Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Botanická záhrada Košice – otváracie hodiny, cenník, mapa a program

Aktualizované:

Autor: Marcela

Botanická záhrada Košice vstupné

Botanická záhrada Košice ponúka zaujímavé výstavy, akcie a program. Pokiaľ sa chystáte túto botanickú záhradu navštíviť, pozrite sa na otváracie hodiny, cenník vstupného a na mapu areálu. Dokonca si tu môžete naplánovať aj svadobný obrad.

Botanická záhrada Košice

Botanická záhrada Košice je botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Táto botanická záhrada je zároveň aj najväčšou záhradou na Slovensku a je ideálnou voľbou, ak sa chcete vybrať do sveta prírody, no nechce sa vám šlapať napríklad na Vodopád Skok.

Táto záhrada je verejnosti sprístupnená už od roku 1950 a každý rok si pre vás pripravuje zaujímavé výstavy, akcie a sprievodný program.

Obdivovať tu môžete takmer 4 000 rastlinných druhov, čím sa záhrada radí medzi najvýznamnejšie v strednej Európe.

V článku nájdete

Botanická záhrada Košice otváracie hodiny

Botanická záhrada Košice otváracie hodiny nájdete zverejnené na ich oficiálnych stránkach. Musíte si dať pozor na to, že otváracie hodiny sa menia podľa sezóny.

Rovnako sa líšia otváracie hodiny aj počas pracovných dní, víkendov a sviatkov. Zároveň musíte počítať s tým, že aj skleníky majú svoje otváracie hodiny.

Pokiaľ nie ste z Košíc môžete využiť jednoduchý nákup lístka na vlak a spraviť si v Košiciach celodenný výlet alebo dokonca predĺžený víkend.

Otváracie hodiny Skleník

ObdobieOtvarácia doba
Letná sezóna (01.05.-30.09.) – pracovné dni9:00 – 15:00 hod.
Letná sezóna (01.05.-30.09 ) – víkendy a sviatky9:00 – 17:00 hod.
Letné prázdniny – denne9:00 do 17:00 hod.
Zimná sezóna (1.10. – 30.4.) – denne9:00 do 15:00 hod.

Dôležité je uvedomiť si, že botanická záhrada je rozdelená aj na vonkajšiu časť. Vonkajšia časť sa riadi inými otváracimi hodinami.

V Košiciach sa každoročne koná aj festival súčasného umenia Biela noc, ktorý je unikátny tým, že sa deje počas noci.

Otváracie hodiny Vonkajší areál

ObdobieOtvarácia doba
Letná sezóna (1.4. – 30.9.) – denne9:00 – 18:00 hod.
Zimná sezóna (1.10. – 31.3.) – denne9:00 do 15:00 hod.

Botanická záhrada UPJŠ Košice cenník

Botanická záhrada Košice cenník zahŕňa okrem klasického vstupného aj všetky služby, ktoré má botanická záhrada v ponuke.

Botanická záhrada vstupné si môžete zakúpiť priamo pri vstupe. Do areálu botanickej záhrady vstúpite cez návštevnícke centrum. Okrem vstupeniek a služieb si tu môžete zakúpiť aj suveníry a živé rastlinky.

Botanická záhrada UPJŠ Kočice – lístky

KategóriaCena
Dospelí4 €
Žiaci, študenti do 25 r., dôchodcovia a ZŤP3 €
Deti do 5 rokov (vrátane)zdarma
Sprievodcovské služby v slovenskom jazyku10 €
Sprievodcovské služby v anglickom jazyku15 €
Poplatok za kartu permanentky10 €
Permanentka neprenosná celoročná  dospelí30 €
Permanentka neprenosná celoročná žiaci, študenti do 25 r., dôchodcovia, ZŤP20 €
Rodinná vstupenka pre 4 osoby (max. 2 dospelí)12 €
Rodinná vstupenka pre 5 osôb (max. 2 dospelí)14 €

Pokiaľ by ste vyhľadávali pamiatky, kde je vstup zdarma, medzi takéto patrí napríklad Kalvária Banská Štiavnica.

Botanická záhrada Košice mapa

Botanická záhrada Košice mapa areálu vyobrazuje všetky dôležité miesta, ktoré sa v botanickej záhrade nachádzajú. Nájdete tam vyobrazené jednotlivé vonkajšie expozície, dendrologický náučný chodník, včelársky náučný chodník a expozície v skleníkoch.

