblasti zelených energií a vesmírnych technológií

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Demokrati

  1. Jaroslav Naď – predseda strany
  2. Štefan Hamran – bývalý policajný prezident
  3. Jana Žitňanská – odborníčka na oblasť zdravotného znevýhodnenia
  4. Juraj Šeliga – právnik
  5. Monika Podhorány Masariková – bezpečnostná analytička
  6. Michal Kiča – advokát so zameraním na právo životného prostredia, environmentálny aktivista
  7. Andrea Letanovská – primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny
  8. Dorota Nvotová – umelkyňa
  9. Tomáš Meravý – ekonóm
  10. Natália Svítková – predsedníčka gymnastického klubu
  11. Jarmila Koteková – ekonómka
  12. Michal Drotován – starosta mestskej časti
  13. Kristián Čekovský – odborník na médiá a komunikáciu
  14. Jozef Mihál – autor odborných publikácií a lektor
  15. Eduard Heger – ekonóm

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Maďarská aliancia

  1. József Berényi – podpredseda samosprávneho kraja (TT)
  2. Peter Pandy – predseda RR Maďarskej aliancie, poslanec KSK, advokát
  3. Örs Orosz – podpredseda Maďarskej aliancie, poslanec NSK
  4. Helena Patasiová – predsedníčka Agrárnej komory Slovenska
  5. Tamás Iván – predseda Združenia Maďarských Podnikateľov na Slovensku
  6. Enikő Mag Fodor – poslankyňa BBSK
  7. Anita Herbácskó – starostka
  8. Anikó Mészáros – asistentka poslanca EP
  9. Péter Köpöncei – starosta, poslanec NSK
  10. Zoltán Marcinkó – starosta
  11. Gábor Klenovics – ekonóm
  12. Melinda Drab – poradkyňa pre rozvoj podnikania
  13. Viktor Brunczlík – učiteľ
  14. Ján Ivanecký – manažér
  15. László Miklós – bývalý minister životného prostredia

Kandidáti do Europarlamentu 2024 SKDÚ-DS

  1. Branislav Rybárik – súkromný podnikateľ, manažér

Kandidáti do Europarlamentu 2024 SOSK

  1. Libuša Nicholson – nezávislá komunálna poslankyňa, občianska aktivistka
  2. Petra Bertová Polovková – informatička, aktivistka za reguláciu elektrosmogu
  3. Andrea Gállová – zmocnenkyňa rektora univerzity, prezidentka asociácie pre sociálny rozvoj
  4. Mária Kovaľová – prezidentka asociácie, kňazská činnosť
  5. Zuzana Fialová – manažérka, občianska aktivistka
  6. Silvia Halecká – generálna manažérka
  7. Dagmar Weissabelová – občianska aktivistka

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Pirátska strana – Slovensko

  1. Zuzana Šubová – ekonómka a predsedníčka strany
  2. Rastislav Dubovský – redaktor spravodajskej televízie
  3. Veronika Kvetáková – odborníčka v problematike štátneho IT a realizácie projektov financovaných z fondov EÚ
  4. Michal Pírek – historik
  5. Zuzana Šestáková – šéfredaktorka, prekladateľka, tlmočníčka
  6. Juraj Krátky – IT projektový manažér
  7. Karolína Ivanová – profesionálna koučka
  8. Martin Eštočák – právnik a mestský poslanec
  9. Ľubica Peerová – pedagogička
  10. Drahomír Širůčka – sociálny pracovník
  11. Jaroslav Nosaľ – informatik
  12. Juraj Bittmann – IT manažér
  13. Katarína Ringelband – medicínska konzultantka
  14. Norbert Astaloš – inšpektor úradnej kontroly potravín
  15. Lucia Appelová – administratívna pracovníčka

Kandidáti do Europarlamentu SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA

  1. Andrej Krajíček – podnikateľ
  2. Stanislav Babic – riaditeľ hotela
  3. Róbert Winkler – konateľ

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Socialisti.sk

  1. Artúr Bekmatov – predseda politického hnutia
  2. Sely Papan – webadmin
  3. Lucia Hubinská – vysokoškolská pedagogička
  4. Tatiana Seňanová – odborárka
  5. Ľubomír Zeman – úradník
  6. Juraj Ďurove – dôchodca
  7. Miroslav Pomajdík – politológ
  8. Carla Alexandra Aganbegović – študentka
  9. Tomáš Schroll – predseda odborov
  10. Ahmad Gharaibeh – lekár
  11. Stanislav Pirošík – projektant
  12. Radovan Grečner – garbiar
  13. Henrich Knuth – servisný technik
  14. Beata Novomeská – učiteľka ZŠ
  15. Maroš Čupka – doktorand

