EURO 2024 Bonus 70€ na stávky!

Mýto pod Ďumbierom – počasie, lyžovačka, ubytovanie, turistika, s deťmi, cyklotrasy

Aktualizované:

Autor: Denisa

Mýto pod Ďumbierom počasie

Obec Mýto pod Ďumbierom je kvôli svojej polohe atraktívnou turistickou destináciou, kam sa chodia ľudia lyžovať, na turistiku a na bicykel. V článku sa dozviete, aké počasie býva v tejto oblasti, koľko stojí ubytovanie a čo robiť v Mýte pod Ďumbierom s deťmi.

Mýto pod Ďumbierom

Ak rozmýšľate nad tým, kam s deťmi na výlet na Slovensku, Mýto pod Ďumbierom je ideálna voľba, ako stráviť letnú a zimnú dovolenku nabitú atrakciami a zaujímavým programom pre celú rodinu.

Tešiť sa môžete na zimnú lyžovačku, cykloturistiku, či množstvo letných atrakcií.

V článku nájdete

Mýto pod Ďumbierom trasa

Horská obec s baníckou minulosťou sa nachádza v okrese Brezno, na južnom svahu strednej časti Nízkych Tatier v doline Štiavničky. Na severovýchode a východe hraničí s mestom Brezno, na juhu s obcou Valaská a na západe s obcou Bystrá.

Čo sa týka geografickej polohy, tak obec Mýto pod Ďumbierom zo všetkých strán obklopuje niekoľko kopcov a vrchov, ako napríklad Ďumbier, Veľký Gápeľ, Horný Diel, Malý Gápeľ či Diel.

V obci sa nachádza niekoľko zaujímavých pamiatok, ako napríklad rímskokatolícky kostol sv. Matúša, Kováčska vyhňa, či kaplnka v časti Bystrá z roku 1816.

Do obce sa z Bratislavy dostanete po ceste, ktorá vedie cez Trnavu, Nitru, Banskú Bystricu a Podbrezovú.

Z výchovného Slovenska, konkrétne z Košíc, vedie cesta do Mýta pod Ďumbierom cez Prešov, Spišské Podhradie, Poprad, Malužinú a Vyšnú Bocu.

Mýto pod Ďumbierom trasa
Zdroj: google.sk/maps

Počasie Mýto pod Ďumbierom

Obec leží v Nízkych Tatrách v nadmorskej výške 630 metrov, konkrétne v doline Štiavničky, kde je počas roka premenlivé počasie, podobne ako v ostatných častiach Slovenska.

V lete je tu priemerná teplota okolo 26 až 30 °C, v zime zasa chladnejšie, aj do mínus 10 °C a viac, čo vytvára skvelé podmienky na lyžovanie v stredisku MÝTO SKI & BIKE.

Pozrite si počasie Mýto pod Ďumbierom SHMU na 3 a 10 dní dopredu a naplánujte si vašu dovolenku.

Mýto pod Ďumbierom kamera

Webkamery Mýto pod Ďumbierom nájdete napríklad v lyžiarskom stredisku MÝTO SKI & BIKE, kde si môžete počas zimy pozrieť aktuálne snehové podmienky a počasie.

Ďalšia Mýto pod Ďumbierom webkamera sa nachádza na webe meteoblue.com, kde sú kamery z okolia obce, strediska a doliny Štiavničky.

Mýto pod Ďumbierom SKI

Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom je ako stvorené pre rodiny s deťmi, kde si v zime užijete skvelú lyžovačku na Slovensku.

Naopak v lete sa môžete tešiť na zábavu v podobe BIKEPARKU, kde sú vybudované cyklotrasy pre profesionálnych cyklistov aj pre deti.

Zjazdovky v MÝTO SKI & BIKE sú orientované na severných svahoch a svojou náročnosťou uspokoja lyžiarov začiatočníkov, rodiny s deťmi ako aj pokročilých lyžiarov.

Všetky zjazdovky sú technicky zasnežované, najdlhšia z nich, stredne náročná Pravá, meria 1640 metrov.

SKI Mýto pod Ďumbierom lyžovanie a služby:

 • 7 zjazdoviek,
 • 1 sedačkový vlek,
 • 5 vlekov s kotvou,
 • 3,5 km zjazdoviek,
 • reštaurácia a bufet,
 • lyžiarska škola,
 • požičovňa lyží a snowboardov.

SKI Mýto pod Ďumbierom otváracie hodiny a cenník

Lyžiarske stredisko MÝTO SKI & BIKE je v zimnej sezóne otvorené denne od 8:30 do 16:00 hod

Počas večerného lyžovania v stredu, piatok a sobotu je stredisko otvorené v čase 18:00 – 21:00 hod.

Čo sa týka cenníku lyžovania, tak Mýto pod Ďumbierom skipas sa delí na hlavnú sezónu, top sezónu a jarnú lyžovačku, pričom k dispozícií je sezóny skipas, hodinové skipasy aj celodenné lístky.

Cena celodenného skipasu v top sezóne od 23. decembra do 7. januára je:

 • Dospelý: 35 €
 • Junior a senior: 30 €
 • Dieťa: 25 €

Viac o lyžiarskom stredisku MÝTO SKI & BIKE a aktivitách nájdete na webe kopeczabavy.sk.

