Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Singles Day – význam, dátum, obchody, zľavy a akcie na Slovensku

Aktualizované:

Autor: Lenka

Singles day

Singles Day je v niektorých častiach sveta najväčším nákupným sviatkom, ktorý sa začal oslavovať ako protipól k zamilovanému Valentínovi. Zistite, kedy bude a aké zľavy a akcie môžete očakávať.

Singles Day

„Singles Day“ je významný a populárny obchodný sviatok, ktorý má svoje korene v Číne. Je známy predovšetkým ako deň, kedy slobodní ľudia oslavujú svoju slobodu a rovnako je to deň masívnych zliav a obchodných akcií podobných americkému Black Friday.

S postupujúcim časom sa Singles Day premenil na jeden z najväčších nákupných dní na svete. Obrovské zľavy a propagácie sa konajú nielen v kamenných obchodoch, ale hlavne na internetových platformách.

V článku nájdete

Oslava nezadaných

V súčasnosti je Singles Day najdôležitejším dňom pre čínsky e-commerce, ktorý za 24 hodín preskočí tržby niekoľkodňových Black Friday aj Cyber Monday dokopy.

V rôznych častiach sveta sa oslavuje niekoľko ďalších súvisiacich dní vrátane Dňa osamelých (15. februára) a Národného dňa nezadaných (11. marca).

Singles day 11.11.
Zdroj: unsplash.com

Singles day 2024 dátum

Dátum si zapamätáte ľahko. Singles Day sa totiž slávi vždy 11. 11. a jednotky v dátume poukazujú práve na nezadané osoby.

Na Slovensku sa v tento dátum oslavuje aj Martin na bielom koni.

História Singles day

Tento sviatok sa začal ako študentská tradícia na Univerzite Nanjing v roku 1993. Skupina študentov sa rozhodla, že 11. novembra bude dňom, kedy oslávia to, že sú slobodní.

Pôvodná myšlienka bola protikladom k Valentínu a mala podporiť nezávislosť a slobodu. Postupne sa z tohto dňa stala populárna kultúrna udalosť v Číne a neskôr aj v iných krajinách.

Singles day zaujímavosti

Je iróniou, že Deň slobodných teraz slúži ako príležitosť na stretnutie slobodných ľudí, na ktorých sa organizujú večierky a iné spoločenské stretnutia. Je to obľúbený dátum aj pre svadby.

V tento deň zároveň čínske médiá diskutujú o otázkach súvisiacich s láskou a vzťahovými témami.

Zaujímavosti Singles day

  • Dátum 11.11.: Výber dátumu nie je náhodný. Čísla 11/11 vyzerajú ako štyri osamelé jednotky, čo symbolizuje jednotlivcov, ktorí sú slobodní.
  • Obchodný fenomén: Pôvodne oslava single života, Singles Day sa rýchlo premenil na obrovský obchodný fenomén. Je to teraz najväčší online nákupný deň na svete.
  • Guinnessov svetový rekord: Singles Day drží niekoľko Guinnessových svetových rekordov, vrátane rekordu za „najväčší objem online nakupovania za 24 hodín“.
  • Sociálne aspekty: Okrem obchodných aspektov, Singles Day slúži aj ako príležitosť pre single ľudí oslavovať svoj životný štýl, organizovať párty a sociálne stretnutia. V niektorých prípadoch sa konajú akcie zamerané na zoznámenie, ako sú rýchle rande alebo „blind date“ párty.

Singles day 2024 Slovensko

Do akcie Singles day sa zapájajú mnohé obchody na Slovensku – či už tie známe alebo menej známejšie podobne ako pri Cyber Monday.

Zľavy a propagačné akcie na rôznych platformách, ako sú online obchody a občas aj kamenné predajne, lákajú zákazníkov na výhodné ponuky.

Singles day Aliexpress

Singles Day na AliExpress v roku 2024 sa bude konať od 11. do 17. novembra. Počas tohto obdobia budú zákazníci môcť využívať zľavy až do 90% a k dispozícii budú aj kupóny s hodnotou až 150 dolárov na všetky možné kategórie.

Toto obdobie predaja je hlavným obchodným udalosťou roka pre čínsku platformu AliExpress.

Jysk Singles day

JYSK, známy obchod s domácimi potrebami, oslavuje Singles‘ Day (Deň nezadaných) so zľavami až 60% na viac ako 1000 výrobkov.

Táto ponuka sa stáva dostupnou už pred samotným dňom Singles day Jysk, ktorý pripadá na 11. novembra. Medzi zľavnené produkty patrí široká škála tovaru, vrátane herných stoličiek, kúpeľňových predložiek, prikrývok, šatníkových skríň a matracov, ako aj povlečenia.

Mango Singles day

Mango sa zvyčajne zapája do Single day výpredajov každý rok a ponúka významné zľavy na tisíce položiek, vrátane topánok, čižiem, kabeliek, vlnených kabátov, džínsov a ďalších.

Phillips Singles day

Počas výpredaja Singles Day na webovej stránke Philips Singapur môžu zákazníci využiť niekoľko ponúk.

Jednou z nich je zľava 30 dolárov pri prvom nákupe pre nových užívateľov počas výpredaja 11.11. Singles Day a dodatočná zľava 80 dolárov pri minimálnom nákupe 400 dolárov s použitím špeciálneho kód.

Jednotlivé zľavy sú následne prepočítané na menu, v ktorej nakupujete.

Singles day Lego

Lego Singles Day je príležitosťou využiť rôzne zľavy na nákup. Zľavy a akcie budú známe neskôr a budeme ich aktualizovať.

Medzinárodný Singles Day

„Medzinárodný Singles Day“ sa oslavuje aj 11. marca. Je to jedinečný sviatok, ktorý je zameraný na oslavu nezávislosti a sebalásky. Taktiež vznikol ako protiklad k tradičným romantickým sviatkom, ako je Valentín a kládol dôraz na dôležitosť byť šťastným a spokojným sám so sebou, bez ohľadu na to, či je človek v partnerskom vzťahu alebo nie.

Tento deň slúži ako pripomienka, že byť single nie je stavom, ktorý treba „opraviť“, ale skôr niečo, čo môže každý oslavovať.

Zdroje: wikipedia.org, investopedia.com, reuters.com

Témata:
Kalendár

Najnovšie články