Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Gašperov mlyn – trasa, menu, poukazy, ubytovanie a recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Gašperov mlyn Batizovce

Gašperov mlyn patrí medzi jedinečné miesta na Slovensku. Tento komplex ponúka skutočný gastronomický zážitok, eleganciu a nádherné ubytovanie. Pozrite sa na to, ako urobiť rezerváciu do jednej z najlepších reštaurácii sveta. Takáto je cena degustačného menu.

Gašperov mlyn

Gašperov mlyn patrí medzi populárne reštaurácie na Slovensku podobne ako Salaš Krajinka. Oba komplexy sa nachádzajú v blízkosti Tatier, avšak Gašperov mlyn z Batizoviec ponúka okrem reštaurácie aj ubytovanie.

Nejedná sa však o úplne bežnú reštauráciu, tento podnik získal niekoľko vzácnych ocenení a dostanete sa sem len s rezerváciou, ktorú je potrebné urobiť aj niekoľko týždňov vopred.

Koncept tohto podniku je postavený na degustačnom menu vytvoreného z tých najkvalitnejších surovín s minimálnym dopadom na životné prostredie.

V článku nájdete

Gašperov mlyn Batizovce

Gašperov mlyn sa nachádza v obci Batizovce, ktorá sa nachádza medzi Popradom a Štrbou.

Pokiaľ sa chystáte navštíviť mlyn Batizovce, je to ideálna príležitosť, ako využiť rekreačný poukaz a návštevu spojiť s viacdenným výletom. S poukazom môžete totižto ušetriť nemalé množstvo peňazí.

Nezabudnite myslieť na to, že reštauráciu je možné navštíviť len s rezerváciou a jej kapacita je obmedzená. Dokonca sa tento podnik radí medzi adult friendly, čo znamená, že nie je vhodná pre deti do 15 rokov.

Gašperov mlyn trasa

Presná adresa Gašperovho mlynu je Štúrova 121/75, 059 35 Batizovce a najlepšie je sa sem vybrať osobným automobilom.

Zo Štrby sa sem dostanete autom za 15 minút a musíte sa držať cesty E50 a 18, po ktorej sa dostanete do obce Svit. Z cesty E50 budete vychádzať výjazdom 495 na Mengusovce.

Rovnako dlho trvá cesta do Batizoviec aj z Popradu, kde sa musíte držať cesty číslo 18.

Pokiaľ cestujete zo Štrby alebo z väčšej diaľky po cestách, ktoré sú spoplatnené nezabudnite na diaľničnú známku, inak vám hrozí vysoká pokuta.

Gašperov mlyn menu nenájdete nikde zverejnené. Je to z toho dôvodu, že sa jedná o degustačné menu, ktoré je vždy originálne a jedinečné.

Cena degustačného menu, ktoré sa skladá z 8 a viac chodov je stanovené na 90 € eur na osobu.

Gašperov mlyn ponuka a výber jednotlivých chodov je závislý od šéfkuchára Jozefa Brezu. Jozef Breza rád pracuje s produktami, ktoré sú typické pre našu krajinu, no zároveň do prevedenia finálnych jedál prináša určitú formu luxusu a kulinárskej výnimočnosti.

Gašperov mlyn párovanie vín

Gašperov mlyn Batizovce ponúka k degustačnému menu aj párovanie vín. To znamená, že ku každému chodu vám prinesú aj vzorky vína, ktorá sa k danému jedlu dokonalé hodia.

Párovanie vína je za príplatok a jeho cena je 40 eur na osobu.

Ideálne ladenie vín k danému jedlu má na starosti someliérka reštaurácie Slavomíra Raškovič.

Gašperov mlyn rezervácia

Rezervácia je do Gašperovho mlynu v Batizovciach nevyhnutnosťou. Vzhľadom na to, že reštaurácia má naozaj nízku kapacitu, aby návštevníkom poskytla skutočný zážitok, je obsadená na niekoľko týždňov vopred.

Rezerváciu si môžete urobiť na oficiálnej stránke mlynu cez rezervačný systém alebo telefonicky. Usadenie do reštaurácie je možné najskôr o 16:55, na večeru si vyhraďte približne tri hodiny a vyrazte dostatočne včas, aby ste nemeškali.

Rezervačný systém je veľmi intuitívny, aby ste si boli pri vytváraní úplne istí, môžete postupovať podľa nasledovného návodu.

 1. Otvorte si stránku gasperovmlyn.sk
 2. V pravom hornom rohu kliknite na tri čiarky a následne na Rezervácia
 3. Vyberte si termín, čas, počet osôb a kliknite na Zistiť dostupnosť
Gašperov mlyn rezervácia
Zdroj: co-to-je.sk
 1. Vyplňte vaše požadované údaje
 2. Odsúhlaste všeobecné podmienky a kliknite na Rezervovať
 3. Na mail vám príde potvrdenie o rezervácii

Gašperov mlyn darčekový poukaz

Darčekový poukaz do Gašperovho mlynu zakúpite na originálnej stránke tejto reštaurácie.

