Google trends – ─Źo to je a ako tento n├ístroj vyu┼ż├şva┼ą. Pozn├íte najvyh─żad├ívanej┼íie slovo na Googli 2022?

Autor: Marcela

Google trends 2023

Viete ─Źo to je Google trends? Prezrad├şme v├ím ako tento ┼íikovn├Ż marketingov├Ż n├ístroj funguje a ak├ę s├║ jeho funkcie. Toto bolo najvyh─żad├ívanej┼íie slovo na Googli v roku 2022, zauj├şmaj├║ v├ís hot searches 2023?

Google trends

Google trends je marketingov├Ż analytick├Ż n├ístroj spolo─Źnosti Google. Tento jednoduch├Ż online n├ístroj obsahuje ve─żmi d├┤le┼żit├ę analytick├ę ├║daje o tom, ─Źo ─żudia na danom ├║zem├ş vyh─żad├ívaj├║ na Googli.

Google trends search je skvelou in┼ípir├íciou pri tvorbe marketingov├ęho obsahu, vytv├íran├ş marketingov├Żch strat├ęgi├ş a v┼íeobene je odrazov├Żm most├şkom pre v├Ą─Ź┼íinu market├ęrov.

V ─Źl├ínku n├íjdete

─îo to je Google trends

Google trends je jednou z funkci├ş spolo─Źnosti Google podobne ako Google disk. Jej hlavnou my┼ílienkou je analyzova┼ą popularitu vyh─żad├ívan├Żch dotazov v r├┤znych svetov├Żch regi├│noch a v r├┤znych jazykoch.

V jednoduchosti Google trends m├┤┼żete ch├ípa┼ą ako n├ístroj, ktor├Ż pom├íha definova┼ą najvyh─żad├ívanej┼íie t├ęmy alebo d├┤le┼żit├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Tieto z├şskan├ę ├║daje vyu┼ż├şvaj├║ market├ęri pri tvorbe reklamy, aby ju vedeli lep┼íie cieli┼ą na potencion├ílneho z├íkazn├şka.

Ako pou┼ż├şva┼ą Google trends

Pou┼ż├şvanie Google trends je rovnako jednoduch├ę ako Gmail prihl├ísenie. Cel├í funkcia funguje na ofici├ílnej webovej str├ínke Google trends a je ve─żmi preh─żadn├í a intuit├şvna.

Do vyh─żad├íva─Źa zad├íte k─ż├║─Źov├ę slovo, ktor├ę v├ís zauj├şma a chcete o ┼łom zisti┼ą viac inform├íci├ş.

Funkcia je nato─żko inteligentn├í a rozvinut├í, ┼że si m├┤┼żete vybra┼ą krajinu, pre ktor├║ chcete zobrazi┼ą v├Żsledky. Rovnako si m├┤┼żete zada┼ą ─Źasov├ę obdobie a jazyk, v ktorom chcete inform├ície zobrazi┼ą.

V├Żsledn├ę inform├ície sa v├ím zobrazia v grafickom preveden├ş. Viete z neho vy─Ź├şta┼ą, kedy ─żudia dan├║ t├ęmu vyh─żad├ívali najviac.

Google trends návod

Prin├í┼íame v├ím Google trends n├ívod a jednotliv├ę kroky vyh─żad├ívania inform├íci├ş, aby ste sa vedeli na tejto webovej str├ínke lep┼íie orientova┼ą.

 1. Otvor├şte si webov├í str├ínku Google trends
 2. Do vyh─żad├íva─Źa zadajte k─ż├║─Źov├ę slovo, ktor├ę v├ís zauj├şma
 3. Vyberiete si krajinu a ─Źasov├ę obdobie, pre ktor├ę chcete v├Żsledky zobrazi┼ą
 4. Hotovo, zobrazia sa v├ím v├Żsledky o vyh─żad├ívanom v├Żraze

Okrem grafick├ęho zn├ízornenia popularity sa v├ím zobraz├ş inform├ícia o tom, v ktorom kraji bola zadan├í t├ęma najviac vyh─żad├ívan├í. A rovnako sa v├ím zobrazia s├║visiace t├ęmy a dopyty.

Google trends Slovakia

Google trends Slovakia hovoria o inform├íci├ích zo slovensk├ęho vyh─żadav├ínia. Pokia─ż v├ís zauj├şmaj├║ inform├ície ─Źisto pre slovensk├Ż trh a chcete zisti┼ą popularitu vyh─żad├ívania na Slovensku, je potrebn├ę si zvoli┼ą krajinu Slovensko.

Google trends Slovakia
Zdroj: co-to-je.sk

Automaticky v├ím Google trends zobraz├ş inform├ície, ktor├ę sa ─Źisto t├Żkaj├║ Slovenskej republiky.

Hot searches Google trends

Hot searches Google trends s├║ zoznamy moment├ílne najpopul├írnej┼í├şch vyh─żad├ívan├Żch fr├íz na Googli.

Najvyh─żad├ívanej┼íie slov├í na Googli alebo v angli─Źtine hot searches Google trends 2023 sa v├ím zobrazia automaticky po otvoren├ş str├ínky Google Trends.

