SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

Kandidáti na prezidenta SR 2024 – informácie, zoznam a kurzy

Aktualizované:

Autor: Marcela

Kandidáti na prezidenta SR 2024

Všetci kandidáti na prezidenta SR 2024 sú známi. Pozrite sa na to, kto v aktuálnych prezidentských voľbách kandiduje a získajte prehľad informácií, ktoré vám môžu pomôcť k vášmu rozhodnutiu, koho voliť. Na víťazovi volieb môžete zarobiť, prezradíme vám, ako si staviť na budúceho prezidenta.

Fortuna30€ bez rizikaZískať
Tipsport20€ zadarmoZískať
Doxxbet20€ bez rizikaZískať
Synottip40€ bez rizika Získať

Kandidáti na prezidenta

Kandidáti na prezidenta SR 2024 zabojujú medzi sebou v prezidentských voľbách o dôležitý prezidentský post už 24.3.2024 v prvom kole a v 6.4.2024 v druhom kole. Víťaz volieb sa stane hlavou Slovenskej republiky na ďalších 5 rokov.

V prezidentských voľbách 2024 si v prvom kole zmerá sily až 10 kandidátov.

V článku nájdete

Prezidentské voľby Slovensko 2024

Prezidentské voľby Slovensko 2024 sa konajú po piatich rokoch, kedy sa končí volebné obdobie súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa rozhodla v ďalších voľbách nekandidovať. Jej mandát sa končí 15. júna 2024.

Narozdiel od parlamentných volieb prezidentských volieb sa musíte zúčastniť osobne. To znamená, že prezidentské voľby zo zahraničia nie sú dostupné. Osobne sa musíte dostaviť na obidve kolá volieb.

Prezidentské voľby 2024

KoloDátum
1.28.3.2024
2.6.4.2024

Kandidáti na prezidenta SR 2024

Kandidáti na prezidenta SR 2024 museli oznámiť svoju kandidatúru na konci januára, oficiálne sa prihlásilo 10 kandidátov. Takmer každá politická strana, ktorá tvorí NR SR, poslala za seba do volieb kandidáta.

Najúspešnejší dvaja sa dostanú do druhého kola, ktoré rozhodne o budúcom prezidentovi SR. V prípade, že by jeden z kandidátov získal viac ako 50 % už v prvom kole, prezidentom sa stáva aj bez druhého kola.

Kandidáti na prezidenta zoznam

Zoznam kandidátov na prezidenta v prezidentských voľbách 2024 je kompletný a vybrať si môžete z nasledujúcich kandidátov:

Medzi prvými oficiálnymi kandidátmi bol Ivan Korčok, ktorý sa rozhodol kandidovať potom, ako súčasná prezidentka Zuzana Čaputová ohlásila, že v ďalších voľbách kandidovať nebude.

Ivan Korčok kandidát na prezidenta SR

Ivan Korčok je bývalý minister zahraničných vecí a skúsený diplomat, ktorý pôsobil na viacerých postoch v zahraničí ako veľvyslanec či tajomník.

V politickej sfére sa pohybuje od roku 1993 a je absloventom Obchodnej fakulty Vysokej školy ekonomickej a Univerzity Komenského v Bratislave.

Do volieb vstupuje ako občiansky kandidát, čo znamená, že ku kandidatúre potreboval získať viac ako 15 000 podpisov od občanov Slovenskej republiky.

Kurzy na prezidentské voľby Ivan Korčok

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport2.55
Fortuna2.40
Doxxbet2.25

Peter Pellegrini kandidát na prezidenta SR 2024

Kandidáti na prezidenta SR 2024 zahrňajú aj kandidáta za stranu HLAS Petra Pellegriniho, ktorý je súčasne aj predsedom parlamentu. Podľa jeho slov, by sa funkcie predsedu parlamenu po víťazstve volieb vzdal.

Peter Pellegrini patrí medzi favoritov na víťaza spolu s Ivanom Korčokok. Pellegrini sa začal politike venovať v roku 2006 a skúsenosti má len z domáckej politickej scény na rôznych postoch, ako napríklad predseda vlády a poslanec NR SR.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport1.45
Fortuna1.50
Doxxbet1.60

Andrej Danko kandidát na prezidenta SR 2024

Andrej Danko je ďalším kandidátom na prezidenta SR. Momentálne vykonáva funkciu predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) a podľa jeho slov ho ku kandidatúre motival „mediálny lynč“.

