EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Malkia park – cenník, otváracie hodiny, program, zľavomat, ubytovanie a recenzie

Aktualizované:

Autor: Denisa

Malkia park

Navštívte prvú súkromnú zoologickú záhradu na Slovensku, v ktorej našlo útočisko už vyše 266 zachránených zvierat. Zistite, aké sú Malkia park otváracie hodiny a cenník služieb pre návštevníkov.

Malkia park

Hoci Malkia park už 7 rokov zachraňuje najmä mačkovité šelmy ako levy, tigre a pumy, v ZOO dnes nájdete dokopy až 69 rôznych druhov zvierat vrátane primátov, plazov alebo kopytníkov.

Okrem tejto súkromnej ZOO a niekoľkých národných zoologických záhrad máme na Slovensku aj Zookontakt Tatralandia, kde získate skutočný kontakt so zvieratami z tesnej blízkosti.

V článku nájdete

Zoologická záhrada Malkia park

Malkia park (Big Cats Rescue) sa stala v roku 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku, ktorá úzko spolupracuje s ostatnými ZOO u nás a v zahraničí, ako napríklad so ZOO Praha.

Súkromná ZOO Malkia Park poskytuje útočisko pre zvieratá, ktoré sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Svoj názov dostala podľa prvej zachránenej levice menom Malkia, čo v jazyku swahili znamená kráľovná.

Zoologická záhrada Malkia park nie je iba obyčajná ZOO, ale svojim návštevníkom ponúka aj ďalšie služby, a zážitky, ktoré sú atraktívnym spestrením každej návštevy.

Malkia park služby a zážitky

  • Tréner hyen (zážitkový program s ošetrovateľom zvierat spojený s tréningom hyen)
  • Nakŕm si ma (zážitkový program s ošetrovateľom zvierat a kŕmenie zvierat)
  • Safari jazda (safari jazda v špeciálne upravenom aute v blízkosti zvierat)
  • Cézar bez ubytovania (staňte sa na 1 deň ošetrovateľom bez ubytovania)
  • Cézar s ubytovaním (staňte sa na 1 deň ošetrovateľom+ ubytovanie)

V Malkia parku takisto nájdete aj služby ako ubytovanie v penzióne, reštauráciu a detský svet.

Okrem Malkia parku môžete počas leta navštíviť aj ďalšie známe ZOO na Slovensku, ako napríklad Bojnickú ZOO alebo najväčšiu zoologickú záhradu v Košiciach.

Malkia park zvieratá

Aj keď pôvodnou myšlienkou Malkia Parku bolo poskytnúť domov a nové útočisko pre týrané či nechcené veľké mačkovité šelmy, postupne si tu našli svoj domov aj medvede, opice, papagáje, či kopytníky.

Na ploche 7,2 ha prebýva celkovo 266 exemplárov, 69 rôznych druhov zvierat a vyše 46 mačkovitých šeliem ako levy, tigre, leopardy či jaguáre.

V prípade, že chcete urobiť dobrú vec a adoptovať si zvieratko zo ZOO na diaľku, urobiť tak môžete priamo na stránke malkiaparks.sk, kde si zvolíte výšku príspevku a či chcete prispievať jednorazovo, pravidelne alebo raz ročne.

Ako sa dostať do Malkia parku

Malkia park sa nachádza v Orechovej Potôni neďaleko Bratislavy.

To znamená, že na cestu do Malkie budete potrebovať platnú diaľničnú známku alebo môžete zvoliť rýchlostnú cestu bez mýta.

Malkia park otváracie hodiny

Zoologická záhrada Malkia je otvorená takmer počas celého roka od utorka do nedele, pričom čas otváracích hodín sa mení v závislosti od kalendárneho mesiaca. Vstup do ZOO so psom je zakázaný.

V pondelok a cez štátne sviatky je Malkia park zatvorený.

Otváracie hodiny Malkia park

DátumUtorok – Nedeľa
6.1. – 29.2.202410:00 – 15:00h
1.3. – 28.3.202410:00 – 16:00h
29.3. – 30.4.202410:00 – 17:00h
1.5.- 30.6.202410:00 – 18:00h
1.7. – 31.8.202410:00 – 18:00h
1.9. – 30.9.202410:00 – 18:00h
1.10. – 31.10.202410:00 – 17:00h
1.11. – 30.11.202410:00 – 16:00h
1.12. – 23.12.202410:00 – 16:00h
24.12.2024 – 5.1.2025ZATVORENÉ

Malkia park cenník

Čo sa týka vstupeniek do Malkia parku, tak tie sa dajú kúpiť buď priamo na mieste alebo online.

