Ruža pre nevestu 2 Sledujte bez reklám!

Icon of the Seas – trasa, lístky, cena, atrakcie a nočný život

Aktualizované:

Autor: Marcela

Icon Of The Seas loď

Zoznámte sa s Icon of the Seas – najväčšou výletnou loďou na svete. Plavba na tejto lodi ponúka nezabudnuteľné zážitky, čo si mohli vyskúšať aj prví pasažieri, ktorí vyplávali začiatkom roka. Kúpte si lístky už teraz, cena vás príjemne prekvapí.

Icon of the Seas

Icon of the Seas, v preklade aj Ikona morí je jedinečné plavidlo, ktoré si môžete vybrať ako vašu hlavnú dovolenkovú destináciu, napríklad cez letné prázdniny.

Loď Icon of the Seas totižto ponúka všetko to, čo na dovolenke vyhľadávate a zároveň vás zoberie na zaujímavé destinácie v Karibiku.

V prípade, že si chcete dovolenku v USA predĺžiť, nezabudnite si vybaviť medzinárodný vodičský preukaz, aby ste tam mohli riadiť motorové vozidlo.

V článku nájdete

Čo je Icon of the Seas

Icon of the Seas je výletná loď postavená pre Royal Caribbean International a zároveň je to najväčšia výletná loď na svete.

Na svoju prvú plavbu vyplávala z prístavu Miami Beach, v americkom štáte Florida 27. januára 2024. Plavidlo pokrstil hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi.

Toto monštruózne plavidlo bolo vyrobené vo Fínsku a dá sa považovať aj za obrovský vodný park s atrakciami a tobogánmi, hotelový rezort a stredisko kultúry zároveň.

V prípade, že sa máte chuť vyblázniť v aquaparku na Slovensku, môžete navštíviť Aquapark Lipany.

Pokiaľ by sme Iconu morí predstavili v číslach, je 365 metrov dlhá a jej váha je  250 800 ton, čo predstavuje približne váhu 25 Eiffelových veží.

Na lodi si môžete zaspomínať na známy príbeh kapitána, ktorý vymyslel jeden z najobľúbenejších drinkov Cuba libre. A môžete si ho tu samozrejme aj vychutnať!

Okrem Cuba Libre v ponuke nájdete aj ďalšie chutné letné drinky, ktorými sú napríklad:

Icon of the Seas kapacita

Kapacita lode Ikona morí pre návštevníkov je takmer 8000 ľudí. Ideálne množstvo je 5610 ľudí na palube, maximálna kapacita je však 7600 dovolenkárov a 2350 zamestnancov.

Na túto kapacitu osôb je pripravených 20 palúb, z toho je až 18 prístupných pre hostí. Nájdete na nej 7 bazénov a 9 víriviek.

Táto výletná loď je komplexným zážitkom. Pokiaľ vám však nevyhovuje prostredie lode, môžete si skúsiť rezervovať inú dovolenku cez cestovku Satur, ako napríklad last minute dovolenku pre celú rodinu na gréckych ostrovoch.

Icon of the Seas trasa

Trasa výletnej lode Icon of the Seas začína a končí vždy v Miami na Floride. To znamená, že by ste pri počítaní nákladov, nemali zabudnúť do nich zarátať aj cenu spiatočnej letenky na Miami. Na prepočet kurzov môžete použiť NBS kalkulačku.

Pri výletnej lodi Ikona morí máte na výber z viacerých možných trás po Karibiku. Všetky trasy majú spoločné, že trvajú 7 nocí.

Vybrať si môžete z týchto možností:

 • Trasa Eastern Caribbean & Perfect Day – Miami, Florida – Basseterre, St. Kitts & Nevis – Charlotte Amalie, St. Thomas – Perfect Day at CocoCay, Bahamas – Miami, Florida
 • Trasa Western Caribbean & Perfect Day – Miami, Florida – Puerto Costa Maya, Mexico – Cozumel, Mexico – Perfect Day at CocoCay, Bahamas – Miami, Florida
 • Trasa Western Caribbean & Perfect Day – Miami, FloridaRoatan, Honduras – Puerto Costa Maya, Mexico – Cozumel, Mexico – Perfect Day at CocoCay, Bahamas – Miami, Florida
 • Trasa Eastern Caribbean & Perfect Day – Miami, Florida – Philipsburg, St. Maarten – Charlotte Amalie, St. Thomas – Perfect Day at CocoCay, Bahamas – Miami, Florida

V prípade, že sa rozhodnete plavbu absolvovať, odporúčame vám priletieť do Miami o pár dní skôr, aby ste sa stihli vyrovnať s jet legom a plavbu si užili naplno.

Icon of the Seas lístky

Icon of the Seas lístky si môžete zarezervovať a kúpiť priamo cez oficiálnu stránku spoločnosti, ktorá túto výletnú loď spravuje.

Vzhľadom na to, že o výletnú loď je veľký záujem, lístky by ste si mali zarezervovať čo najskôr. Pokiaľ neviete, ako na to, držte sa nasledujúceho návodu a hravo to zvládnete.

Ako kúpiť lístky na Icon of the Seas

 1. Otvorte si oficiálnu stránku royalcaribiean.com
 2. V pravom hornom rohu kliknite na „Book now“
 3. Nastavte si parametre, čo preferujete alebo si vyberajte rovno z ponuky
Icon of the Seas lístky
Zdroj: royalcaribbean.com
 1. Vyberte si konkrétnu plavbu a klikente na „View dates“
 2. Zvoľte si konkrétny dátum a kliknite na možnosť a následne na „Continue“
 3. Vyberte počet miestností, koľko budete potrebovať a zvoľte počet osôb
 4. Zvoľte si typ izby, o ktorú máte záujem a kliknite na „Select“
 5. Vyberte si, v ktorej časti lode chcete mať izbu a kliknite na „Select“
 6. Následne si vyberte kajutu, ktorá vám vyhovuje a znova kliknite na „Select“
Icon of the Seas cena
Zdroj: royalcaribbean.com
 1. Vyplňte požadované údaje o cestujúcich
 2. Zvoľte si čas večery a vyberte si z extra služieb
 3. Vyberte si spôsob platby a zaplaťte

V prípade, že niečomu pri registrácii nerozumiete, ideálne je použiť Google translate, ktorý vám s prekladom pomôže.

