Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Bloody mary drink – recepty, cena, pôvod, obsah alkoholu a kalórií

Aktualizované:

Autor: Lenka

Bloody mary

Bloody mary drink je trošku iným kokteilom. Nečakajte žiadnu sladkú chuť, práve naopak – na jeho prípravu potrebuje soľ. Pozrite sa, ako pripraviť coctail bloody mary a vyskúšajte jeho rôzne variácie!

Bloody mary drink

Bloody mary drink je obľúbený najmä medzi tými, ktorí si nepotrpia na sladké drinky. Tento nápoj je obľúbený najmä počas letných prádznin.

Krvavá mary nápoj vytvoríte vďaka nezvyčajnej kombinácií paradajkového džúsu a vodky. Taktiež budete potrebovať worcesterovú omáčku a tabasco. I keď je pravdou, že túto nezvyčajnú kombináciu nezvládne každý.

Coctal bloody mary v sebe spája kombináciu nevšedných ingrediencií. Ak aj vy patríte medzi milovníkov toho pikantného krvavo červeného drinku, prinášame vám zaujímavé recepty, ktoré stoja za vyskúšanie!

V článku nájdete

Krvavá mary nápoj pôvod

Nápoj krvavá mary pôvod je celkom nejasný. Existuje viacero teórií ohľadne toho, kto a kedy tento nápoj prvý namiešal. Rovnako existuje aj viacero pohľadov na to, podľa koho je tento drink pomenovaný.

Hovorí sa, že krvavá mary nápoj vznikol niekedy v 20. až 30. rokoch 20 storočia. Bloody Mary údajne vynašiel francúzsky barman Petiot. Ďalším možným pôvodcom mal byť hollywodsky komik George Jessel.

Tento barman ho nemiešal pre jedného zo zákazníkov, ktorý chcel taký drink, aby ho na ňom jeho žena nerozoznala po vôni.

Príprava Bloody mary nie je žiadnym ťažkým orieškom. Stačí iba, keď nakúpite potrebné ingrediencie a následne sa s dochucovaním pohráte podľa vlastných predstáv.
Zdroj: unsplash.com

Ani pôvod názvu Bloody mary nie je jasný. Spája sa s viacerými historickými postavami, ako je napríklad kráľovná Mária I., prezývaná Bloody Mary, ktorá behom svojej vlády dala popraviť viac ako 300 nevinných.

Bez ohľadu na názov aj históriu, Bloody mary drink je jedným z najobľúbenejších drinkov. V USA má dokonca aj svoj národný deň – neoficiálny, konkrétne 1. januára. Obľúbeným drinkom je aj Moscow Mule, Long Island drink a Mimosa drink.

Bloody mary cena

Bloody mary nápoj nie je možné vzhľadom na špeciálne ingrediencie a ich mix kúpiť, či už na internete alebo v kamenných predajniach. Zájsť si môžete na bloody mary do baru, kde vám ho môžu namiešať. Prípadne si na ňom môžete pochutiť v pohodlí domova.

Bloody mary obsah alkoholu

V prípade Bloodymary sa dá celkom zaujímavo experimentovať s použitým alkoholom a jeho množstvo závisí len od vás a od vašich preferencií. Či už uprednostníte viac vodky alebo paradajkového džúsu, chutiť musí jedine vám!

Veľmi orientačne sa uvádza, že 250 ml tohto nápoju obsahuje 4,5 % alkoholu. Samozrejme to záleží od toho, koľko vodky použijete. Podobné množstvo alkoholu má Cuba libre

Ale ak uprednostníte nápoje s menším obsahom kalórií, vyskúšajte Long Island drink alebo Gin tonic.

Bloody mary recept

Bloody Mary je sviežim letným kokteilom, ktorého základ tvorí vodka a paradajkový džus. Verili by ste tomu, že Bloody mary recept je podľa mnohých liekom na opicu? Inšpirujte sa rôznymi receptami – či už tým klasickým alebo netradičnými!

Ingrediencie:

 • 45 ml vodky
 • 90 ml paradajkového džúsu
 • 15 ml citrónovej šťavy
 • podľa chuti worčesterovú omáčku, tatbasco omáčku, soľ, korenie
 • trochu ľadu
 • na ozdobu stonkový zeler a limetku

Postup:

 1. Vysoký pohár naplňte ľadom, pridajte všetky ingrediencie a premiešajte.
 2. Nakoniec ozdobte stonkovým zelerom, plátkom limetky a podávajte.
Krvavá mary nápoj vytvoríte vďaka nezvyčajnej kombinácií paradajkového džúsu a vody. Taktiež budete potrebovať worcesterovú omáčku a tabasco.
Zdroj: unsplash.com

Virgin Bloody mary

Bloody mary si môžete pokojne vychutnať aj vtedy, keď nemôžete piť alkohol. Tento nealkoholický koktail je vhodnejšie piť pred večerou.

Ingrediencie:

 • 500 ml paradajkovej šťavy
 • 50 g olív
 • 2 pikantné sterilizované uhorčičky
 • 2 stonky stopkového zeleru (zo stredu s lístkami)
 • 2 špáradlá
 • podľa chuti tabasco, omáčka worcester, korenie, limetková šťava

Postup:

 1. Uhorky nakrájajte a spolu s olivami napichajte na špáradlá. Zeler očistite a osušte.
 2. Paradajkovú šťavu premiešajte s trochou šťavy z limetky a podľa chuti dochuťte omáčkou worcester a tabascom.
 3. Mierne okoreňte a podávajte v pohári so zelerom a olivami.

Originálna „Bloody Mary“ s vajcom

Túto verziu nápoja vynašli ruskí barmani. Recept síce kopíruje mnohé tradičné nápoje, ale spôsob prípravy je trochu odlišný.

Ingrediencie:

 • 50 g vodky
 • 1 vajce (odporúča sa použiť žĺtok, a to najlepšie z 2 vajec)
 • 100 g paradajkovej šťavy
 • citrónová šťava z polovice citróna
 • štipka korenia a soli

Postup:

 1. Do pohára dajte žĺtok. Pridajte soľ, paradajkovú šťavu, citrón a korenie.
 2. Jemne prilejte vodku, nápoj nemusíte miešať.

Bloody mary kalórie

Bloody mary kalórie si môžete jednoducho vypočítať v kalorických tabuľkách na internete. V kalorických tabuľkách stačí zadať koľko mililitrov ste vypili a dozviete sa množstvo kalórií. Podobné množstvo kalórií obsahuje aj Negroni drink, Bloody Mary drink a Hugo Spritz drink.

Kalórie drinku Bloody mary

MililitreKalórie
100 ml125 kcal
200 ml250 kcal
300 ml375 kcal
400 ml500 kcal
500 ml625 kcal

Pripomíname, že v súlade s platnými zákonmi je konzumácia alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov prísne zakázaná.

Zdroj: unsplash.com, kaloricketabulky.sk

Najnovšie články