MS v hokeji semifinále Stavte si na víťaza!

Kam na Silvestra 2023 – Slovensko, do zahraničia, s deťmi, silvestrovský pobyt

Aktualizované:

Autor: Denisa

Kam na Silvestra 2023

Kam na Silvestra je otázka, ktorú si ľudia pokladajú už o čosi skôr. Pretože zajednať si chatu, hotel alebo pobyt na Silvestra na poslednú chvíľu sa vám nemusí podariť. V článku vám prezradíme, kam na Silvestra na Slovensku, v zahraničí alebo aj s deťmi.

Kam na Silvestra

V dnešnej dobe môžete posledný deň v roku stráviť buď na zasneženom Slovensku, alebo si naopak vychutnať pekné silvestrovské ohňostroje s drinkom v ruke na pláži. Preto kam na Silvestra v roku 2023 môže byť naozaj originálne.

Ešte pred Silvestrom si však nezabudnite odbehnúť na vianočné trhy, ktoré sa tento rok konajú nielen na Slovensku, ale aj vo Viedni.

V článku nájdete

Kam na Silvestra 2023

Hoci silvestrovské ohňostroje môžete vidieť aj v slovenských mestách, zažiť však Silvester, napríklad v takom Londýne, musí byť zážitok na celý život!

V tomto prípade pri ceste na letisko, kde vás čaká let do Londýna, nezabudnite na dialničnú známku, bez ktorej by vás čakala mastná pokuta.

Kde osláviť Silvester

Silvester a Nový rok každá kultúra oslavuje inak a v inú dobu. To znamená, oslavy príchodu Nového roka v Číne, budú mať iné tradície, ako silvestrovské oslavy na Slovensku.

Čo sa týka otázky, kde osláviť Silvester, na výber máte hneď niekoľko variant. Silvester 2023 môžete osláviť vo vašom meste, na chate v horách, v hoteli, na silvestrovskom pobyte, poznávacom zájazde alebo v zahraničí na pláži.

Nový rok 2024 oslavy vo svete

MiestoDátumNášho času
Ostrov Kiribati a Samoa31. december11:00 hod
Austrália31. december14:00 hod
Tokio31. december16:00 hod
Dubaj31. december21:00 hod
Moskva31. december22:00 hod
Londýn1. január01:00 hod
New York1. január06:00 hod
Bakerov a Howlandov ostrov1. január13:00 hod

Ak plánujete silvestrovskú oslavu a potrebujete ísť na nákup, v tom prípade si nezabudnite pozrieť otváracie hodiny na Silvestra, ktoré sú v tento deň skrátené.

Kam na Silvestra Slovensko

Neviete, kam na Silvestra na Slovensku? My vám poradíme! Najlepší čas, kedy si zajednať chatu alebo hotel na Silvestra, je 3 až 4 mesiace dopredu.

Tu je niekoľko zaujímavých tipov, kde stráviť Silvester 2023 na Slovensku.

Lacné chaty na Silvestra

Nájsť lacnú chatu na Silvestra môže byť v niektorých prípadoch naozaj ťažké. Tu zásadne platí, že čím skôr si chatu rezervujete, tým by mala byť cena nižšia.

Na Slovensku môžete Silvester a Nový rok zažiť napríklad na chate v národnom parku ako Vysoké Tatry alebo Slovenský raj.

Tu si môžete okrem nič nerušenej zábavy uprostred lesa vychutnať aj novoročnú lyžovačku v Pezinskej Babe, kde môžete využiť aj výhody a zľavy vďaka vernostnému programu s Gopass kartou.

Lacnú chatu na Silvestra nájdete na ubytovacích portáloch ako napríklad hauzi.sk či chatysilvester.sk.

V prípade, že máte radi dobrodružstvo a hľadáte netradičnú a lacnú variantu ubytovania, vyskúšajte zimné kempy na Slovensku.

Hotel na Silvestra

Ak sa rozhodnete stráviť tento rok Silvester v hoteli, určite sa nebudete nudiť. Vo väčšine prípadov daný hotel okrem ubytovania, stravy a prípadne wellnessu chystá pre svojich hostí v tento deň aj niečo špeciálne.

Väčšinou ide o silvestrovský zábavný večer, ktorý zahŕňa:

 • silvestrovskú večeru
 • tanečnú zábavu
 • živú hudbu alebo DJ
 • animačný program
 • novoročný prípitok
 • ohňostroj a ďalšie

Niektoré hotely bývajú aj súčasťou aquaparkov, čo znamená, že okrem dobrej silvestrovskej zábavy si môžete posledný deň v roku vychutnať aj kúpanie v bazénoch, tobogany a wellness.

Medzi takéto aquaparky patrí napríklad Aquapark Senec.

