EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

WeChat – ako funguje, download app, ako sa do aplikácie prihlásiť a recenzie

Aktualizované:

Autor: Denisa

WeChat app

WeChat je najpoužívanejšia aplikácia na čínskom trhu. Spustená bola v roku 2011 a v roku 2019 ju používalo už viac ako miliarda ľudí, pričom toto číslo každý rok stúpa. Ako WeChat funguje, kde si aplikáciu stiahnuť a aké sú recenzie sa dozviete v článku.

Aplikácia WeChat

WeChat aplikácia slúži nielen na posielanie hlasových a textových správ, ale aj na platby alebo hry. To znamená, že funguje ako digitálna peňaženka a umožňuje užívateľom posielať peniaze kontaktom v telefóne a platiť pomocou mobilu.

Ak chcete byť v obraze, vyskúšajte aj novú sociálnu sieť Be real alebo Mastodon, vďaka ktorým budete v spojení s vašimi priateľmi a známymi.

V článku nájdete

WeChat čo je to

WeChat je viac ako aplikácia na odosielanie správ a sociálne médiá – je to životný štýl pre viac ako miliardu používateľov na celom svete. Appka vznikla v Číne už v roku 2011 a vlastní ju technologický gigant Tencent.

Táto čínska aplikácia sa stala platformou pre podnikanie a komunikáciu, pretože sociálna sieť Facebook je v Číne zakázaná. Na Slovensku je však používanie Facebooku povolené, preto ak zabudnete heslo na FB, tu je návod, ako ho opäť zistiť.

Hlavnou náplňou aplikácie je posielanie správ, videohovory, hry, uverejňovania príspevkov v momentoch alebo nahrávanie hlasových správ. Veľmi populárna je aj funkcia Moments, ktorá v značnej miere kopíruje funkcie Instagramu a Facebooku. 

WeChat užívatelia 2024

KrajinaUžívatelia
Čína810 mil.
Malajzia12 mil.
India10 mil.
Rusko9.5 mil.
Japonsko5.5 mil
Južná Kórea5 mil.
USA4 mil.
Indonézia3 mil.
Mexiko2,5 mil.
Thajsko2,5 mil.

Na posielanie správ môžete použiť aj novú sociálnu sieť Threads.

Aplikácia WeChat

Vďaka app WeChat môžu užívatelia pridávať fotky, komentovať, lajkovať, pridávať odkazy alebo natáčať videá. Avšak ďalšou funkciou aplikácie je objednávanie jedla v reštaurácií, ktoré zaplatíte pohodlne cez WeChat pay.

Používatelia takisto nemusia sťahovať celý rad aplikácií, namiesto toho môžu používať miniaplikácie vo vnútri samotenej aplikácie. To znamená, že si môžu rezervovať napríklad návštevu lekára, zaplatiť taxík, požiadať o pôžičku a mnoho ďalšieho. 

Aplikácia WeChat
Zdroj: co-to-je.sk

Čínska aplikácia je dostupná vo viacerých jazykoch. Appku WeChat Android pre mobilné zariadenia stiahnete pohodlne v službe Google Play. Ak používate operačný systém iOS, aplikácia je dostupná aj v App Store.

Rovnako ju môžete používať aj v počítači a stiahnuť si ju prostredníctvom Mac App Store alebo Microsoft. Pri používaní aplikácie na počítači sa vám určite zídu aj klávesové skratky.

WeChat prihlásenie

S aplikáciou WeChat môžete posielať správy, ale aj si zobrať pôžičku, či zaplatiť za taxík alebo sa objednať k lekárovi. Táto aplikácia je rozšírená najmä v Číne, avšak stretnúť sa s ňou môžete aj u nás.

Takisto je vhodná aj pre podnikateľov, kde sa majú spoločnosti možnosť zaregistrovať a vytvoriť si WeChat oficiálny účet. Prostredníctvom neho môžu zdieľať správy a novinky. 

App WeChat
Zdroj: co-to-je.sk

Aj cudzinci sa môžu do aplikácie zaregistrovať, teda vytvoriť si WeChat login bezplatný účet. Má to však jeden háčik, a to taký, že si musíte nechať overiť účet od existujúceho používateľa WeChat.

To znamená, že bez zásahu niekoho, kto WeChat má, sa tam nedostanete.

Samozrejme platí, že nie všetky krajiny majú prístup k čínskej aplikácií a vy si tam nemôžete vytvoriť WeChat account.

WeChat platby

WeChat aplikácia je jedinečná v tom, že okrem posielania správ zastupuje aj funkciu digitálnej peňaženky. To znamená, že umožňuje užívateľom posielať peniaze kontaktom v telefóne a platiť pomocou mobilu.

Platby cez aplikáciu fungujú tak, že si otvoríte WeChat, naskenujete cez aplikáciu QR kód a online zaplatíte. QR kód sa nachádza v predajni pri pokladni, na prenosnom stánku či v reštaurácii na stole.

Platenie pomocou WeChat sa dá nastaviť tak, že si svoj bankový účet prepojíte s appkou, ktorá povoľuje iba čínske bankové účty. Takže pokiaľ si priamo v Číne nezaložíte účet, s touto aplikáciou nebudete môcť realizovať platby a používať funkciu WeChat pay.

Napríklad rozdiel medzi appkou WeChat – WhatsApp je taký, že WhatsApp je bezpečnejšia platforma na posielanie textových správ a videohovory. Avšak na rozdiel od WeChat nedisponuje zaujímavými funkciami, ako napríklad Moments či platby.

App WeChat recenzie

Aplikácia WeChat sa teší čoraz väčšej popularite aj v Európe, prináša však so sebou určité mínusy, ako napríklad bezpečnosť.

Aplikácia nemá žiadny druh šifrovania, čo znamená, že vaše správy môžu potenciálne zachytiť a čítať skupiny tretích strán. Napriek zlej ochrane súkromia patrí appka medzi tie najpoužívanejšie vo svete.

Recenzie od užívateľov hovoria takisto aj o pozitívach, ktorými sú napríklad:

  • Posielanie textových a hlasových správ
  • Videohovory
  • Funkcia Moments
  • Funkcia platby
  • Pôžička od známeho
  • Termín u lekára a ďalšie

Zdroje: wechat.com, wikipedia.org, youtube.com

Témata:
Internet

Najnovšie články