Celý proces zakúpenia darčekového poukazu až po jeho doručenie prebieha online. To znamená, že poukaz môžete zaplatiť kartou a do niekoľko minút vám bude doručený na email. Reštaurácia poukazy nezasiela poštou.

Darčekové poukazy Gašperov mlyn

PoukazCena
Degustačná večera pre dve osoby190 €
Degustačná večera pre dve osoby s párovaním vín265 €

Darčekový poukaz je dobrým tipom na vianočný darček, pre tých, ktorí majú radi zážitky a gastronomické potešenie.

Gašperov mlyn ubytovanie

V Gašperovom mlyne môžete využiť možnosť ubytovania, k dispozícii majú tri izby a jeden apartmán.

Cena ubytovania sa pohybuje od 100 € / noc a ubytovanie si rezervujete online na oficiálnej stránke v sekcii ubytovanie.

Súčasťou ubytovania je aj wellness, v ktorom sa nachádza:

 • fínska sauna a ochladzovacie vedro
 • parná sauna
 • infrasauna
 • tepidárium
 • ležadlá, sprchy a toalety

Gašperov mlyn ocenenia

Reštaurácia Gašperov mlyn získala sa svoje pôsobenie niekoľko ocenení na Slovensku, ale aj vo svete.

Vďaka oceneniam sa táto reštaurácia zaradila medzi najlepšie reštaurácie na Slovensku a dokonca je veľmi dobre známa aj v zahraničí.

Gašperov mlyn La Liste

Gašperov mlyn Batizovce bil zaradený do zoznamu tisíc najlepších reštaurácii z celého sveta v roku 2021 a aj v roku 2023.

La Liste 2023 priradil tejto reštaurácii 77,5 bodov z možných 100, čo ju medzi prvú polovicu najlepších reštaurácii sveta.

Okrem Gašperovho mlyna získala miesto v tomto zozname aj ďalšia slovenská reštaurácia UFO, ktorá sa nachádza v Bratislave.

Gašperov mlyn Gurmán Award

Reštaurácia Gašperov mlyn získala niekoľko ocenení aj od Gurmán Awards za výbornú gastronómiu a reštauračné služby.

Medzi cenné ocenenia, ktoré reštaurácia získala v roku 2023 patria 3 zlaté vidličky, ktoré podnik získal niekoľkokrát za sebou.

Gašperov mlyn HBO

Komplex Gašperov mlyn ste mohli vidieť aj na streamovacej platforme HBO.

Na HBO môžete sledovať rôzne filmy, seriály a relácie a jednou z nich je aj program Zero Waste Chef, ktorý sa zameriava na varenie bez zbytočného plytvania a zvyškov.

Jedna epizóda tohto zahraničného programu sa natáčala práve v Gašperovom mlyne. A to konkrétne 5. epizóda druhej série.

Podobné programy ako je Zero Waste Chef nájdete aj na streamovacích platformách, ako je napríklad Skyshowtime či Disney plus.

Gašperov mlyn majiteľ

Majiteľmi Gašperovho mlynu sú viacerí rodinní príslušníci Michala Gašpera, ktorý prišiel s prvotným nápadom otvorenia reštaurácie.

Spolumajiteľkou je aj jeho dcéra Slavomíra Raškovič, ktoré vedie reštauráciu spolu s jej manželom Petrom. Slavomíra je okrem toho aj hlavnou someliérkou mlynu a jeho manažérkou.

Gašperov mlyn recenzie

Gašperov mlyn patrí medzi najúspešnejšie podniky na Slovensku a rovnako to hodnotia aj návštevníci, ktorí sa tu zastavili na degustačnú večeru.

Reštaurácia sa pýši len spokojnými zákazníkmi, ktorí opisujú čas strávený v mlyne ako zážitok. Pozitívne slová nie sú iba na jedlo, ale aj na celkovú atmosféru a obsluhu.

Dokonca niekoľko návštevníkov sa vyjadrilo, že tento podnik by si zaslúžil Michelinskú hviezdu.

Gašperov mlyn fotky

Fotky Gašperovho mlyna nájdete uverejnené na ich oficiálnych stránkach.

Na fotkách môžete vidieť detaily ubytovania, wellnessu, ale aj zopár fotiek degustačného menu a celkového interiéru a exteriéru tohto podniku.

Gašperov mlyn kontakt

Kontakt na Gašperov mlyn nájdete na internetovej stránke tohto komplexu. Využiť ho môžete v prípade rezervácie alebo akéhokoľvek dotazu, ktorý na podnik máte.

Využiť môžete tieto kontakty:

 • mail : info@gasperovmlyn.sk
 • telefón: +421 905 033 462

Zdroje: gasperovmlyn.sk, youtube.com, gurmanawards.sk, laliste.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články