Icon of the Seas cena

Icon of the Seas cena je závislá od viacerých faktorov. A to konkrétne od toho, akú trasu zájazdu a typ kajuty si zvolíte a čo všetko chcete mať zahrnuté v cene.

Pozrite sa na príklad, ako sa vyvíja cena pri trase Eastern Caribbean & Perfect Day so zástavkami v Miami, Florida – Basseterre, St. Kitts & Nevis – Charlotte Amalie, St. Thomas – Perfect Day at CocoCay a Bahamas – Miami, Florida.

Icon of the Seas cena v termíne 25.1. – 1.2.2024

Typ izbyCena za osobu
Interior2639 $
Ocean View2937 $
Balcony3318 $
Royal suite class4372 $

Musíte počítať s tým, že ide len o príklad, Icon of the Seas cena lístkov sa vie vyšplhať aj na oveľa vyššiu sumu, ako napríklad 15 977 $ za kajutu Royal Suite Class v júni 2024.

Avšak môžete využiť aj rôzne promo kupóny, ktoré vedia cenu znížiť aj o niekoľko percent. Kupóny sú väčšinou dostupné na zahraničných zdrojoch, na Slovenskom portáli Tipli SK ich určite nenájdete.

Čo robiť na Icon of the Seas

Na Icon of the Seas sa zaručene nudiť nebudete. Na vyplnenie programu máte na výber z viacerých aktivít.

Na svoje si tu prídu fanúšikovia vodných aktivít, divadelných predstavení, nočného života ale aj oddychu a relaxu.

Loď Ikona mora je zameraná na rodiny, čo znamená, že takmer na všetkých aktivitách sa budete môcť zabaviť ako rodina spolu.

Návštevníci sa môžu tešiť na:

 • aquapark
 • mini golf
 • športové ihriská
 • adrenalínové aktvity
 • vírivky
 • výhľady na oceán
 • bary a reštaurácie
 • živú hudbu
 • chill zóny
 • päťdesiat metrový vodopád
 • parky
 • kino
 • karaoke
 • ľadové klzisko

Icon of the Seas vodný park

Icon of the Seas vodný park obsahuje 7 bazénov, 9 výriviek, 6 adrenalínových tobogánov.

Práve tobogány sú veľkým lákadlom, nájdete tam úplné adrenalínové novinky, ktoré ste ešte nikdy predtým nevideli. Na druhú stranu sú šmýkačky prispôsobené aj rodinám a dokonca na jednej z nich budete môcť ísť až štyria naraz.

Icon of the Seas nočný život

IIcon of the Seas nočný život ponúka viac ako 15 miest, kde sa môžete po západe slnka vyžiť.

Na výber máte z miest, kde si užijete živú hudbu alebo sa môžete vybrať vo dvojici na drink s pozorovaním hviezd. Rovnako sa večer môžete zabaviť pri šípkach či biliarde alebo v kasíne.

Počas večera na návštevníkov čakajú divadelné predstavenia. Počas večerných hodín si môžete vyskúšať karaoke alebo si len tak sadnúť na drink v jednom z barov, ktoré sa na lodi nachádzajú.

Na lodi okrem toho vystupuje aj 50 hudobníkov a komikov vrátane 16-členného orchestra.

Ak sa túžite plaviť na lodi Icon of the Seas, ale nemáte dostatočné finančné prostriedky, môžete si ako alternatívu zvoliť last minute dovolenky, pričom niektoré cestovky ponúkajú v tejto kategórií aj plavby na zaoceánskych lodiach.

Icon of the Seas cena stavby

Icon of the Seas cena stavby je približne 2 miliardy dolárov. Tieto vysoké náklady spravili túto výletnú loď najdrahšou so svete.

Čo sa týka času výstavby, tak táto najdrahšia loď bola konštruovaná viac ako 900 dní v lodenici vo fínskom meste Turku.

Toto sú náklady na stavu iných výletných lodí:

 • Wonder of the Seas: $1.35 miliardy
 • MSC World Europa: $1.25 miliardy
 • Norwegian Prima: $850 miliónov
 • Carnival Celebration: $1 miliarda
 • Celebrity Beyond: $900 milliónov

Icon of the Seas vs Titanic

Icon of the Seas ľudia porovnávajú s Titanicom. Mnohým sa zdá táto loď podobne obrovská a mohutná.

Avšak v Icon of the Seas vs Titanic rozdeľuje až 5 násobne väčšia veľkosť. Vnútorný objem Ikony morí je 250 800 GT, pritom Titanic disponoval objemom len s 46 328 GT.

Okrem toho je Icon of the Seas v porovnaní s Titanicom aj o 35% dlhšia.

Mnohí potencionálni návštevníci porovnávajú aj osud tejto lode s Titanicom a neveria, že tak obrovské pravidlo je bezpečné. Avšak podľa výrobcov je táto loď skutočne bezpečná a jedinečná.

Táto loď svojim spôsobom pripomína Titanic. Kultový film Titanic si môžete pozrieť napríklad na internetovej stránke Kukaj to.

Zdroje: cruisemummy.co.uk, royalcaribbean.com, edition.cnn.com, cruisemapper.com, youtube.com

Najnovšie články