Kandidáti do Europarlamentu 2024 SNS

  1. Andrej Danko – podpredseda národnej rady
  2. Tomáš Taraba – podpredseda vlády
  3. Martina Šimkovičová – ministerka kultúry
  4. Zdenko Čambal – primátor mesta
  5. Roman Michelko – poslanec NRSR
  6. Romana Tabák – poradkyňa
  7. Filip Kuffa – štátny tajomník
  8. Štefan Kuffa – štátny tajomník
  9. Adam Lučanský – poslanec NRSR
  10. Karol Farkašovský – poslanec NRSR
  11. Dagmar Kramplová – poslankyňa NRSR
  12. Peter Kotlár – poslanec NRSR
  13. Pavel Ľupták – poslanec NRSR
  14. Ivan Ševčík – poslanec NRSR
  15. Rudolf Huliak – poslanec NRSR, starosta obce

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Republika

  1. Milan Uhrík – europoslanec
  2. Milan Mazurek – živnostník
  3. Miroslav Suja – konateľ spoločnosti
  4. Jozef Viktorín – generál vo výslužbe
  5. Pavol Slota – konateľ spoločnosti
  6. Miroslav Kamenský – advokát
  7. Marek Géci – právnik
  8. Marián Ďuriš – zahranično-politický poradca
  9. Ondrej Ďurica – konateľ spoločnosti
  10. Miroslav Heredoš – podnikateľ
  11. Anna Belousovová – zástupkyňa primátora
  12. Andrej Janco – lekár
  13. Ľubomír Huďo – asistent europoslanca
  14. Lívia Pavlíková – aktivistka
  15. Tibor Eliot Rostas – publicista a spisovateľ

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

  1. Jozef Sásik – znalec-lesníctvo
  2. Andrej Trnovec – odborný pracovník
  3. Miroslav Faktor – výskumník
  4. Viliam Zopp – tajomník
  5. Richard Burkovský – lesný inžinier
  6. Elena Šubjaková – publicistka a lektorka hlaholiky
  7. Marián Kňažko – stredoškolský učiteľ
  8. Janka Slobodníková – kaderníčka
  9. Martin Bálik – služby POP
  10. Ivan Ťapušík – projektant-taxátor
  11. Dušan Ďuriška – vyhotovovateľ PSL
  12. Andrea Macúriková – aranžérka
  13. Ivan Franko  – krajský policajt
  14. Jozef Valovič  – strojár
  15. Ján Mikuš – služby POP

Kandidáti do Europarlamentu 2024 SRDCE vlastenci dôchodcovia

  1. Jozef Tokár – dôchodca
  2. Milan Hašan – dôchodca
  3. Marian Mikloško – výsluhový dôchodca
  4. Michal Frančák – dôchodca
  5. Róbert Martauz – podnikateľ
  6. Ľubomír Varchola – dôchodca
  7. Ľubomír Bollo – dôchodca
  8. Marcel Ďurech – pracovník predaja obchodu
  9. Ingrid Charvátová – politologička
  10. Ján Vajcík – dôchodca
  11. Milan Kršiak – zahranično-ekonomický analytik

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Kotlebovci – ĽSNS

  1. Marian Kotleba – predseda politickej strany
  2. Andrea Hudecová – manažérka financií
  3. Martin Beluský – predseda programovej komisie
  4. Rastislav Schlosár – právnik
  5. Katarína Boková – referentka oddelenia exportu
  6. Miroslav Belička – obchodník s priemyselnými nehnuteľnosťami
  7. Ivan Pavlisko – dôchodca
  8. Marcel Urban – bezpečnostný manažér
  9. Magdaléna Sulanová – dôchodkyňa
  10. František Drozd – dôchodcaň
  11. Klaudia Hrušková – ekonómka
  12. Peter Cavar – konateľ spoločnosti
  13. Peter Magát – stavebný konštruktér
  14. Rastislav Rogel – slobodný umelec
  15. Marek Kotleba – podpredseda strany

Kandidáti do Europarlamentu 2024 ZDRAVÝ ROZUM

  1. Ján Baránek – analytik
  2. Juraj Štubniak – konzultant
  3. Dezider Štefunko – expert na medzinárodné vzťahy a diplomaciu
  4. Štefan Hrušovský  – lekár
  5. Eva Omerović Beňová – vrcholová manažérka európskych štruktúr
  6. Henrich Tóth – umelec
  7. Martin Činovský – výtvarník
  8. Erik Schmidt  – advokát
  9. Róbert Dohál – predseda predstavenstva spoločnosti
  10. Martin Rajňák – štátny analytik
  11. Stanislav Béreš – podnikateľ
  12. Vladimír Gáll – energetik
  13. Lenka Flikingerová – zamestnankyňa vo verejnom záujme
  14. Ján Gbúr – podnikateľ
  15. Mária Kappelová – stredoškolská učiteľka

