Ruža pre nevestu Sledujte v predstihu!

Otvorené obchody 28.10. 2024 – otváracie hodiny počas sviatku Deň vzniku Československa

Aktualizované:

Autor: Marcela

Otvorené obchody 28.10.

Pozrite sa na otváracie hodiny 28.10., kedy je na Slovensku štátny sviatok Deň vzniku Československa. Tento sviatok sa oslavuje len niekoľko rokov. Tu nájdete kompletný prehľad jednotlivých otváracích hodín rôznych potravinových reťazcov na jednom mieste.

Otvorené obchody 28.10. 2024

28. október sa z historického hľadiska pripisuje Vzniku ČSR. Tento deň je na Slovensku štátnym sviatkom podobne ako Nežná revolúcia.

Avšak tento sviatok nepatrí medzi dni pracovného pokoja, z tohto dôvodu by mali byť otvorené obchody 28.10. na celom území Slovenskej republiky.

Avšak len o pár dní neskôr, na sviatok všetetkých svätých, otvorené obchody 1.11. nehľadajte. Je dôležité si urobiť zásoby na tento deň vopred.

V článku nájdete

Deň vzniku Československa

Na deň vzniku Československa si slovenský a český národ pripomína dôležitý dátum, kedy po prvej svetovej vojne v roku 1918 vznikol samostatný štát Československo.

Vznik samostatného štátu bol vyhlásený v Prahe a pri jeho zrode stáli Tomáš G. Masaryk, Eduard Beneš a Milan Rastislav Štefánik.

Práve Tomáš G. Masaryk sa stal prvým prezidentom a viedol Československý štát demokratickým spôsobom.

Otvorené obchody 28.10. Slovensko
Zdroj: unsplash.com

Tesco otváracie hodiny

Počas sviatku Deň vzniku Československa nájdete Tesco prevádzky na Slovensku otvorené.

Nezabudnite na to, že ak by ste sa chceli vybrať na nákup do Českej republiky, tu obchody otvorené nenájdete.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

Nezabudnite si so sebou zobrať Tesco club card, vďaka ktorej môžete ušetriť niekoľko eur. Počas sviatku Vznik ČSR môžete využiť aj službu Tesco nákup domov a nakupovať z pohodlia domova.

Lidl otváracie hodiny

Otvorené obchody 28.10. Lidl sú rovnako otvorené ako obchodné domy Tesco. Doba jednotlivých otváracích hodín je závislá od konkrétnej prevádzky, do ktorej sa chystáte.

Otváracie hodiny si môžete overiť aj v Lidl plus aplikácii.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

V spomínanej aplikácii si môžete preštudovať aj aktuálny Lidl leták.

Kaufland otváracie hodiny

Kaufland otvorené obchody 28.10. zostávajú nezmenené. Je to z toho dôvodu, že tento štátny sviatok nepatrí medzi dni pracovného pokoja, ale medzi bežné pracovné dni.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

Aj v Kauflande sa oplatí nakupovať s Kaufland card, kde zbierate body a množstvo produktov máte vo výhodných cenách. V aplikácii Kaufland card nájdete aj aktuálny Kaufland leták.

Billa otváracie hodiny

Billa otvorené obchody 28.10. sú všetky podľa riadnych otváracích hodín, aby ste si boli istí, môžete si to overiť v Billa aplikácii.

V Billa aplikácii nájdete aj Billa kartu, ktoré vám prináša výhodnejšie ceny a aktuálny leták.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

Vzhľadom na to, že 28.10. sa oslavuje Vznik ČSR, tento deň nepatrí ani medzi rakúske sviatky a môžete sa sem vybrať nakupovať. Rakúske letáky vám prezradia, čo sa kde oplatí.

Terno otváracie hodiny

Terno otváracie hodiny počas sviatku Deň vzniku Československa zostávajú nezmenené. Riadiť sa môžete podľa bežných prevádzových hodín, na aké ste zvyknutí počas iných pracovných dní.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

Pošta otváracie hodiny

Otváracie hodiny Pošty počas 28. októbra zostávajú rovnaké ako iné pracovné dni.

V prípade, že využívate poštového kuriéra, sledovanie zásielok Pošta bude aktívne a balík vám môže byť doručený aj v tento deň.

DátumSviatokOtváracie hodiny
28.10Deň vzniku ČSRotvorené

Na doručovanie počas Dňa vzniku Československa môžete využiť aj spoločnosť Packeta SK, ktorá sa rovnako riadi bežným podmienkam doručovania.

Deň vzniku Československa neprináša žiadne obmedzenia, čo sa týka otváracích hodín na Slovensku. Nájdete otvorené všetky potravinové reťazce, ale aj iné obchody presne tak, ako by mali byť otvorené počas bežných pracovných dní.

Zdroj: mzv.cz, kaufland.sk, lidl.sk, billa.sk, tesco.sk, terno.sk, posta.sk

Najnovšie články