LOH 2024 Všetky info tu!

Víno pod Hviezdami 2024 – dátum, vstupenky, program a recenzie

Aktualizované:

Autor: Marcela

Víno pod hviezdami 2023

Víno pod Hviezdami 2024 sa uskutoční aj tento rok. Pozrite sa, na aký dátum je toto podujatie stanovené a čo všetko majú pre vás organizátori pripravené. Z článku sa dozviete kompletný program, ceny vstupeniek, ale aj recenzie na minulé ročníky.

Víno pod Hviezdami

Víno pod Hviezdami je jeden z menších slovenských festivalov, ktorý vo svojom koncepte spája krásne prostredie viníc, dobrú chuť vína a kvalitné koncerty prevažne slovenských kapiel.

Toto podujatie je menšieho charakteru v porovnaní napríklad s Pohoda festivalom. Avšak môžete si tu užiť dostatok kvalitného vína, ako napríklad na Vinobraní Pezinok.

V článku nájdete

Víno pod Hviezdami 2024

Víno pod Hviezdami 2024 sa každoročne koná v areáli v slovenských vinohradov v Pezinku.

Víno pod Hviezdami Pezinok 2024 je už 7. ročníkom. Prvý ročník vznikol v roku 2017, kedy sa myšlienka sedenia vína na deke, pozorovania hviezd pri dobrej hudbe premenila na malé spoločenské podujatie.

V prípade, ak vám vyhovujú akcie v Penzinku, odporúčame vám navštíviť aj Malokarpatskú vínnu cestu, ktorá tadeto vedie.

Víno pod Hviezdami 2024 dátum

Víno pod Hviezdami 2024 dátum je stanovený na rovnaký víkend ako festival Atmosféra.

To znamená, že podujatie sa bude konať v termíne 2. – 3. augusta 2024. Festival Atmosféra trvá o jeden deň viac.

U susedov v Českej republike sa zase v auguste môžete tešiť na populárny festival Macháč.

Víno pod Hviezdami program

Program festivalu Víno pod Hviezdami 2024 je rozdelený na piatok a sobotu. Počas dvoch dní sa môžete tešiť na hudobné vystúpenia na dvoch pódiách, výborné slovenské vína od 30 vinárstiev, kvalitné občerstvenie a padajúce hviezdy (Perzeidy).

Kompletný line-up vystupujúcich nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

Víno pod Hviezdami program

Víno pod Hviezdami program piatok

Piatkový hudobný program tohtoročných hviezd sa uskutoční 2. augusta a je bohatý na množstvo skvelých interpretov. Napríklad Helenine oči vystúpia aj na Topfest 2024.

Súčasťou sprievodného programu bude takisto aj diskusný stan a program pre najmenších.

Piatok Víno pod Hviezdami

 • Helenine oči
 • Slobodná Európa
 • Hex
 • Vidiek
 • The Curly Simon
 • Gleb
 • ADONXS

Okrem spomenutých interpretov sa môžete tešiť aj na Funny Fellows, či Ľudovú hudbu Andreja Záhorca.

Víno pod Hviezdami program sobota

Rovnako v sobotu 3. augusta sa môžu návštevníci festivalu Víno pod Hviezdami tešiť na ďalších skvelých hudobníkov, ktorých uvidíte hrať aj na iných slovenských festivaloch.

Toto podujatie nájdete aj s ďalšími festivalmi v kalendári festivalov.

Sobota Víno pod Hviezdami

 • Saymi
 • Tamara Kramár
 • Billy Barman a dievčatá do Sľuku
 • Hrdza
 • Smola a hrušky
 • Bystrík Banda
 • Paulie Garand & Zea
 • Peter Juhás

Víno pod hviezdami vstupenky

Vstupenky na festival Víno pod Hviezdami si môžete zakúpiť priamo na oficiálnej stránke festivalu alebo priamo na mieste v deň konania festivalu.

Lístky na festival si môžete zakúpiť ako 2-dňovú pernamentku alebo ako 1-dňový lístok na piatok či sobotu.

Víno pod Hviezdami lístky

Typ vstupenkyCena
Pernamentka piatok – sobota80 €
Lístok na piatok45 €
Lístok na sobotu45 €
ZŤP 2-dňová vstupenka65 €
ZŤP lístok na piatok35 €
ZŤP lístok na sobotu35 €

V cene vstupenky máte vystúpenia všetkých kapiel, ktoré sú uvedené v programe podujatia. Zároveň v rámci vstupenky máte možnosť ochutnať víno z 20 rôznych slovenských vinárstiev na jednom mieste.