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Komunistická strana Slovenska

  1. Ján Chalabala – výsluhový dôchodca
  2. Milan Pova – dôchodca
  3. Jozef Lengvarský – konateľ IT spoločnosti
  4. Stanislav Olša – študent
  5. Eugen Kramár – dôchodca
  6. Denisa Maková – opatrovateľka
  7. Marek Kopecký – sociálny pracovník
  8. Vladimír Sládek – pracovník súkromnej bezpečnostnej služby
  9. Marián Bikár – koordinátor
  10. Peter Plančík – samostatne zárobkovo činná osoba
  11. Ján Jakubčák – agronóm
  12. Miloslav Grega – dôchodca
  13. Mária Kolesárová – majsterka strediska dopravy a opráv
  14. Igor Sojka – samostatne zárobkovo činná osoba
  15. Jozef Hrdlička – historik

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Kresťanská únia

  1. Milan Krajniak – konzervatívny autor, manažér
  2. Michal Považan – právnik
  3. Lýdia Pilková – projektová manažérka
  4. Jozef Lukáč – manažér, religionista
  5. Radovan Marcinčin – učiteľ
  6. Peter Liba – teológ, projektový manažér
  7. Eva Hudecová – politologička
  8. Monika Kavecká – diplomovaná zdravotná sestra
  9. Ján Szöllös – pastor
  10. Martin Boltižiar – geograf, ekológ, vedecký pracovník
  11. Peter Maretta – podnikateľ
  12. Zlatko Baláž – ekonóm, expert na európske záležitosti
  13. Juraj Gordan – št. zamestnanec, mládežnícky hokejový funkcionár
  14. Helena Hlubocká – expertka v oblasti zdravotnej politiky

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Smer-SD

  1. Monika Beňová – europoslankyňa
  2. Ľuboš Blaha – poslanec NRSR
  3. Erik Kaliňák – poslanec NRSR
  4. Judita Laššáková – právnička
  5. Katarína Roth Neveďalová – europoslankyňa
  6. Gabriel Döme – riaditeľ základnej umeleckej školy, asistent poslanca NRSR
  7. Peter Voľanský – projektový manažér
  8. Ladislav Rolnik – vysokoškolský pedagóg
  9. Michal Mojto – akreditovaný asistent europoslanca
  10. Milan Smieško – programový a projektový senior manažér
  11. Juraj Hudáč – ekonóm
  12. Dávid Cigánik – projektový manažér
  13. Ondrej Bafia – učiteľ
  14. Dana Repová – technologička, laborantka
  15. Tobias Longauer – študent

Kandidáti do Europarlamentu 2024 KDH

  1. Miriam Lexmann – poslankyňa Európskeho parlamentu
  2. Viliam Karas – advokát
  3. Gabriel Paľa – vysokoškolský profesor
  4. Ivan Štefanec  – poslanec Európskeho parlamentu
  5. Branislav Škripek – poslanec NR SR
  6. Mária Červeňová – odborná manažérka komunitného centra
  7. Slavomír Gregorík – zahraničný tajomník KDH
  8. David Skokan – mestský poslanec, hokejový tréner
  9. Juraj Mikúš – profesionálny športovec – hokejista
  10. Karol Mičko – lekár
  11. Emil Mucha – projektový manažér
  12. Richard Kráľovič – riaditeľ OZ
  13. Alena Novotná – asistentka poslanca
  14. Jakub Berčik – vysokoškolský učiteľ
  15. Ján Figeľ – projektant – inovátor

SaS kandidáti do Europarlamentu 2024

  1. Richard Sulík – poslanec NRSR
  2. Eugen Jurzyca – europoslanec
  3. Vladimíra Marcinková – poslankyňa NRSR
  4. Jana Bittó Cigániková – poslankyňa NRSR
  5. Karol Galek – expert na energetiku
  6. Ján Oravec – podnikateľ
  7. Simona Čerevková – advokátka
  8. Slavomíra Henčeková – právnička, asistentka poslanca NRSR
  9. Juraj Krúpa – poslanec NRSR
  10. Miroslav Žiak – expert na potravinárstvo
  11. Katarína Surmíková Tatranská – podnikateľka, konzultantka
  12. Jana Somorovská – podpredsedníčka predstavenstva
  13. Ľudovít Paulis – vysokoškolský učiteľ
  14. Ladislav Kuna – generálny manažér politickej strany
  15. Radka Wagingerová – študentka, koordinátorka projektov