Mýto pod Ďumbierom s deťmi

V MÝTO SKI & BIKE nájdete množstvo zaujímavých aktivít pre všetky vekové kategórie. V lete si vaše deti užijú najmä jazdu na bicykli v BIKEPARKU s upravenou cyklotrasou.

Nižšie si pozrite niektoré aktivity a atrakcie, ktoré sa nachádzajú priamo v stredisku.

Mýto pod Ďumbierom s deťmi

 • Trail a detská trať
 • Jazda na nafukovačke
 • Skákací kopec
 • Buginy
 • Maxi trampolína
 • Kolobežky a pumptrack
 • Jazda na koni

Asi 200 metrov od strediska sa nachádza Ajax farma, kde na rodičov a deti čaká stretnutie s rôznymi hospodárskymi zvieratami ako sú kravičky, prasiatka, sliepočky, ovečky, kozičky či zajačiky.

Aké ďalšie mini ZOO môžete s deťmi na Slovensku navštíviť si pozrite v tomto článku.

Ubytovanie Mýto pod Ďumbierom

Či sa vyberiete do Mýta pod Ďumbierom na lyžovačku, turistiku alebo len tak na výlet s rodinou, v okolí nájdete niekoľko možností ubytovania, ako sú hotely, apartmány, penzióny či chaty.

Ceny sa líšia v závislosti od toho, aký typ ubytovania si vyberiete a v akej sezóne sem zavítate.

Celú ponuku ubytovania v Mýte pod Ďumbierom nájdete napríklad na webe megaubytovanie.sk.

Mýto pod Ďumbierom ubytovanie v okolí

 • Penzión v stráni
 • Chata Katka
 • Hotel MYTO Wellness & Fun Resort
 • Hotel Bystrá
 • Hotel Partizán
 • Chata Lucka
 • Villa Ďumbierka

V prípade turistiky v Mýte môžete na prespanie využiť aj horské chaty na Slovensku.

Mýto pod Ďumbierom turistika

Okolie obce Mýto pod Ďumbierom umožňuje nielen lyžovačku vo vlastnom lyžiarskom stredisku, ale aj túry na Ďumbier a Chopok.

Turisti by si nemali nechať ujsť ani tajomný Večerný pochod s Mýtnikom, či návštevu krásnej Bystrianskej jaskyne, ktorá sa nachádza neďaleko.

Turistické trasy Mýto pod Ďumbierom

Povinnou turistikou v tejto oblasti by mal byť výstup na kopec Ďumbier, ktorý je s výškou 2049 metrov nad morom najvyšším vrchom Nízkych Tatier.

Z Mýta pod Ďumbierom vás k nemu privedie žltá značka spájajúca sa s väčšou obtiažnosťou, a preto je určená skôr pre zdatnejších turistov.

Trasa z obce vedie pod Pošovou Mlynnou k Chate generála M. R. Štefánika v sedle pod Ďumbierom cez Krúpove sedlo a Krúpovu hoľu až na vrchol Ďumbiera a späť.

Ďalšou túrou v okolí obce je výstup na Chopok. K vrcholu vás privedie červená značka od Ďumbiera alebo žltá z Trangošky, kam sa dá dostať napríklad po zelenej značke zo strediska Tále. Využiť môžete aj lanovku na Chopok z Bystrej doliny.

V neposlednom rade si pre turistiku v okolí Mýta pod Ďumbierom možno vybrať aj vrchol Dereše, ktorý je situovaný medzi Chopkom a sedlom Poľana, odkiaľ vás sem privedie červená značka.

Mýto pod Ďumbierom cyklotrasy

Okolie baníckej obce Mýto pod Ďumbierom ponúka cyklistom niekoľko možností, ako spoznať krásnu okolitú prírodu na bicykli.

Nižšie nájdete niekoľko tipov na cyklotrasy v okolí Mýta a Nízkych Tatier.

Cyklotrasy Mýto pod Ďumbierom

 • Trasa 1: Brezno – Podbrezová – Lopej – Dolná Lehota – Krpáčovo – Tále – Bystrá – Mýto pod Ďumbierom – Vagnár – Brezno (dĺžka 52 km)
 • Trasa 2: Brezno – Podbrezová – Horná Lehota – Krpáčovo – Tále – Bystrá – Mýto pod Ďumbierom – Vagnár – Brezno (dĺžka 48 km)
 • Trasa 3: Brezno – dolina Rúry – Skalka – vykrývač nad Mýtom pod Ďumbierom – Lazná dolina – Banisko – Brezno (dĺžka 21 km)

Parkovanie Mýto pod Ďumbierom

Ak sa chystáte priamo do lyžiarskeho strediska MÝTO SKI & BIKE, tak tu je pre návštevníkov k dispozícií veľkokapacitné bezplatné parkovisko, ktoré sa nachádza priamo v areáli.

Turisti, ktorí idú na výstup na Ďumbier, môžu zaparkovať svoje auto napríklad na bezplatnom parkovisku pred motorestom Čertovica alebo priamo v obci Mýto pod Ďumbierom pri obecnom úrade.

Rovnako sú k dispozícií aj platené parkovisko, ako napríklad:

 • Trangoška: 7€/deň
 • Srdiečko: 10€/deň

Zdroje: kopeczabavy.sk, megaubytovanie.sk, wikipedia.org, google.sk/maps, youtube.com

Najnovšie články