EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Threads sociálna sieť – ako funguje, download app, vytvoriť účet online a recenzie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Threads vymazanie účtu

Sociálna sieť Threads konečne prišla aj na Slovensko. Nová aplikácia je určená pre zdieľanie textových príspevkov a zapájanie sa do verejných konverzácií. Ako funguje nová sociálna sieť, ako si vytvoriť účet online a aké sú recenzie sa dozviete v článku.

Nová sociálna sieť Threads

Threads je nová sociálna sieť, ktorá ponúka alternatívu k sociálnej sieti X (predtým známa ako Twitter), s možnosťou zdieľať textové príspevky, fotografie, videá a odkazy a zapájať sa do verejných konverzácií s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy.

Ďalšími zaujímavými novými sociálnymi sieťami, ktoré sa tešia veľkej popularite, sú aj sociálna sieť Be real.

V článku nájdete

Threads čo to je

Preklad slova threads z angličtiny znamená „vlákna“, čím je známa aj nová sociálna sieť Threads, ktorá spája ľudí po celom svete. Aplikáciu vytvorila spoločnosť Meta, ktorá zastrešuje takisto populárnu sieť Instagram a Facebook.

Nová aplikácia Threads je prepojená s Instagramom. Používateľ sa môže prihlásiť do novej sociálnej siete jedine vtedy, keď má konto aj na Instagrame.

Táto sieť takisto umožňuje používateľom uverejňovať príspevky do 500 znakov a má mnoho funkcií podobných Twitteru, 

Rovnako si môžete prostredníctvom aplikácie posielať aj smajlíky, ktoré majú svoj osobitný význam.

Threads app

Aplikáciu Threads môžete používať klasicky cez webovú stránku www.threads.net alebo si ju môžete stiahnuť do vášho telefónu. K dispozícii je pre zariadenia s operačným systémom iOS a Android.

Download Threads app
Zdroj: co-to-je.sk

Download Threads app je možné v oficiálnych obchodoch App Store a Google Play. Rovnako tu nájdete na stiahnutie aj čínsku aplikáciu We Chat.

Sociálna sieť Threads online

Používať sociálnu sieť Threads online ja možné priamo na webovej stránke alebo pomocou Threads app Instagram. Grafické rozhranie aplikácie je moderné a jednoduché. K dispozícii je päť motívov pozadia.

V aplikácií máte možnosť lajkovať, komentovať, zdieľať a upravovať svoje príspevky, citovať, vyhľadávať pomocou kľúčových slov či označovať témy. Takisto každý svoj príspevok môžete aj prezdieľať do svojich príbehov, na Instagram a aj na sieť X. 

Aplikáciu je možné používať aj bez profilu, avšak bez prihlásenia nemôžete vytvárať príspevky a ani interagovať s obsahom. Bez profilu si môžete vďaka službe Picuki prezerať aj Instagram.

Ako si vytvoriť účet na Threads

Nová sociálna sieť Threads ponúka dve možnosti používania aplikácie, a to:

  • Prihlásiť sa alebo si vytvoriť profil na sociálnej sieti pomocou Instagramového účtu
  • Prezerať si sociálnu sieť bez profilu, ale nebudete môcž uverejňovať obsah

Pri písaní a komunikácií cez sociálnu sieť Threads nezabudnite používať klávesové skratky, ktoré vám ušetria čas.

Ako sa prihlásiť do Threads

  1. Choďte na stránku www.threads.net alebo si stiahnite Threads app
  2. V prvom kroku vyberte možnosť, či sa chcete do sociálnej siete prihlásiť cez váš Instagramový účet alebo si chcete prezerať obsah bez profilu
Nová sociálna sieť Threads
Zdroj: co-to-je.sk
  1. Ak máte účet na Instagrame, prihláste sa cez vaše osobné údaje alebo zvoľte možnosť „pokračovať s Instagramom“
  2. V ďalšom kroku si prispôsobte váš Instagramový profil na aplikáciu Threads alebo dajte možnosť „importovať profil z Instagramu“
  3. Ďalej si vyberte možnosť, či chcete súkromný alebo verejný profil a či chcete sledovať všetkých ľudí, ktorých sledujete aj na Instagrame
Threads
Zdroj: čo-to-je.sk
  1. Teraz máte hotovo a môžete naplno využívať novú sociálnu sieť Threads

Ako si pridať priateľov do Threads

Aplikácia Threads funguje podobne ako Instagram, to znamená, že po jej spustení si sami vyberiete zo zoznamu vašich priateľov, ktorých chcete sledovať.

Následne budete vyzvaný vybrať ešte bližší zoznam priateľov, ktorým bude aplikácia automatický posielať zosnímané fotografie, respektíve videá. Budete môcť určiť, či ich budú môcť vidieť raz, opakovane alebo si ich budú môcť aj uložiť.

Každý používateľ Instagramu, ktorý má menej ako 18 rokov, bude mať po pripojení sa k Threads predvolený súkromný profil. To znamená, že pri tomto type profilu budete vy sami schvaľovať žiadosti od používateľov, ktorí vás chcú sledovať. 

Sociálna sieť Threads vymazanie účtu

Sociálna sieť Threads je priama konkurencia Twittera a dostupná je zatiaľ v 100 krajinách sveta. Ak ste túto sociálnu sieť vyskúšali a zistili ste, že vám nevyhovuje, účet si môžete vymazať.

Threads a Instagram sú prepojené, to znamená, že konto si môžete vytvoriť rovno z Instagramu a budete tam mať rovnaký profil s fotkou a používateľským menom. Ak si to však rozmyslíte a budete chcieť účet zrušiť, v tom prípade si zrušíte oba účty naraz.

Ďalšou možnosťou, ako vymazať účet na Threads, je si ho deaktivovať, čím schováte svoj Threads profil aj všetok obsah na ňom, prípadne môžete prepnúť profil na súkromný alebo vymazať konkrétne príspevky.

Sociálna sieť Threads Instagram

Nová sociálna sieť Threads patrí pod spoločnosť Meta, podobne ako Instagram alebo Facebook.

Threads app je priamo spojená s Instagramom, takže môžete použiť svoje konto na Instagrame na prihlásenie a zdieľanie obsahu medzi oboma aplikáciami. 

V prípade, ak sa chcete prihlásiť na Facebook a zabudli ste heslo, nezúfajte. Stačí len vedieť, ako zistiť stratené FB heslo.

Sociálnu sieť Threads môžeme použiť aj na šírenie osvety. S použitím hashtagu #WorldDownSyndromeDay budete šíriť osvetu o Svetovom dni Downovho syndrómu.

Threads recenzie

Využívanie sociálnej siete Threads od spoločnosti Meta má množstvo výhod, avšak nájdu sa aj určité mínusy.

Pozitívne recenzie na aplikáciu hovoria o výhode, ktorou je schopnosť konvertovať existujúcu základňu používateľov Instagramu na nové účty Threads, keďže používatelia sa musia prihlásiť prostredníctvom Instagramu. 

Ďalšou výhodou novej sociálnej siete je to, že používatelia budú môcť prepínať medzi textovou aplikáciou a Instagramom. Príspevky v aplikácii Threads možno zdieľať ako „príbeh“ alebo profil používateľa na Instagrame.

Oproti tomu negatívne recenzie hovoria najmä o jednej nevýhode. Aplikácia Threads a Instagram je prepojená, čo znamená, že ak si budete chcieť účet na sociálnej sieti Threads vymazať, v tom prípade si zrušíte oba účty naraz.

Zdroje: threads.net, youtube.com, unsplash.com

Témata:
Internet

Najnovšie články