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Progresívne Slovensko

  1. Ľudovít Ódor – ekonóm
  2. Ľubica Karvašová – odborníčka na európsku politiku
  3. Martin Hojsík – podpredseda Európskeho parlamentu
  4. Veronika Cifrová Ostrihoňová – moderátorka
  5. Michal Wiezik – europoslanec
  6. Lucia Yar – expertka na európsku politiku
  7. Miroslav Kocúr – pedagóg, manažér, konzultant
  8. Vanda Rogovská – analytička v poľnohospodárstve a potravinárskom priemysle
  9. Krisztián Váradi – lekár
  10. Lucia Francescato – živnostníčka
  11. Andreas Rusnák – asistent poslanca, študent
  12. Sofia Karina Trommlerová – vedecká pracovníčka
  13. Marek Štefanisko – správca IT infraštruktúry, miestny poslanec
  14. Mária Kočnerová – vysokoškolská pedagogička
  15. Martin Poliačik – lektor kritického myslenia

Kandidáti do Europarlamentu 2024 SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ

  1. Peter Pollák – europoslanec
  2. Roman Mikulec – poslanec NRSR
  3. Michal Šipoš – poslanec NRSR
  4. Paulína Srovnalíková – vysokoškolská pedagogička
  5. Patrik Dubovský – historik
  6. Milan Vetrák – právnik, protikorupčný aktivista
  7. Matúš Bystriansky – hovorca hnutia, občiansky aktivista
  8. Mária Benová – psychologička, asistentka poslanca
  9. Patrik Kohút  – audítor
  10. Erik Weiss – vysokoškolský pedagóg
  11. Anna Andrejuvová – politologička
  12. Július Jakab – poslanec NRSR
  13. Ľubomír Galko – poslanec NRSR
  14. Gábor Grendel – poslanec NRSR
  15. Igor Matovič – poslanec NRSR

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Hlas-SD

  1. ranislav Becík – predseda samosprávneho kraja
  2. Braňo Ondruš – štátny tajomník
  3. Ján Ferenčák – poslanec NRSR
  4. Loretta Pinke – generálna štátna radkyňa
  5. Paula Puškárová – prorektorka univerzity, poslankyňa NRSR
  6. Miroslav Čellár – poslanec NRSR
  7. Ľuboš Micheľ – SZČO – konateľ vo firme
  8. Peter Marušinec – primátor
  9. Erik Gemzický – starosta obce
  10. Vojtech Semeth – riaditeľ právneho odboru
  11. Kristína Kubíková – podnikateľka, manažérka
  12. Filip Urminský – riaditeľ verejnoprávnej inštitúcie
  13. Silvia Stebila – právnička
  14. Leo Havlíček – štátny zamestnanec
  15. Igor Šimko – poslanec NRSR

Kandidáti do Europarlamentu 2024 Volt Slovensko

  1. Lucia Kleštincová – odborníčka na európske politiky
  2. Maroš Halama – docent technickej univerzity
  3. Lucia Aurea – prekladateľka, tlmočníčka
  4. Mikuláš Lakatoš – expert na menšinovú politiku
  5. Denisa Priadková – manažérka, občianska aktivistka
  6. Tomáš Matta – učiteľ
  7. Nicola Orlovská – projektová manažérka
  8. Jana Masarčová – manažérka v európskej inštitúcii
  9. Zuzana Púčiková – poradkyňa pre životné prostredie
  10. Rick Zedník – podnikateľ

Kurzy na voľby do Európskeho parlamentu

Kurzy na voľby do Európskeho parlamentu vypísali nasledujúce stávkové kancelárie:

Tipsport kurzy na voľby do Európskeho parlamentu

V obľúbenej stávkovej kancelárií Tipsport ste mohli nájsť kurzy na voľby do Europarlamentu. Vďaka tomu si už dnes môžete staviť na víťaza volieb.

Fortuna kurzy na voľby do Európskeho parlamentu 2024

Aj v stávkovej kancelárií Fortuna ste našli zverejnené kurzy na voľby do Európskeho parlamentu. Staviť ste si mohli na konkrétneho víťaza.

Zdroje: minv.sk, elections.europa.eu, wikipedia.org, europarl.europa.eu

Témata:
Politika Voľby

Najnovšie články