Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Uprising festival 2024 – program, lístky, ubytovanie, doprava, winter edition

Aktualizované:

Autor: Denisa

Uprising festival program

Užite si aj tento rok jedinečný Uprising festival, ktorý spája ľudí rôznych krajín, kultúr a rás. Už v auguste sa Zlaté piesky v Bratislave premenia na miesto plné hudby, tanca a skvelej atmosféry. Kde kúpiť lístky a aký je program sa dozviete v článku nižšie.

Uprising festival 2024

Uprising festival 2024 je sa stal neodmysliteľnou súčasťou leta, a preto sa aj tento rok koná 30. – 31. augusta. Ide o najväčší stredo-európsky reggae festival, avšak na svoje si prídu aj fanúšikovia dancehallu, ska, hip-hopu, dnb a ďalších hudobných štýlov.

Festival Uprising nájdete v kalendári festivalov, rovnako ako aj ďalšie podujatia, ktoré sa konajú počas celého roka a ktoré si určite nenechajte ujsť.

V článku nájdete

Uprising fest

Ak sa plánujete toto leto poriadne zabaviť, určite nevynechajte Uprising fest, ktorý patrí medzi top 40 európskych festivalov a každoročne si získava priazeň čoraz viac fanúšikov.

Uprising festival 2024 Zlaté piesky 30. – 31. augusta zďaleka nie je monotematický. Počas dvoch dní si prídu na svoje fanúšikovia niekoľkých žánrov ako reggae, dancehall, ska, latino, hip-hop, dub, dubstep, ragga-jungle a dnb.

Rovnako Uprising fest nie je iba o hudbe, ale pre návštevníkov sú pripravené zaujímavé sprievodné akcie a nehudobný program plný súťaží, workshopov, dobrého jedla a športu. Pestrý sprievodný program si môžete vychutnať aj na festivale Pohoda 2024.

Na čo všetko sa môžu návštevníci festivalu Uprising tešiť:

 • športové turnaje,
 • tanečný dancehall workshop,
 • cvičenie capoiera,
 • Healing Area (yoga, meditácie či sound healing),
 • stand-upy,
 • kreatívne workshopy a ďalšie.

Kompletný prehľad, kde sa, čo na festivale nachádza, nájdete na Uprising mape.

Uprising fest mapa
Zdroj: uprising.sk

Uprising festival 2024 program

Program Uprising festival Bratislava je rozdelený do dvoch dní, kedy sa na štyroch stageoch predvedú hudobníci zo Slovenska aj zahraničia. Dátum Uprising Bratislava je 30. – 31.8. 2024.

Uprising fest program

 • piatok: 30.8. 2024
 • sobota: 31.8. 2024

Uprising 2024 lineup

Pokiaľ vás zaujíma Uprising festival Bratislava lineup, tak nižšie si môžete pozrieť mená jednotlivých účinkujúcich pre rok 2024, ktoré festival zatiaľ zverejnil.

Lineup Uprising festival 2024 budeme priebežne aktualizovať.

Lineup Uprising: Alborosie & Shengen Clan, Dubioza Kolektiv, The Congos, Jesse Royal, Sigma, Black Sun Empire, Venjent, Vandal (Kaotik Sound System), Transglobal Underground fesat. Natacha Atlas, Wicked Dub Division meets North East Ska Jazz Orchestra, Solo Banton, Lion D, Catching Cairo, Kiko Bun, Donovan Kingjay, Black Omolo, Dr. Kary vs Emsa, Young Israelites, MC Gey, Rest & Champion Sound, Loopata Makay, Jungleman´s Ark, Azahriah, Orion & Čistychov, Moja Reč + Komplot, James Cole, Boy Wonder, Orchester Jeana Valjeana, Medial Banana, Blaiz Fayah, Marcus Gad, Eesah, The Beatles Dub Club, Charlie P, Ras Zacharri, Annet X, Fejbs, Gleb, Marko Damian, Taomi, Dušan Vlk, Fvck Kvlt,

Kedy, kto vystupuje a kompletný timeline festivalu nájdete na oficiálnej stránke uprising.sk.

Rovnako ďalšou možnosťou, ako mať prehľad o novinkách, programe a aktuálnom dianí v rámci podujatia je sledovať stránku Uprising festival Facebook.