Malkia park online vstupenky kúpite na oficiálnej stránke zoologickej záhrady. Ich platnosť je 90 dní odo dňa nákupu vstupenky.

Rovnako tu nájdete aj neprenosné ročné pernamentky, ktoré obsahujú 10 vstupov počas roka.

Malkia park vstupné

KategóriaCena
Dospelí15 €
Dieťa 3 – 18 r.9 €
Študenti9 €
Seniori, držitelia ZŤP11 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí + 1 dieťa)37 €
Držitelia ZŤP-S + 1 doprovod 14 €
Ročná permanentka dospelý75 €
Ročná permanentka dieťa55 €

Zľavomat Malkia park

Zvýhodnené vstupy do Malkia parku môžete nájsť aj na rôznych zľavových portáloch.

Malkia park zľavomat ponuka väčšinou obsahuje zľavnené vstupné pre dospelú osobu, dieťa, študenta, ZŤP alebo seniora do zoologickej záhrady + krmivo pre zvieratá.

V minulosti bolo Malkia park zľavnené vstupné približne o 9 – 12 % lacnejšie ako pôvodná cena.

Malkia park ubytovanie

Ubytujte sa v penzióne MALKIA ** a užite si safari na maximum!

Malkia park ubytovanie ponúka jedinečnú možnosť zažiť atmosféru blízkosti exotických zvierat počas celého dňa, vidieť ich prebúdzať sa, byť pri ich kŕmení a sledovať ich denné rituály, čo bude pre vás nezabudnuteľný zážitok.

Nachádza sa tu 24 pevných lôžok, 7 moderných izieb, 4 luxusné apartmány a 2 bistrá.

Počas ubytovania v penzióne MALKIA ** máte možnosť navštíviť zoologickú záhradu nielen počas otváracích hodín, ale aj hodinu pred a po otváracích hodinách. Takisto máte celý čas k dispozícií detský kútik a v cene je aj krmivo pre vodné vtáctvo a kopytníky.

Malkia park ubytovanie cenník

KategóriaCena/noc
Dvojposteľová izba Standard89 €
Dvojposteľová izba s výhľadom96 €
Apartmán Deluxe (4 osoby)130 €
Apartmán Deluxe (3 osoby)115 €
Rodinný apartmán Royal (4 osoby)150 €

Čo sa týka občerstvenia, tak v bistre Malkia sa podávajú raňajky ubytovaným hosťom a dajú sa v ňom organizovať vopred dohodnuté firemné akcie či oslavy. Rovnako si tu môžu dať návštevníci parku rýchly obed, či dobrú kávu alebo nanuk v teplom počasí.

Program Malkia park

Zoologická záhrada ponúka okrem služieb aj Malkia park program pre širokú verejnosť a školy.

Od marca 2024 môžete pri návšteve parku cez víkendy a sviatky zažiť komentované kŕmenie zvierat. Kým lektor rozpráva zaujímavosti o danom druhu zvieraťa, ošetrovatelia im pripravia potravu.

Čo sa týka programu pre školy, tak od apríla do októbra je Malkia Park otvorený pre organizované návštevy školských výletov, prázdninových táborov a iné detské skupiny.

Pre najmenších návštevníkov je v priestoroch Penziónu Malkia pripravený veľký detský svet.

Malkia park cenník
Zdroj: unsplash.com

Malkia park recenzie

Recenzia Malkia parku na Google.sk má dokopy 6,3 tisíc hodnotení a ZOO získala do dnešného dňa 4,7 hviezdičiek z možných 5.

Na Googli nájdete aj recenziu miesta Salaš Krajinka.

Bolo výborne. O zvieratka je super postarané, areál je krásny a toľko šeliem nemajú v žiadnej zoo. Presne sme prišli v čase, keď sa všetky šelmy išli kŕmiť s komentármi, takže sme ich videli v plnej kráse. Je to tak na hodinku celé. Nebolo veľa ľudí, čo je tiež plus. (recenzia google.sk)

Najviac sú ľudia spokojní s naplnenými očakávania, ktoré pred vstupom do parku mali. Ďalej najviac bodov má vybavenosť, spokojnosť s personálom, čistota zariadenia, prostredie a pocit oddychu.

Najmenej sa návštevníkom páčilo to, že na mieste nie je pitná voda. Avšak pitnú vodu si môžete kúpiť v bufete alebo stánku, kde okrem vody nájdete aj sladké limonády či kávu. Rovnako niektorým zákazníkom prekáža hluk motokár zo Slovakia ringu, ktorý sa nachádza hneď vedľa parku.

Zdroje: malkiapark.sk, google.sk, youtube.com

Najnovšie články