EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Lego masters – markíza, online, archív, súťažiaci, moderátor

Aktualizované:

Autor: Veronika

Lego masters súťaž

Lego masters je rodinná show, ktorú môžete vidieť na obrazovkách televízie Markíza a Nova. Súťaží v nej šesť dvojíc o titul najlepšieho amatérskeho staviteľa lega na Slovensku a v Česku. Čítajte ďalej a zistite kde si súťaž pozrieť, kto sú súťažiaci a moderátori a mnoho ďalšieho!

Lego masters súťaž

Lego masters súťaž sa zakladá na princípe stavania zaujímavých skladačiek z lega, podľa rôznych tém, pričom pravidlá a obmedzenia sú vždy rozdielne.

Súťaží sa vo dvojiciach a v každom diely vypadne jeden pár, ktorý najmenej ohúri porotu. Na konci súťaže víťazná dvojica vyhrá finančnú odmenu 20 000 eur. Podobná súťaž, ktorú môžete sledovať na TV Markíza je aj Jama levova.

V článku nájdete

Lego masters Markíza

Lego masters Markíza a Nova zaviedli do svojho vysielacieho programu, pričom s vysielaním začali v nedeľu 5. júna 2022 o 20:30 a posledná epizóda prebehla 26.júna 2022.

V prípade, že hľadáte program, ktorý sa vysiela na jeseň 2023, na TV Markíza od 13. novembra začína staronová reality show Big Brother.

Tv program Lego Masters

TV program Lego Masters súťaž spočiatku zaradil do vysielania na nedeľu večer, no pred treťou časťou tejto šou došlo k zmene a to na základe slabšej sledovanosti.

Vysielanie programu bolo teda presunuté na sobotu doobeda. Markíza vysielala aj iné reality show ako Ruža pre nevestu či Love Islands, ktoré u divákov získali väčšiu popularitu.

Lego súťaž 2023 súťažiaci

Lego masters súťažiaci museli na začiatku prejsť konkurzom, kde museli preukázať svoje staviteľské zručnosti a fantáziu.

Nakoniec boli vybraní najlepší stavitelia zo Slovenska a Česka, ktorí tak vytvorili šesť súťažných párov.

Súťažné dvojice sú:

  • Miroslav Tresťanský a Samuel Krivošík
  • Tadeáš Topolčány a Michal Harňak
  • Šárka Lukášová a Tomáš Kašpařík
  • Pavel Hysky a Petr Hysky
  • Pavlína Wernerová a Patrik Werner
  • Michal Horáček a Marek Mencl

Lego masters víťaz

Do samotného finále Lego masters sa prebojovali tri tými, pričom ako obvykle na nich čakali dve zadania a následné vyhlásenie výsledkov.

Súťaž vyhrali súťažiaci Marek a Michal, ktorí vytvorili vo finále model lode. Totú loď prelomila vlna a ktorú objímali pohyblivé chápadlá chobotnice. Domov si odniesli pohár z lega a 20 000 eur.

Lego masters markíza
Zdroj: pixabay.sk

Zaujímavosťou však je, že niektoré dvojice sa do súťaže dostali spoločne, iné spojil až casting.

Lego masters Slovensko epizódy

V Lego masters má každá epizóda stanovenú tému a špeciálneho hosťa.

Prehľad epizód Lego masters

Téma súťažeŠpeciálny hosťEpizóda
1. Zadanie inšpirované vesmírom
2. Ježko v klietke.
Marián Čekovský1
1. Mechanici zo sveta fantázie
2. Cesta časom
Přemek Forejt2
1. Funkčný model autíčka na diaľkové ovládanie
2. Most minimálne 170 cm dlhý a 30 široký, ktorý zvládne záťažový test
Monika Hilmerová3
1. Najvyššia veža
2. Voľná téma stavby a časový limit 20 hodín
Tomáš Klus4

Lego masters online

Súťaž Lego masters online si pozriete ako živé vysielanie na VOYO online ako aj na NOVA online.

Okrem toho, na stránkach Lego masters online dokonca teraz prebiehala súťaž, kde ste mohli hrať o stavebnice lego, pričom na tomto webe nájdete aj videá s návodmi na najrôznejšie modely lego výtvorov.

Lego masters archív

Lego masters je však možné pozrieť si aj v archíve na stránkach VOYO aj Nova. Na Voyo ste si dokonca mohli pozrieť šou aj s týždňovým predstihom.

Lego masters moderátor

Lego masters moderátori sú komička Eva Kramerová, známa ako Evelyn a český herec Matouš Ruml.

Matouš Ruml je český herec, ktorý účinkoval napríklad v seriáloch Devadesátky, Pan profesor a Comeback ako aj v 10. ročníku tanečnej súťaže StarDance, kde skončil na druhom mieste.

Eva Kramerová (Evelyn) je slovenská stand-up komička a príležitostná herečka. Takisto účinkovala aj v televíznej šou Let's Dance alebo jej hlas môžete poznať aj z podcastov, ktoré má pod palcom ZAPO – zábava v podcastoch.

Lego masters moderátor
Zdroj: pixabay.sk

Lego masters porota

Porota Lego masters bola zastupovaná dizajnérom stavebníc Lego v Dánsku – Milan Reindl.

Špecializuje sa na dizajn dopravných prostriedkov a stavebných strojov z témy LEGO® Technic, pričom Milana vždy dopĺňa jeden zo špeciálnych hostí.

Lego masters 2020

Show Lego masters prvýkrát uzrela svetlo sveta v roku 2017 vo Veľkej Británii.

Odvtedy sa rozšírila do rôznych krajín na svete a najväčší rozmach mala v roku 2020, pričom najznamenitejšie boli práve Lego master America a Australia.

V prípade americkej, austrálskej či belgickej verzie súťažiaci vyhrávajú dokonca až 100 000 dolárov.

Lego master America

Lego Master America je americká relácia vysielaná na kanáli Fox s premiérou 5. februára 2020. Show bola inšpirovaná britskou verziou s rovnakým názvom.

Pravidlá sú v podstate rovnaké ako v slovenskej verzii, pričom porotcami boli kreatívny dizajnéri Amy Corbett a Jamie Berard. Rovnako sa v súťaži objavilo mnoho známych celebrít.

V decembri 2021 bola dokonca odvysielaná tretia sezóna.

Lego master Australia

LEGO Masters Australia je takisto postavená na klasických pravidlách s moderátorom Hamish Blake a porotcom, lego dizajnérom Ryan „The Brickman“ McNaught.

Šou v Austrálii mala premiéru 28. apríla 2019.

Zdroje: nova.cz, markiza.sk, imdb.com

Témata:
Programy Voyo

Najnovšie články