EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Hallstatt Rakúsko – poloha, počasie, ubytovanie zájazd a atrakcie

Aktualizované:

Autor: Lenka

Hallstatt

Hallstatt, malebné mestečko v Rakúsku, je známe svojou unikátnou polohou pri jazere a bohatou históriou. Zistite viac o tom, čo môžete očakávať pri návšteve tohto očarujúceho miesta. Prečítajte si aj o polohe, počasí, možnostiach ubytovania, populárnych zájazdoch a turistických atrakciách.

Hallstatt Rakúsko

Hallstatt v Rakúsku, prezývaný aj Hallstatt soľná baňa, bol v minulosti známy najmä kvôli ťažbe soli. Dnes je toto mesto považované za jednu z najdôležitejších turistických destinácií v Rakúsku. Spolu s oblasťami Dachstein a Soľná komora (Salzkammergut) je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Rakúske mestečko Hallstatt je dokonalým miestom na romantický víkend, rodinnú dovolenku alebo jednodňový výlet, ktorý môžete spojiť aj s Family parkom v Rakúsku.

V článku nájdete

Hallstatt poloha

Hallstatt sa nachádza približne 373 km od Bratislavy, čo z neho robí skvelú destináciu na cestovanie autom. Nezabudnite si kúpiť rakúsku diaľničnú známku, ktorá sa vám určite zíde.

Hallstatt leží v Hornom Rakúsku medzi priezračnými vodami jazera Hallstӓtter See a majestátnymi vrchmi Dachsteinu. Kombinácia hôr, čistého jazera a malebných domčekov v kopcovitom teréne vytvára očarujúci pohľad, ktorý priťahuje turistov z celého sveta.

Napriek svojej malej rozlohe a populácii okolo osemsto obyvateľov, dedinka ponúka množstvo zaujímavostí. Nájdete tu úzke uličky s historickými domami, malebné námestie a množstvo kultúrnych pamiatok.

Hallstatt Rakúsko
Zdroj: unsplash.com

Hallstatt počasie

Hallstatt má typické alpské podnebie, ktoré je charakterizované chladnými zimami a miernymi letami. V zime sa teploty často pohybujú okolo -1°C až -5°C, pričom môže klesnúť aj nižšie, najmä v januári a februári. Snehová pokrývka je bežná, čo robí z Hallstattu obľúbenú destináciu pre zimné športy a milovníkov zimnej krajiny.

Leto v Hallstatte je príjemné a mierne, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 20°C až 25°C. Letné mesiace, najmä júl a august, sú ideálne na turistiku, plavbu po jazere a iné vonkajšie aktivity. Noci môžu byť chladnejšie, takže je dobré mať so sebou ľahký sveter alebo bundu.

Jar a jeseň prinášajú premenlivé počasie s teplotami od 10°C do 15°C. Na jar sa začína topiť sneh a príroda sa prebúdza, čo vytvára nádherné scenérie. Jeseň, naopak, prináša farebné lístie a chladnejšie dni, čo je ideálne na romantické prechádzky a fotografovanie.

V Hallstatte je celoročne pomerne vlhko, s pravidelnými zrážkami počas celého roka. Počasie Hallstatt sa líši od ročného obdobia. Najviac prší na jar a na jeseň, takže ak plánujete návštevu v tomto období, nezabudnite si vziať nepremokavé oblečenie.

Letné mesiace sú o niečo suchšie, no stále sa môže objaviť prehánka alebo búrka. Všeobecne je najlepšie sledovať predpoveď počasia pred plánovaním vašej cesty, aby ste sa mohli pripraviť.

Hallstatt ubytovanie

Pokiaľ ide o ubytovanie, aj keď v Hallstatte existujú desiatky možností plateného nocľahu, možno to nebude také jednoduché. Turisti si rezervujú izby už niekoľko týždňov dopredu. Preto je potrebné dôkladne hľadať a nenechať sa odradiť.

V najhoršom prípade si zabezpečte ubytovanie v okolitých dedinkách.

Hallstatt booking ubytovanie

 1. Fenix Hall Boutique Hotel Hallstatt
  • Hodnotenie: 9.0
  • Cena: od 226€/noc
  • Výhody: Blízko jazera, raňajky, krásne izby, čistota
 2. Boutiquehotel Strand Hallstatt – Adults only
  • Hodnotenie: 9.6
  • Cena: od 396€/noc
  • Výhody: Výhľad na jazero, pohodlné parkovanie, výborná poloha
 3. Polreich Bed&Breakfast
  • Hodnotenie: 9.7
  • Cena: od 326,30€/noc
  • Výhody: Skvelá poloha, úžasný výhľad, príjemný personál
 4. I da Mitt
  • Hodnotenie: 9.7
  • Cena: od 248€/noc
  • Výhody: Výborná poloha, záhrada, bar, Wi-Fi
 5. Apartment Müllerstiege
  • Hodnotenie: 9.7
  • Cena: od 235€/noc
  • Výhody: Výhľad na hory, čistota, milá hostiteľka

Camping Hallstatt

Camping Hallstatt ponúka jedinečný zážitok kempovania v malebnom prostredí Hallstattu. Nachádza sa priamo pri Hallstattskom jazere, čo poskytuje nádherné výhľady.