Dvojdňová aj jednodňová vstupenka obsahuje degustačný balíček v podobe 1 pohára s originálnou potlačou a 10 kusov degustačných lístkov.

víno pod hviezdami vstupenky
Zdroj: unsplash.com

Víno pod Hviezdami ubytovanie

Ubytovanie na akciu Víno pod Hviezdami odporúčame zabezpečiť v dostatočnom predstihu. Vzhľadom na veľký záujem o túto akciu je častokrát ubytovanie vypredané niekoľko mesiacov vopred.

Tipy na ubytovania nájdete priamo na stránkach podujatia. Najlepšie pre vás bude, ak sa vám podarí zarezervovať si ubytovanie v Pezinku. Na výber máte niekoľko hotelov, penziónov a vinárstiev.

Rovnako pohodlné bude ubytovanie v Mode a Slovenskom či Chorvátskom Grobe.

Víno pod Hviezdami doprava

Doprava na festival Víno pod Hviezdami je jednoduchá a môžete sa sem dostať rôznymi spôsobmi.

Pešo sa sem dostanete zo železničnej stanice v Pezinku a musíte počítať s tým, že táto prechádza vám bude trvať približne 40 minút. Cesta je riadne vyznačená šípkami a smerovými tabuľami.

Druhou možnosťou je hromadná doprava mesta Pezinok. Najbližšia zastávka k podujatiu je Pezinok – Kupeckého. Nezabudnite si pozrieť rozpis jázd vopred, aby ste zbytočne dlho nečakali na spoj. Cesta trvá približne 11 minút.

Ďalším spôsobom dopravy na podujatie sú taxíky. Taxíky v meste sú dostupné viaceré, môžete využiť napríklad spoločnosť VIP TAXI, ktorú odporúča aj sám organizátor. Taxíky vás dovezú priamo na miesto konania.

Rovnako sa festival dostanete aj autom. Tento spôsob sa však moc neodporúča. Ak sa nedokážete inak dostať, pre účastníkov, ktorí prichádzajú autom je pripravené parkovisko v blízkosti podujatia. Avšak v tomto prípade nezabudnite na platnú diaľničnú známku.

Víno pod Hviezdami Facebook

Facebookový profil podujatia Víno pod Hviezdami slúži najmä ako komunikačný portál noviniek a aktuálnych informácií.

Na Facebookovom profile podujatia postupne zverejňujú mená kapiel aj vinárstiev. Zároveň sa tu môžete dozvedieť informácie o pridružených akciách a rovnako si tu môžete zasúťažiť o lístky na podujatie zdarma.

Aby ste sa dostali k informáciám, je potrebné byť prihlásení na túto sociálnu sieť. Ak si nepamätáte vaše heslo, vieme ako zistiť heslo na FB.

Víno pod Hviezdami recenzie

Víno pod Hviezdami recenzie sú veľmi pozitívne a podujatie si získava čoraz viac a viac fanúšikov.

Pochvaly smerujú najmä na celkový koncept. Spojenie kvalitného slovenského vína s pekným prostredím pezinských vinohradov a kvalitnej hudobnej produkcie je lákadlom pre mnohých účastníkov.

Návštevníci festivalu sa takisto dozvedia rôzne zaujímavosti, ako napríklad rady a tipy ako servírovať biele víno.

Víno pod Hviezdami Stará tržnica

Víno pod Hviezdami v Starej tržnici v Bratislave je zimná verzia tohto festivalu. Počas zimnej edície exteriér vinohradov nahradia priestory Starej tržnice.

Toto podujatie sa koná počas novembra a môžete tu ochutnať vzorky mladých vín. Rovnako, ako letné podujatie aj v Starej tržnici sa vždy môžete tešiť na bohatý hudobný program a množstvo sprievodných aktivít a kvalitné občerstvenie.

Vstupenky na podujatie v Starej tržnici si môžete zakúpiť priamo na mieste alebo online. V rámci vstupenky získate degustačnú pohár a kupóny na ochutnávky.

Víno pod Hviezdami 2023

Víno pod Hviezdami 2023 sa konalo 4. – 5. augusta. Koncept podujatia bol rovnaký ako iné ročníky a v roku 2023 ste mohli ochutnať vzorky z viac ako dvadsiatich vinárstiev.

Rovnako na vás čakal bohatý hudobný program, kde ste sa mohli zabaviť na kapely ako napríklad :

 • Para
 • Iné Kafe
 • Nerieš
 • Jana Kirschner
 • Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u

Okrem kapiel bolo počas piateho ročníka pripravené bohaté občerstvenie a množstvo sprievodných aktivít. Viac o minulom a aktuálnom ročníku na webe vinopodhviezdami.sk.

Ďalším vinárskym festivalom, ktorý môžete v roku 2024 navštíviť, je aj známy festival vína Vinobranie Modra.

Zdroje: vinopodhviezdami.sk, youtube.com

Témata:
Festivaly

Najnovšie články