SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

Národné divadlo Košice – program, herci, kapacita, pokladňa a recenzie

Aktualizované:

Autor: Lenka

Košice národné divadlo

Národné divadlo Košice ponúka divákom nezabudnuteľný kultúrny zážitok v podobe činohry, baletu a opery. Zistite, aký má Národné divadlo Košice program, akí herci tu vystupujú, aká je kapacita a recenzie.

Slovenské národné divadlo Košice

Divadlu sa od 1. mája 2023 prinavrátil staronový názov „Národné divadlo“. Pred tým ho mnohí poznali pod názvom Štátne divadlo Košice.

Národné divadlo Košice tvoria tri zložky so stálym profesionálnym umeleckým súborom. Medzi ne patrí štátne divadlo Košice opera, činohra a balet.

Toto divadlo sa nachádza na Hlavnej ulici č.58 v Košiciach, dopraviť sa sem môžete aj pomocou MHD Košice. Má dve scény – Hlavná scéna je v historickej budove a Malá scéna sa nachádza neďaleko secesnej budovy.

V článku nájdete

Národné divadlo Košice program

Štátne divadlo Košice program nájdete na oficiálnej stránke divadla. Program je možné filtrovať podľa miesta predstavenia a mesiaca.

Môžete si zvoliť nasledovné miesta predstavenia:

  • Historická budova
  • Malá scéna
  • U vás doma
  • Kasárne/Kulturpark
  • Dóm sv. Alžbety
  • Tabačka Kulturfabrik

Štátne divadlo Košice program pre deti

Štátne divadlo Košice má pre všetky deti otvorenú „Malú scéničku“. Tento program je určený pre deti od 8 do 12 rokov, kedy počas 2 hodín vymyslia za pomoci umelcov z divadla krátke predstavenie – scénky, divadelný kostým a na záver svoje divadielko odpremiérujú pred svojimi rodičmi.

Detičky majú príležitosť si prejsť v skrátenej podobe celým divadelným procesom a vyskúšať si všetky druhy diel – činohra, balet, muzikál.

Zdroj: unsplash.com

Štátne divadlo Košice herci

V Štátnom divadle v Košiciach sa odohrá niekoľko stoviek predstavení ročne, a preto tu môžete vidieť množstvo známych tvár z televíznych obrazoviek.

To, aký herec sa tu objaví závisí od konkrétneho predstavenia. Nepochybne ste mnohých z nich mohli vidieť napríklad v Klamstve seriáli alebo Mama na prenájom.

Štátne divadlo Košice kapacita

Sála má kapacitu až 610 návštevníkov. Interiér tohto divadla je naozaj rozprávkový. Vnútorné priestory sú bohato zdobené sadrovými ornamentmi a pódium je v tvare lýry.

Steny zdobia výjavy zo Shakeasperových tragédií Othello, Rómeo a Júlia, Kráľ Lear a Sen noci svätojánskej. Krásu priestorov podčiarkujú maľby a sochy s motívmi divadelných Múz, antických bohov a historických divadelných scén.

Zdroj: unsplash.com

Štátne divadlo Košice pokladňa

Štátne divadlo Košice predaj lístkov je umožnené len počas pracovných dní, od pondelka do piatka, v čase od 9:00-12:30 hod. a od 13:00-17:30 hod. To platí len pre denné pokladne.

Otváracie hodiny večerných pokladní sa nemenia, budú otvorené vždy hodinu pred predstavením.

Otváracie hodiny Štátne divadlo Košice pokladňa

DruhDeňČas
denná pokladňaPO-PIA9:00-12:30, 13:00-17:30
večerná pokladňakaždý deňhodinu pred predstavením

Predaj vstupeniek Slovenské národné divadlo Košice

Vstupenky si môžete kúpiť aj online na stránke rezevrace-svk.colossseum.eu. Stačí si vybrať predstavenie, na ktoré chcete ísť a následne zadať, koľko lístkov si chcete kúpiť.

V možnosti máte plnú cenu, detského diváka alebo MEDZISCÉNU kupón. Následne za lístky zaplatíte a máte hotovo.

Národné divadlo Košice recenzie

Recenzie od divákov na toto divadlo sú pozitívne. Mnohí oceňujú skvelé predstavenia, ktoré ich bavia a vďaka ktorým môžu zažiť nezabudnuteľné kultúrne zážitky.

Rovnako väčšina konštatuje, že po predstavení mali zimomriavky a slzy v očiach. Na Facebooku Národného divadla Košice si môžete prečítať až 465 recenzií. Ľudia tomuto divadlu dávajú hodnotenie 4,6/5 hviezdičiek.

Zdroje: wikimedia, sdke.sk

Témata:
Zábava Divadlá

Najnovšie články