Campingplatz Klausner-Höll

Jedným z najobľúbenejších kempov v okolí je Campingplatz Klausner-Höll. Tento kemp sa nachádza priamo pri jazere Hallstätter See, vďaka čomu si môžete užiť nádherný výhľad a prístup k vodným aktivitám.

V kempe sú k dispozícii miesta pre stany, karavany aj obytné autá. Okrem toho tu nájdete moderné sociálne zariadenia, možnosť zapožičania lodí a bicyklov a tiež reštauráciu s miestnymi špecialitami.

Seecamp am Hallstättersee

Ďalšou možnosťou je Seecamp am Hallstättersee, ktorý ponúka výborné podmienky pre rodiny a milovníkov vodných športov. Nachádza sa v tesnej blízkosti jazera, takže si môžete užiť kúpanie, rybolov alebo plachtenie. Kemp má dobre vybavené zariadenia vrátane sprchovacích kútov, toaliet a práčovne. K dispozícii sú aj detské ihriská a športoviská.

Kempy v okolí

Ak sú kempy v Hallstatte plne obsadené, môžete zvážiť aj kempy v okolitých dedinkách. Napríklad kemp v Obertraune, ktorý je vzdialený len pár kilometrov, ponúka podobné vybavenie a prístup k prírode a turistickým trasám.

Hallstatt zájazd

Hallstatt zájazd ponúka aj cestovná kancelária Satur, DAKA alebo CK Adria Travel a iné.

Hallstatt zájazd Satur

CK Satur ponúka zaujímavý poznávací zájazd do Hallstattu, ktorý kombinuje návštevu historických pamiatok a prírodných krás. Zájazd zahŕňa ubytovanie, raňajky, a dopravu klimatizovaným autobusom. Cena sa pohybuje od 204 eur pre 2 osoby.

Hallstatt zájazd CK Daka

Zájazd zahŕňa prehliadku historického centra Hallstattu, návštevu kúpeľného mesta Bad Ischl a pohodlnú dopravu klimatizovaným autobusom. Profesionálna sprievodkyňa poskytuje zaujímavé informácie o histórii a kultúre regiónu, pričom klienti oceňujú dobrú organizáciu a priateľský personál.

Ubytovanie s raňajkami je súčasťou zájazdu, čo zabezpečuje komfort a pohodlie počas celého výletu. Cena sa pohybuje od 79 eur na osobu.

Hallstatt atrakcie

Hallstatt je známe mesto vďaka svojim soľným baniam. Nachádza sa tu najstaršia soľná baňa v Európe, ktorá je otvorená pre návštevníkov. Môžete sa k nej dostať pešo alebo lanovkou.

Okrem toho tu nájdete aj najdlhšiu drevenú šmykľavku na svete, ktorá je stále funkčná. Môžete sa zúčastniť plavby po jazere, potápať sa, prechádzať sa malebnými uličkami, alebo si vychutnať turistiku v krásnom pohorí.

Pri potápaní však nikdy nechoďte pod vodu sami, pretože v niektorých miestach jazero dosahuje hĺbku až 125 metrov. Pre návštevníkov je tu množstvo aktivít, od histórie až po dobrodružstvo.

Hallstatt vyhliadka

Hallstatt ponúka nádhernú vyhliadku, známu ako „Skywalk“ alebo „Welterbeblick“. Táto vyhliadka sa nachádza vysoko nad dedinkou a poskytuje úchvatný panoramatický výhľad na Hallstatt, Hallstattské jazero a okolité hory.

Na vyhliadku sa dostanete pešo alebo vám poslúži Hallstatt lanovka, čo je obľúbená možnosť medzi turistami. Hallstatt lanovka vás rýchlo vyvezie na vrchol, kde môžete obdivovať jeden z najkrajších výhľadov v celej oblasti.

Tento zážitok je ideálny pre milovníkov prírody a fotografov, ktorí chcú zachytiť jedinečné scenérie. Vyhliadka je skvelým miestom na oddych a vychutnávanie si nádherného okolia.

Zdroje: wikipedia.org, natrip.eu, booking.com, satur.sk

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články