Nahuby sk ÔÇô aktu├ílny v├Żskyt h├║b na Slovensku, atlas h├║b

Aktualizovan├ę:

Autor: Lenka

Nahuby.sk

Ka┼żd├Ż hub├ír alebo ─Źlovek, ktor├Ż sa o t├║to t├ęmatiku zauj├şma, by mal nav┼ít├şvi┼ą web nahuby sk. Port├íl Nahuby.sk pon├║ka inform├ície o aktu├ílnom v├Żskyte h├║b na Slovensku. Navy┼íe si tu m├┤┼żete pozrie┼ą aj atlas h├║b, atlas rastl├şn a in┼ípirova┼ą sa chutn├Żmi receptami.

Nahuby sk

Web nahuby sk vznikol u┼ż v roku 2000 a funguje a┼ż do dne┼ín├ęho d┼ła. Tento komunitn├Ż port├íl je ur─Źen├Ż pre ┼íirok├║ hub├írsku verejnos┼ą, ale rovnako aj pre mykol├│gov, botanikov, priate─żov a milovn├şkov pr├şrody. Ak v├ís zauj├şma napr├şklad, ─Źo je huba Kombucha, ste na spr├ívnom mieste!

Nahuby.sk pon├║kaj├║ cenn├ę inform├ície o aktu├ílnom raste h├║b na Slovensku, ale aj origin├ílny atlas h├║b a rastl├şn Slovenska. Ve─żk├ę zast├║penie maj├║ aj lie─Źiv├ę rastliny.

V ─Źl├ínku n├íjdete

Nahuby.sk

Na webe nahuby.sk sa do─Ź├ştate cenn├ę inform├ície t├Żkaj├║ce sa h├║b a rastl├şn. Prehliadanie tohto webu je naozaj jednoduch├ę a preh─żadn├ę.

Port├íl nahuby.sk pon├║ka ├║vodn├║ str├ínku (t├í sa zobrazuje pri samotnom otvoren├ş odkazu), v├Żskyt h├║b, atlas h├║b, atlas rastl├şn, r├┤zne recepty, inform├ície, diskusie a fotogal├ęrie. Na v┼íetky tieto kateg├│rie m├┤┼żete klikn├║┼ą a dozvedie┼ą sa viac.

Tento komunitn├Ż port├íl je ur─Źen├Ż pre ┼íirok├║ hub├írsku verejnos┼ą, ale rovnako aj mykol├│gov, botanikov, priate─żov a milovn├şkov pr├şrody.
Zdroj: nahuby.sk

Nahuby sk v├Żskyt h├║b

Nahuby sk v├Żskyt h├║b je sekcia, kde n├íjdete v┼íetky aktu├ílne spr├ívy o v├Żskyte h├║b. Tieto aktu├ílne inform├ície si m├┤┼żete necha┼ą zasiela┼ą aj e-mailom, aby v├ím ni─Ź podstatn├ę neu┼ílo. Do v├í┼ího e-mailu v├ím pr├şdu inform├ície o aktu├ílnom raste h├║b vo vami zvolenej oblasti.

Ak m├íte nejak├║ ot├ízku, ktor├í s├║vis├ş s hubami (mykol├│giou) m├┤┼żete ve─żmi r├Żchlo a jednoducho z├şska┼ą odpove─Ć. T├║to odpove─Ć m├┤┼żete n├íjs┼ą u┼ż v zodpovedan├Żch ot├ízkach, ktor├ę n├íjdete v preh─żadne zoraden├Żch okruhoch.

Ak na va┼íu ot├ízku nen├íjdete odpove─Ć, sta─Ź├ş vlo┼żi┼ą nov├║ ot├ízku a niekto v├ím na ┼łu odpovie – ─Źi u┼ż si nie ste ist├Ż n├ízvom ur─Źitej huby alebo jej vlastnos┼ąami.

N├íjdete tu aj inform├ície o po─Źas├ş v uplynulom obdob├ş, na ─Źo v├ím skvele posl├║┼żi aj ALADIN SHMU. Viete si doh─żada┼ą inform├ície o maxim├ílnej teplote, minim├ílnej teplote, po─Źtu slne─Źn├Żch hod├şn a vlhkosti vzduchu v r├┤znych oblastiach.

