SURVIVOR 2024 už DNES Všetci účastníci tu!

Víno pod Hviezdami 2024 – dátum, vstupenky, program a recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Víno pod hviezdami 2023

Víno pod Hviezdami 2024 sa uskutoční aj tento rok. Pozrite sa, na aký dátum je toto podujatie stanovené a čo všetko majú pre vás organizátori pripravené. Z článku sa dozviete kompletný program, ceny vstupeniek, ale aj recenzie na minulé ročníky.

Víno pod Hviezdami

Víno pod Hviezdami je jeden z menších slovenských festivalov, ktorý vo svojom koncepte spája krásne prostredie viníc, dobrú chuť vína a kvalitné koncerty prevažne slovenských kapiel.

Toto podujatie je menšieho charakteru v porovnaní napríklad s Pohoda festivalom. Avšak môžete si tu užiť dostatok kvalitného vína, ako napríklad na Vinobraní Pezinok.

V článku nájdete

Víno pod Hviezdami 2024

Víno pod Hviezdami 2024 sa každoročne koná v areáli v slovenských vinohradov v Pezinku.

Víno pod Hviezdami Pezinok 2024 je už 7. ročníkom. Prvý ročník vznikol v roku 2017, kedy sa myšlienka sedenia vína na deke, pozorovania hviezd pri dobrej hudbe premenila na malé spoločenské podujatie.

V prípade, ak vám vyhovujú akcie v Penzinku, odporúčame vám navštíviť aj Malokarpatskú vínnu cestu, ktorá tadeto vedie.

Víno pod Hviezdami 2024 dátum

Víno pod Hviezdami 2024 dátum je stanovený na rovnaký víkend ako festival Atmosféra.

To znamená, že podujatie sa bude konať v termíne 2. – 3. augusta 2024. Festival Atmosféra trvá o jeden deň viac.

U susedov v Českej republike sa zase v auguste môžete tešiť na populárny festival Macháč.

Víno pod Hviezdami program

Program na festivale Víno pod Hviezdami 2024 ešte nie je známy. Avšak ako aj minulý rok, aj tento rok bude bohatý na degustáciu vína rôznych slovenských vinárov, kvalitné občerstvenie a celú atmosféru doplní hudobné vystúpenia rôznych slovenských kapiel.

Okrem bohatého kultúrneho programu sa môžete tešiť aj na najlepšie slovenské vína.

Prvotná myšlienka bola sedieť na deke, piť víno a pozorovať hviezdy. V dátume, kedy je festival organizovaný, je totižto možné sledovať meteorický roj Perzeidov, čiže padajúce hviezdy.

Program festivalu bude rozdelený na viacero dní:

Toto podujatie nájdete aj v kalendári festivalov 2024.

Program piatok

Piatkový program na festivale Víno pod Hviezdami budú tvoriť kvalitné slovenské kapely rôznych hudobných žánrov.

Presný program a line-up kapiel na piatok momentálne nie je zverejnený, túto informáciu budeme pre vás aktualizovať.

Program sobota

Program akcie na sobotu bude rovnako zverejnený na oficiálnych stránkach podujatia. Tešiť sa budete môcť na zvučné slovenské hudobné mená.

Minulý rok v sobotu vystúpili hudobníci ako napríklad Meowlau X Val, Jana Kirschner, Saymi, Billy Barman a dievčatá zo Sľuku a mnoho ďalších!

Pokiaľ by ste mali záujem o viac vystúpení ľudových súborov, potom vám odporúčame Folklórny festival Východná.

Víno pod hviezdami vstupenky

Vstupenky na festival Víno pod Hviezdami si môžete zakúpiť priamo na oficiálnej stránke festivalu alebo priamo na mieste v deň konania festivalu.

Jednotlivé vstupenky si môžete zakúpiť ako 2-dňovú pernamentku alebo ako 1-dňový lístok na piatok či sobotu.

Víno pod Hviezdami lístky

Typ vstupenkyCena
Pernamentka piatok – sobota75 €
Lístok na piatok40 €
Lístok na sobotu40 €

V cene vstupenky máte vystúpenia všetkých kapiel, ktoré sú uvedené v programe podujatia. Zároveň v rámci vstupenky máte možnosť ochutnať víno z 20 rôznych slovenských vinárstiev na jednom mieste.

Každá vstupenka totižto obsahuje degustačný balíček, ktorý obsahuje sklenený vínový pohár s logom podujatia a degustačné kupóny na víno.