Uprising 2024 lístky

Lístky na Uprising festival 2024 sú v predaji a vy si tak môžete kúpiť klasickú dvojdňovú pernamentku alebo VIP vstupenku, ktorá vám takisto platí v dňoch 30. – 31.8. 2024.

Uprising 2024 zahŕňa iba vstup na festival, camping a parkovanie si musíte dokúpiť samostatne.

Uprising vstupenky na festival, do kempu aj na parkovanie kúpite online na uprising.sk.

Lístky Uprising fest 2024

KategóriaCena
Pernamentka80 €
VIP pernamentka165 €

Tento rok sa môžete zabaviť aj na najväčšom hip-hopovom festivale Hip Hop Žije 2024, ktorý odpáli svoju mega šou už 28. – 29. júna na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

Uprising festival ubytovanie

Ak plánujete navštíviť tento rok Uprising fest, pri kúpe lístka na podujatie nezabudnite aj na Uprising festival camping vstupenku, ktorá sa platí samostatne.

Uprising ubytovanie Uprising Beach Camp nájdete na lukratívnom mieste, a to priamo na pláži pri vode.

Uprising kemp cena

KategóriaCena
Uprising Beach Camp 17 €/osoba

Ubytovanie v Uprising Beach Camp bude možné až od piatku rána 30.8 od 8:00 hod.

Uprising festival camping vybavenie

 • Toalety a sprchy
 • Bezprostredná blízkosť k pláži a do areálu festivalu
 • Pravidelné hliadky starajúce sa o čistotu kempu, toaliet a bezpečnosť

Podobné ubytovanie v stanoch ponúka aj multižánrový festival Grape, ktorý sa koná od 9. do 10. augusta na letisku v Trenčíne. 

Uprising festival
Zdroj: unsplash.com

Uprising fest doprava

Doprava na festival Uprising Bratislava je rôzna, jej výber záleží od vašich preferencií. Na toto letné podujatie sa môžete dopraviť vlakom, autobusom alebo vlastným autom.

Ak si vyberiete vlakovú alebo autobusovú dopravu, po príchode do Bratislavy môžete na presun po hlavnom meste využiť MHD Bratislava. Vlaková a autobusová stanica je od Zlatých pieskov vzdialená približne 8 kilometrov.

Uprising festival parkovanie

Zarezervujte si parkovanie svojho auta alebo karavanu na tohtoročnom Uprising festival Bratislava. V prípade, ak sú parking lístky na hlavnej stránke festivalu vypredané, ďalšie lístky budú dostupné pri vstupnej bráne Zlatých pieskov.

Parkovanie Uprising 2024

 • CAR PARKING (max. 5m x 2m)
 • CARAVAN PARKING (max. 8m x 3m)

V okolí festivalového areálu je obmedzená možnosť parkovania. Možné je využiť parkovisko pri neďalekom nákupnom centre Shopping Palace, ale odporúčame alternatívny spôsob dopravy.

Uprising festival 2023

Minuloročný Uprising festival sa konal 25. a 26. august.

Na bratislavských Zlatých pieskoch sa koncom augusta 2023 predstavilo množstvo zaujímavých umelcov z celého sveta a výber toho najlepšieho z domácej scény. 

Išlo o hudobníkov ako napríklad Parov Stelar, Dizze Rascal, Slobodná Európa, Anthony B a mnoho ďalších.

Pozrite si Uprising festival 2023 aftermovie a vychutnajte si túto jedinečnú festivalovú atmosféru ešte raz!

Uprising winter edition

Návštevníci Uprising festivalu sú zvyknutí oslavovať záver leta, minulý rok sa však konala v bratislavskom Edison Parku jeho zimná edícia. Rovnako ako fest Uprising má aj Grape festival svoj Zimný Grape.

Uprising winter edition 2023 je jednodňové podujatie, kde sa vám minulý rok o nadupanú festivalovú atmosféru postarali DUB INC, MEDIAL BANANA a MEOWLAU x VAL. Warmup a afterka boli v réžií DJs Vulgara a DCKDST.

Viac o Uprising winter edition a jeho letnej edícií nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

Zdroje: uprising.sk, youtube.com, pixabay.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články