Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Tip na svadobný dar – originálny, peniaze, dar pre kamarátku, brata aj kolegu

Aktualizované:

Autor: Denisa

Svadobný dar

Súčasťou svadby nie je iba honosná oslava a zábava do skorého rána, ale aj svadobný dar pre novomanželov. Pozrite sa, čo darovať ako originálny svadobný dar vášmu kamarátovi, súrodencovi či kolegovi.

Svadobný dar

Svadobný dar je väčšinou otázkou peňazí a odvíja sa od výšky vášho rozpočtu. Medzi najčastejšie svadobné dary patria peniaze, žreby, porcelán, domáce spotrebiče či darčekové poukazy.

Existujú však aj originálne svadobné dary, ako napríklad dovolenka pre novomanželov. Prekvapte vašu kamarátku alebo brata last minute dovolenkou od CK Satur, ktorú budú mať zároveň aj ako svadobnú cestu.

V článku nájdete

Originálny svadobný dar

Ak nemáte radi nudu, určite siahnite po originálnom svadobnom dare, ktorým zabodujete. Podmienkou však zostáva nutnosť vedieť o novomanželoch naozaj veľa, aby ste sa trafili do ich štýlu a vkusu.

Ak sú novomanželia dobrodružné typy, určite ich poteší adrenalinový zážitok v podobe letu balónom, skokom z lietadla alebo jazdou v športovom aute. Takéto zážitky nájdete aj v ponuke portálu Heureka sk.

Rovnako ako originálny svadobný dar sa v neposlednom rade hodí aj unikátna starožitnosť, darčekový kôš či rovnaké župany z kvalitného materiálu pre každého z dvojice. Nezabudnite sa na svadbu pripraviť a premýšľajte aj nad svadobným účesom.

Tipy na svadobný dar

Ak neviete, čo podarovať vašim najbližším a známym ako hosť na svadbe, pozrite sa na overené inšpirácie na svadobný dar, ktoré si môže dovoliť kúpiť naozaj každý.

Tipy na svadobný dar

V iných prípadoch majú svadobčania k nahliadnutiu svadobný zoznam, ktorý zostavia nastávajúci manželia vo vybranom obchode.

Vy tento obchod navštívite a zistíte, čo je ešte k dispozícii a niektorú z vecí zakúpte. Následne ju označíte v zozname ako už zaobstaranú. 

Originálny svadobný dar
Zdroj: unsplash.com

Svadobný dar pre kamarátov

V prípade svadobného daru pre kamarátku môžete zvoliť, napríklad aj vtipný darček ako je partnerská spoločenská hra, kniha bucket list pre novomanželov, kde si napíšu, ako chcú osláviť Svetový deň manželstva, či tematická úniková hra.

Čo darovať kamarátke na svadbu

Svadobný dar pre súrodenca

Svadobným darom pre súrodenca môže byť napríklad obálka plná peňazí, za ktoré si môžu novomanželia kúpiť to, čo uznajú za vhodné.

V prípade brata môžete siahnuť po fľaši kvalitného alkoholu, ako napríklad rum alebo whiskey. Naopak svojej sestre môžete dopriať romantický pobyt pre dve osoby v zahraničí alebo na mieste, kde sa spoznala so svojim manželom.

Tipy na svadobný dar pre súrodencov

Svadobný dar pre kolegov

V tom prípade môžete zvoliť osobitný svadobný dar priamo od vás, alebo sa môžete s ostatnými kolegami poskladať na väčší svadobný darček, ktorý kúpite aj online na Temu shop.

Rovnako môžete v tomto prípade zvoliť tradíciu v podobe peňazí alebo strieracích žrebov.

Čo darovať kolegovi na svadbu

Svadobný dar od rodičov

Najčastejším svadobným darom od rodičov sú peniaze, ktoré z časti vynahradia to, čo ste museli minúť v rámcí príprav na svadbu a svadobného rozpočtu. Výška takéhoto svadobného daru sa pohybu od finančných možností vašich rodičov.

Ďalším tipom na svadobný dar od rodičov je svadobná cesta či svadobný porcelán, sada pohárov alebo príborov, ktoré zostanú v rodine novomanželov po generácie.

Tipy na svadobný dar od rodičov

Svadobný dar peniaze

Peniaze sú častým svadobným darom, ktorým nič nepokazíte a zároveň mladomanželom pomôžete s náročným finančným obdobím, ktoré bolo spojené s plánovaním svadby. Preto, ak si pokladáte otázku, koľko dať ako svadobný dar, čítajte ďalej.

To, koľko peňazí darujete mladomanežlov ako svadobný dar, sa odráža od niekoľkých faktorov, ako napríklad:

  • váš vzťah s párom
  • výška vášho rozpočtu
  • náklady na vašu účasť na svadbe

Vo všeobecnosti platí, že čím bližšie máte k jednej alebo obom osobám, tým viac by ste mali darovať, avšak nemala by byť nižšia ako 100 €. Rovnako tradičná etiketa hovorí, že váš svadobný dar by mal byť aspoň taký, aby pokryl vašu účasť na svadbe.

Čo sa týka samotného darovania peňazí, môžete ich mladomanželom podarovať v obálke alebo vytvoriť originálnu kyticu z bankoviek, ktorá bude sama o sebe netradičným svadobným darom. Takúto kyticu môžete doplniť aj blahoželaním k svadbe.

Netradičný svadobný dar

V mnohých svetových kultúrach sú novomanželia napríklad obdarovaní svadobnou mincou z drahého kovu. Iní zasa preferujú aby svadobčania namiesto svadobného daru prispeli na vybraný útulok, ako je aj psí útulok Tuláčik.

Tipy na netradičný svadobný dar

Vtipný svadobný dar

Ak nechcete mladomanželom podarovať iba peniaze, môžete ich doplniť napríklad vtipným svadobným darčekom v podobe spoločenskej hry pre dospelých, ktoré sú označené symbolom 18+.

Dokonca dnes môžete nechať mladomanželom vyrobiť personalizovanú spoločenskú hru na mieru.

Nápady na vtipný svadobný dar

Luxusný svadobný dar

Túžia mladomanželia po romantickom víkende v Paríži, alebo by si chceli pozrieť slovenské hory z vtáčej perspektívy a vychutnať si súkromný let balónom?

Aj toto sú luxusné svadobné dary, ktorými môžete potešiť novomanželov a dopriať im spoločný nezabudnuteľný zážitok.

V inom prípade môžete siahnuť po personalizovaných šperkoch, ktoré im budú pripomínať ich svadobný deň. Takisto skvelou voľbou sú v tomto prípade luxusné nástenné hodiny, ktoré sa budú vynímať v ich spoločnom hniezdočku lásky.

Tipy na luxusný svadobný dar

  • Romantický wellness pobyt
  • Degustácia tokajských vín
  • Vyhliadkový let vrtuľníkom
  • Krištáľové poháre na víno
  • Romantický víkend na zámku

Luxusným darom môže byť aj malá svadobná cesta. Takáto cesta môže byť len u našich susedov, napríklad im môžete zakúpiť výlet do Českej republiky! Konkrétne na svadobné cesty je krásny Český Krumlov. Pozrite sa na ponuku ubytovania TU.

Zdroje: heureka.sk, mojasvadba.sk, youtube.com

Najnovšie články