Tieto inform├ície s├║ pravidelne aktualizovan├ę a neust├íle sa menia. U┼żito─Źn├ę s├║ najm├Ą pre market├ęrov, novin├írov, m├ędia a v├Żvoj├írov, preto┼że v─Ćaka nim vedia, ─Źo v poslednej dobe ─żud├ş najviac tr├ípi a o ─Źo sa zauj├şmaj├║.

Google trends worldwide

Google trends worldwide alebo teda v sloven─Źine Google trends celosvetovo v├ím automaticky zobraz├ş najvyh─żad├ívanej┼íie slov├í z cel├ęho sveta.

Tento zoznam n├íjdete na ├║vodnej obrazovke v jej spodnej ─Źasti. V pr├şpade, ┼że si chcete pozrie┼ą popul├írne vyh─żad├ívan├ę fr├ízy in├ęho ┼ít├ítu, sta─Ź├ş si zada┼ą lokalitu ┼ít├ítu, pre ktor├║ chcete vidie┼ą v├Żsledky.

Napr├şklad Google trends Andrew Tate patrilo medzi glob├ílne najvyh─żad├ívanaje┼íie slov├í na Google trends 2022.

Google trends API

Google trends API je programov├ę rozhranie poskytuj├║ce pr├şstup k d├ítam z Google trends. V─Ćaka tomuto ┼íikovn├ęmu rozhraniu program├ítori a v├Żvoj├íri z├şskavaj├║ inform├ície o popularite vyh─żad├ívan├Żch fr├íz.

Tieto inform├ície, ktor├ę z API z├şskaj├║, ─Ćalej vyu┼ż├şvaj├║ pri tvorbe aplik├íci├ş a webov├Żch str├ínok. V─Ćaka tomu dok├í┼żu vytvori┼ą atrakt├şvne a l├íkav├ę prostredie aplik├ície ─Źi webovej str├ínky, ktor├ę pritiahne ove─ża viac u┼ż├şvate─żov.

Google Trends API je dostupn├ę pre v├Żvoj├írov cez Google Cloud Platform.

Najvyh─żad├ívanej┼íie slov├í na Google 2022

Najvyh─żad├ívanej┼íie slov├í na Google 2022 pre Slovensk├║ republiku mali r├┤zny charakter. A odv├şjali sa od s├║─Źasnej spolo─Źenskej a politickej situ├ície na Slovensku

Toto s├║ naj─Źastej┼íie vyh─żad├ívan├ę slov├í na Google trends 2022 na Slovensku :

 • Ukrajina
 • Vo─żby
 • đ┐đÁĐÇđÁđ▓đżđ┤ĐçđŞđ║
 • NCZI
 • Putin
 • Medaily na zimn├Żch olympijsk├Żch hr├ích
 • L├íska na pren├íjom
 • Hokej na ZOH
 • Stranger things
 • Juraj Slafkovsk├Ż

Jednotliv├ę v├Żrazy s├║ zoraden├ę od najvyh─żad├ívanej┼íieho slova a postupne m├í zoznam klesaj├║cu popularitu vyh─żad├ívania.

Pokia─ż v├ís zauj├şma ak├ę slov├í boli najvyh─żad├ívanej┼íie vo svete, dozviete sa to vo videu ni┼ż┼íie.

Najvyh─żad├ívanej┼íie osobnosti 2022

Najvyh─żad├ívanej┼íie osobnosti roka 2022 s├║ rozdelen├ę do dvoch kateg├│ri├ş. A to konkr├ętne na ─żud├ş zo slovenskej sc├ęny a na skupinu zo zahrani─Źia.

Najvyh─żad├ívanej┼íie osobnosti 2022 zo Slovenska a zahrani─Źia

Poradie vyh─żad├ívaniaSlovenskoZahrani─Źie
1Juraj Slafkovsk├ŻVladim├şr Putin
2Krist├şna Svarinsk├íAmber Heard
3Patrik RybárJohny Depp
4Marcel Mer─ŹiakDua Lipa
5Barbora BalúchováWill Smith
6Adam BardyGeissenovci
7Diana MórováVolodymyr Zelenskyj
8Attila V├ęghNovak Djokovi─Ź
9Romana TabakCraig Ramsay
10Robo PappPrinc Charles

V pr├şpade, ┼że sa zauj├şmate aj o svetov├ę vyh─żad├ívanie osobnost├ş, op├Ą┼ą si zoznam top desa┼ą vyh─żad├ívan├ş z kateg├│rie osobnosti m├┤┼żete pozrie┼ą vo videu ni┼ż┼íie.

Okrem v┼íeobecnej kateg├│rie a kateg├│rie osobnost├ş Google trends vyhodnocuje aj kateg├│rie :

 • Ako ? – najvyh─żad├ívanej┼í├ş v├Żraz bol : Ako voli┼ą?
 • ─îo je? – najvyh─żad├ívanej┼í├ş v├Żraz bol : ─îo je SWIFT?
 • Smutn├ę odchody – – najvyh─żad├ívanej┼í├ş v├Żraz bol : Kr├í─żovn├í Al┼żbeta II.

Zdroj: trends.google.sk, wikipedia.sk, youtube.com

T├ęmata:
Internet

Najnov┼íie ─Źl├ínky