Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Gardenia Nitra 2024 – dátum, program, vstupenky, kam na výstavu kvetov 2024

Aktualizované:

Autor: Denisa

Gardenia Nitra

Najkrajšia jarná výstava kvetov Gardenia Nitra 2024 je konečne tu! Príďte od 24. do 28. apríla načerpať inšpiráciu, ako si vytvoriť praktickú záhradku, ktorá zároveň očarí. V článku sa dozviete, aký je Gardenia 2024 program a koľko stoja vstupenky.

Gardenia Nitra

Predajná výstava Gardenia Nitra nadchne všetkých záhradkárov, ktorí hľadajú inšpiráciu a nové kvetinové prvky do svojej záhrady. Výstava ponúka aj záhradné príslušenstvo a bohatý sprievodný program.

Okrem výstavy kvetov Nitra môžete v tomto meste navštíviť takisto aj podujatie Autosalón Nitra, ktorý sa koná 3. – 6. októbra.

V článku nájdete

Gardenia Nitra 2024

Dvadsiaty šiesty ročník podujatia Gardenia Nitra 2024 je súborom farieb, vôní, veľkého množstva kvetov a drevín, ktorá sa koná v dátume 24. – 28. apríla.

Výstava Gardenia Nitra ponúka návštevníkom inšpiráciu, ako si vytvoriť nádherné kvetinové záhony, ako usporiadať záhradu tak, aby bola praktická, poskytovala priestor na pestovanie zeleniny a ovocia, no bola zároveň aj priestorom pre oddych a relax.

Okrem veľkého množstva kvetov, izbových rastlín a drevín má na výstave zastúpenie aj záhradné príslušenstvo, ako sú grily, skleníky, vírivky a ďalšie.

Agrokomplex Gardenia 2024

Najkrajšia výstava kvetov Gardenia 2024 sa koná na mieste Agrokomplex Nitra, konkrétne na adrese Výstavná 654/4, kde sa okrem Gardenia 2024 konajú aj ďalšie kultúrne a spoločenské podujatia.

Gardenia Nitra 2024 program

Mimo samotnej výstavy kvetov, drevín a záhradného príslušenstva, ktorá sa bude konať od 24. do 28. apríla, je pre návštevníkov podujatia Gardenia Nitra 2024 prichystaný aj bohatý sprievodný program.

V stredu 24. apríla sa môžu návštevníci Výstavy kvetov Nitra 2024 tešiť na Celoslovenskú amatérsku súťaž Floristika, ktorej tohtoročnou témou sú Jarné inšpirácie.

Gardenia Nitra program 24.- 28.4. 2024

 • Odborné poradenstvo
 • Rez ovocných drevín – praktické ukážky
 • Pestovanie ovocných rastlín a zeleniny
 • Pestovanie kvetín a okrasných drevín
 • Výstava ocenených prác výtvarnej súťaže Môj sen o záhrade

Súčasťou Gardenia Nitra programu je aj odborné poradenstvo, ktoré vám poskytnú odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek.

Cenné rady si môžete vypýtať denne počas trvania výstavy v čase 10:00 – 12:00h a 14:00 – 16.00h.

Gardenia Nitra 2024 vstupné

Vstupné na výstavu kvetov Gardenia Nitra 2024 je rozdelené na obyčajný a zľavnený lístok, ktorý si môžu kúpiť študenti alebo seniori.

Takisto podujatie ponúka aj vstup zadarmo, a to pre ľudí s preukazom ZŤP a deti do 6 rokov v sprievode rodiča.

Vstupné Gardenia 2024

Obyčajný9€
Zľavnený6€

Návštevníci Gardenia 2024, ktorí prídu na podujatie autom alebo ako zájazd autobusom, si musia takisto kúpiť parkovací lístok. Jeho cena je 8€ pre osobné auto a 25€ pre autobus.

V tomto prípade viete ušetriť napríklad tak, že sa na podujatie Gardenia Nitra vyberiete vlakom spoločnosti Leoexpress.

Gardenia 2024

Gardenia 2024 patrí medzi najväčšie výstavy kvetov na Slovensku a svojim návštevníkom ponúka inšpirácie, odborné rady, praktické tipy, výstavu kvetov a drevín, súťaže a mnoho ďalšieho.

Nájdete tu vystavené rôzne druhy rastllín, ako napríklad:

 • Okrasné kvety
 • Izbové rastliny
 • Dreviny
 • Bonsaje
 • Liečivé rastliny
 • Kaktusy
 • Exotické rastliny
 • Skalničky a ďalšie

Napríklad po minulé roky bola súčasťou podujatia Gardenia Nitra aj výstava bonjasov Bonsai Gallery, ktorá zožala medzi návštevníkmi agrokomplexu obrovský úspech.

Výstava kvetov Gardenia
Zdroj: unsplash.com

Výstava kvetov 2024

Okrem Gardenia Nitra môžete tento rok navštíviť aj ďalšie výstavy kvetov 2024, ktoré sa konajú u nás alebo vo svete.

Medzi najznámejšie slovenské výstavy kvetov patrí napríklad Flora Bratislava, ktorá sa tento rok koná v dátume 11. – 14. apríla.

Nižšie nájdete inšpirácie, kam na výstavu kvetov v roku 2024.

Výstava kvetov 2024

 • Flora (Olomouc)
 • Tisíc a jedna orchidea (Paríž)
 • Keukenhof (Amsterdam)
 • Tulln (Rakúsko)

Gardenia Nitra 2023

Výstava kvetov Gardenia Nitra 2023 sa konala 26. – 30.4. 2024 v Agrokomplex Nitra.

Návštevníci Gardenia 2023 mohli na tomto podujatí zažiť výstavu veľkého množstva kvetov a drevín, ale aj záhradné príslušenstvo do záhrady.

Rovnako si mohli vypýtať cenné rady a tipy od odborníkov, ako si usporiadať záhradku, ako pestovať ovocie a zeleninu, či ako sa starať o exotické rastliny.

Obyčajný lístok na Agrokomplex Gardenia 2023 stál 8€.

Ak máte radi orchidey, 23. februára až 10. marca 2024 sa koná tematická výstava v botanickej záhrade v Košiciach s názvom Orchidey – skvosty v ríši rastlín.

Zdroje: agrokomplex.sk, youtube.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články