V prípade, že sa zúčastníte oboch dní,dostanete dvadsať kupónov. Pokiaľ sa na podujatie chystáte len jeden z dní, dostanete pohár a desať degustačných kupónov na víno.

víno pod hviezdami vstupenky
Zdroj: unsplash.com

Víno pod Hviezdami ubytovanie

Ubytovanie na akciu Víno pod Hviezdami odporúčame zabezpečiť v dostatočnom predstihu. Vzhľadom na veľký záujem o túto akciu je častokrát ubytovanie vypredané niekoľko mesiacov vopred.

Tipy na ubytovania nájdete priamo na stránkach podujatia. Najlepšie pre vás bude, ak sa vám podarí zarezervovať si ubytovanie v Pezinku. Na výber máte niekoľko hotelov, penziónov a vinárstiev.

Rovnako pohodlné bude ubytovanie v Mode a Slovenskom či Chorvátskom Grobe.

Víno pod Hviezdami doprava

Doprava na festival Víno pod Hviezdami je jednoduchá a môžete sa sem dostať rôznymi spôsobmi.

Pešo sa sem dostanete zo železničnej stanice v Pezinku a musíte počítať s tým, že táto prechádza vám bude trvať približne 40 minút. Cesta je riadne vyznačená šípkami a smerovými tabuľami.

Druhou možnosťou je hromadná doprava mesta Pezinok. Najbližšia zastávka k podujatiu je Pezinok – Kupeckého. Nezabudnite si pozrieť rozpis jázd vopred, aby ste zbytočne dlho nečakali na spoj. Cesta trvá približne 11 minút.

Ďalším spôsobom dopravy na podujatie sú taxíky. Taxíky v meste sú dostupné viaceré, môžete využiť napríklad spoločnosť VIP TAXI, ktorú odporúča aj sám organizátor. Taxíky vás dovezú priamo na miesto konania.

Rovnako sa festival dostanete aj autom. Tento spôsob sa však moc neodporúča. Ak sa nedokážete inak dostať, pre účastníkov, ktorí prichádzajú autom je pripravené parkovisko v blízkosti podujatia. Avšak v tomto prípade nezabudnite na platnú diaľničnú známku.

Víno pod Hviezdami Facebook

Facebookový profil podujatia Víno pod Hviezdami slúži najmä ako komunikačný portál noviniek a aktuálnych informácií.

Na Facebookovom profile podujatia postupne zverejňujú mená kapiel aj vinárstiev. Zároveň sa tu môžete dozvedieť informácie o pridružených akciách a rovnako si tu môžete zasúťažiť o lístky na podujatie zdarma.

Aby ste sa dostali k informáciám, je potrebné byť prihlásení na túto sociálnu sieť. Ak si nepamätáte vaše heslo, vieme ako zistiť heslo na FB.

Víno pod Hviezdami recenzie

Víno pod Hviezdami recenzie sú veľmi pozitívne a podujatie si získava čoraz viac a viac fanúšikov.

Pochvaly smerujú najmä na celkový koncept. Spojenie kvalitného slovenského vína s pekným prostredím pezinských vinohradov a kvalitnej hudobnej produkcie je lákadlom pre mnohých účastníkov.

Víno pod Hviezdami Stará tržnica

Víno pod Hviezdami v Starej tržnici v Bratislave je zimná verzia tohto festivalu. Počas zimnej edície exteriér vinohradov nahradia priestory Starej tržnice.

Toto podujatie sa koná počas novembra a môžete tu ochutnať vzorky mladých vín. Rovnako, ako letné podujatie aj v Starej tržnici sa vždy môžete tešiť na bohatý hudobný program a množstvo sprievodných aktivít a kvalitné občerstvenie.

Vstupenky na podujatie v Starej tržnici si môžete zakúpiť priamo na mieste alebo online. V rámci vstupenky získate degustačnú pohár a kupóny na ochutnávky.

Víno pod Hviezdami 2023

Víno pod Hviezdami 2023 sa konalo 4. – 5. augusta. Koncept podujatia bol rovnaký ako iné ročníky a v roku 2023 ste mohli ochutnať vzorky z viac ako dvadsiatich vinárstiev.

Rovnako na vás čakal bohatý hudobný program, kde ste sa mohli zabaviť na kapely ako napríklad :

  • Para
  • Iné Kafe
  • Nerieš
  • Jana Kirschner
  • Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u

Okrem kapiel bolo počas piateho ročníka pripravené bohaté občerstvenie a množstvo sprievodných aktivít.

Ďalším vinárskym festivalom, ktorý môžete v roku 2024 navštíviť, je aj známy festival vína Vinobranie Modra.

Zdroje: vinopodhviezdami.sk, youtube.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články