Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Be real sociálna sieť – ako funguje, download aplikácie, login a add friends

Aktualizované:

Autor: Marcela

Be real aplikáca

Be real je moderná a autentická sociálna sieť. Pred tým ako ju začnete používať je potrebné spraviť download, login a pridať si priateľov. Poradíme vám, ako funguje táto sociálna sieť, ako sa prihlásiť do účtu a ako ho vymazať.

Be real

Be real je sociálna sieť, ktorá bola vyvinutá v roku 2020 a podobne ako sociálna sieť Mastodon sa momentálne dostáva na vrchol svojej úspešnosti.

Vyvinuli ju Alexis Barreyat a Kevin Perreau a jej hlavná myšlienka je zahodiť dokonalosť fotiek na sociálnych sieťach a do života priniesť reálnosť.

V článku nájdete

Be real čo to je

Be real je nová autentická sociálna sieť, podobne ako Threads. Avšak táto sieť má úplne iné posolstvo, ako sociálne siete doteraz.

Be real sa snaží svojich užívateľov odučiť od filtrov a upravených fotografií. A robí to veľmi chytlavým spôsobom. Na konci roka 2022 mala táto francúzska sociálna sieť už viac ako 50 miliónov užívateľov.

Be real ako to funguje

Používanie sociálnej siete je veľmi jednoduché. Be real aplikácia je prvé, čo si musíte stiahnuť. Po stiahnutí aplikácie príde každý deň používateľovi upozornenie. Upozornenie prichádza vždy v rozdielnom čase.

Po tom, ako vám príde upozornenie máte dve minúty na to, aby ste odfotili, čo práve robíte a spravili si selfie. Selfie slúži na to, aby vaši priatelia videli, ako pri tom vyzeráte.

Pointou je, že aplikácia neobsahuje žiadne efekty, filtre a podobne skrášlujúce funkcie. V aplikácii sa ukazujete naozaj v svojej reálnej podobe bez úprav.

V prípade, že nestihnete fotku urobiť do dvoch minút, môžete tak urobiť aj neskôr, ale vaši priatelia oneskorenie uvidia. Oneskorené fotky strácajú autenticitu. V prípade, že nepostnete fotky vôbec, neuvidíte reals ostatných používateľov.

Be real aplikácia

Bereal aplikácia je spôsob ako využívať túto sociálnu sieť, bez nej by to nešlo.

Be real app je charakterizovaná ako najjednoduchšia aplikácia, cez ktorú môžete zdielať fotky. Dokonca Be real appka store zaradilo túto aplikáciu medzi najúspešnejšie v roku 2022.

Be real download

Be real download zrealizujete na Google Play. Google play je určený pre používateľov operačného systému Android.

Alebo si môžete aplikáciu stiahnuť na App store, ktorá je určená pre operačný systém iOS, a teda zariadenia značky Apple. V App store nájdete aj čínsku aplikáciu We Chat.

Stiahnutie tejto sociálnej siete nevyžaduje nič špeciálne a stiahnete ju presne tak, ako ste zvyknutí. Aplikácia je zdarma, takže nemusíte hradiť žiadne poplatky.

Ako sa prihlásiť do Be real

Bereal login je potrebný k prihláseniu do vášho účtu. Pokiaľ ste na sociálnej sieti úplne nový, pred tým ako ju začnete používať, je potrebné si vytvoriť účet. Urobíte to jednoducho.

 1. Stiahnete si aplikáciu, vyplníte užívateľské meno a vek narodenia.
 2. Vyplňte telefónne číslo a overte ho pomocou kódu z SMS.
 3. Nastavte si svoje username, pod ktorým chcete vystupovať.
Be real login
Zdroj: co-to-je.sk
 1. Povolíte prístup ku kontaktom a vyberiete, ktoré kontakty si chcete pridať.
 2. Povolíte hlásenia a kliknete na hlásenie, ktoré sa vám zobrazí.
Be real návod na prihlásenie
Zdroj: co-to-je.sk
 1. Potvrdíte prístup ku kamere.
 2. Hotovo a môžete posielať reals.

Aplikácia vás neodhlasuje, to znamená, že Be real login nie je potrebný zadávať pokaždým, keď z aplikácie odídete.

Pokiaľ sa do sociálnej siete vrátite, otvorí sa vám hlavná obrazovka, kde vidíte vašich priateľov a váš posledný príspevok.

Význam smajlíkov pri tejto aplikácii nepotrebujete poznať, keďže sa jedná o aplikáciu, kde si vzájomne posielate fotky bez konverzácie.