Mnohí kandidáti na prezidenta SR 2024 sa vyznačujú rôznymi mediálnymi škandálmi a prešlapmi, medzi nich patrí aj Andrej Danko, potom, ako začiatkom roka 2024 nabúral do semaforu v Bratislave a z miesta nehody ušiel.

Okrem toho v roku 2003 absolvoval advokátske skúšky a získal akademický titul JUDr. za rigoróznu prácu, u ktorej sa neskôr ukázalo, že išlo o plagiát. Politike sa venuje od roku 2006, kde začínal ako asistent poslancov a neskôr sa stal predsedom SNS.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport5000
Fortuna5000
Doxxbet2500

Patrik Dubovský kandidát na prezidenta SR 2024

Patrik Dubovský je historik, archivár a politik. Je to stranícky kandidát a jeho účasť na kandidatúre podporila strana Za ľudí, Kresťanská únia a hnutie Slovensko.

Kandidáti na prezidenta SR 2024 takmer s kandidatúrou Patrika Dubovského takmer nepočítali, pretože ju odovzdal len niekoľko minúť pred posledným možným termínom.

S Patrikom Dubovským sa nespájajú žiadne veľké politické kauzy a práve on o sebe tvrdí, že je konzervatívnym kandidátom.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport5000
Fortuna5000
Doxxbet3000

Kristián Forró kandidát na prezidenta SR 2024

Kristián Forró je predseda strany Aliancia, ktorá zároveň podporila jeho kandidatúru, čo znamená, že je to stranícky uchádzač o post prezidenta. Je to slovenský podnikateľ a politik maďarskej národnosti.

Kristián Forró má najväčší potenciál v oslovení voličov najmä maďarskej národnosti.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport4500
Fortuna5000
Doxxbet1500

Štefan Harabin kandidát na prezidenta SR 2024

Štefan Harabin je opätovným kandidátom na prezidenta. Kandidatúru podal aj v roku 2019, kedy vo voľbách neuspel a nedostal sa ani do druhého kola. Vtedajších voľbách získal 14,34% hlasov a skončil na 3. mieste.

Štefan Harabin je slovenský právnik, bývalý sudca, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, bývalý podpredseda vlády a bývalý minister spravodlivosti.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport987
Fortuna1000
Doxxbet175

Marián Kotleba kandidát na prezidenta SR 2024

Marián Kotleba je neonacistický politik a bývalý pedagóg, predseda Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.

Kotleba bol Špecializovaným trestným súdom odsúdený za trestný čin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd.

Marián Kotleba kandidoval aj v posledných prezidentských voľbách, ktoré sa konali v roku 2019, kde získal 10,4% hlasov.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport4900
Fortuna5000
Doxxbet2500

Ján Kubiš kandidát na prezidenta SR 2024

Ján Kubiš je slovenský diplomat a politik, ktorý pôsobil pôsobil vo funkcii ministra zahraničných vecí vo vláde Roberta Fica.

Kubiš oznámil záujem kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2024 ako občiansky kandidát.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport4500
Fortuna4000
Doxxbet2000

Igor Matovič kandidát na prezidenta SR 2024

Kandidáti na prezidenta SR 2024 do poslednej chvíle nevedeli o účasti Igora Matoviča, ktorý sa rozhodol podať kandidatúru v posledných minútach.

Igor Matovič je bývalý premiér a minister financií a v politickom svete je s ním spojených množstvo káuz a v mediálnom svete je častokrát kritozvaný za svoje pôsobenie vo vláde, ale aj za prejav na sociálnych sieťach.

Sám tvrdí, že si nemyslí, že by mohol vyhrať prezidentský post, no napriek tomu sa rozhodol kandidovať.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport3579
Fortuna3000
Doxxbet1000

Milan Náhlik kandidát na prezidenta SR 2024

Milan Náhlik je podporovateľ myšlienky, aby Slovenská republika vystúpila z Európskej Únie. Okrem toho je príslušník policajného zboru a v parlamentných voľbách 2020 kandidoval za stranu HLAS ĽUDU.

Do prezidentských volieb vstupuje ako občiansky kandidát, to znamená, že sa mu podarilo vybrať podpisy od viac ako 15 000 občanov. Napriek podpore občanov sa neočakáva, že by jeho kandidatúru podporila akákoľvek politická strana.

Stávková kanceláriaKurz
Tipsport5000
Fortuna6000
Doxxbet3000

Róbert Švec kandidát na prezidenta SR 2024

Róbert Švec je slovenský národno-konzervatívny politik a zároveň predseda politickej strany Slovenské Hnutie Obrody. Spočiatku bol zaradený medzi kandidátov na prezidenta, no neskôr predčasne vypadol.