Ke─Ć kliknete na uveden├ę miesto na mape www nahuby sk m├┤┼żete si prezera┼ą fotografie a spr├ívy o raste h├║b vo vami zvolenej oblasti.
Zdroj: nahuby.sk

Ke─Ć kliknete na uveden├ę miesto na mape www nahuby sk m├┤┼żete si prezera┼ą fotografie a spr├ívy o raste h├║b vo vami zvolenej oblasti.

─Żudia sa tu delia o svoje vlastn├ę sk├║senosti, ─Źi sa im podarilo v danej oblasti n├íjs┼ą huby, ak├Ż bol ich ├║lovok a radi sa pochv├ília aj konkr├ętnymi fotografiami. Rovnako aj vy sa m├┤┼żete o svoje sk├║senosti podeli┼ą s ostatn├Żmi.

Nahubysk atlas h├║b

Nahubysk atlas h├║b si jednoducho rozkliknete v hornej li┼íte na ├║vodnej str├ínke. N├ísledne si m├┤┼żete prehliada┼ą atlas h├║b. Dokonca si m├┤┼żete zvoli┼ą usporiadanie, ─Źi u┼ż pod─ża slovensk├Żch, ─Źesk├Żch alebo latinsk├Żch n├ízvov.

Po rozkliknut├ş konkr├ętnej huby r├Żchlo zist├şte, ktor├ę huby s├║ jedl├ę, nejedl├ę a jedovat├ę. Pri v├Ą─Ź┼íine m├íte nap├şsan├ę aj z├íkladn├ę inform├ície o tom, ako ich rozozna┼ą a kde sa vyskytuj├║. Samozrejmos┼ąou je aj fotka, ktor├║ m├í ka┼żd├í huba v atlase.

Klikn├║┼ą m├┤┼żete aj na atlas chr├ínen├Żch h├║b, kde sa v├ím zobrazia v┼íetky chr├ínen├ę huby. Zauj├şmavos┼ąou s├║ aj huby dvojn├şky – teda huby, ktor├ę s├║ si navz├íjom podobn├ę.

Na str├ínke nahuby.sk dokonca m├┤┼żete pomocou z├íkladn├Żch znakov zisti┼ą n├ízvy h├║b, ktor├Żm vyhovuj├║ dan├ę vami zvolen├ę krit├ęria. Sta─Ź├ş iba vyplni┼ą polia, pri ktor├Żch op├ş┼íete va┼íu hubu a n├ísledne sa zobrazia v┼íetky huby, ktor├ę sp─║┼łaj├║ uveden├ę krit├ęri├í.

Nahuby.sk atlas rastl├şn

Nahuby.sk atlas rastl├şn je ─Ćal┼íou kateg├│riou, kde m├┤┼żete jednoducho preh─żad├íva┼ą atlas rastl├şn pod─ża r├┤zneho usporiadania. ─îi u┼ż sa jedn├í o slovensk├ę n├ízvy, ─Źesk├ę n├ízvy alebo latinsk├ę n├ízvy.

Atlas rastl├şn si m├┤┼żete prezera┼ą n├íhodne alebo pod─ża abecedy. Pri ka┼żdom n├ízve je aj fotografia rastliny a inform├ícia o tom, ─Źi sa jedn├í o chr├ínen├Ż alebo vz├ícny druh. Z├írove┼ł tu n├íjdete mesiac, v ktorom rastlina kvitne. Pri mnoh├Żch rasttlin├ích je uveden├Ż aj stru─Źn├Ż opis.

Nahubysk recepty

Na str├ínke na huby sk sa nach├ídzaj├║ aj chutn├ę recepty, ktor├ę si m├┤┼żete ukuchti┼ą z nazbieran├Żch hr├şbov. Dokonca sa o svoj recept m├┤┼żete podeli┼ą s ostatn├Żmi. Aj recepty z hr├şbov sa radia medzi tie, ke─Ć neviete, ─Źo na obed r├Żchlo a lacno.

Recepty si m├┤┼żete vybra┼ą z r├┤znych kateg├│ri├ş, ako napr├şklad recepty z bedle, hlivy, h─żuzovky a in├Żch. Alebo sa m├┤┼żete in┼ípirova┼ą najnov┼í├şmi receptami, ktor├ę n├íjdete ni┼ż┼íie na webe.

Zdroj: nahuby.sk

T├ęmata:
Ostatn├ę
Voyo.sk program na dnes

Najnov┼íie ─Źl├ínky