Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

SP Killington 2023 – slalom a obrovský slalom: Program, výsledky, Vlhová, live prenos

Aktualizované:

Autor: Pavol

SP Killington 2023

SP Killington 2023 je v rámci programu sezóny alpských lyžiarok na pláne koncom novembra. Pôjde sa tu slalom a obrovský slalom. Pozrite si program podujatia, aktuálne výsledky, kedy odštartuje Petra Vlhová, a kde nájdete live prenos v TV a na internete.

SP Killington 2023

Jedno z najobľúbenejších podujatí celej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní – SP Killington 2023 sa koná 25. a 26. novembra.

Petra Vlhová tu má vysoké ambície, veď prečo by aj nie, keď sa tu v posledných rokoch pravidelne umiestňovala medzi top pretekárkami. V našom článku nájdete kompletný prehľad všetkých kľúčových info.

Alpské lyžovanie live na TV Tipsport

V článku nájdete

Killington svetový pohár program

Killington svetový pohár má svoj program rozdelený do dvoch dní, keď sa najprv v sobotu pôjde obrovský slalom a v nedeľu slalom. Podobne je to aj v prípade posledných pretekov Lienz v Rakúsku.

V tabuľke nižšie nájdete presný časový rozpis súťažného víkendu, a keďže ide o podujatie z územia USA, tak v našom časovom pásme pôjde o poobedné/večerné preteky.

Killington program

Disciplína1. kolo2. kolo
Obrovský slalom Killington25.11. od 16:00h25.11. od 19:00h
Slalom Killington 26.11. od 16:00h26.11. od 19:00h

Obrovský slalom Killington

Obrovský slalom Killington má Vlhová program v pláne ako prvý v rámci tohto podujatia Svetového pohára. Prvé kolo začína v sobotu, 25.11. poobede od 16:00h a 2. kolo je na pláne večer od 19:00h.

Do 2. kola sa dostane ako klasicky TOP 30 pretekárok z prvého kola. Výsledky z týchto pretekov, rovnako ako aj z nedeľného slalomu nájdete na webe 7sport.sk.

Killington slalom 2023

Killington slalom 2023 zavŕši súťažný víkend alpských lyžiarok v tomto americkom stredisku.

Časový plán oboch kôl je rovnaký, ako deň predtým pri obrovskom slalome, čo znamená 1. kolo od 16:00 a druhé kolo s top 30-tkou lyžiarok od 19:00h.

SP Killington live

SP Killington live môžete sledovať tradične ako každé preteky cez internet aj v televízii. Webový live stream ponúka úplne zdarma TV Tipsport.

Stačí sa tu len zaregistrovať a sledovať tisíce hodín športových prenosov z celého sveta. Noví hráči majú k dispozícii taktiež 20€ zadarmo na prvé stávky po registrácii.

Sledujte obrovský slalom online zadarmo.

V televízii vysielajú prenos športové stanice Joj Šport, Eurosport či ČT Sport, pričom Joj Šport si viete naladiť cez ponuku televízneho operátora Skylink Slovensko.

Ten má Joj Šport zaradený v najlacnejšom balíčku internetovej TV (Mini) za 6,90 eur/mesiac.

SP Killington 2023 online

SP Killington 2023 online môžete pozerať aj cez ďalšie služby, ktoré sú však na rozdiel od Tipsportu platené.

Joj Šport si viete predplatiť cez službu Joj Play za 5,99 eur na mesiac, rovnako tak aj Eurosport na webe eurosport.com za cca 5,40 eur mesačne.

Webový stream ČT Sportu na stránke ceskatelevize.cz je síce zdarma, no dostupný iba v prípade, že sa nachádzate na území ČR. Sledovať tu môžete takisto aj Tremblant obrovský slalom 2023.

Vlhová Killington

Stredisko Killington je opäť jednou z destinácii, ktorú Petra Vlhová obľubuje. Otázkou však je, či sa jej tu už konečne podarí zvíťaziť.

V rokoch 2017, 2018, 2019 a 2021 tu totiž v slalome skončila vždy na 2. mieste.

Minulý rok bola nielen v slalome, ale aj v obráku tesne za pódiom na štvrtej priečke.

Svetový pohár v Killingtone 2023 výsledky

Ako sme spomínali vyššie, tak Svetový Pohár v Killingtone 2023 výsledky nájdete na webe 7sport.sk, kde si môžete pozrieť aj to, ako vyzerá štartová listina.

No taktiež tieto informácie nájdete aj na ostatných weboch s výsledkovým servisom.

Lyžovanie Killington

Lyžiarske stredisko Killington sa nachádza v americkom štáte Vermont v oblasti Rutland County, neďaleko mesta Killington. Ide o najväčšiu lyžiarsku oblasť vo východnej časti USA.

Pre aktívnych lyžiarov ponúka dokopy až 155 zjazdoviek, takže vyblázniť sa tu môže naozaj každý.

Samozrejme, zo Slovenska je to „trochu“ ďaleko, a tak nie je na škodu vyskúšať ani lyžovanie u nás, napríklad v Ski Bachledová alebo Ski Tále.

SP alpské lyžovanie dnes

SP alpské lyžovanie dnes a všetky aktuality z tohto športu môžete čítať aj na oficiálnych stránkach FIS (Medzinárodná lyžiarska federácia).

Zdroje: wikipedia.com, fis-ski.com, canva.com, youtube.com

Najnovšie články