Predseda vlády Peter Pellegrini uviedol, že neprijme kandidatúru Róberta Šveca. Dôvodom je, že predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody nesplnil podmienky, keďže petícia na jeho podporu nemá dostatok podpisov.

Na post hlavy Slovenskej republiky kandidoval aj v roku 2019, avšak jeho kandidatúra bola neúspechom a získal iba  0,3% hlasov.

Kandidáti na prezidenta SR 2024 prieskumy

Prezidentské voľby prieskumy slúžia na to, aby občania vedeli monitorovať preferencie jednotlivých kandidátov. Robia ich známe agentúry, ako napríklad AKO, Focus či Ipsos.

Agentúry vyberú vzorku zvyčajne 1000 občanov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z rôznych sociálnych vrstiev a na základe nej vyhodnocujú, ktorý kandidát má akú šancu na víťaztvo.

Prieskumy vám môžu pomôcť aj pri rozhodovaní, v prípade, že si chcete staviť na potencionálneho víťaza.

Prezidentské voľby 2024 prieskumy Focus

KandidátJanuárFebuár
Peter Pellegrini38,1%39%
Ivan Korčok35,6%37,2%
Štefan Harabin10,9%8,1%
Ján Kubiš4,9%3%
Andrej Danko3,3%2,1%
Kristián Forró2,3%2,4%
Marián Kotleba0,9%
Igor Matovič4,2%
Patrik Dubovský1,9%
Milan Náhlik0,6%

Vzhľadom na to, že v januári neboli známi všetci kandidáti, môžete v prieskumoch nájsť aj iné mená, ako sú skutoční kandidáti, prípadne, niektorí z kandidátov, ako Igor Matovič či Marián Kotleba sa do prieskumov počas januára nedostali, pretože sa neočakávala ich kandidatúra.

Kandidáti na prezidenta SR 2024 kurzy

Na víťaza prezidentských volieb si môžete staviť v rôznych stávkových kanceláriách. V prípade, že si tipnete správne, viete sa obohatiť o nemalú sumu peňazí, podľa jednotlivých kurzov, ktoré boli na daného kandidáta zverejnené.

Kurzy sa neustále menia, je to spôsobené vývojom kampane a preferencií občanov. Stávkové kancelárie, ktoré vypísali kurzy na prezidentské voľby sú:

Kandidáti na prezidenta SR 2024 Tipsport kurzy

Stávková kancelária Tipsport pravidelne vypisuje stávky na rôzne voľby na Slovensku a v zahraničí. Kurzy na voľby nájdete v sekcii spoločenské stávky.

Nezabúdajte na to, že vývoj jednotlivých politických kampaní a preferencií sa môže zmeniť, čo znamená, že stávkovanie so sebou prináša aj finančné riziko.

Tipsport kurzy na prezidentké voľby 2024

Meno víťazaKurz
Peter Pellegriini1.75
Ivan Korčok1.96
Ján Kubiš4500
Štefan Harabin1234
Andrej Danko5000
Marián Kotleba4900
Krisztián Forró4500
Igor Matovič3333
Milan Náhlik5000
Patrik Dubrovský5000

Kandidáti na prezidenta SR 2024 Fortuna kurzy

Ďalšou stávkvou kanceláriou, ktorá vypísala kurzy na voľby je Fortuna. Stávky na prezidentské voľby a kurzy na kandidátov nájdete v sekcii politika.

Podobne, ako u iných stávkových kanceláriách, aj Fortuna priebežne mení kurzy podľa vyvíjajúcich sa politických kampaní a prieskumov spoločnosti.

Fortuna kurzy na prezidenstké voľby 2024

Meno víťazaKurz
Peter Pellegriini1.80
Ivan Korčok1.90
Ján Kubiš3000
Štefan Harabin1000
Andrej Danko4000
Marián Kotleba5000
Kristián Forró4000
Igor Matovič2500
Milan Náhlik6000
Patrik Dubovský5000

Aktuálne kurzy môžete nájsť, napríklad na stránke stávkynavolby.sk.

Prezidentské voľby rozhovory

Kandidáti na prezidenta SR 2024 sa pravidelne stretávajú v politických diskusiách a rozhovoroch, jednou z nich je relácia v O 5 minút 12.

Podobne si môžete pozrieť rozhovory kandidátov v relácii Braňo Závodský naživo.

Zdroje: stavkynavolby.sk, tipsport.sk, fortuna.sk, wikipedia.sk

Najnovšie články