Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Trnavský rínek 2024 – dátum, otváracie hodiny, program, prihláška, jesenný rínek

Autor: Denisa

Májový Trnavský rínek

Príďte si ku koncu mája užiť jarnú rínkovú atmosféru, nakúpiť pekné veci, pochutnať na dobrom jedle a stretnúť sa s priateľmi. Trnavský rínek 2024 sa koná na Kapitulskej ulici a okrem tradičného trhu sa môžete tešiť aj na bohatý sprievodný program.

Trnavský rínek

Májový Trnavský rínek je obľúbený trnavský jarmok, ktorý sa organizuje na neziskovom princípe.

To znamená, že okrem toho, že si nakúpite jedinečné výrobky od stoviek lokálnych predajcov a umelcov, zároveň prispejete aj na dobrú vec. Podobný sortiment kúpite aj trnavských na vianočných trhoch.

V článku nájdete

Májový Trnavský rínek

Tretiu májovú sobotu sa môžu návštevníci historického mesta Trnava už tradične tešiť na moderný mestský trh – Trnavský rínek 2024, ktorý v uliciach mesta ponúka poctivé produkty od lokálnych predajcov a umelcov, a zároveň predstavuje zaujímavé projekty.

Trnavský rínek organizačne a dobrovoľnícky zastrešuje nezisková organizácia Bronco. Trh funguje na neziskovom princípe, čo znamená, že peniaze z registračných poplatkov sa používajú na pokrytie nákladov spojených s organizáciou Rínku.

Rovnako tieto peniaze slúžia na podporu ďalších občianskych aktivít v meste Trnava a komunitného centra KUBIK, v ktorom sa nachádzajú kreatívne ateliéry a ktoré organizuje rozličné kultúrne podujatia.

Okrem májového rínku nezabudnite tento rok navštíviť aj Ondrejský jarmok v Brezne.

Trnavský rínek 2024

Aj tohtoročný Trnavský rínek ponúka svojim návštevníkom skvelé jedlo, sladké dobroty, nápoje priamo na ulici, výrobky od malovýrobcov a lokálnych producentov, ktoré doplní živý program v podobe koncertov, diskusií, divadelných predstavení a tvorivých dielní.

Májový Trnavský rínek 2024 sa koná v sobotu 18. mája na Kapitulskej ulici a Mikulášskom námestí.

Trnavský rínek mapa
Zdroj: co-to-je.sk

Otváracie hodiny májový rínek

Čo sa týka otváracích hodín májového Trnavského rínku 2024, tak tento rok si budete môcť na trhu nakúpiť v čase od 9:00h do 17:00h.

Trnavský rínek program 2024

Už 18. mája sa Kapitulská ulica a jej okolie premenia na trhovisko, na ktorom nájdete lokálne produkty, chutné občerstvenie, bohatý kultúrny program a najmä prežijete sobotu v príjemnom prostredí. 

Súčasťou Trnavského rínku 2024 bude aj Burza starožitností, kde sa dajú kúpiť platne, knihy a rôznorodé starodávne doplnky. Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla, na ktorých čaká gastro zóna plná sladkých a slaných chuťoviek od výmyslu sveta.

Okrem trhoviska sa môžu návštevníci tešiť aj na bohatý sprievodný program v podobe workshopov a výstavy fotografií na tému cudzincov na Slovensku.

Pripravené budú i komentované prechádzky historickou Trnavou a živé hudobné vystúpenia speváčok Lary Abou HamDam a Karin Sarkisjan.

Počas celej soboty budú prebiehať rôzne aktivity aj v parčíku na Kapitulskej, napríklad montessori pre deti, zábavné aktivity pod hlavičkou trnavského divadla či rozličné výtvarné aktivity.

Ďalšie tohtoročné trhy, jarmoky, festivaly a podujatia nájdete v kalendári festivalov.

Májový Trnavský rínek prihláška

Aj tento rok sa mohli do predaja na Trnavskom rínku zapojiť lokálni umelci a predajcovia, ktorí chceli na tohtoročnom jarmoku ponúknuť svoje výrobky a služby.

Tento rok odoslalo prihlášky neuveriteľných 290 záujemcov, z ktorých bude neziskovka postupne vyberať tých, ktorí sa zúčastnia májového rínku.

O výbere predajcov, ktorí sa budú môcť tento rok zúčastniť na trnavskom jarmoku, informuje organizácia na svojom Facebooku Trnavský rínek najneskôr do 24.3.2024.

Májový Trnavský rínek prihláška je k dispozícií na stiahnutie na oficiálnej webovej stránke podujatia.

Trnavský rínek doprava

Každoročne počas trvania Trnavského rínku je doprava v meste Trnava obmedzená. Dopravné obmedzenia budú platiť v sobotu v čase od 6:00h do 18:00h.

Napríklad minulý rok nebolo možné po celej dĺžke parku na Kapitulskej ulice parkovať a to v hornej ani dolnej časti. Horná časť ulice bola dočasne obojsmerná a dolná časť ulice pre autá úplne uzavretá rovnako ako aj priľahlé parkovisko na Mikulášskom námestí.

Preto využite radšej možnosť cestovať do Trnavy autobusom alebo vlakom zadarmo a vyhnite sa tak zbytočným dopravným obmedzeniam.

Jesenný Trnavský rínek

Nielen v máji, ale aj na konci roka sa koná podujatie Trnavský rínek, na ktorom je každoročne vyše stovka predajcov, workshopy a bohatý hudobný program. Jesenný Trnavský rínek sa koná každý rok v októbri, podobne ako mníchovský Oktoberfest.

Tento rok oslavuje Trnavský rínek 11. rokov a návštevníci nájdu v predajných stánkoch pestrú ponuku potravín, čajov, sirupov, vína, oblečenia, doplnkov a jesenných vencov.

Takisto nebude chýbať ani remeselná pekáreň, dobré zákusky či predajcovia z antikvariátov. 

Viac informácií o jesennom rínku nájdete na stránke trnavskyrinek.sk.

Témata:
Cestovanie Jarmoky

Najnovšie články