Rovnako je na mape areálu vyobrazená aj mini ZOO a altánok, kde si môžete oddýchnuť. Samozjremosťou je, že na mape nájdete zaznačené aj miesta ako sú toalety, vstup do záhrady či hojdačku a šmýkačku pre deti.

Mapa areálu botanickej záhrady je voľne dostupná na internete. V tlačenej forme si ju môžete zriadiť pri vstupe do botanickej záhrady.

Botanická záhrada mapa
Zdroj: co-to-je.sk

Botanická záhrada Košice aktuality

Botanická záhrada Košice aktuality slúžia na to, aby ste mali neustále prehľad o najnovších plánovaných akciách a udalostiach v botanickej záhrade. Okrem toho aktuality zverejňujú aj správy a oznamy návšteníkom záhrady.

Medzi aktualitami môžete nájsť napríklad aj voľné pracovné pozície či informácie k darovaniu vašich dvoch percent z daní. Aktuality nájdete hneď na úvodnej obrazovky webovej stránky a je dobré ich sledovať, aby ste mali prehľad, čo sa deje v botanickej záhrade.

Botanická záhrada Košice akcie

Botanická záhrada Košice akcie slúžia ako doprovodný program pre návštevníkov záhrady. Akcie sú zverejnené na ich stránkach a počas roka sa striedajú rôzne expozície a zároveň sú pripravené aj jednodňové podujatia a výstavy kvetov, akou je napríklad aj podujatie Gardenia Nitra.

V botanickej záhrade si určite na svoje prídu aj fanúšikovia izbových rastlín, kedy medzi exotické izbové rastliny patria napr. aj kaktusy, ktoré sú súčasťou takýchto zariadení. Súčasťou Botanickej záhrady sú aj liečivé rastliny na Slovenku.

Botanická záhrada Košice program 2024

Botanícka záhrada program je jasne definovaný na celý rok dopredu. V roku 2024 sa môžete tešiť na niekoľko oficiálnych podujatí, ktoré sú zverejnené vopred.

Okrem vopred naplánovaných udalostí na celý rok sa v záhrade konajú aj letné koncerty či iné kultúrne podujatia v rámci kultúrneho leta. Informácie o letných podujatiach vždy nájdete na ich stránkach. Zároveň tam nájdete aj detaily k zakúpeniu vstupeniek a podobne.

Pokiaľ sa vám zdá Botanická záhrada málo adrenalínová, môžete navštíviť zábavný park Energylandia, ktorá ponúka rovnako bohatý program.

Živočíchy v Botanickej záhrade Košice

Živočíchy v Botanickej záhrade Košice sú populárne najmä pre menších návštevníkov, ktorých až tak rastliny nadchýňajú.

Botanická záhrada UPJŠ totižto vytvára vhodné podmienky aj pre široké spektrum voľne žijúcich druhov živočíchov. To znamená, že v záhrade môžete pozorovať množstvo zvierat.

Okrem voľne žijúcich zvierat, ktoré sa v záhrade nachádzajú, zvieratá nájdete aj v mini ZOO. Mini ZOO poteší najmenších s klasickými slovenskýmy zvieratkami, medzi ktoré patria najmä ovečky, zajačiky, kozičky, sliepočky či menej tradičné bažanty.

Botanická záhrada Košice výstava motýľov

Botanická záhrada Košice výstava motýľov je už tradičná akcia v tejto botanickej záhrade. Každoročne sa začína v máji a trvá približne dva mesiace.

Jedná sa o skutočne raritné kúsky a poprechádzať sa môžete medzi tropickými motýľmi. V expozičnom skleníku totižto uvidíte rôzne druhy motýľov, ktoré sa u nás vo voľnej prírode nevyskytujú.

S motýľmi sa môžete fotiť, možete ich nechať sadnúť na vaše ruky alebo inú časť tela. Výstava tropických motýľov je zážitkom pre malých aj veľkých.

Botanická záhrada Košice Noc v džungli

Botanická záhrada Košice Noc v džungli je komentovaná prehliadka so sprievodcom v expozičných skleníkoch po zotmení. Táto prehliadka trvá približne 50 minút a počas nej na vás čaká  jedinečný zážitok, počas ktorého spoznáte tropické rastliny v čarovnej atmosfére svetiel a zvukov.