Be real ideas

Be real ideas sú ťažko definovateľné, keďže sa jedná o autentickú sociálnu sieť, ktorá chce zverejňovať reálne okamžiky a situácie.

Je dobré mať pri postovaní vašich reals dobré svetlo a napríklad sa pri fotení postaviť alebo urobiť inú nezvyčajnú pózu, ktorá by danú situáciu vystihovala.

Taktiež je veľmi príjemnou zmenou, keď dáte vaše príspevky urobiť niekomu inému. Ako pamiatku budete mať situáciu, v ktorej ste sa nachádzali ale aj selfie človeka, ktorý vás fotil.

Be real add friends

Be real add friends alebo v slovenčine pridanie priateľov je veľmi jednoduché.

Môžete to urobiť na začiatku pri registrácii alebo jednoducho kliknete na hlavnej obrazovke na tlačidlo add friends, kde si môžete vybrať z vašich kontaktov, ktoré sociálnu sieť využívajú alebo môžete vaše kontakty do siete pozvať.

Rovnako tak môžete urobiť kliknutím v ľavom hornom rohu na dvoch malých panáčikov. Tu nájdete návrhy priateľstva, súčasných priateľov a žiadosti o priateľstvo.

Be real add friends
Zdroj: co-to-je.sk

Be real deleted account

Deleted account na Be real urobíte jednoducho. V prípade, že vás aplikácia omrzela a chcete ju vymazať, postupujte podľa nasledovného zoznamu.

 1. Kliknite na váš profilový obrázok v pravom hornom rohu.
 2. Následne kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.
 3. Kliknite na Other a potom na Deleted Account.
Be reals deleted account
Zdroj: co-to-je.sk
 1. Potvrďte stlačením Yes, I am sure.
 2. Hotovo, účet vymazaný.

Be real Instagram

Be real a Instagram sa prvotne na seba podobajú. Avšak pointa je úplne iná. Instagram ukazuje dokonalé životy ľudí, podnikateľov a influencerov a je určený aj ako obchodný a marketingový nástroj.

Be real vôbec taký nie je. Na Be real nie je možné vytvoriť obchodný účet a nenájdete tam ani možnosť propagovania príspevkov a podobné funkcie Insagramu.

Be real recenzie

Be real recenzie hovoria o inovatívnej sociálnej sieti. Ľudia si pochvaľujú reálnosť a nestrojenosť fotiek.

Pozitívne reakcie sú aj na to, že môžete vidieť vašich priateľov v prirodzených situáciach počas bežného života.

Nevýhodou je, že Be real Slovensko ešte nie je moc známe. Tým pádom na nej nenájdete toľko vašich známych ako na Instagrame či Facebooku.

Pokiaľ sa chcete spojiť so svojimi známymi na Facebook poradíme vám ako zistiť heslo na FB.

Be real meaning

Be real meaning alebo teda doslovný preklad do slovenčiny znamená buď skutočný. Od čoho sa odvíja aj celá pointa tejto sociálnej siete.

V dobe keď sa zabúda na skutočnosť a prezentujú sa iba predstrojené pózy a dokonalé životy, aplikácia chce dosiahnuť, aby ľudia boli reálnejší a prezentovali viac ich skutočné životy.

Be real Wikipedia

Be real Wikipedia vám poskytuje všetky základné a dôležité informácie, ktoré sú o tejto novej sociálnej sieti dostupné.

Nájdete tak všeobecné informácie, návod ako aplikácia funguje ale aj zaujímavosti zo života zakladateľov.

MOMA Be real merch

Be real MOMA je módna značka, ktorá nemá spojitosť so sociálnou sieťou. Za touto značkou stojí mladá podnikateľka MOMA, ktorá chce ľuďom dokázať, že aj pomocou módy môžu ukázať, kým sú a nemusia sa vždy obliekať podľa posledných trendov. Prezrite si MOMA merch Be real a možno sa vám zapáči.

Be real podcast

MOMA podcast Be real je najmä o rozoberaní všetkých tém, pretože v tomto podcaste nie je nič tabu. Rôzne podcasty nájdete aj na ZAPO zábava v podcastoch.

Bereal podcast má 3 epizódy, ktoré riešia témy:

 1. Be real: S mužom o mužoch
 2. Be real: Čomu nás učí karanténa
 3. Be real: Mali ste niekedy obavy z toho, že nežijete správne?

Zdroje: wikipedia.sk, youtube.com, forbes.sk

Témata:
Internet

Najnovšie články