Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Obrovský slalom Sölden 2023: Program, výsledky, Petra Vlhová, live prenos

Aktualizované:

Autor: Pavol

Obrovský slalom Sölden live, program, Vlhová

Obrovský slalom Sölden 2023 sú prvé preteky Svetového pohára alpských lyžiarok a lyžiarov v novej sezóne. Pozrite si program, aktuálne výsledky SP Sölden, kedy ide Petra Vlhová, a kde nájdete live prenos z tohto podujatia. Sölden svetový pohár 2023 sa koná 28. a 29. októbra.

Obrovský slalom Sölden

Nová sezóna alpského lyžovania sa začína v Rakúsku a Obrovský slalom Sölden je prvé podujatie, ktorým štartuje Vlhovej program.

Ženský obrák sa ide v sobotu 28. októbra, ten mužský, s pravdepodobnou účasťou bratov Žampovcov, zas v nedeľu 29. októbra. Čítajte všetko dôležité v našom článku.

V článku nájdete

Sölden preteky

Rakúska lyžiarska obec Sölden prináša preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní aj tento rok. Ide o veľmi tradičné dejisko SP, aj keď minulý rok tu podujatie bolo zrušené pre nepriaznivé počasie.

Fanúšikovia teraz veria, že sa nič podobné opakovať nebude, keďže sa novej sezóny nevedia dočkať.

Sölden svetový pohár 2023 program

Sölden svetový pohár 2023 program obsahuje ako obrovský slalom žien, tak aj obrovský slalom mužov, počas víkendu 28. a 29. októbra.

V ženskom obráku sa očakáva veľký boj o víťazstvo, do ktorého by mala prehovoriť aj naša Petra Vlhová. Medzi mužmi zas veríme v účasť Adama a Andreasa Žampovcov, ktorí sa určite chcú vo svojej preferovanej disciplíne prebojovať do 2. kola.

Sölden 2023 program

Disciplína1. kolo2.kolo
Obrovský slalom žien28.10. od 10:00h28.10. od 13:00h
Obrovský slalom mužov29.10. od 10:00h29.10. od 13:00h

Vlhová Sölden

Petra Vlhová má stredisko Sölden celkom v obľube. V rokoch 2020 a 2021 tu skončila zhodne na 3. mieste

Do novej sezóny vstupuje aj teraz s ambíciami najmä vyhrávať v jej silných technických disciplínach (obrovský slalom + slalom) a bodovať v rýchlostných disciplínach (zjazd + Super-G).

https://www.youtube.com/watch?v=JpZreG62JCE&ab_channel=ROMANDHMORAVEK

SP Sölden 2023 výsledky

Výsledky podujatia SP Sölden 2023 v rámci obrovského slalomu žien aj mužov a priebeh oboch kôl týchto pretekov, môžete nájsť na webe 7sport.sk.

Obrovský slalom Sölden 2023 live

Obrovský slalom Sölden 2023 live v TV odvysiela verejnoprávny kanál RTVS Šport. Práve táto stanica má práva na priame prenosy Svetového pohára z územia Rakúska, a tak tu tiež môžete sledovať ako jazdí Vlhová dnes live.

Okrem RTVS Šport prinesú priame prenosy zo Söldenu aj tradičné kanály Eurosport a ČT Sport.

Svetový pohár Sölden online

Svetový pohár Sölden online môžete pozerať cez internet na webe rtvs.sk, no tento prenos je dostupný len pre tých ľudí, ktorí sa nachádzajú na území SR, keďže sledovanie je geograficky obmedzené.

Podobne funguje aj webový live stream od ČT Sport na webe ceskatelevize.cz, ktorý môžete pozerať, ak ste na území ČR.

Eurosport má taktiež svoju možnosť sledovania cez web či mobilnú aplikáciu Eurosportu a toto streamovanie je spoplatnené sumou cca 5,40 eur/mesiac.

Sölden svetový pohár

Sölden je prestížna lyžiarska obec v spolkovej krajine Tirolsko, ktorá sa často označuje za veľkomesto lyžiarov. Nachádza sa v údoli Ötztal v nadmorskej výške 1368 metrov.

Pretekári a pretekárky tu vo svetovom pohári štartujú na ľadovci Rettenbach, ktorý je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.

Ak ste tiež teraz dostali chuť na lyžiarske zážitky, nemusíte cestovať až do Söldenu, ale môžete vyskúšať napríklad slovenské svahy v Ski Bachledová.

Svetový pohár alpské lyžovanie dnes

Všetko podstatné o Svetovom pohári v alpskom lyžovaní dnes môžete čítať aj na oficiálnych stránkach FIS (Medzinárodná lyžiarska federácia).

Zdroje: wikipedia.com, fis-ski.com, canva.com, youtube.com

Najnovšie články