Táto prehliadka nie je určená pre malé deti. V roku 2022 mala táto akcia veľmi veľký úspech, no dátumy na komentované prehliadky po tme na rok 2023 boli zverejnené len na január a február.

Pokiaľ záhrada bude postupovať ako pominulé roky, je možné, že akcia Noc v džungli bude spustená znova v roku 2024.

Pre aktuálne informácie je dobré sledovať aktuality, ktoré nájdete na stránkach botanickej záhrady. Vstupenky na Noc v džungli sa po minulé roky dali zakúpiť online a vždy sa všetky rýchlo vypredali.

Botanická záhrada Košice Deň otvorených dverí

Botanická záhrada Košice Deň otvorených dverí je deň, kedy môžete záhradu navštíviť zdarma. Tento deň botanická záhrada dáva dostatočne včas vedieť, a tak môžete botanickú záhradu navštíviť bez toho, aby ste minuli peniaze na vstupné.

Okrem vstupu máte zdarma počas DOD aj komentované prehliadky. Aby vám neušiel deň otvorených dverí 2024 je potrebné sledovať oficiálnu stránku botanickej záhrady, kde informácie k DOD zverejňujú.

Botanická záhrada Košice svadobné obrady

Botanická záhrada Košice svadobné obrady je spoplatnená služba. Poplatok za to, že si zorganizujete svadbu v botanickej záhrade je nastavený na sumu 150 eur.

Podmienkou, aby ste si mohli zorganizovať svadbu v košickej botanickej záhrade je je dohoda s matrikou na mestskom úrade a s botanickou záhradou.

Svadba v Botanickej záhrade Košice je veľká udalosť. Všetky informácie o svadbe v záhrade vám poskytnú na kontaktoch :

  •  +421 55 234 1676
  • martina.hyrosova@upjs.sk
Botanická záhrada Košice svadba
Zdroj: unsplash.com

Botanická záhrada Košice Facebook

Botanická záhrada Košice Facebook je ďalším zdrojom aktuálnych informácií. Vďaka tejto sociálnej sieti získate prehľad o aktuálnych akciách aj o zmene programu. Taktiež vás na Facebooku informujú o zmene otváracích hodín a podobných zmenách.

Botanická záhrada Košice práca

Botanická záhrada Košice práca alebo teda voľné pracovné pozície nájdete zverejnené vo vyšie spomínaných aktualitách. V prípade, že je zverejnená voľná pracovná pozícia, vždy obsahuje aj prelink na dokument s podrobnými informáciámi.

Pokiaľ vás zverejnená pracovná pozícia zaujala, môžete kontaktovať kompetentnú osobu a poslač jej váš životopis na : agnesa.klimova@upjs.sk.

Botanická záhrada Košice kontakt

Botanická záhrada Košice kontakt je vhodným spôsobom ako získať viac informácií a odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú. Na oficiálnej stránke botanickej záhrady v sekcii kontakty nájdete jednotlivé kontakty na zamestnacov.

Záhradu však môžete kontaktovať napríklad:

  • osobne : Mánesova 1889/23, 040 01 Košice
  • telefonicky na vrátnicu : 421 55 234 1667
  • mailom : botgard@upjs.sk

Iné kontakty si vyberiete na základe toho, čo potrebujete alebo kam smerujú vaše otázky. Rovnako môžete kontakt botanickú záhradu na sociálnych sieťach.

FAQ: Najčastejšie odpovede o Botanická záhrada Košice

Pozrite si najčastejšie otázky a odpovede o Botanickej záhrade v Košiciach.

Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady v Košiciach?

Otváracie hodiny závisia od letnej alebo zimnej sezóny. Rovnako sa líšia otváracie hodiny cez pracovné dni a víkendy.

Aké zaujímavé udalosti sa dejú v Botanická záhrada Košice?

Program akcií nájdete zverejnený na stránkach botanickej záhrady. Tešiť sa môžete napríklad na výstavu bonsajov počas apríla.

Je možné realizovať svadobný obrad v Botanickej záhrade Košice?

Áno, svadobné obrady je možné realizovať aj v priestoroch botanickej záhrady. Táto služba je však spoplatnená.

Zdroj: youtube.com, upjs.sk

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články