EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Vianočná pošta List Ježiškovi – ako napísať, história a súťaž

Autor: Lenka

Vianočná pošta

Doprajte deťom neopakovateľnú vianočnú atmosféru prostredníctvom vianočnej pošty. Vianočná pošta List Ježiškovi slúži na zaslanie svojich želaní, navyše deti čaká aj odpoveď a rozprávkový darček.

Vianočná pošta 2023

Projekt Vianočnej pošty  je obľúbený najmä u detí, pretože predznamenáva príchod Vianoc. Toto obdobie je aj časom, keď píšu listy Ježiškovi s ich túžbami a prianiami.

Vianočná pošta Ježiškovi už funguje 24 rokov a vďaka tomuto projektu môžu deti z celého Slovenska i sveta napísať Ježiškovi. Ten následne deťom odpovedá v slovenskom, maďarskom, anglickom jazyku, ale aj v Braillovom písme. Ku každej odpovedi pribalí aj milý rozprávkový darček.

V článku nájdete

Vianočná pošta List Ježiškovi história

Slovenská pošta list Ježiškovi je projekt, ktorý organizuje Slovenská pošta už od roku 1999. Na Ježiškovu adresu prišlo od vzniku projektu viac ako dva milióny pozdravov.

Vianočné pohľadnice a zoznamy v nich môžu byť pre mnohých rodičov aj tipom na vianočné darčeky, po ktorých deti túžia.

vianočná pošta
Zdroj: unsplash.com

Vianočná pošta pre Ježiška

Vianočná pošta Ježiškovi 2023 odštartovala svoj 25. ročník, ktorého hlavný cieľ je šíriť radosť, dobré posolstvá a podporiť tradície klasickej listovej korešpondencie.

List Ježiškovi slovenská pošta obsahuje väčšinou zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by deti chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, školské potreby, knihy, tablety, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká.

Slovenská pošta vianočná pohľadnica môže byť poslaná do 15. decembra 2023. Vianočné želania môžete napísať alebo nakresliť do listu či na pohľadnicu a poslať na adresu Ježiško 999 99.

Vianočná pošta Rajecká Lesná

Domovom Vianočnej pošty je Pošta v Rajeckej Lesnej.

List od Ježiška slovenská pošta každoročne vyčaruje deťom úsmev na tvári. Na adresu 999 99 Ježiško príde zo Slovenska, ale aj zahraničia niekoľko tisíc želaní.

Ako napísať list Ježiškovi

Ako napísať list Ježiškovi je veľmi jednoduché. Svoje piania, odkazy, obrázky a pozdravy môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici a poslať ho v obálke na adresu „Ježiško 999 99“.

Postup, ako napísať list pre Ježiška

Môžete napísať Ježiškovi list alebo pohľadnicu, pridať môžete aj kresbu.

  1. Na obálku alebo pohľadnicu napíšte adresu „Ježiško 999 99“.
  2. Uveďte aj vašu adresu, aby Ježiško mohol odpovedať.
  3. Nalepte správnu poštovú známku.
  4. List alebo pohľadnicu môžete poslať z akejkoľvek pošty alebo ju môžete vhodiť do poštovej schránky.
  5. Počkajte na odpoveď od Ježiška.

Pošta list Ježiškovi môžete zaslať aj elektronicky. Elektronickú pohľadnicu nájdete na stránke www.mojapohladnica.sk. Stačí si zvoliť pohľadnicu pre Ježiška, ktorá sa vám bude najviac páčiť, vyplniť ju a zaslať objednávku. O jej vytlačenie a doručenie sa už postará Slovenská pošta.

List Ježiškovi
Zdroj: unsplash.com

List Ježiškovi 2023 súťaž

Každý obrázok, ktorý príde na adresu Ježiško 999 99 na samostatnom papieri, bude automaticky zaradený do súťaže a jedna z krebičiek sa budúci rok znova stane námetom na detskú vianočnú poštovú známku.

Vianočná pošta pre seniorov

Vianočná pošta pohodovo je projektom, ktorý už 7. rok spája dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym starkým do domova dôchodcov.

Pre seniorov je rukou napísaná vianočná pošta skutočným darom, je to pre nich symbol toho, že na nich niekto myslí.

Dobrovoľníci, ktorí píšu pohľadnice, si vymieňajú skúsenosti a zážitky v rámci skupiny na sociálnej sieti Facebook a mnohí z nich ostávajú v kontakte so „svojimi seniormi“ počas celého roka. 

Vianočná pošta Hevier

Vianočná pošta Daniel Hevier je známa kniha od tohto obľúbeného detského spisovateľa.

Daniel Heveier vianočná pošta knihu môžete kúpiť aj na Heureke a pri jej čítani si môžete vychutnať vianočnú atmosféru aj vďaka autorovmu rozprávaniu o tajomstvách Vianoc.

Vianočná pošta film online

Vianočnú poštu film si môžete pozrieť aj online. Na ČSFD má hodnotenie 56 % a radí sa medzi romantické vianočné filmy.

Tento film je o matke a jej dcére, ktoré strávia ďalšie Vianoce po smrti otca samé. Preto sa dcéra rozhodne napísať list Santovi so želaním, aby bola jej mama šťastná. K odpovedi sa dostal istý muž, ktorý si k nim postupne nachádza cestu a ich vzájomné city sa prehlbujú.

Zdroje: unsplash.com, www.vianocnaposta.sk

Najnovšie články