Kam na Silvestra v Bratislave

Na Silvestra chce len málokto sedieť doma. Preto kam na Silvestra v Bratislave je otázka, ktorú si kladú všetci Bratislavčania. Obyvatelia hlavného mesta a turisti majú hneď niekoľko možností, ako stráviť 31. decembra.

Tak, ako ste riešili otázku kam na Silvestra 2022, aj v tomto roku sa zábava rozprúdi na Hviezdoslavovom námestí. Ako každý rok bude návštevníkov sprevádzať moderátor, DJ, koncoročný príhovor primátora či stánky s občerstvením.

 • Deň: 31. decembra 2023
 • Čas: od 21:00 hod
 • Miesto: Hviezdoslavovo námestie

Ďalšou možnosťou sú napríklad diskotéky alebo podniky, ktoré chystajú pre návštevníkom pravú nefalšovanú silvestrovskú zábavu.

Dva týždne pred Silvestrom môžete v hlavnom meste takisto navštíviť aj vianočné trhy.

Kam na Silvestra do zahraničia

Chcete tento rok zažiť niečo špeciálne a preto si kladiete otázku, kam na Silvestra do zahraničia? Možností je hneď niekoľko.

Najmodernejší príchod Nového roka si môžete vychutnať napríklad v Japonsku. Pri Tokyo Tower sa okrem hry svetiel za pomoci najmodernejších technológií vypúšťajú do vzduchu aj balóny.

A dokonca nebudete ani mrznúť, pretože teplota v tomto období neklesne pod 8 stupňov.

Čerešničkou na torte je určite najmenej tradičný Silvester v zahraničí, a to príchod nového roka na južnom póle od Bubo travel. Na južnom póle môžete takisto vidieť aj polárnu žiaru, ktorá je považovaná za prírodný fenomén.

Kam na Silvestra Slovensko
Zdroj: unsplash.com

Ak sa vám nechce cestovať príliš ďaleko, pekný Silvester 2023 zažijete aj s rodinou v poľskom aquaparku Chocholowskie Termy.

Kam na Silvestra do tepla

Silvestrovské dovolenky pri mori a v exotike sú čoraz viac populárnejšie.

Napríklad taká CK Satur ponúka svojim zákazníkom Silvester v destináciách ako:

 • Omán
 • Zanzibar
 • Dubaj
 • Seychely
 • Maurícius
 • Kuba
 • Mexiko
 • Peru
 • Maroko 

Silvester môžete stráviť aj na luxusnej zaoceánskej lodi Icon of the Seas.

Kam na Silvestra s deťmi

To, že máte doma maličké deti neznamená, že sa nemôžete poriadne zabaviť aj s nimi a naplánovať, kam na Silvestra s deťmi.

V prípade, že sa chystáte stráviť posledný deň v roku u vás doma, môžete si s vašimi deťmi zahrať spoločenskú hru alebo im urobiť karneval. Ďalšou alternatívou je sledovanie silvestrovského programu cez Skylink, kde nájdete rôzne silvestrovské programy aj pre deti.

Avšak ak neplánujete Silvester stráviť s deťmi doma, na výber máte hneď niekoľko možností. Skvelou voľbou je napríklad silvestrovská chata, kde môžete okrem rodiny zobrať aj vašich známych s ich deťmi.

Tam môžete deťom na zabavenie okrem hier pustiť napríklad aj vianočné rozprávky.

Alebo existujú dokonca aj silvestrovské pobyty pre rodiny, kde okrem zábavy pre dospelých mysleli aj na animačný program pre najmenších.

Silvestrovský pobyt 2023

Romantický Silvester alebo silvestrovský pobyt pre dvoch je možnosť, ako stráviť posledný deň v roku.

Veľkej obľube sa tešia silvestrovské pobyty 2023 na Slovensku, ktoré ponúkajú hotely v meste alebo v horách. Okrem klasických služieb tu nájdete aj špeciálne silvestrovský program.

Ak si chcete kúpiť Silvestrovský pobyt 2023 so zľavou, určite vám odporúčame zľavové portály ako zlavomat.sk či zlavadna.sk. Tu nájdete silvestrovské pobyty pre dvoch a rodiny za prijateľné ceny.

Poznávacie zájazdy Silvester 2023

Poznávacie zájazdy Silvester 2023 majú presne stanovený program, ktorý vám je známy už pred odchodom na dovolenku. Na každý deň je určený plán, ktorý absolvujete spolu so sprievodcom a ostatnými cestujúcimi.

Na internete nájdete veľké množstvo poznávacích zájazdov na Silvestra, stačí si zadať do Google kľúčové slovo „Poznávacie zájazdy Silvester 2023“.

V ponuke nájdete poznávacie zájazdy do zahraničia aj exotiky.

Zdroje: youtube.com, zlavadna.sk, bubotravel.sk, unsplash.com

Témata:
Cestovanie

Najnovšie články