Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Májový kvet Trnava 2024 – dátum, miesto, program, prihláška

Aktualizované:

Autor: Denisa

Májový kvet Trnava

Príďte načerpať inšpiráciu na najvoňavejší festival roka – Májový kvet Trnava 2024. Kvetinový trh na Trojičnom námestí rozkvitne od 9. do 12. mája. Okrem trhu sa môžete tešiť aj na sprievodný program. Pozrite sa, dokedy môžete podať prihlášku.

Trnavský Májový kvet

Májový kvet Trnava už tradične prevonia ulice tohto historického mesta, rovnako ako aprílová výstava kvetov Gardenia starodávnu Nitru.

Trnavský Májový kvet je najväčší kvetinový trh v regióne, ktorý sa stáva čoraz viac obľúbeným. Určený je záhradkárom a milovníkom zelene a okrem samotného predaja ponúka aj rad poradenských či vzdelávacích akcií.

V článku nájdete

Májový kvet Trnava 2024

Milovníci kvetov sa aj tento rok môžu tešiť na najvoňavejší kvetinový festival v srdci Trnavy – Májový kvet, ktorý sa bude konať v termíne 9. – 12. máj.

Počas štyroch dní sa centrum mesta premení na kvetinovú lúku plnú pestrých farebných kombinácií a podmanivých vôní kvetov a jarných plodín.

Príďte si vybrať najkrajšie letničky, trvalky, jarné vence, liečivé rastliny, sušené bylinky do varenia, domáce aj exotické koreniny či iný voňavý sortiment. Rovnako si môžete kúpiť aj ikonickú Monsterku či intenzívnu čili papričku Carolinu Reaper, ktorá ochutí každé jedlo.

Trnava Májový kvet miesto

Veľtrh Májový kvet Trnava 2024 sa bude konať na Trojičnom námestí, podobne ako vianočné trhy.

Stánky s kvetmi, ktoré sa nezmestia na Trojičné námestie, budú pokračovať na hlavnej ulici až po Kostol sv. Heleny, rovnako na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici.

Májový kvet Trnava otváracie hodiny

Čo sa týka otváracích hodín Májového kvetu Trnava 2024, tak stánky na Trojičnom námestí a pešej zóne budú otvorené pre návštevníkov každý deň od 8:00 do 18:00h.

Počas konania kvetinovej výstavy sa bude v rozličnom čase konať aj sprievodný program.

Program Májový kvet Trnava 2024

Májový kvet Trnava 2024 program sa bude konať od 9. do 12. mája 2024. Počas štyroch dní vás čaká bohatý sprievodný program v podobe workshopov, prednášok, tvorivých dielní a výstav.

Program je rozdelený do štyroch dní:

Májový kvet Trnava program štvrtok

Májový kvet Trnava 2024 štvrtkový program štartuje o 8:00h, kedy začína kvetinový trh na Trojičnom námestí a pešej zóne. Ten potrvá do 18:00h.

V tento deň sa bude konať iba samotný veľtrh kvetov, sprievodný program začne až v piatok.

Piatkový program Májový kvet Trnava

V piatok sa môžu návštevníci najvoňavejšieho kvetinového festivalu tešiť aj na bohatý program v podobe kvetinového sprievodu, kreatívnych workshopov a programu pre najmenších.

Kvetinový trh sa bude v tento deň konať od 8:00h do 18:00h.

Program 10.5. Májový kvet

ČasProgram
10:00hKvetinový sprievod
10:15hTeáter Komika
14:00hSpojená škola Rakovice 
15:00hWorkshop aranžovania 
15:00hMalá škola čaju – Čajovňa dobrých ľudí
16:00hVeselé makramé

Májový kvet Trnava program sobota

Ak si neviete dať rady, ako skrášliť váš balkón, skalku či záhradku, počas sobotňajšieho programu sa môžete poradiť s odborníkmi v oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, netradičných drevín, rôznych druhov ovocia, subtropických rastlín, kaktusov, izbových rastlí a mnohých iných.

V tento deň sa bude Májový kvet program konať okrem kvetinového trhu aj v Kreatívnom centre Trnava.

Kvetinový trh bude v tento deň prebiehať od 8:00h do 18:00h.

Program 11.5. Májový kvet

ČasProgram
14:00hZdravé vzťahy v záhone
15:00hPoradenstvo na témy záhradkárstva, ovocných stromov a pestovania rastlín
15:00hPrednáška – Užitočná háveď v záhrade
16:00hVeselé makramé

Podujatie Májový kvet Trnava je ideálna príležitosť, ako urobiť vašej mamičke radosť a kúpiť jej na Deň matiek trvalku, okrasnú rastlinu či voňavý kvet.

Májový kvet Trnava prihláška
Májový kvet Trnava prihláška

Program nedeľa Májový kvet Trnava

Nedeľa je posledným dňom veľtrhu Májový kvet Trnava 2024.

V tento deň sa bude okrem kvetinového trhu v tradičnom čase konať aj zaujímavý program pre deti a workshop pletenia makramé.

Program 12.5. Májový kvet

ČasProgram
14:00hProjekt Pure love
16:00hVeselé makramé

Májový kvet Trnava prihláška

Ak ste predajcom sortimentu ako kvety, jarné cibuľoviny, dekoračné a úžitkové predmety súvisiace s kvetmi, záhradná technika, okrasné a úžitkové dreviny alebo záhradná keramika, aj tento rok ste mali možnosť zapojiť sa do predaja na veľtrhu Májový kvet Trnava.

V tomto čase je už však na prihlásenie neskoro, pretože Májový kvet 2024 prihlášky bolo potrebné doručiť do podateľne mestského úradu Trnava do nedele 5. apríla 2024.

Májový kvet Trnava 2023

Minulý rok sa najvoňavejší kvetinový festival Májový kvet Trnava 2023 konal 11. – 14. mája.

Návštevníci si minulý rok v Trnave užili sériu rôznorodých aktivít, ako napríklad celodenný kvetinový trh, grand opening v podobe hravého kvetinového sprievodu, detské divadielko, edukatívne prednášky o pestovaní ovocia či zábavné tvorivé workshopy pletenia makramé so Saškou Veselou.   

Zdroje: trnava.sk, kultura.trnava.sk, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články